ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ, ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΣΤΩΝ

Bigk

Well-Known Member
Όποιος χαρακτηρίζει, κατηγοριοποιεί ( αρνητής, αμόρφωτος, ψεκασμενος) και τσουβαλιαζει μια κοινωνική ομάδα επειδή είναι αντίθετη με τα πιστεύω του, τότε δεν χωράει αμφιβολία ότι αμόρφωτος και φασίστας είναι αυτός που χλευάζει την εκάστοτε κοινωνική ομάδα.
Ετοιμάσου και εσύ.... Φτιάχνω πάλι ποπ κορν...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TH24

Member
Ετοιμάσου και εσύ.... Φτιάχνω πάλι ποπ κορν...
Ας γράψουν ότι θέλουν. Εγώ με ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ. Δεν πρόκειται να απαντήσω τίποτε άλλο. Μπορείτε να με μπλοκάρετε κιόλας μιας και ακούμε μόνο τις προσβολές τον μεν. Οι δε κατούρησαν το πηγάδι.
 

Kostas97

Well-Known Member
Ας γράψουν ότι θέλουν. Εγώ με ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ. Δεν πρόκειται να απαντήσω τίποτε άλλο. Μπορείτε να με μπλοκάρετε κιόλας μιας και ακούμε μόνο τις προσβολές τον μεν. Οι δε κατούρησαν το πηγάδι.
Το γεγονος οτι στα πανεπιστημια υπαρχει 92% ποσοστο εμβολιασμου ειναι τυχαιο λοιπον;;
 
  • Like
Reactions: tol

Kostas97

Well-Known Member
Θα μου απαντησει καποιος πως ειναι δυνατον στους κλαδους που το μορφωτικο επιπεδο ειναι πιο αυξημενο και το ποσοστο εμβολιασμου επισης ενω στους κλαδους που το μορφωτικο επιπεδο ειναι χαμηλο και ο εμβολιασμος ειναι χαμηλοτερος;;;
 
Αγαπητοί αντιεμβολιαστές, αρνητές, ψέκες κλπ δεν σας υποχρεώνει κάνεις να κάνετε το εμβόλιο, αν δεν θέλετε μην τον κάνετε. Καθήστε μέσα στα σπίτια σας όμως για την ασφάλεια την δική σας και των άλλων και μην ανησυχείτε για όλα υπάρχει delivery και για το φαγητό και τον καφέ και το ποτό και τα τσιγάρα και το σουπερμάρκετ και τις τ@νες άμα γουστάρετε, δεν θα σας λείψει τίποτε…..
Κάνεις λάθος. Το εμβόλιο είναι προφανώς υποχρεωτικό αφού υπάρχουν φοβερές επιπτώσεις για όποιον δεν το κάνει. Εγώ επέλεξα να κάνω τα δύο πρώτα αλλά το τρίτο το έκανα με το ζόρι.

Γενικά το όλο ζήτημα εδώ και δύο σχεδόν χρόνια είναι πολιτικό κυρίως, και λιγότερο θέμα δημόσιας υγείας. Είμαστε υπό μια διεθνή ναζιστική κατοχή με πρόσχημα την πανδημία.
 

vag25

Well-Known Member
Ας γράψουν ότι θέλουν. Εγώ με ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ. Δεν πρόκειται να απαντήσω τίποτε άλλο. Μπορείτε να με μπλοκάρετε κιόλας μιας και ακούμε μόνο τις προσβολές τον μεν. Οι δε κατούρησαν το πηγάδι.


Του Sergio Bologna (το αναποδο του φασιστα):

Να μην χαρίσουμε στην ακροδεξιά την ιδέα της ελευθερίας
Γι’ αυτό θεωρούμε ότι το αντιεμβολιαστικό κίνημα ως τέτοιο είναι -και δεν θα μπορούσε να μην είναι- μια έκφραση της ακροδεξιάς.
(θα προτεινα να διαβασεις ολο το κειμενο)


Ο αντι-εμβολιασμος εχει στις ριζες του τις ποιοτητες της ελευθεριας που ευαγγελιζονται οι φασιστες. Βασιζεται σε αυτους που δινουν δικο τους ορισμο στην ελευθερια συμφωνα με την παρτη τους και εξω απο το κοινωνικο συνολο.

Οποτε, την ωρα που λες τους υπολοιπους φασιστες καλο ειναι να κοιταξεις στον καθρεφτη.
Μου θυμιζεις τον φιλο που μπαναριστηκε και νομιζε οτι με την anti-vaccine σταση του εκπροσωπει τον Γαλιλαιο. Ενω στην πραγματικοτητα εκπροσωπει τους σκοταδιστες που τον φυλακισαν. Λιγη αυτογνωσια.


Όποιος χαρακτηρίζει, κατηγοριοποιεί ( αρνητής, αμόρφωτος, ψεκασμενος) και τσουβαλιαζει μια κοινωνική ομάδα επειδή είναι αντίθετη με τα πιστεύω του,

Καταρχας δεν ειναι αντιθετη με τα πιστευω καποιου αυτη η κοινωνικη ομαδα των αντιεμβολιαστων, ειναι αντιθετη με την κοινη λογικη.
Ειναι αντιθετη με τα επιστημονικα δεδομενα. Δεν εκφραζουμε τα προσωπικα μας πιστευω εδω οσοι ειμαστε υπερ του εμβολιου. Εκφραζουμε την κοινη λογικη.

Αν δεν ακουγεται ωραιο το αρνητης, ψεκασμενος κτλ για καποιον που ζει εις βαρος της ελευθεριας των υπολοιπων πολιτων, μπορουμε να βρουμε εναν αλλον τροπο να περιγραφουμε αυτη τη κατηγορια ανθρωπων. Μια απο αυτες ειναι ''φασιστας''. Ευχαριστω για την πασα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

TH24

Member
Θα μου απαντησει καποιος πως ειναι δυνατον στους κλαδους που το μορφωτικο επιπεδο ειναι πιο αυξημενο και το ποσοστο εμβολιασμου επισης ενω στους κλαδους που το μορφωτικο επιπεδο ειναι χαμηλο και ο εμβολιασμος ειναι χαμηλοτερος;;;


Πρώτον, από που προκύπτει αυτο το συμπέρασμα;

Δεύτερον, ΕΣΤΩ ότι ισχύει αυτό που λες, πιστεύεις ότι αν δεν υπήρχαν μέτρα για ανεμβολιαστους και υπήρχε ελευθερία επιλογής θα ήταν ίδια τα ποσοστά; Δεν νομίζω ότι υπάρχει νηφαλιότητα.

Τρίτον, Και με την γρίπη λέγαν ότι ο εμβολιασμός ήταν απαραίτητος γιατί είναι εξίσου επικίνδυνη, τι ποσοστά είχαμε; Πόσοι το έκαναν όταν βγήκαν τα εμβόλια;

Και για να μην απαντάω μόνο στις εικασίες και στις ΧΙΛΙΑΔΕΣ παραπομπές και τον πολεμο εκατέρωθεν, ας δώσω εμένα για παράδειγμα. Έχω 2 προπτυχιακά (το δεύτερο από πανεπιστήμιο της Αγγλίας) και αυτή την στιγμή εργάζομαι σε μεγάλη πολυεθνική και παράλληλα κάνω μεταπτυχιακό. Επειδή δεν κάνω το εμβόλιο είμαι ψεκασμενος και αμόρφωτος όπως ισχυρίζεται ο tol; Η το άλλο το ασπόνδυλο που λέει ότι καθίστε σπίτια σας και πάρτε ντελιβερι; Πως να πάρω σοβαρά τέτοια άτομα που φανατιζονται και που λατρεύουν να παίζουν το παιχνίδι διχασμού της κυβερνήσεως;
 

vag25

Well-Known Member
Γενικά το όλο ζήτημα εδώ και δύο σχεδόν χρόνια είναι πολιτικό κυρίως, και λιγότερο θέμα δημόσιας υγείας. Είμαστε υπό μια διεθνή ναζιστική κατοχή με πρόσχημα την πανδημία.

Eιναι ΜΟΝΟ θεμα υγειας. Οι χωρες απλα ακολουθουν τις επιστημονικες εισηγησεις του WHO. Ολα τα κομματα της βουλης και ειδικα τα προς αριστερα θα την ακολουθουσαν οπως κανει και η ΝΔ. Καλυτερα-χειροτερα δεν το κρινω. Μπορει πολυ καλυτερα.
Το μονο κομμα που ισως δεν θα ακολουθουσε ειναι πιο δεξιο κομμα της βουλης. Αυτο του βελοπουλου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πρώτον, από που προκύπτει αυτο το συμπέρασμα;

Δεύτερον, ΕΣΤΩ ότι ισχύει αυτό που λες, πιστεύεις ότι αν δεν υπήρχαν μέτρα για ανεμβολιαστους και υπήρχε ελευθερία επιλογής θα ήταν ίδια τα ποσοστά; Δεν νομίζω ότι υπάρχει νηφαλιότητα.

Τρίτον, Και με την γρίπη λέγαν ότι ο εμβολιασμός ήταν απαραίτητος γιατί είναι εξίσου επικίνδυνη, τι ποσοστά είχαμε; Πόσοι το έκαναν όταν βγήκαν τα εμβόλια;

Και για να μην απαντάω μόνο στις εικασίες και στις ΧΙΛΙΑΔΕΣ παραπομπές και τον πολεμο εκατέρωθεν, ας δώσω εμένα για παράδειγμα. Έχω 2 προπτυχιακά (το δεύτερο από πανεπιστήμιο της Αγγλίας) και αυτή την στιγμή εργάζομαι σε μεγάλη πολυεθνική και παράλληλα κάνω μεταπτυχιακό. Επειδή δεν κάνω το εμβόλιο είμαι ψεκασμενος και αμόρφωτος όπως ισχυρίζεται ο tol; Η το άλλο το ασπόνδυλο που λέει ότι καθίστε σπίτια σας και πάρτε ντελιβερι; Πως να πάρω σοβαρά τέτοια άτομα που φανατιζονται και που λατρεύουν να παίζουν το παιχνίδι διχασμού της κυβερνήσεως;

Αυτό το «ασπόνδυλο» ανακάλεσε το για να συνεχίζεις να γράφεις. Αν το έχεις αντιληφθεί εδώ είναι ένα φόρουμ για τριχόπτωση που έχει και λίγο μπλα μπλα, όχι το αντίθετο.
 
Eιναι ΜΟΝΟ θεμα υγειας. Οι χωρες απλα ακολουθουν τις επιστημονικες εισηγησεις του WHO.

Δεν μπορείς να καταστρέφεις ότι σημαίνει για τον άνθρωπο ζωή χάριν της σωματικής υγείας και της βιολογικής επιβίωσης.
 

Kostas97

Well-Known Member
Πρώτον, από που προκύπτει αυτο το συμπέρασμα;

Δεύτερον, ΕΣΤΩ ότι ισχύει αυτό που λες, πιστεύεις ότι αν δεν υπήρχαν μέτρα για ανεμβολιαστους και υπήρχε ελευθερία επιλογής θα ήταν ίδια τα ποσοστά; Δεν νομίζω ότι υπάρχει νηφαλιότητα.

Τρίτον, Και με την γρίπη λέγαν ότι ο εμβολιασμός ήταν απαραίτητος γιατί είναι εξίσου επικίνδυνη, τι ποσοστά είχαμε; Πόσοι το έκαναν όταν βγήκαν τα εμβόλια;

Και για να μην απαντάω μόνο στις εικασίες και στις ΧΙΛΙΑΔΕΣ παραπομπές και τον πολεμο εκατέρωθεν, ας δώσω εμένα για παράδειγμα. Έχω 2 προπτυχιακά (το δεύτερο από πανεπιστήμιο της Αγγλίας) και αυτή την στιγμή εργάζομαι σε μεγάλη πολυεθνική και παράλληλα κάνω μεταπτυχιακό. Επειδή δεν κάνω το εμβόλιο είμαι ψεκασμενος και αμόρφωτος όπως ισχυρίζεται ο tol; Η το άλλο το ασπόνδυλο που λέει ότι καθίστε σπίτια σας και πάρτε ντελιβερι; Πως να πάρω σοβαρά τέτοια άτομα που φανατιζονται και που λατρεύουν να παίζουν το παιχνίδι διχασμού της κυβερνήσεως;
Τα ποσοστά είναι αυτά που σου αναφέρω. Οι ακαδημαϊκοί, που θεωρητικά είναι το μεγαλύτερο μορφωτικό επίπεδο, έχουν ποσοστα εμβολιασμού 92 %.
Σκεψου ότι όταν πρώτο ξεκίνησαν οι εμβολιασμοί φοιτητών το Μετσόβιο ειχε τα μεγαλύτερα ποσοστά σε φοιτητές. Αυτά δεν είναι τυχαία.

Σε μεγάλη εταιρεία στη περιοχή μου γνωστό μου είπε ότι τα μικρότερα ποσοστά εμβολιασμού είναι στα άτομα που δουλεύουν στο εργοστάσιο. Και τα μεγαλύτερα σε αυτούς που δουλεύουν σε γραφεία.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Δεν μπορείς να καταστρέφεις ότι σημαίνει για τον άνθρωπο ζωή χάριν της σωματικής υγείας και της βιολογικής επιβίωσης.
Σε εναν ιδανικο κοσμο θα αποδεχομασταν την δυσκολια που περναμε σαν ανθρωποτητα και θα βοηθουσαμε ολοι για να επιστρεψουμε γρηγοροτερα στην ζωη που θελουμε να εχουμε.
Δυστυχως αν κατι μας εμαθε η πανδημια ειναι οτι απεχουμε πολυ απο κατι τετοιο.
 

pheilippe

Member
Θα μου απαντησει καποιος πως ειναι δυνατον στους κλαδους που το μορφωτικο επιπεδο ειναι πιο αυξημενο και το ποσοστο εμβολιασμου επισης ενω στους κλαδους που το μορφωτικο επιπεδο ειναι χαμηλο και ο εμβολιασμος ειναι χαμηλοτερος;
Αν υπάρχουν κάπου στατιστικά για αυτό που λες θα ήθελα να τα δω
 

TH24

Member
Του Sergio Bologna (το αναποδο του φασιστα):

Να μην χαρίσουμε στην ακροδεξιά την ιδέα της ελευθερίας
Γι’ αυτό θεωρούμε ότι το αντιεμβολιαστικό κίνημα ως τέτοιο είναι -και δεν θα μπορούσε να μην είναι- μια έκφραση της ακροδεξιάς.
(θα προτεινα να διαβασεις ολο το κειμενο)


Ο αντι-εμβολιασμος εχει στις ριζες του τις ποιοτητες της ελευθεριας που ευαγγελιζονται οι φασιστες. Βασιζεται σε αυτους που δινουν δικο τους ορισμο στην ελευθερια συμφωνα με την παρτη τους και εξω απο το κοινωνικο συνολο.

Οποτε, την ωρα που λες τους υπολοιπους φασιστες καλο ειναι να κοιταξεις στον καθρεφτη.
Μου θυμιζεις τον φιλο που μπαναριστηκε και νομιζε οτι με την anti-vaccine σταση του εκπροσωπει τον Γαλιλαιο. Ενω στην πραγματικοτητα εκπροσωπει τους σκοταδιστες που τον φυλακισαν. Λιγη αυτογνωσια.




Καταρχας δεν ειναι αντιθετη με τα πιστευω καποιου αυτη η κοινωνικη ομαδα των αντιεμβολιαστων, ειναι αντιθετη με την κοινη λογικη.
Ειναι αντιθετη με τα επιστημονικα δεδομενα. Δεν εκφραζουμε τα προσωπικα μας πιστευω εδω οσοι ειμαστε υπερ του εμβολιου. Εκφραζουμε την κοινη λογικη.

Αν δεν ακουγεται ωραιο το αρνητης, ψεκασμενος κτλ για καποιον που ζει εις βαρος της ελευθεριας των υπολοιπων πολιτων, μπορουμε να βρουμε εναν αλλον τροπο να περιγραφουμε αυτη τη κατηγορια ανθρωπων. Μια απο αυτες ειναι ''φασιστας''. Ευχαριστω για την πασα.
Ποιός ορίζει την κοινή λογική; Γιατί πολλοί επιστήμονες και ιατροί έχουν εκφράσει τον προβληματισμό τους για το εμβόλιο. Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο σχόλιο όταν η απόφαση που περνει κάποιος να εμβολιαστεί δεν είναι 100%νηφάλια για πολλούς επειδή η κυβέρνηση πιέζει με αθέμιτα μέσα, είναι λογικό να υπάρχει μεγαλύτερο ποσοστό εμβολιασμενων. Και στη Τελική ρητορική μισούς κάνετε εσείς πρώτα και τα άτομα που ακούτε και βλέπετε για να σας ενημερώνουν.

Που ακριβώς σε επηρεάζει εσένα σαν πολίτη ότι δεν εμβολιάζομαι; Το εμβόλιο το κάνεις για να έχεις τεχνητή ανοσία και να νόσησης πιθανόν ελαφριά. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν κάνεις διασπορά η ότι δεν μπορείς να νοσηλευτείς είτε εσύ είτε κάποιος οικείος σου. Τι ακριβώς σε πειράζει εσένα λοιπόν αν εγώ διαλέγω την φυσική ανοσία (αν και εφόσον κολλήσω ποτέ);
 

Kostas97

Well-Known Member
Αν υπάρχουν κάπου στατιστικά για αυτό που λες θα ήθελα να τα δω
1641836965905.png
 
  • Like
Reactions: tol

pheilippe

Member
Ας γράψουν ότι θέλουν. Εγώ με ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ. Δεν πρόκειται να απαντήσω τίποτε άλλο. Μπορείτε να με μπλοκάρετε κιόλας μιας και ακούμε μόνο τις προσβολές τον μεν. Οι δε κατούρησαν το πηγάδι.
Αν δεν ακουγεται ωραιο το αρνητης, ψεκασμενος κτλ για καποιον που ζει εις βαρος της ελευθεριας των υπολοιπων πολιτων, μπορουμε να βρουμε εναν αλλον τροπο να περιγραφουμε αυτη τη κατηγορια ανθρωπων. Μια απο αυτες ειναι ''φασιστας''. Ευχαριστω για την πασα.
Είπε ο "φασίστας" τον "φασίστα" "φασίστα" καθώς μάλωναν για την υπεράσπιση της δημοκρατίας...δεν χαλαρώνουμε λίγο με τους "τίτλους" καλύτερα;
 

Andreas10

Active Member
Τα ποσοστά είναι αυτά που σου αναφέρω. Οι ακαδημαϊκοί, που θεωρητικά είναι το μεγαλύτερο μορφωτικό επίπεδο, έχουν ποσοστα εμβολιασμού 92 %.
Σκεψου ότι όταν πρώτο ξεκίνησαν οι εμβολιασμοί φοιτητών το Μετσόβιο ειχε τα μεγαλύτερα ποσοστά σε φοιτητές. Αυτά δεν είναι τυχαία.

Σε μεγάλη εταιρεία στη περιοχή μου γνωστό μου είπε ότι τα μικρότερα ποσοστά εμβολιασμού είναι στα άτομα που δουλεύουν στο εργοστάσιο. Και τα μεγαλύτερα σε αυτούς που δουλεύουν σε γραφεία.
Κωστή ένα μεγάλο μέρος των φοιτητών εμβολιάστηκε όταν ανακοινώθηκε το μέτρο για τα υποχρεωτικά ραπιντ τεστ προκειμένου να παρακολουθήσει κάποιος τα μαθήματα δια ζώσης. Από αυτούς σίγουρα κάποιοι θα εμβολιαζοταν ούτως ή άλλως αλλά σίγουρα όχι το ποσοστό που προεκυψε. Ήταν ένα είδος πίεσης όπως και να χει
 

TH24

Member
Είπε ο "φασίστας" τον "φασίστα" "φασίστα" καθώς μάλωναν για την υπεράσπιση της δημοκρατίας...δεν χαλαρώνουμε λίγο με τους "τίτλους" καλύτερα;
Εγώ προσωπικά δεν εμπόδισα και δεν προσβάλα κανέναν γνωστό μου να κάνει το εμβόλιο φίλε μου. Όποιος θέλει ας το κάνει, οποίος δεν θέλει να μην το κάνει. Εγώ δεν ανέχομαι να ακουω το κάθε παρατράγουδο να τσουβαλιαζει και να με λέει αμόρφωτο ψεκαμενο επειδή δεν συμφωνω με την άποψη του. Και εννοείται οποίος συμφωνεί με τα εξαντλητικά μέτρα της κυβέρνησης για τους ανεμβολιαστους που θα συνεχίσουν να πιέζουν τον κόσμο κατατάσσεται στην κατηγορίες του αρχικού μου σχολίου.
 

TH24

Member
Προβολή συνημμένου 44228
Μου πετάς μια πηγή και εγώ τώρα πρέπει να πάρω μασημένη τροφή όπως κάνεις εσύ; Γιατί στον αντίποδα υπάρχουν και άλλες πηγές που μπορεί να λένε το αντίθετο.

Αυτό το παιχνίδι θα παίξουμε;
 
Μπλουζα