Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

somari

Active Member
Πριν που έσερνα την ενεσούλα σε όλο το κεφάλι πρέπει να έμενε στο μαλλί πολλή ουσία. Τώρα με το dropper ρίχνω σταγόνες στο κεφάλι και τις νιώθω να πέφτουν στο δέρμα (παγώνω). Τώρα το πως θα τις κάνω να πανε παντού δε ξέρω, καθώς μασαζ η χτένα θα το πασαλείψουν πάλι πάνω στο μαλλί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Τώρα το πως θα τις κάνω να πανε παντού δε ξέρω, καθώς μασαζ η χτένα θα το πασαλείψουν πάλι πάνω στο μαλλί.
δοκιμασε να βαζεις σε 5-6 σημεια με το dropper και μασαζ με την παλαμη του χεριου,θα παει παντου,θα το καταλαβεις απο την θερμοκρασια
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Πριν που έσερνα την ενεσούλα σε όλο το κεφάλι πρέπει να έμενε στο μαλλί πολλή ουσία. Τώρα με το dropper ρίχνω σταγόνες στο κεφάλι και τις νιώθω να πέφτουν στο δέρμα (παγώνω). Τώρα το πως θα τις κάνω να πανε παντού δε ξέρω, καθώς μασαζ η χτένα θα το πασαλείψουν πάλι πάνω στο μαλλί.

Αν βάζεις και στο vertex κάνε αυτό: στάσου μπροστά στο μεγάλο καθρέπτι του μπάνιου σου, σκύψε λίγο, με το αριστερό χέρι κράτα ένα μικρό καθρέπτι και βάλτω να κοιτάει ακριβώς πάνω από το κεφάλι σου, και με το δεξί χέρι κράτα το dropper. Θα το βάλεις με φοβερή ακρίβεια, σταγόνα σταγόνα ομοιόρφα, και μετά κάνε ένα άπλωμα με τα δάχτυλα ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
Αν βάζεις και στο vertex κάνε αυτό: στάσου μπροστά στο μεγάλο καθρέπτι του μπάνιου σου, σκύψε λίγο, με το αριστερό χέρι κράτα ένα μικρό καθρέπτι και βάλτω να κοιτάει ακριβώς πάνω από το κεφάλι σου, και με το δεξί χέρι κράτα το dropper. Θα το βάλεις με φοβερή ακρίβεια, σταγόνα σταγόνα ομοιόρφα, και μετά κάνε ένα άπλωμα με τα δάχτυλα ;)
βλεπεις επανεκφυση η αλαγη στην τριχοπτωση?
 

somari

Active Member
παιδια αποφευγω το μασαζ γιατι πασαλειβει το μαλλι. αυτο που θα συνεχιζω να κανω μαλλον ειναι μονο σταγονομετρο και μετα... προσευχη!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο ενα διαστημα ενος μηνα χωρις θεραπεια σε nw6 παρα μονο σε κροταφους για να τους ξυπνησω και χανοντας 200 τριχες την ημερα διανυω την τριτη μερα σχεδον χωρις τριχοπτωση
δεν φτανω τις 30 την ημερα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Capri είπε:
Δηλαδή kapa λες ότι το vpa σου σταμάτησε τριχόπτωση?Είδες καθόλου shedding από τη χρήση του?

την σταματησε πολυ αποτελεσματικα απο την δευτερη μερα χωρις shedding.
επισης η λοσιον που χρησιμοποιω δεν λαδωνει καθολου κανω μασαζ στο μαλλι οπως προανεφερα με dropper
μετεφερα το υγρο depakine που ειναι 40ml σε ενα μεγαλυτερο μπουκαλακι,εβαλα 20ml οινοπνευμα 20ml απιονισμενο νερο
 

3746741

Member
παντως ρε γαμωτο ωρες ωρες σκεφτομαι (κ φανταζομαι δεν ειμαι ο μονος εδω μεσα) εκτος απο την στενοχωρια ποσο αγωνα ριχνουμε ολοι για το θεμα που λεγεται μαλλι!!!

κ παλευουμε κ με μεσα τα οποια δεν μας εξασφαλιζουν το επιθυμητο αποτελεσμα....

δεν θα μπορουσε να βγει κατι που πχ να ξερεις οτι αν εχεις α/α παιρνεις αυτο κ καθαριζεις,χωρις παρενεργειες χωρις τιποτα.....αρκει να τηρεις τη δοσολογια!!

κ ας ηταν εφορου ζωης.....εμενα προσωπικα δεν θα με πειραζε...!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
παντως ρε γαμωτο ωρες ωρες σκεφτομαι (κ φανταζομαι δεν ειμαι ο μονος εδω μεσα) εκτος απο την στενοχωρια ποσο αγωνα ριχνουμε ολοι για το θεμα που λεγεται μαλλι!!!

κ παλευουμε κ με μεσα τα οποια δεν μας εξασφαλιζουν το επιθυμητο αποτελεσμα....

δεν θα μπορουσε να βγει κατι που πχ να ξερεις οτι αν εχεις α/α παιρνεις αυτο κ καθαριζεις,χωρις παρενεργειες χωρις τιποτα.....αρκει να τηρεις τη δοσολογια!!

κ ας ηταν εφορου ζωης.....εμενα προσωπικα δεν θα με πειραζε...!!!
υπαρχει και το θεμα διατηρησης του αποτελεσματος.
θα ειναι το ιδιο αποτελεσματικο σε ενα δυο χρονια?
να ανοιξω σαμπανια η οχι?:angel:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
kapa είπε:
3746741 είπε:
παντως ρε γαμωτο ωρες ωρες σκεφτομαι (κ φανταζομαι δεν ειμαι ο μονος εδω μεσα) εκτος απο την στενοχωρια ποσο αγωνα ριχνουμε ολοι για το θεμα που λεγεται μαλλι!!!

κ παλευουμε κ με μεσα τα οποια δεν μας εξασφαλιζουν το επιθυμητο αποτελεσμα....

δεν θα μπορουσε να βγει κατι που πχ να ξερεις οτι αν εχεις α/α παιρνεις αυτο κ καθαριζεις,χωρις παρενεργειες χωρις τιποτα.....αρκει να τηρεις τη δοσολογια!!

κ ας ηταν εφορου ζωης.....εμενα προσωπικα δεν θα με πειραζε...!!!
υπαρχει και το θεμα διατηρησης του αποτελεσματος.
θα ειναι το ιδιο αποτελεσματικο σε ενα δυο χρονια?
να ανοιξω σαμπανια η οχι?:angel:

σωστα....αυτο το θεμα που το πας!!!

μην ανοιξεις γιατι ποναει αυτο τουλαχιστον εμενα πολυ!!!
 

Capri

Member
kapa είπε:
Capri είπε:
Δηλαδή kapa λες ότι το vpa σου σταμάτησε τριχόπτωση?Είδες καθόλου shedding από τη χρήση του?

την σταματησε πολυ αποτελεσματικα απο την δευτερη μερα χωρις shedding.
επισης η λοσιον που χρησιμοποιω δεν λαδωνει καθολου κανω μασαζ στο μαλλι οπως προανεφερα με dropper
μετεφερα το υγρο depakine που ειναι 40ml σε ενα μεγαλυτερο μπουκαλακι,εβαλα 20ml οινοπνευμα 20ml απιονισμενο νερο

kapa,δεν έβαλες pg?Γιατί έχω καταλάβει ότι είναι σημαντική για τη διαδερμική απορρόφηση.
 

lab_rat

Member
kapa είπε:
Capri είπε:
kapa,δεν έβαλες pg?Γιατί έχω καταλάβει ότι είναι σημαντική για τη διαδερμική απορρόφηση.
δεν εβαλα ουτε προπυλαινογλυκολη ουτε γλυκερινη,και οι δυο ουσιες λαδωνουν.

Σου σταματησε δηλαδη την τριχοπτωση χωρις οχημα?
 

Capri

Member
kapa είπε:
lab_hair είπε:
Σου σταματησε δηλαδη την τριχοπτωση χωρις οχημα?
χωρις και με μια εφαρμογη την ημερα μονο.
με τον τροπο που κανω εφαρμογη εμεναν 40 τριχες στην παλαμη και τωρα...3?

kapa!!!!!Τρέλανέ μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hailing


Ρε συ,το απιονισμένο είναι αυτό που βάζουμε στο σίδερο??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μπλουζα