Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Admin είπε:
Ούτε εγώ έχω δει το παραμικρό, όσο καιρό το χρησιμοποιώ. Βέβαια δεν χρησιμοποιώ μεγάλη δόση.

Καλό αυτό... αλλά κινητικότητα τριχοφυίας? Το χρησιμοποιείς σε όλο το κεφάλι η σε συγκεκριμένη περιοχή?
 

Άκης

Administrator
Το χρησιμοποιώ βασικά μόνο μπροστά, για να βλέπω τι γίνεται. Αλλά από αποτέλεσμα, δεν είναι το παραμικρό...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Μάλιστα.. Να υποθέσω κάτω από 10% περιεκτικότητα και μια φορά την ημέρα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikipitri είπε:
και κάτι άλλο σαν παρενέργεια... τις τελευταίες μέρες δεν αναπνέω καλά, σαν να υπάρχει έλλειψη οξυγόνου. σίγουρα παίζει ρόλο και η ζέστη, αλλά τέτοιες θερμοκρασίες είχαμε σχεδόν όλο το καλοκαίρι. το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

δεν θελω να σε τρομαξω αλλα αυτην την παρενεργειεια ειχα οταν εκανα καταχρηση με το κορτικοστεροειδη butavate.
μαλιστα δεν εκλεισα ματι 30 ωρες απο την ελλειψη οξυγονου πεταγομουν απο τον υπνο σαν να πνιγομουμ μεσα σε νερο:angel:
 

xxxray

Member
Άσχετο με το θέμα αλλά αυτό το πρόβλημα να πετάγομαι στον ύπνο μου το είχα πάντα ειδικά εκεί στο στάδιο μεταξύ ύπνου και ξύπνιου...και δεν έχει σχέση με τις θεραπείες! σε τι μπορεί να οφείλεται; υπνική άπνοια ενδεχομένος;
 

mikipitri

Member
kapa μάλλον δεν έχω φτάσει σε αυτό το βαθμό ακόμα, αλλά μάλλον είναι ανησυχητικό!!!
τουλάχιστον όταν χρησιμοποιούσα μίνοξ με κορτιζόνη είχα άμεσα αποτελέσματα, ενώ τώρα με το vpa απλά περιμένω μπας και ξεφυτρώσει καμιά τριχούλα... χαχαχα :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikipitri είπε:
kapa μάλλον δεν έχω φτάσει σε αυτό το βαθμό ακόμα, αλλά μάλλον είναι ανησυχητικό!!!
τουλάχιστον όταν χρησιμοποιούσα μίνοξ με κορτιζόνη είχα άμεσα αποτελέσματα, ενώ τώρα με το vpa απλά περιμένω μπας και ξεφυτρώσει καμιά τριχούλα... χαχαχα :)

σε εμενα ηταν πολυ εντονο.
ειχα κανει ενα μιγμα 50% μινοξ 50% butavate και με αυτο ειχα κανει 2 εφαρμογες σε επιφανεια nw6.
ισως να ηταν και η μοναδικη μερα τα τελευταια 13 χρονια που δεν ειχα τριχοπτωση:21m:
 
εγω παντως σημερα κλεινω σχεδον 1 μηνα θεραπείας χωρις minοx και dht block και βλεπω σημαντικη βελτιωση οσων αφορα την τριχοπτωση...νεα τριχες δεν ειδα αλλα τουλαχιστον σταματισε λιγο η τριχοπτωση...1 μηνα τωρα εβαζα μερικες φορες πρωι βραδύ και μερικες μονο βραδύ γιατι δεν βολευε λόγω δουλειας και τέλειωσε ολο το φαρμακο απο δευτερα πρεπει να παρω αλλο φαρμακο
 

xDante

Member
xxxray είπε:
Άσχετο με το θέμα αλλά αυτό το πρόβλημα να πετάγομαι στον ύπνο μου το είχα πάντα ειδικά εκεί στο στάδιο μεταξύ ύπνου και ξύπνιου...και δεν έχει σχέση με τις θεραπείες! σε τι μπορεί να οφείλεται; υπνική άπνοια ενδεχομένος;

εγώ που το παθαίνω 5-6 φορές το μήνα συνήθως όταν είμαι πολύ κουρασμένος την ψιλο έχω ψάξει....
αν νιώθεις οτι δεν αναπνέεις ωφείλεται σε στιγμιαία υπνική άπνοια (η οποία δεν είναι ανησυχητική )λόγω χαλάρωσης μέσα στο λαιμό 2-3 είναι φυσιολογικό να συμβαίνουν περαιτέρω χαρακτηρίζεται παθολογική κατάσταση και το πρώτο πράγμα που σου συστήνουν είναι να χάσεις βάρος ...

και
αν νιώθεις οτι πέφτειες η σκοντάφτεις ωφείλεται (ω ναι)
σε αρχέγονο ένστικτο από όταν οι πρόγονοι μας κοιμόντουσαν πάνω στα δέντρα για να αποφύγουν τα αρπακτικά και νομίζαν οτι έπεφταν :sleepy:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Αυτό που παρατήρησα κ εγώ, είναι σημαντική μείωση της τριχόπτωσης, αλλά θα με πάρει λίγο καιρό μέχρι να δω αν είναι η ιδέα μου ή κάνουν τελικά τίποτα αυτά τα "διαόλια" :)
 

NGL

Member
πραγματικα μετα απο τοσους πειραματισμους στο κεφαλι ,τοσα χρονια, ειπα να δοκιμασω και αυτο το διαλυμμα σε περιεκτικοτητα 8% και 1ml την ημερα...αυτο που εχω παρατηρησει λοιπον μετα απο 2 1/2 μηνες χρησης ειναι οτι εχει σταματησει ΤΕΛΕΙΩΣ η τριχοπτωση..τιποτα,ποτε αλλοτε,ουτε καν η φινα το ειχε καταφερει αυτο,..ΙΔΩΜΕΝ..
απο παρενεργειες δεν υπαρχει κατι το αξιοσημειωτο ..
 

crossfire

Well-Known Member
NGL είπε:
πραγματικα μετα απο τοσους πειραματισμους στο κεφαλι ,τοσα χρονια, ειπα να δοκιμασω και αυτο το διαλυμμα σε περιεκτικοτητα 8% και 1ml την ημερα...αυτο που εχω παρατηρησει λοιπον μετα απο 2 1/2 μηνες χρησης ειναι οτι εχει σταματησει ΤΕΛΕΙΩΣ η τριχοπτωση..τιποτα,ποτε αλλοτε,ουτε καν η φινα το ειχε καταφερει αυτο,..ΙΔΩΜΕΝ..
απο παρενεργειες δεν υπαρχει κατι το αξιοσημειωτο ..

καλως ηρθες ξανα......στην αρχη σου εδωσε καθολου shedding?Το σταματημα της τριχοπτωσης το παρατηρησες απο τον πρωτο μηνα?
 

xDante

Member
NGL είπε:
πραγματικα μετα απο τοσους πειραματισμους στο κεφαλι ,τοσα χρονια, ειπα να δοκιμασω και αυτο το διαλυμμα σε περιεκτικοτητα 8% και 1ml την ημερα...αυτο που εχω παρατηρησει λοιπον μετα απο 2 1/2 μηνες χρησης ειναι οτι εχει σταματησει ΤΕΛΕΙΩΣ η τριχοπτωση..τιποτα,ποτε αλλοτε,ουτε καν η φινα το ειχε καταφερει αυτο,..ΙΔΩΜΕΝ..
απο παρενεργειες δεν υπαρχει κατι το αξιοσημειωτο ..

:14m:

όταν είχα πει οτι δουλέυει σε παλαιότερο ποστ το ενοούσα...
 

geofish

New Member
Ας κάνω και εγώ την ενημέρωση μετά από δυο μήνες (προτείνω τα μελή να κάνουν κάθε μηνά μια ενημέρωση για την κατάσταση).
Και ενώ ήμουν πολύ ενθουσιασμένος μέχρι πριν 3 μέρες γιατί είδα 4 νέες τριχούλες (αστείο ακούγεται) σε νεκρή περιοχή που είχα χρόνια να δω χθες εξαφανιστήκαν και ξενέρωσα λίγο. Στο υπόλοιπο κεφάλι στασιμότητα μόνο μικρά χνουδάκια.

Παρ όλα αυτά έχω να πω ότι και σε μένα η τριχόπτωση σχεδόν σταμάτησε.
Από παρενέργειες τίποτα απολύτως, όλα καλώς.


Να πω ότι τις 2 τελευταίες εβδομάδες χρησιμοποιώ το υγρό depakine για την παρασκευή διαλύματος το συνιστώ γιατί είναι πολύ πιο εύκολη η παρασκευή του.


Btw, για σου NGL παλιοσείρα καιρο εχουμε να σε δουμε εδω μεσα (χαχαχα)
 

NGL

Member
γεια σας παιδες...ειχα καιροοοο να ποσταρω ειναι η αληθεια αλλα μεγαλωνουμε ,εχουμε φαει την φρικη τοσα χρονια κι εχουμε ηρεμησει πλεον..δινουμε τοπο στα νιατα GEO..

οσον αφορα το VPA κατι ακομα που εχω παρατηρησει ειναι οτι εχει αλλαξει δραματικα η κατασταση της υγειας του τριχωτου..
πριν την εφαρμογη διαλυμματος VPA, στις περιοχες τριχοπτωσης πιεζες το δερμα με τον αντιχειρα κι ενοιωθες ενα πονο και μια αισθηση ''τσουξιματος'' .. στις υπολοιπες περιοχες κανοντας την ιδια κινηση δεν αισθανοσουν απολυτως τιποτα..
πλεον το απολυτως τιποτα ισχυει για ολο το κεφαλι :) ΣΥΝ βεβαια την ελαχιστοποιηση της λιπαροτητας.. τι να πω, θελει χρονο ακομα παντως για να εχουμε ολοκληρωμενη αποψη..απλα καταγραφουμε αποψεις..


crossfire είπε:
καλως ηρθες ξανα......στην αρχη σου εδωσε καθολου shedding?Το σταματημα της τριχοπτωσης το παρατηρησες απο τον πρωτο μηνα?

thank you φιλε μου..
ειχα shedding μετα την πρωτη εβδομαδα για 2-3 ημερες χρησης μετα..
απο εκει και περα και κυριως απ την 2η εβδομαδα μειωθηκε δραματικα η τριχοπτωση μεχρι που στον μηνα πανω σταματησε εντελως..
 
Παιδες καλησπερα.Μετα απο ενα μηνα χρησης vpa 10% χ 1 φορα τη μερα βλεπω σημαντικη μειωση τριχοπτωσης , καθολου ερεθισμους (με τη minox ειχα) και μεχρι στιγμης καμια τουλαχιστον αισθητη παρενεργεια.Απο νεες τριχες κατι παει να γινει με αργους ρυθμους,πιστευω οτι θελει χρονο.Βασικα θα ειμαι ευτυχισμενος αν καταφερω με τη χρηση του και μεινω στο σταδιο που ειμαι.
 

somari

Active Member
Eγω γμτ δεν εχω μειωση στο σεντιν... Τι να πω. Τουλάχιστον δεν έχω την απίστευτη φαγούρα που είχα παλιότερα.
 

mikipitri

Member
το μόνο θετικό για μένα είναι ότι δεν έχω ερεθισμούς όπως με τη μίνοξ!!!
δυστυχώς όμως ούτε μείωση τριχόπτωσης έχω ούτε και καμιά νέα τριχούλα βλέπω... :(
θα συνεχίσω για κάνα μήνα και βλέπουμε ;)
 
Μπλουζα