Πρήξιμο στο στήθος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

magic810 είπε:
Γυναικομαστια στο ενα στηθος.....? ???
Εγω ηξερα οτι παει αναλογικα και στα 2 στηθη.... :chinscratch
Σου ευχομαι οτι καλυτερο......

http://www.medvoi365.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1525:2009-02-23-11-44-39&catid=53:2008-10-03-09-41-07&Itemid=79

Διαβασε και αυτο αν θελεις...

Magic απο πιτσιρικας ειχα παρατήρηση οτι το δεξι στηθος ηταν λιγο ποιο μεγαλο απο το αλλο και ο γιατρος μου ειπε οτι ίσος ειχα προδιάθεση και με τα φαρμακα εμφανίστηκε ποιο εντονα
 
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
Tι να μου πει ο γυναικολόγος;; ::) ::)
Πήγα σε μαστολογο εκανα υπέρηχο-μαστογραφια και δεν δείχνει κατι συγκεκριμένο ποιο πολυ για χτύπημα μου λέγανε
Σημερα ο χειρουργος μου ειπε για γυναικομαστία ::)

αν κάποιοϛ είναι ειδικοϛ στο θέμα τηϛ γυναικομαστιαs, αυτόϛ είναι ο γυναικολογοs. σε περίπτωση που όντωϛ έχειϛ γυναικομαστια κ θέλειϛ να την ξεφορτωθειϛ πρέπει να κανείϛ εγχειρηση. αλλα έχειϛ πραγματι γυναικομαστια; μαμμογραφια εκανεs;
 

Hopefull

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

φιλε η γυναικομαστια δημιουργειτε και απο ορμονικες διαταραχες που τα φαρμακα που παιρνεις τοπικα η μη μπορουν να τις προκαλεσουν.Δεν ειναι αθωα τα αντιναδρογονα τα τοπικα και δε μπορω να καταλαβω πως εχει περασει αυτη η λανθασμενη εντυπωση.transdermal delivery υπαρχει και δεν το υποτιμαμε...εδω σου λεει για το propecia να μην ακουμπανε οι εγγυες γυναικες σπασμενες ταμπλετες φιναστεριδης γιατι μπορει να προκαλεσει παραμορφωση στα γεννητικα οργανα του μωρου αν ειναι αγορι.

Καλη θεραπεια φιλε και καλο θα ειναι οποιος παιρνει αντιαδρογονα και βλεπει sides να πηγαινει στο γιατρο του να τσεκαρει τι γινεται κατευθειαν οχι να λεει ελα μωρε σιγα μη τυχει σε μενα, στο μυαλο μου ειναι, θα περασει με το χρονο...πηγαινει στο γιατρο κατευθειαν εδω μπορουμε να λεμε οτι μας ερθει και να κανουμε τους ειδικους του internet αλλα αν βλεπει καποιος προβλημα στο γιατρο να μη προχωρησει!

Εσυ φιλε απο τη στιγμη που το παρατηρησες ποσο γρηγορα πηγες στο γιατρο?το αφησες και εξελιχθηκε?
 

ZAF

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Στην περιπτωση του Anar δηλ. αν οντως υπαρχει γυναικομαστια, που δεν το ευχομαι, οφειλεται στην τοπικη spiro? Αν δεν κανω λαθος, αυτο το συμπτωμα μπορει να προκληθει και απο το proscar. Ετσι δεν ειναι?
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Εχω κανα 2 ωρες που μπήκα σπιτι ημουν στο νοσοκομειο απο τις 7 το πρωι και εγινε χειρουργείο περιπου για 2 ωρες και πήγαν ολα καλα
Αφαιρέσαμε το λοιπομα ηταν αρκετα μεγαλο και στάλθηκε για βιοψία
Μαλλον δεν οφείλετε σε γυναικομαστία ευτυχώς και περιμένουμε τα αποτελεσματα απο την βιοψια με το γιατρο να λεει οτι δεν ηταν κακοήθης

Ναστε ολοι καλα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σας
 

heyya

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
Μαλλον δεν οφείλετε σε γυναικομαστία ευτυχώς και περιμένουμε τα αποτελεσματα απο την βιοψια με το γιατρο να λεει οτι δεν ηταν κακοήθης

:bravo:

Ενημέρωσέ μας πάντως όταν μάθεις τι στον κόρακα ήταν!
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Οκ περιπου σε μια βδομαδα θα εχω μαθει το εστειλα σε ιδιοτικο ιατρειο γιατι στο δημόσιο θελει 2 με 3 μηνες
 

Άκης

Administrator
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ZAC είπε:
Στην περιπτωση του Anar δηλ. αν οντως υπαρχει γυναικομαστια, που δεν το ευχομαι, οφειλεται στην τοπικη spiro? Αν δεν κανω λαθος, αυτο το συμπτωμα μπορει να προκληθει και απο το proscar. Ετσι δεν ειναι?
Από αντί ανδρογόνα μπορεί να τύχει γενικά. Αν σκεφτείς ότι οι τραβεστί παίρνουν aldactone (spiro) για να μειώσουν τα ανδρογόνα τους και να έχουν τα γυναικεία χαρακτηριστικά, καταλαβαίνεις ότι το προσκαρ δεν είναι το μόνο.
Για να γίνει κάτι τέτοιο από τοπικό, θα πρέπει να είναι μεγάλη η ποσότητα που περνάει.
Εγώ με 5x spiro, 2x / ημέρα, είχα παρόμοιο πόνο στο στήθος.

ANAR είπε:
Εχω κανα 2 ωρες που μπήκα σπιτι ημουν στο νοσοκομειο απο τις 7 το πρωι και εγινε χειρουργείο περιπου για 2 ωρες και πήγαν ολα καλα
Αφαιρέσαμε το λοιπομα ηταν αρκετα μεγαλο και στάλθηκε για βιοψία
Μαλλον δεν οφείλετε σε γυναικομαστία ευτυχώς και περιμένουμε τα αποτελεσματα απο την βιοψια με το γιατρο να λεει οτι δεν ηταν κακοήθης

Ναστε ολοι καλα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σας

Ελπίζω να μην είναι τίποτα το σοβαρό τελικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Ερωτηση
Πως θα μαθουμε εαν οφείλετε στην σπιρο η ηταν γραφτό να εμφανιστεί;; ::)
 

Άκης

Administrator
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Αν δεν οφείλεται σε γυναικομαστία, όπως σου είπε ο ντοκ, τότε δεν θα είναι από spiro.
 
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Αν σκεφτείς ότι οι τραβεστί παίρνουν aldactone (spiro) για να μειώσουν τα ανδρογόνα τους και να έχουν τα γυναικεία χαρακτηριστικά, καταλαβαίνεις ότι το προσκαρ δεν είναι το μόνο.
αυτο το ειχα μια ζωη απορια, γιατι οι τραβεστι δεν εχουν τριχοπτωση??
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Ωραίες αποριες εχεις Δημητρη ; ;DΠλακα κανω
Και να εχει καποιος θα φοράει περουκα σίγουρα ;D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

dimitris1991 είπε:
Ωραίες αποριες εχεις Δημητρη ;
:D
δεν σου κανει εντυπωση εσενα? :p

εκανα ενα προχειρο search και οριστε οι περιπετειες ενος τρανς σε θεμα τριχοπτωσης
http://www.tsroadmap.com/physical/hair-loss.html

τα ιδια με εμας τραβανε

οσοι εχουν κανει και ευνουχισμο(που εχουν γινει τραβεστι) νομιζω δεν εχουν κανενα προβλημα τριχοπτωσης
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Ερωτηση
Στις γενικες εξετάσεις αιματος ανιχνεύετε η σπιρο;;; ::)
 

geofish

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
Ερωτηση
Στις γενικες εξετάσεις αιματος ανιχνεύετε η σπιρο;;; ::)

Στις κλασικές γενικές αίματος και ούρων δεν κάνουν τέτοιου είδους εξετάσεις γιατι είναι ξένη ουσία.
Στις προχωρημένες πχ για ντόμπινγκ, ναι γίνετε, αλλά θέλει ειδικά αντιδραστήρια και όργανα.
Αλλά πιο το νόημα ANAR
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα