Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
vag25 είπε:
Aφου ηδη την ριχνει οπως ειπες 100 με 150 τριχες(απο 200 σε 50 με 100).Θελεις κι αλλο αχορταγε?:p
αν ειναι μονο μειωση στο μισο τωρα που υποτιθεται πως ειναι στο ζενιθ σε εναν χρονο θα ειναι 150:p καλα εκανα και δεν ανοιξα σαμπανια :p
αλλα συνεχιζω για να δω πως θα εξελιχθει
 

somari

Active Member
Kapa μια προταση: Άλλαξε τα λινκ στην υπογραφή σου. Επειδή το φόρουμ λειτουργεί με το να διαλέγεις εσύ πόσα μηνύματα εμφανίζονται σε κάθε σελίδα, εγώ έχω βάλει πολλά / σελίδα με αποτέλεσμα το δυγκεκριμένο θέμα να έχει 58 σελίδες. Οπότε καταλαβαίνεις όταν κάνω κλικ στο σύνδεσμο σου (που επειδή εσύ έχεις βάλει λίγα μηνύματα ανα σελίδα είναι στη "σελίδα 78") το σύστημα βαράει μπιέλες. Αν θες να ανακατευθύνεις σε συγκεκριμένο ποστ, πήγαινε πάνω δεξιά εκεί που λέει πχ "Δημοσίευση: #χ" και κάνε δεξί κλικ στο "χ" και επικόλληση στην υπογραφή... το αποτέλεσμα είναι αυτό:

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4063-post-72983.html#pid72983
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Kapa μια προταση: Άλλαξε τα λινκ στην υπογραφή σου. Επειδή το φόρουμ λειτουργεί με το να διαλέγεις εσύ πόσα μηνύματα εμφανίζονται σε κάθε σελίδα, εγώ έχω βάλει πολλά / σελίδα με αποτέλεσμα το δυγκεκριμένο θέμα να έχει 58 σελίδες. Οπότε καταλαβαίνεις όταν κάνω κλικ στο σύνδεσμο σου (που επειδή εσύ έχεις βάλει λίγα μηνύματα ανα σελίδα είναι στη "σελίδα 78") το σύστημα βαράει μπιέλες. Αν θες να ανακατευθύνεις σε συγκεκριμένο ποστ, πήγαινε πάνω δεξιά εκεί που λέει πχ "Δημοσίευση: #χ" και κάνε δεξί κλικ στο "χ" και επικόλληση στην υπογραφή... το αποτέλεσμα είναι αυτό:

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4063-post-72983.html#pid72983
θα το εκανα αλλα διαβαζω κινεζικα,ειμαι εντελως ασχετος με υπολογιστες,το εχω ξανα αναφερει
fenimore help
 

somari

Active Member
1) Πήγαινε στο ποστ / σελίδα που θες να "δείχνει" η υπογραφή.
2) ΜΗΝ κανεις copy-paste το url της σελίδας όπως έχεις κάνει τώρα, αντ'αυτού:
3)Κάνε δεξί κλικ στο νουμεράκι που έχει πάνω δεξιά αυτό το ποστ και επέλεξε "αντιγραφή τοποθεσίας δεσμού / copy link location"
4)Κάνε επικόλληση στην υπογραφή.
 

Georgex6

Well-Known Member
Παιδια αρχιζω να πιστευω πως απο μονο του το vpa δε προκειτε να μας δωσει κατι παραπανω απο χνουδι γιατι δεν το αφηνει να γινει κανονικη τριχα η pgd2.Οποτε πρεπει να προσθεσουμε ενα pgd2 blocker και αν θελουμε να ακολουθησουμε ακριβως τη πατεντα του κωτσαρελη να προσθεσουμε wounding στο mix
τελος θελω να αναφερω κατι που με φοβιζει με το vpa δε ξερω αν ειναι καλο για μακροχρονια χρηση να χρησιμοποιεις gsk 3 αναστολεις για να εχεις ανοιχτο το wnt μονωπατι σε θεμα ασφαλειας-καρκινου
 

kos1987

New Member
Georgex6 είπε:
1.Παιδια αρχιζω να πιστευω πως απο μονο του το vpa δε προκειτε να μας δωσει κατι παραπανω απο χνουδι γιατι δεν το αφηνει να γινει κανονικη τριχα η pgd2.Οποτε πρεπει να προσθεσουμε ενα pgd2 blocker και αν θελουμε να ακολουθησουμε ακριβως τη πατεντα του κωτσαρελη να προσθεσουμε wounding στο mix
2 τελος θελω να αναφερω κατι που με φοβιζει με το vpa δε ξερω αν ειναι καλο για μακροχρονια χρηση να χρησιμοποιεις gsk 3 αναστολεις για να εχεις ανοιχτο το wnt μονωπατι σε θεμα ασφαλειας-καρκινου

1.Το γεγονος οτι το τριχ/κιο δεν μπορει να προμηθευτει ενεργεια σου χει περασει απο το μυαλο?Βρηκες κανα gpr44 blocker?
2.Δεν τιθεται τετοιο θεμα Γιωργο το εψαξα - ρωτησα πολλους.Το vpa μαλιστα θεωρειται αντικαρκινικο φαρμακο (Histone deacetylase inhibitor), μην ξεχνας οτι ειναι στην αγορα για πανω απο 20 χρονια και χορηγειται σε μικρα παιδια.
 

somari

Active Member
" 1.Το γεγονος οτι το τριχ/κιο δεν μπορει να προμηθευτει ενεργεια σου χει περασει απο το μυαλο?Βρηκες κανα gpr44 blocker?"


Και πως το διορθώνουμε; Με μηχανή εσωτερικής καύσης;
 

Georgex6

Well-Known Member
κατι πιο φθηνο και πιο αποτελεσματικο απο το ramatroban ειναι αυτο
http://www.chemietek.com/products.aspx?pid=134
δε ξερω ομως ρε παιδια ενα παλικαρι στο hairlosshelp παιρνει ραματρομπαν εδω και 2,3 μηνες χωρις κανενα αποτελεσμα..
 

kos1987

New Member
somari είπε:
" 1.Το γεγονος οτι το τριχ/κιο δεν μπορει να προμηθευτει ενεργεια σου χει περασει απο το μυαλο?Βρηκες κανα gpr44 blocker?"


Και πως το διορθώνουμε; Με μηχανή εσωτερικής καύσης;

Καποια πραγματα δε λεγονται δημοσια, γιατι απλα δεν εχει γινει καμια σχετικη μελετη...Κοιτα αυτ τη φωτο και πες μου τι παρατηρεις.Εχουν τρυπησει τα αυτια απο ποντικια...
[attachment=3588]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Παίδες αυτό που προσπαθεί ο κώστας να πει είναι οτι χρειάζεται αγγειογένεση στο σημείο γιατί ο θύλακας είναι πνιγμένος απο την ίνωση που έχει δημοιουργηθεί από την ''φλεγμονή'' ....

επίσης την μια φορά απο τις δύο που εφαρμόζω vpa κανω πριν μια εφαρμογή οξυζενέ για να επιτύχω ακριβώς αυτό (βέβαια αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι το οξυζενέ που έβαζα επηρέασε μόνο τις μικρές τρίχες που βγήκαν και όχι μερικές χοντρές διάσπαρτες που έχω πάνω... άρα αυτό κάτι σημαίνει) ... και μπας και η κοντινή εφαρμογή των 2 αυτών έχει κάποια εξέλιξη... baby hair έχω παντού με το vpa αλλά δεν τα βλέπω να γίνονται κανονικές τρίχες.... ίδωμεν...
 

Άκης

Administrator
Πολύ φοβάμαι ότι το vpa είναι απλώς ένα "hype" που δημιουργήθηκε και τίποτα άλλο.
Αλλά ο χρόνος θα δείξει...
 

kos1987

New Member
Admin είπε:
Πολύ φοβάμαι ότι το vpa είναι απλώς ένα "hype" που δημιουργήθηκε και τίποτα άλλο.
Αλλά ο χρόνος θα δείξει...

Hype δεν θα το λεγα, αλλα σιγουρα δεν κανει πολλα απο μονο του.Τωρα εαν μπορει να αναβαθμισει τη μινοξ ποιος ξερει?
Εγω βασιζομαι σ'αυτο http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01631474 στα επομενα 2 χρονια...
 

lab_rat

Member
Admin είπε:
Πολύ φοβάμαι ότι το vpa είναι απλώς ένα "hype" που δημιουργήθηκε και τίποτα άλλο.
Αλλά ο χρόνος θα δείξει...
Εμενα παντως συνεχιζει να μου διατηρει τα αποτελεσματα της μινοχ ενω ταυτοχρονα μου εχει μειωσει σε μεγαλο βαθμο την τριχοπτωση!!
 

xk

Active Member
lab_hair είπε:
Admin είπε:
Πολύ φοβάμαι ότι το vpa είναι απλώς ένα "hype" που δημιουργήθηκε και τίποτα άλλο.
Αλλά ο χρόνος θα δείξει...
Εμενα παντως συνεχιζει να μου διατηρει τα αποτελεσματα της μινοχ ενω ταυτοχρονα μου εχει μειωσει σε μεγαλο βαθμο την τριχοπτωση!!

αν μπορει να το κανει αυτο χωρις παρενεργειες θα ναι γαμω...3 φορες εχω σταματησει και ξεκινησει μινοξ και τις 3 φορες εχασα τα αποτελεσματα της δοκιμαζοντας αλλα ''μαντζουνια'' στη θεση της...δηλαδη να πλακωθουμε σε μινοξ σε μεγαλες δοσεις να βγαλουμε μαλλι κα ιμετα να το κρατησουμε χωρις τη βοηθεια της και τις παρενεργειες της....μακαρι...
 
δεν ξερω αν εχεις καποιος αλλος το ιδιο side αλλα νομιζω οτι μου προκαλει αναγουλες οταν το βαζω το φαρμακο στο κεφαλι...ισχυει στα sides του φαρμακου..??γιατι δεν εχω το χαρτακι
 

somari

Active Member
Οι αναγούλες μπορεί να είναι κάποιου είδους αντίδραση του οργανισμού σε οποιοδήποτε από τα συστατικά του...
 

lab_rat

Member
Kos εσυ συνεχιζεις με το vpa? Τα αποτελεσματα σου εμειναν σταθερα απο τοτε που ανεβασες φωτος καπου τον ιουλιο? (δεν ξερω αν εχασα κατι στις διακοπες).
Και γενικα οι υπολοιποι που χρησιμοποιειτε πως παει??
 
Μπλουζα