Πρήξιμο στο στήθος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ANAR

Well-Known Member
Εδω και 2 μηνες περιπου εχω παρατήρηση οτι εχει εμφανιστεί στο δεξι στήθος ακριβος κατω απο την θηλή ενα μπαλακι εσωτερικα με αρκετο πόνο οταν το ακουμπάω.
Το στηθος ειναι αρκετα πρησμένο
Εχω παει σε δυο γιατρους εχω κανει μαστογραφια,υπέρηχο μαστου και οι γιατροι δεν μπορουν να καταληξουν σε κατι συγκεκριμένο
Αυριο θα παω σε εναν ακομα
Η λύση που μου προτεινουν ειναι να το βγαλουμε να δουμε τι ειναι.

Υπαρχει περίπτωση μια στο εκατομμύριο να οφείλεται στην θεραπεια τριχοπτώσεις που κανω;;

Spiro 4% ποτε 1 φορα την ημερα και καμια φορα 2
Regaine 2 φορες την ημερα με 5 χαπακια ντουτα μεσα
Fungoral 3 φορες την βδομαδα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

διαβαζοντας το λεω σιγουρα παιρνει φινα και μπορει να ειναι στους ατυχους......αλλα απο οτι βλεπω δεν παιρνεις....

φιλε δεν ξερω αλλα δε νομιζω.....
 

Άκης

Administrator
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
Εδω και 2 μηνες περιπου εχω παρατήρηση οτι εχει εμφανιστεί στο δεξι στήθος ακριβος κατω απο την θηλή ενα μπαλακι εσωτερικα με αρκετο πόνο οταν το ακουμπάω.
Το στηθος ειναι αρκετα πρησμένο
Εχω παει σε δυο γιατρους εχω κανει μαστογραφια,υπέρηχο μαστου και οι γιατροι δεν μπορουν να καταληξουν σε κατι συγκεκριμένο
Αυριο θα παω σε εναν ακομα
Η λύση που μου προτεινουν ειναι να το βγαλουμε να δουμε τι ειναι.

Υπαρχει περίπτωση μια στο εκατομμύριο να οφείλεται στην θεραπεια τριχοπτώσεις που κανω;;

Spiro 4% ποτε 1 φορα την ημερα και καμια φορα 2
Regaine 2 φορες την ημερα με 5 χαπακια ντουτα μεσα
Fungoral 3 φορες την βδομαδα
Δεν έπρεπε να το αφήσεις όμως τόσο καιρό χωρίς να το δεις, ειδικά επειδή σε πονούσε κιόλας.
Εγώ είχα βγάλει κάτι παρόμοιο στην γάμπα και πονούσε και τελικά είναι αυτό το λίπωμα που εμφανίζεται συνήθως.
Όταν το κουνάς επανέρχεται στην θέση του ή πάει όπου το πας με το χέρι;
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Δεν το αφησα απλα μεχρι να κανω τις εξετασεις περνάνε σιγα σιγα οι μερες
Οταν το πιάνω κουνιέται και επανέρχεται στην θεση του
 

genesis

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

giannis13 νομιζω περισσοτερεςμ πιθανοτητες εχεις απο ντουτα για γυναικομαστια παρα με φινα, και σε μικροτερη ποσοτητα ντουτας, δε νομιζω ομως οτι εχει σχεση αυτο που εχει ο φιλος μας με τη θεραπεια που κανει. τα λιπομματα σχηματιζονται για ενα εκατομμυριο λογους και συνηθως δεν εχουν σχεση με φαρμακα.
 

show_palmettos

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

οταν εβαζα spectral dnc-l ειχα μερικους πονους στιγμιαιους αλλα εντονους στο μερος της καρδιας αλλα μετα εξαφανιστηκαν αυτα...οταν επαιρνα καψουλες παλμεττο εβγαλα ενα μικρο σα σπυρακι με πυον επανω στη δεξια θηλη το σπασα και δεν πατιοταν αλλα εμενε αυτο το ασπρο και με ποναγε και το στηθος σε εκεινο το σημειο και λιγοτερο στο αριστερο μερος του στηθους..δεν ξερω αν ηταν απτο παλμετο..παντως με σπιρο και οινοπνευμα και αλοη δεν ειχα καμια παρενεργεια στο στηθος..τωρα απο δευτερα θα αρχισω αλοη-ντουτα-σπιρο τοπικα και νομιζω θα ειναι καλη θεραπεια..ελπιζοντας να μη δω παρενεργειες απο ντουτα...ειδωμεν
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Αμα οφείλεται στην ντουτα θα ειναι τραγικο με 5 καψακια μεσα στο ριγκειν
Που να εκανα και χρηση απο το στομα :-[
 

Άκης

Administrator
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Για να φτάσει σε σημείο να εμφανιστεί από την ντούτα, θα πρέπει να καταναλώσεις μπόλικη και όχι την ελάχιστη ποσότητα που σου περνάει με 5 χάπια στην μινοξ.

είναι πιθανόν να έχεις και λίπωμα, είναι κάτι μπαλάκια μαλακά όταν τα πατάς.
Λόγω της θέσης που βγήκε, μπορεί να σε πονάει και όχι απαραίτητα ότι κάνει κακό.
Όταν έβγαλα εγώ, πριν πάω στο γιατρό, το τσέκαρα στο νετ εξονυχιστικά μιλάμε.
Είμαι και google junkie, φαντάσου.
Πήγα και στο ντοκτόρι και τα ίδια μου είπε.

Τσέκαρε το και στον άλλο που λες και αναγκαστικά μετά, αν δεν σου πει κάτι σίγουρο, βγάλτο.
 

aleksandros

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Παιδια μην γινεστε πειραμοτοζωα για τα μαλλια.
Ακολουθητε τις κλασικες θεραπειες μιας και ξερουμε περιπου τη παρενεργειες δημιουργουν.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Ακη εχω αφαιρέσει αλλες δυο φορες λοιποματα μια στο λαιμό και μια στο χερι πολυ πιθανό να ειναι λίπωμα
Υπαρχει περιπτώσει να ειναι και χτύπημα και να μην το εχω καταλαβει :-[
Θα δουμε αυριο
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

aleksandros είπε:
Παιδια μην γινεστε πειραμοτοζωα για τα μαλλια.
Ακολουθητε τις κλασικες θεραπειες μιας και ξερουμε περιπου τη παρενεργειες δημιουργουν.

Αλέξανδρε οπως βλεπεις δεν κανω και καμια περιεργει θεραπεια
Κλασικα πραγματα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geofish

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR, κατά 99 % είναι λίπωμα ή κάποια κύστη. Και επειδή έχεις βγάλει και αλλού όπως είπες έχεις προδιάθεση να βγάλεις και αλλού, οπότε μην μασάς δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό και δεν προέρχεται από την θεραπεία. .
 

genesis

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

geofish είπε:
ANAR, κατά 99 % είναι λίπωμα ή κάποια κύστη. Και επειδή έχεις βγάλει και αλλού όπως είπες έχεις προδιάθεση να βγάλεις και αλλού, οπότε μην μασάς δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό και δεν προέρχεται από την θεραπεία. .
ακριβως!!!
 

NGL

Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
Δεν το αφησα απλα μεχρι να κανω τις εξετασεις περνάνε σιγα σιγα οι μερες
Οταν το πιάνω κουνιέται και επανέρχεται στην θεση του

εαν σου εχει βγαλει πυον ή συνεχιζει να σου βγαζει υπαρχει καλη πιθανοτητα να ειναι καποια κυστη γιαννη.τιποτα σημαντικο,στο βγαζουν επιτοπου και μετα αντιβιωση..τσεκαρε το ομως ,μην το αφηνεις αν δεν μαθεις στανταρ τι ακριβως ειναι...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Πριν απο 3 ωρες γύρισα απο τον γιατρο
Ειχα παει σε εναν γενικο χειρουργο στο Παπαδημητριου μου το ψηλάφισε για λιγο και μου λεει οτι κατα πασα πιθανότητα ειναι γυναικομαστία :-[ και θα το βγάλουμε να κάνουμε βιοψία
Του ειπα και για την θεραπεια που κανω τοπικα και μου ειπε να τα κόψω ολα μεχρι να μαθουμε ακριβος τι ειναι και οτι μπορει να ειναι και απο τα φαρμακα :-[
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Μακαρι να μην οφείλετε στη θεραπεια γιατι αλλιώς θα πρεπει να τα κοψω ολα :'(
 
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
Πριν απο 3 ωρες γύρισα απο τον γιατρο
Ειχα παει σε εναν γενικο χειρουργο στο Παπαδημητριου μου το ψηλάφισε για λιγο και μου λεει οτι κατα πασα πιθανότητα ειναι γυναικομαστία :-[ και θα το βγάλουμε να κάνουμε βιοψία
Του ειπα και για την θεραπεια που κανω τοπικα και μου ειπε να τα κόψω ολα μεχρι να μαθουμε ακριβος τι ειναι και οτι μπορει να ειναι και απο τα φαρμακα :-[

πάνε κ σε έναν γυναικολογο αν θελειs...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Tι να μου πει ο γυναικολόγος;; ::) ::)
Πήγα σε μαστολογο εκανα υπέρηχο-μαστογραφια και δεν δείχνει κατι συγκεκριμένο ποιο πολυ για χτύπημα μου λέγανε
Σημερα ο χειρουργος μου ειπε για γυναικομαστία ::)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα