ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ, ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΣΤΩΝ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Μιας και έγινε ότι έγινε δεν βγάζουν ένα αντι καραφλιακο MRNA εμβόλιο με βάση την ντουτα/φινα/minox λέω γω να το βαράω ανά 3μηνο εφ όρου ζωής σαν τον Παυλάκη τον Σιδηρόπουλο να τελειώνουμε???
Αφού υπάρχει πια η τεχνολογία...
Και σε περιόδους τριχόπτωσης να παίζει και booster...
Υγιαινετε κύριοι συνάδελφοι.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μιας και έγινε ότι έγινε δεν βγάζουν ένα αντι καραφλιακο MRNA εμβόλιο με βάση την ντουτα/φινα/minox λέω γω να το βαράω ανά 3μηνο εφ όρου ζωής σαν τον Παυλάκη τον Σιδηρόπουλο να τελειώνουμε???
Αφού υπάρχει πια η τεχνολογία...
Και σε περιόδους τριχόπτωσης να παίζει και booster...
Υγιαινετε κύριοι συνάδελφοι.
Φτάσαμε 2022, οι Κινέζοι έχουν αντιδραστήρα πυρηνικής σύνταξης που κάνει τον Ήλιο να φαίνεται καλοκαίρι στην Αλάσκα μπροστά του και ένας άνθρωπος να μας βοηθήσει πραγματικά δεν βγαίνει ρε φίλε. Θα έχω εγγόνια τα οποία θα πάρουν δυστυχώς από μένα και θα καραφλιάζουν και θα τους δίνω φιναστερίδη το 2070. Είμαι σίγουρος.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Στα σοβαρά τώρα μακάρι αυτή η τεχνολογία να χρησιμοποιηθεί για σοβαρές και ανιατες ασθένειες που μας αφορούν σαν ανθρωπότητα πολύ περισσότερο από τις τρίχες.
Όσον αφορά την νέα γενιά και την τριχόπτωση υπαρχουν πολύ καλύτερες συνθήκες και επιλογές και πρόσβαση στην γνώση και την ενημέρωση από την καταραμένη την τρισκαταρατη την δική μου και αυτό είναι κάτι.
 

bobby

Well-Known Member
Αγαπητοί αντιεμβολιαστές, αρνητές, ψέκες κλπ δεν σας υποχρεώνει κάνεις να κάνετε το εμβόλιο, αν δεν θέλετε μην τον κάνετε. Καθήστε μέσα στα σπίτια σας όμως για την ασφάλεια την δική σας και των άλλων και μην ανησυχείτε για όλα υπάρχει delivery και για το φαγητό και τον καφέ και το ποτό και τα τσιγάρα και το σουπερμάρκετ και τις τ@νες άμα γουστάρετε, δεν θα σας λείψει τίποτε…..
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Πραγματικά χρειάζεται να εξηγήσω που είναι το λαθος όταν παραθέτεις στοιχεία που δεν στέκουν;

Φιλε μου, δεν παρεθεσα κανενα στοιχειο που δεν στεκει. Δεν παραπληροφορησα. Αυτο ειναι ιδιον χαρακτηριστικο των τυχαρπαστων αντιεμβολιαστων.


Εξηγησα οτι αναφερθηκα στους 15 πρωτους παγκοσμιως κολοσσους της φαρμακοβιομηχανιας.

Εξαλλου και 1 τρις που ειναι συνολικα τα εσοδα τους, σε σχεση με τα 100 τρις της παγκοσμιας οικονομιας ειναι ή δεν ειναι πολυ χαμηλο ποσοστο;


Επομενως, γιατι δεν μπορεις να καταλαβεις (ή καλυτερα να αντιπαρατεθεις με επιχειρηματα) στον συλλογισμο μου....οτι δηλαδη ειναι παρολογο αυτο που ισχυριζεστε εσεις οι αντιεμβολιαστες, πως δηθεν η πανδημια ειναι "κατασκευασμα" των φαρμακοβιομηχανιων;



ας γράφει τότε ο καθένας ότι νούμερα θέλει,ειδικά όταν ξεκινάς ένα νήμα κουνώντας το δάχτυλο


Εδω διαπραττεις αλλο ενα μεγιστο λαθος...εμεις, οι κοινωνικα υπευθυνοι, δεν κουναμε το δακτυλο σε κανεναν.

Αυτοι που εχουν το θρασος και κουνανε το δακτυλο και κατηγορουν τους "μπολιασμενους" που εκαναν το κοινωνικο τους χρεος, ειστε εσεις, οι κοινωνικα ανευθυνοι, οι παρτακηδες, οι συνωμοσιολογοι που αγεσθε και φερεσθε σαν τα προβατα απο τα κωλοsite της παραπληροφορησης.

Η υπομονη εχει τα ορια της. Οχι μονο ειστε ανευθυνοι, κατηγορειτε απο πανω και τους αλλους (εμβολιασμενους, κρατος, ιατρους επιστημονες κ.α.).
 

pheilippe

Member
Αντιγράφω ξανά
Ο ετησιος τζιρος ολων των παγκοσμιων κολοσσων της φαρμακοβιομηχανιας ειναι περιπου 500 δις δολαρια. Η μεγαλυτερη αυτων, η Johnson § Johnson, εχει τζιρο 70 δις.
Ακόμα κ στην απάντηση σου δεν γράφεις πουθενά οτι,ναι το έγραψα και είναι λάθος σαν συνολικό νούμερο αλλά εννοούσα αυτό,απαντάς ομως
"Εγω εγραψα για τα εσοδα των παγκοσμιων φαρμακευτικων κολοσσων (συγκεκριμενα των πρωτων 15 παγκοσμιως)."δεν το έγραψες αυτό,τόσο απλό.αν αρνείσαι να δεχτείς δεν είναι δικό μου προβλημα.
Και μετά ξεκινάει η προσωπική επίθεση με χαρακτηρισμούς,σε έναν συνομιλητή που δεν γνωρίζεις και δεν έχεις έρθει ξανά σε αντιπαράθεση απλά επειδή "τόλμησε" να σε διορθώσει σε κάτι.Περιμενω τουλάχιστον μία συγνώμη για τους χαρακτηρισμους
 

tol

Well-Known Member
Αντιγράφω ξανά

Ακόμα κ στην απάντηση σου δεν γράφεις πουθενά οτι,ναι το έγραψα και είναι λάθος σαν συνολικό νούμερο αλλά εννοούσα αυτό,απαντάς ομως
"Εγω εγραψα για τα εσοδα των παγκοσμιων φαρμακευτικων κολοσσων (συγκεκριμενα των πρωτων 15 παγκοσμιως)."δεν το έγραψες αυτό,τόσο απλό.αν αρνείσαι να δεχτείς δεν είναι δικό μου προβλημα.
Και μετά ξεκινάει η προσωπική επίθεση με χαρακτηρισμούς,σε έναν συνομιλητή που δεν γνωρίζεις και δεν έχεις έρθει ξανά σε αντιπαράθεση απλά επειδή "τόλμησε" να σε διορθώσει σε κάτι.Περιμενω τουλάχιστον μία συγνώμη για τους χαρακτηρισμους

Φιλε μου, σε παρακαλω ξανακοιτα καλυτερα τον διαλογο που ειχαμε.

Ξεκινησες πρωτος κατηγορωντας με ξεκαθαρα για παραπληροφορηση.

Αυτο, επειδη εγραψα για 500 δις και οχι για 1 τρις.

Σου απαντησα πολυ ευγενικα και σου παρεθεσα και την αντιστοιχη πηγη οτι 500 δις ηταν τα εσοδα των 15 πρωτων παγκοσμιως φαρμακοβιομηχανιων.

Δεχτηκα τα στοιχεια της δικης σου πηγης, οτι δηλαδη συνολικα τα εσοδα ειναι πανω απο ενα τρις.

Στη συνεχεια σου εξηγησα οτι αυτο σε καμια περιπτωση δεν αναιρει τον συλλογισμο μου...οτι δηλαδη ειναι παραφρωνες ολοι οι αντιεμβολιαστες που εχουν κανει σημαια το επιχειρημα σχετικα με τα κερδη των φαρμακευτικων που δηθεν κατασκευασαν τον κορωνοϊο.

Σου παρεθεσα στοιχεια για την παγκοσμια οικονομια των 100 τρις, για να αποδειξω ποσο χαμηλη ειναι η επιρροη της φαρμακοβιομηχανιας και οτι ειναι αλλη μια "ψεκαστικη" θεωρια το συγκεκριμενο επιχειρημα των αρνητων της κοινωνικης ευθυνης.

Σου ζητησα να μου αντιπαραθεσεις επιχειρηματα, για να αναιρεσεις τον συλλογισμο μου.

Εσυ, ομως, επιμενεις να βλεπεις το δεντρο και οχι το δασος.

Αν ο συλλογισμος μου ειναι απολυτα σωστος (αν οχι, αναιρεστε τον), τοτε δεν καταλαβαινω ποια ειναι η παραπληροφορηση.

Αντιθετως, αν ειναι σωστος, η παραπληροφορηση γινεται απο τους αντιεμβολιαστες που δηθεν μιλουν για εναν κορωνοϊο κατασκευασμα των φαρμακοβιομηχανιων για την αποκομιση κερδων.

Συμφωνουμε ή οχι σε αυτο, φιλε μου;

Τωρα, οσον αφορα τους χαρακτηρισμους.

Να σας ζητησω χιλιες φορες συγγνωμη, αν τελικα δεν ανηκετε στους αρνητες του εμβολιου. Αν ειστε υπερμαχος του εμβολιου, σας ζητω ταπεινα συγγνωμη. Χαιρομαι που ειστε ατομο με κοινωνικη συνειδηση. Ολοι οι χαρακτηρισμοι που εγραψα αφορουν στα ατομα που, ενω διαπραττουν αδικια εις βαρος του κοινωνικου συνολου, βγαινουν και απο πανω και με θρασος κατηγορουν τους εμβολιασμενους, το κρατος και γενικα ολους τους αλλους εκτος τον εαυτο τους.

Τελος, ελπιζω να μου αναγνωρισεις και το ελαφρυντικο του "βρασμου ψυχης". Οταν παρενεβης στο νημα, μας ειχε ηδη φορτισει με τις μπουδρολογιες του το διεγραμμενο πλεον μελος DKK. Μας ειχε συγχυσει τοσο πολυ που λογικο ειναι να ξεφυγαμε λιγο στο υφος μας.

Για αλλη μια φορα, λοιπον, σου ζητω συγγνωμη και να εχεις μια χαρουμενη ημερα.
 

pheilippe

Member
Πράγματι κοιτάζω τον διάλογο από την αρχή και δεν μπορώ να καταλάβω που μπερδεύεσαι,για τελευταία φορά ώστε να πάμε παρακάτω: έγραψες για ετήσιο παγκόσμιο τζίρο όλων των παγκόσμιων κολοσσών στο αρχικό ποστ ναι ή όχι;για την οικονομία της συζήτησης απαντάω εγώ,ναι
Όταν σου έγραψα ότι δεν ισχύει,με πηγή, έγραψα επίσης ότι κάποιος θα μπορούσε να το θεωρήσει παραπληροφόρηση,σωστά;ναι,δεν είπα ότι πιστεύω πως παραπληροφορεις
Αμέσως μετά απάντησες ότι είχες γράψει για τις πρώτες 15 φαρμακοβιομηχανιες από την αρχή ενώ δεν ισχύει,αυτό υπερτονισα και για αυτό το συζητάμε ακόμα.
Δεν σχολίασα τον συλλογισμό σου γενικά,το στοιχείο που έδωσες σχολίασα.τοσο απλα
Από εκεί και πέρα βάζεις απέναντι στα έσοδα ενός συγκεκριμένου κλάδου το παγκόσμιο ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟ προϊόν το οποίο δεν είναι ένα απλό νούμερο αλλά μέσα σε αυτό περιλαμβάνονται υπηρεσίες,τεχνογνωσίες,εργασίες ανθρώπων κ.α.Καταλαβαινεις την ένσταση μου φαντάζομαι...
Όσο για την συγνώμη φυσικά και την δέχομαι και προσπερνάω όλους τους χαρακτηρισμους,παρόλαυτα θα ήθελα να μου εξηγήσεις ο όρος "ανεμβολιαστος" για σένα ποιους περιλαμβάνει...
Εκτός από όσους έχουν ακραίες απόψεις κ ιδέες,αυτούς που μπορεί να φοβούνται;αυτούς που θεωρούν ότι είναι αναφαιρετο δικαίωμα τους να αρνηθούν,αυτούς που έχουν εμβολιαστεί υπό τον φόβο της απώλειας εργασιας;της οικονομικής στενότητας;του κοινωνικόυ στιγματισμού;της αναλαφρης σκέψης του να μπορώ να παρταρω και να διασκεδάζω πιο εύκολα;θα με βοηθούσε μια απαντηση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
θα ήθελα να μου εξηγήσεις ο όρος "ανεμβολιαστος" για σένα ποιους περιλαμβάνει...
Εκτός από όσους έχουν ακραίες απόψεις κ ιδέες,αυτούς που μπορεί να φοβούνται;αυτούς που θεωρούν ότι είναι αναφαιρετο δικαίωμα τους να αρνηθούν,αυτούς που έχουν εμβολιαστεί υπό τον φόβο της απώλειας εργασιας;της οικονομικής στενότητας;του κοινωνικόυ στιγματισμού;

Ευχαριστως να σου απαντησω, φιλε μου (αν και το εχω κανει πολλες φορες στο παρελθον...πιθανον δεν εχεις διαβασει τις αποψεις μου...λογικο...αυτο ελειπε να διαβαζουμε τις αποψεις ολων των μελων του forum).

Για μενα (προσωπικα και μονο) ο ορος "αντιεμβολιαστης" περιλαμβανει ολους οσους αναφερεις στο σχολιο σου.

Ναι, δεν τσουβαλιαζω τους ακραιους παρανοϊκους με αυτους που φοβουνται, αλλά...

Θεωρω οτι ο καθε πολιτης δεν ανηκει στον εαυτο του. Απο τη στιγμη που ειμαστε κοινωνικα οντα, ανηκουμε σε κοινωνικες ομαδες, ο τροπος σκεψης μας και οι ενεργειες μας οφειλουν να εναρμονιζονται με το συνολο, να γινονται με μοναδικο γνωμονα το "εμεις" και οχι το "εγω".

Για παραδειγμα...σε εναν αμυντικο πολεμο υπερ της πατριδας, π.χ. στον εθνικοαπελευθερωτικο του 1821, θεωρεις, φιλε μου, οτι ο Κολοκοτρωνης, ο Παπαφλεσσας, ο Ανδρουστος και πολλοι αλλοι δε φοβουνταν για τη ζωη τους;

Ασφαλως και φοβουνταν. Ομως, προτιμησαν να παραμερισουν τις φοβιες τους για χαρη του κοινου συμφεροντος.

Ετσι πρεπει να λειτουργει ο σωστος πολιτης. Να αδιαφορει για τον εαυτουλη του και να προτασσει το συλλογικο καλο. Ακομη και αν φοβαται κατι, οφειλει να κανει αυτο που του υπαγορευει η κοινωνικη συνειδηση.

Επισης, υπαρχει μια σαφεστατη παρερμηνεια αυτου που γραφεις ως "αναφαιρετο δικαιωμα".

Τα αναφαιρετα δικαιωματα καποιου, φιλε μου, σταματουν εκει που ξεκινουν τα αναφαιρετα δικαιωματα των αλλων.

Για παραδειγμα...ειναι αναφαιρετο δικαιωμα σου να καπνιζεις (δικη σου ειναι η ζωη, καταστρεψε την...με τις ευλογιες μας). Ομως, οταν συγχρωτιζεσαι, οταν ερχεσαι σε επαφη με αλλους ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να υπονομευεις τα δικαιωματα τους. Σταματά η ελευθερια σου. Εισαι υποχρεωμενος να σεβαστεις τους κανονες κοινωνικου δικαιου.

Επομενως, ναι αναφαιρετο δικαιωμα του καθε αντιεμβολιαστη να μην κανει το εμβολιο. Αλλά οφειλει να κλειστει στο σπιτακι του. Οφειλει να αποστασιοποιηθει απο το κοινωνικο γιγνεσθαι. Οφειλει, σαν τα αγρια θηρια, να απομονωθει. Αδιαμαρτυρητα, αφου ειναι ατομικη επιλογη του και οφειλει να υποστει τις συνεπειες της. Απο τη στιγμη που αποφασιζει να συναναστραφει με αλλους ανθρωπους, ειναι υποχρεωμενος να ξεχασει τα "αναφαιρετα δικαιωματα" και να ενεργει συμφωνα με τους κοινωνικους κανονες.

Τελος, στους αντιεμβολιαστες συγκαταλεγω και οσους εκαναν τα εμβολια απο εξαναγκασμο, απο φοβο απολυσης κ.α.

Ο εμβολιασμος, κατα την προσωπικη ταπεινη αποψη, ειναι απολυτα αυθορμητη και ενσυνειδητη πραξη. Μονο τοτε αποκτα αξια. Οτιδηποτε γινεται υπο το καθεστως φοβο δεν εχει καμια αξια.

Για παραδειγμα...η πλειονητητα των Χριστιανων πιστευει στον Θεο εξαιτιας φοβου (για τη Δευτερα Παρουσια, για την κριση δικαιων και αδικων, για τη μεταθανατια τιμωρια). Για μενα αυτοι δεν ειναι πιστοι, ειναι θρησκοληπτοι. Αληθινος πιστος ειναι αυτος που πιστευει σε εναν Παναγαθο Θεο που δε θα τιμωρησει ουτε τον χειροτερο εγκληματια...και, ομως, πραττουν ενσυνειδητα το καλο, παρολο που γνωριζουν οτι δεν προκειται ποτέ να τιμωρηθουν, οποιαδηποτε αμαρτια και αν κανουν.

Ελπιζω, φιλε μου, να σε καλυψα στις αποριες σου. Και, φυσικα, ελπιζω να μην ανηκεις σε καποια απο τις παραπανω ομαδες. Αν ανηκεις, για μενα προσωπικα, εισαι "αντιεμβολιαστης".

Παλι σου ευχομαι να εχεις μια ωραια ημερα!
 

pheilippe

Member
Καλημέρα και πάλι
Με καλυψες στην ερώτηση μου,το αν συμφωνώ είναι κάτι τελείως διαφορετικό και θα το δούμε παρακάτω
Νομίζω ότι είναι περιττό να αναφέρω πόσο οξύμωρο ακούγεται το ότι θεωρείς αντιεμβολιαστη κάποιον εμβολιασμενο

Ξεκιναω από αυτό που θεωρώ ότι είμαστε πιο κοντά στη σκέψη,είμαστε κοινωνικά όντα,είμαστε μελη κοινωνικών σύνολων και ακολουθούμε κανόνες,ανηκουμε όμως στο εαυτό μας,είμαστε κομμάτι όμως μιας κοινωνίας που το εγώ είναι πολύ πιο πανω σε σχέση με το εμείς,κάτι που έχει γιγαντωθεί με τις ευχές του ίδιου του κράτους εδώ και δεκαετίες,είναι μια παράμετρος που οφείλουμε να την λαμβάνουμε υπόψιν.


Πόλεμο εντός ή εκτός εισαγωγικων δεν έχουμε,ζούμε μια αρκετά δύσκολη κατάσταση και όλοι προσπαθούν να την ξεπεράσουν με τον σωστό ή όχι τρόπο.ας συμφωνήσουμε ότι όλοι το ίδιο θέλουμε.Σε περίπτωση πολέμου εσύ θα άφηνες τον φόβο σου και θα πολεμούσες για όσα πιστεύεις,αν εγώ δεν το έκανα θα με θεωρούσες μικρότερο-λιγοτερο σαν άνθρωπο;Μετά το τέλος του πολέμου θα πίστευες ότι δεν μου αξίζει η οποία ελευθερία επειδή δεν πολέμησα;

Το αναφαιρετο δικαίωμα δεν μπαίνει σε εισαγωγικά γιατί είναι αυτό ακριβώς που λέει η ίδια η λέξη,από εκεί και πέρα αυτός που επιλέγει να μην εμβολιασθεί οφείλει να κλειστεί στο σπιτάκι του όπως χαρακτηριστικά αναφέρεις και να αποστασιοποιηθει ή οφείλει να τεσταρει τον εαυτό του σωστά και συχνα,να λαμβάνει τα σωστά μέτρα προστασίας και να αποφεύγει τον οποιο συνωστισμο;

Όσο για την εκκλησία που αναφέρεις σαν παράδειγμα επιτρέψε μου να μην τοποθετηθω,είναι ήδη μεγάλο θέμα αυτό που συζητάμε για να ανοίξουμε και αλλο
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλημέρα και πάλι
Με καλυψες στην ερώτηση μου,το αν συμφωνώ είναι κάτι τελείως διαφορετικό και θα το δούμε παρακάτω
Νομίζω ότι είναι περιττό να αναφέρω πόσο οξύμωρο ακούγεται το ότι θεωρείς αντιεμβολιαστη κάποιον εμβολιασμενο

Ξεκιναω από αυτό που θεωρώ ότι είμαστε πιο κοντά στη σκέψη,είμαστε κοινωνικά όντα,είμαστε μελη κοινωνικών σύνολων και ακολουθούμε κανόνες,ανηκουμε όμως στο εαυτό μας,είμαστε κομμάτι όμως μιας κοινωνίας που το εγώ είναι πολύ πιο πανω σε σχέση με το εμείς,κάτι που έχει γιγαντωθεί με τις ευχές του ίδιου του κράτους εδώ και δεκαετίες,είναι μια παράμετρος που οφείλουμε να την λαμβάνουμε υπόψιν.


Πόλεμο εντός ή εκτός εισαγωγικων δεν έχουμε,ζούμε μια αρκετά δύσκολη κατάσταση και όλοι προσπαθούν να την ξεπεράσουν με τον σωστό ή όχι τρόπο.ας συμφωνήσουμε ότι όλοι το ίδιο θέλουμε.Σε περίπτωση πολέμου εσύ θα άφηνες τον φόβο σου και θα πολεμούσες για όσα πιστεύεις,αν εγώ δεν το έκανα θα με θεωρούσες μικρότερο-λιγοτερο σαν άνθρωπο;Μετά το τέλος του πολέμου θα πίστευες ότι δεν μου αξίζει η οποία ελευθερία επειδή δεν πολέμησα;

Το αναφαιρετο δικαίωμα δεν μπαίνει σε εισαγωγικά γιατί είναι αυτό ακριβώς που λέει η ίδια η λέξη,από εκεί και πέρα αυτός που επιλέγει να μην εμβολιασθεί οφείλει να κλειστεί στο σπιτάκι του όπως χαρακτηριστικά αναφέρεις και να αποστασιοποιηθει ή οφείλει να τεσταρει τον εαυτό του σωστά και συχνα,να λαμβάνει τα σωστά μέτρα προστασίας και να αποφεύγει τον οποιο συνωστισμο;

Όσο για την εκκλησία που αναφέρεις σαν παράδειγμα επιτρέψε μου να μην τοποθετηθω,είναι ήδη μεγάλο θέμα αυτό που συζητάμε για να ανοίξουμε και αλλο
Μετά τον πόλεμο για να συζητήσουμε το αν θα έχεις ελευθερια ή αν είμαι μεγαλύτερος ή μικρότερος από εσένα, πρέπει να υπάρχουμε :)
 

tol

Well-Known Member
Νομίζω ότι είναι περιττό να αναφέρω πόσο οξύμωρο ακούγεται το ότι θεωρείς αντιεμβολιαστη κάποιον εμβολιασμενο

Κάνεις καποιο λογικο ατοπημα, φιλε μου.

Καθολου οξυμωρο. Οξυμωρο ειναι αυτο που ισχυριζεσαι εσυ.

Σου εξηγησα οτι ο εμβολιασμος ειναι μια απολυτα ενσυνειδητη πραξη.

Οταν καποιος εμβολιαζεται υπο καθεστως φοβου και εξαναγκασμου, ΕΝΩ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΦΕΛΗ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ, ειναι δυνατον να μη θεωρειται "αντιεμβολιαστης";

Το αντιθετο θα ηταν οξυμωρο, φιλε μου.

Να μην πιστευει στο εμβολιο, να εμβολιαζεται εξαναγκαζομενος και ετσι να συγκαταλεγεται στους υπερμαχους των εμβολιων!!!

Ετσι δεν ειναι; Απλη λογικη σκεψη.
 

pheilippe

Member
Μετά τον πόλεμο για να συζητήσουμε το αν θα έχεις ελευθερια ή αν είμαι μεγαλύτερος ή μικρότερος από εσένα, πρέπει να υπάρχουμε :)
Ξέρεις δεν έχουμε πόλεμο,αν είχαμε θα δεχομουν την απάντηση σου.Για να απαντήσεις σε μια θεωρητική απαντηση όμως οφείλεις να κατανοήσεις το ύφος και τον σκοπό αυτής πρώτα

Φιλικα
 

pheilippe

Member
Να μην πιστευει στο εμβολιο, να εμβολιαζεται εξαναγκαζομενος και ετσι να συγκαταλεγεται στους υπερμαχους των εμβολιων!!!
Συγνώμη αλλά μπορώ και εγώ να δημιουργήσω κατηγορίες για να τοποθετήσω κάθε έναν εκεί που θέλω,δεν είναι όλοι αντί ή υπέρμαχοι των εμβολίων και δεν μπορείς να τους κατατάξεις όπως βολεύει.Βασικα μπορείς αλλά δεν νομίζω ότι είναι σωστο
Με αυτή την λογική,από τα μέσα του καλοκαιριού όταν και είχε μεγαλη κάμψη ο Ρυθμός των εμβολιασμών,όσοι εμβολιαστηκαν το έκαναν με κάποιο είδος πιεσης,μιλάμε για τεράστιο ποσοστό εμβολιασμενων πλέον.
Μέχρι να το ξεκαθαρίσουμε θα μπορούσαμε να χρησιμοποιούμε τον όρο εμβολιασμενος-αντιεμβολιαστης
 

TH24

Member
Όποιος χαρακτηρίζει, κατηγοριοποιεί ( αρνητής, αμόρφωτος, ψεκασμενος) και τσουβαλιαζει μια κοινωνική ομάδα επειδή είναι αντίθετη με τα πιστεύω του, τότε δεν χωράει αμφιβολία ότι αμόρφωτος και φασίστας είναι αυτός που χλευάζει την εκάστοτε κοινωνική ομάδα.
 
Μπλουζα