Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Fenimore είπε:
3746741 είπε:
η σπιρο δεν κανει τιποτα σαν blocker.

ρε παιδια λαθος εχω καταλαβει??η σπιρο blocker δεν ειναι??

Καλά έχεις καταλάβει, blocker είναι. Απλά στον kos δεν έκανε τίποτα.

Και σε πολλούς άλλους.. :p

Ναι, όπως και η φίνα δεν έκανε τίποτα σε όλους, όπως και η μινοξιδίλη δεν έκανε τίποτα σε όλους, όπως και τα πάντα εδώ μέσα δεν έκαναν τίποτα σε όλους. :angel:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
Chs είπε:
Fenimore είπε:
3746741 είπε:
η σπιρο δεν κανει τιποτα σαν blocker.

ρε παιδια λαθος εχω καταλαβει??η σπιρο blocker δεν ειναι??

Καλά έχεις καταλάβει, blocker είναι. Απλά στον kos δεν έκανε τίποτα.

Και σε πολλούς άλλους.. :p

Ναι, όπως και η φίνα δεν έκανε τίποτα σε όλους, όπως και η μινοξιδίλη δεν έκανε τίποτα σε όλους, όπως και τα πάντα εδώ μέσα δεν έκαναν τίποτα σε όλους. :angel:

εεεεεε εδώ διαφωνώ :dodgy:... πως γίνεται να συγκρίνουμε την φιναστερίδη με την Σπιρονολακτόνη?? Ειδικά σε τοπικο που είναι η σπιρονολακτόνη. Εγώ δεν είπα όλα αυτα ότι δεν έκαναν τίοτα.. αλλα δες σε ξένα φόρουμ.. και όπου θες! Αν μου δείξεις έναν να κατέβηκε κλίμακες nw με σπιρο οκ.. σε αντίθεση με φιναστερίδη και μινοξ που υπάρχουν άτομα που ανέκτησαν πλήρως τα μαλλάκια τους.. εγώ αναφέρθηκα στην σπιρο και όχι σε άλλα.. μην με κατηγορείς αδίκως :angel:
 

kos1987

New Member
somari είπε:
Κος λέω να το σταματήσω για λίγο για να δω αν υποχωρούν τα sides. Πόσος καιρός λες να είναι καλα;

Ποια sides?Απο τις παρενεργειες που διαβαζα πριν απο καιρο οι περισσοτερες χρειαζονται απο 1 βδομαδα μεχρι 2 μηνες.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
εεεεεε εδώ διαφωνώ :dodgy:... πως γίνεται να συγκρίνουμε την φιναστερίδη με την Σπιρονολακτόνη?? Ειδικά σε τοπικο που είναι η σπιρονολακτόνη. Εγώ δεν είπα όλα αυτα ότι δεν έκαναν τίοτα.. αλλα δες σε ξένα φόρουμ.. και όπου θες! Αν μου δείξεις έναν να κατέβηκε κλίμακες nw με σπιρο οκ.. σε αντίθεση με φιναστερίδη και μινοξ που υπάρχουν άτομα που ανέκτησαν πλήρως τα μαλλάκια τους.. εγώ αναφέρθηκα στην σπιρο και όχι σε άλλα.. μην με κατηγορείς αδίκως :angel:

Δεν τα σύγκρινα, απλά λέω πως καμία ουσία απο τις γνωστές δεν δουλεύει και στο 100% αυτών που το δοκιμάζουν.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
Chs είπε:
εεεεεε εδώ διαφωνώ :dodgy:... πως γίνεται να συγκρίνουμε την φιναστερίδη με την Σπιρονολακτόνη?? Ειδικά σε τοπικο που είναι η σπιρονολακτόνη. Εγώ δεν είπα όλα αυτα ότι δεν έκαναν τίοτα.. αλλα δες σε ξένα φόρουμ.. και όπου θες! Αν μου δείξεις έναν να κατέβηκε κλίμακες nw με σπιρο οκ.. σε αντίθεση με φιναστερίδη και μινοξ που υπάρχουν άτομα που ανέκτησαν πλήρως τα μαλλάκια τους.. εγώ αναφέρθηκα στην σπιρο και όχι σε άλλα.. μην με κατηγορείς αδίκως :angel:

Δεν τα σύγκρινα, απλά λέω πως καμία ουσία απο τις γνωστές δεν δουλεύει και στο 100% αυτών που το δοκιμάζουν.

Σίγουρα ναι.. απλά κάποιες δουλεύουν σε μεγαλύτερο ποσοστό ανθρώπων από κάποιες άλλες, και η σπιρο έχει καταχθεί πλέον στα old και πιο αδύναμα σε αντι - dht... αλλά φυσικά όχι και στα άχρηστα εννοείται..

Υ.Γ. Αυτό ήταν καυγάς Βικτωριανής εποχής? :p
 

nikosgf7

New Member
Λοιπον παιδια αυτο π παρατηρω εγω μετα απο 5 μερες χρησης διαλ σομαρι 1μλ πρωι 1 μλ βραδυ αυτο π παρατηρω ειναι μειωση τριχοπτωσης!Βεβαια αυτο δν ξερω αν ειναι αρκετο να κερδισω τον πολεμο κ οχι απλα μια μαχη...
Η φαγουρα εχει σταματησει ΑΛΛΑ σημερα οπως κ χθες εβαλα 11-12 η ωρα το πρωι ,λουστηκα στις 6-630 κ μετα εβαλα στις 12 το βραδυ...Στο ενδιαμεσο σαν να μου φανηκε οτι πεφταν περισσοτερες τριχες...
Μηπως εχει πολυ μικρο χρονο δρασης ,εχετε παρατηρησει τπτ παρομοιο???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
nikosgf7 είπε:
Λοιπον παιδια αυτο π παρατηρω εγω μετα απο 5 μερες χρησης διαλ σομαρι 1μλ πρωι 1 μλ βραδυ αυτο π παρατηρω ειναι μειωση τριχοπτωσης!Βεβαια αυτο δν ξερω αν ειναι αρκετο να κερδισω τον πολεμο κ οχι απλα μια μαχη...
Η φαγουρα εχει σταματησει ΑΛΛΑ σημερα οπως κ χθες εβαλα 11-12 η ωρα το πρωι ,λουστηκα στις 6-630 κ μετα εβαλα στις 12 το βραδυ...Στο ενδιαμεσο σαν να μου φανηκε οτι πεφταν περισσοτερες τριχες...
Μηπως εχει πολυ μικρο χρονο δρασης ,εχετε παρατηρησει τπτ παρομοιο???

Εγώ με 1 φορά την μέρα έχω παρατηρήσει μείωση στα μαλλιά που χάνω, όχι σε μεγάλο βαθμό εννοείτε, απλά χάνω ορατά λιγότερα μαλλιά απ ότι πριν. Μπορει πχ αν βάζω 2 φορές την μερα να μειωθεί κι άλλο η τριχόπτωση.
 

kos1987

New Member
Επιτελους!!!!Σιγα σιγα το παζλ συμπληρωνεται.

Prostaglandin E receptor 4.This protein is one of four receptors identified for prostaglandin E2 (PGE2)
It has been shown to regulate the level and stability of cyclooxygenase-2 mRNA, and lead to the phosphorylation of glycogen synthase kinase-3

Δηλαδη οπου υπαρχει pge2 (μη καραφλη περιοχη, Ερευνα αρχιπαπατζη Κωτσαρελη 2012) η gsk3b ειναι ανενεργη και ετσι το μονοπατι wnt-bcatenin παραμενει αθικτο, ενω οταν ειναι χαμηλη η συγκεντρωση pge2 τοτε η gsk3b ενεργοποιειται σταματα τη b-catenin.
Μια πιθανη εξηγηση για αυτο που ειδαν οι Βραζιλιανοι και οι Κορεατες.

Δυστυχως αυτο δεν φτανει για να πουμε οτι σταματα η α/α...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kos, εκεί που υπάρχει pge 2, στις μη καραφλές περιοχές, φαίνεται τι γίνεται με την pgd2?
 

somari

Active Member
Πάντως το ΒΠΑ σίγουρα κάνει κάτι. Επίσης ιδέα μου ή έχει μικρό t 1/2 ? Εννοώ το σταμάτησα μια μέρα και επανήλθαν τα ούλα στις κανονικές συνθήκες, αλλά και επίσης και η φαγούρα στο κεφάλι :(
 

kos1987

New Member
somari είπε:
Πάντως το ΒΠΑ σίγουρα κάνει κάτι. Επίσης ιδέα μου ή έχει μικρό t 1/2 ? Εννοώ το σταμάτησα μια μέρα και επανήλθαν τα ούλα στις κανονικές συνθήκες, αλλά και επίσης και η φαγούρα στο κεφάλι :(

Ωχ αφηρημαδα ξεχασα να σου απαντησω για τις παρενεργειες που σ εβγαλε...Εχει Τ 1/2 8 ωρες, αλλα το διαπιστωσες και συ οτι επανερχεται γρηγορα...
 

nekon

Member
μαγκες μια ερωτησουλα.ποσες ωρες πρεπει να μενει το βαλπροικο στο κεφαλι μας χωρις λουσιμο;εννοω οτι το εβαλα χθες το βραδυ,αλλα ξυπνησα αργα και εφυγα καρφι για δουλεια χωρις λουσιμο,με απλο ξεβγαλμα..πακετο;περιμενω τα φωτα σας..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
η τριχοπτωση δυστυχως επανηλθε,οχι οπως χωρις θεραπεια αλλα 50-100 την ημερα,απο οτι φαινεται ηταν ενα "σοκ" απο την εναρξη θεραπειας.
συνεχιζω και βλεπω...
 
Μπλουζα