Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

crossfire

Well-Known Member
mikipitri είπε:
3 ευρώπουλα έχει το depakine...
και εγώ πλέον το έκοψα γιατί ήταν σαν να βάζω νεράκι! ούτε μείωση στην τριχόπτωση ούτε επανέκφυση... το αντίθετο θα έλεγα... έχω αδειάσει περισσότερο!!!

mikipitri,εκοψες μινοξ ή κατι αλλο για να βαλεις vpa ή απλα το προσθεσες στην θεραπεια σου μαζι με τα αλλα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
mikipitri είπε:
3 ευρώπουλα έχει το depakine...
και εγώ πλέον το έκοψα γιατί ήταν σαν να βάζω νεράκι! ούτε μείωση στην τριχόπτωση ούτε επανέκφυση... το αντίθετο θα έλεγα... έχω αδειάσει περισσότερο!!!

ποσο καιρο το εβαζες?δεν σου ελλατωσε την τριχοπτωση οπως εκανε στους περισσοτερους?αυτη την εποχη τα δερματικα σου πως πανε??εμενα η σδ και η ξηροδερμια μαζι με το σμηγμα κανουν θραυση και μαζι και τριχοπτωση περισσοτερη!!
 

mikipitri

Member
crossfire: τη μίνοξ την έχω κόψει λόγω ΣΔ

ΜΑΝΚΑΡ: έβαζα σχεδόν δύο μήνες. όπως είπα ήταν σαν αν έβαζα απλό νεράκι!!! ούτε κρύο ούτε ζέστη!!! και επειδή έχω σταματήσει τη μίνοξ (αυτή η καταραμένη ΣΔ) οι κρόταφοι έχουν ανέβει 1cm τουλάχιστον και δεν ξέρω πως να τους επαναφέρω ΓΑΜΩΤΟ ΜΟΥ!!!!! για μένα η ΣΔ είναι κάτι σαν ανίατη ασθένεια... ότι και να έχω χρησιμοποιήσει κάνουν καλό μόνο για λίγο διάστημα και μετά επανέρχεται... ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΊΣ??? (σορρυ για τα κεφαλαία αλλά το λέω φωναχτααααα :) :) :) )
 

MANKAR

Active Member
mikipitri είπε:
crossfire: τη μίνοξ την έχω κόψει λόγω ΣΔ

ΜΑΝΚΑΡ: έβαζα σχεδόν δύο μήνες. όπως είπα ήταν σαν αν έβαζα απλό νεράκι!!! ούτε κρύο ούτε ζέστη!!! και επειδή έχω σταματήσει τη μίνοξ (αυτή η καταραμένη ΣΔ) οι κρόταφοι έχουν ανέβει 1cm τουλάχιστον και δεν ξέρω πως να τους επαναφέρω ΓΑΜΩΤΟ ΜΟΥ!!!!! για μένα η ΣΔ είναι κάτι σαν ανίατη ασθένεια... ότι και να έχω χρησιμοποιήσει κάνουν καλό μόνο για λίγο διάστημα και μετά επανέρχεται... ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΊΣ??? (σορρυ για τα κεφαλαία αλλά το λέω φωναχτααααα :) :) :) )

οι κροταφοι ειναι το δυσκολοτερο σημειο , εκει δεν μπορεις μαλλον να κανεις τιποτα !!!κοιτα το προβλημα ειναι η α/α και οχι η σδ , αν δεν εχεις α/α ακομα και με σδ τα μαλλια ειναι τουμπανο , πηστεψε με εγω οταν ημουν 18-22 ειχα σδ αλλα μαλλι τουμπανο , μολις ενεργοποιηθεικε η α/α τα μαλλια μου γαμηθηκαν και την σδ απλα χειροτερεψαν .Οταν βρεθει η λυση για την τριχοπτωση και ολο τον μηχανισμο που την ενεργοποιει τοτε η σδ δεν θα σε απασχολει στο λεω εγγυημενα!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikipitri είπε:
crossfire: τη μίνοξ την έχω κόψει λόγω ΣΔ

ΜΑΝΚΑΡ: έβαζα σχεδόν δύο μήνες. όπως είπα ήταν σαν αν έβαζα απλό νεράκι!!! ούτε κρύο ούτε ζέστη!!! και επειδή έχω σταματήσει τη μίνοξ (αυτή η καταραμένη ΣΔ) οι κρόταφοι έχουν ανέβει 1cm τουλάχιστον και δεν ξέρω πως να τους επαναφέρω ΓΑΜΩΤΟ ΜΟΥ!!!!! για μένα η ΣΔ είναι κάτι σαν ανίατη ασθένεια... ότι και να έχω χρησιμοποιήσει κάνουν καλό μόνο για λίγο διάστημα και μετά επανέρχεται... ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΊΣ??? (σορρυ για τα κεφαλαία αλλά το λέω φωναχτααααα :) :) :) )

Rogaine foam δοκιμασες?δεν φανταζεσαι τι χάνεις
 

mikipitri

Member
έχεις δίκιο ΜΑΝΚΑΡ!!! πάντως ο συνδιασμός ΑΑ και ΣΔ δεν παίζεται...

με την κατάλληλη θεραπεία πιστεύω ότι και οι κρόταφοι μπορούν να πάρουν τα πάνω τους!!! βλέπε kapamarou, αν και έχει και αυτός μια μικρή υποχώρηση όπως λέει


rogaine foam χρησιμοποιώ τωρα kapa!!! ;)
 

mikipitri

Member
ευτυχώς όχι τόσο έντονα!!! αλλά δεν βάζω 2 φορές τη μέρα. το χρησιμοποιώ μέρα παρά μέρα και πάλι για ένα μισάωρο μετά την εφαρμογή του είμαι κατακόκκινος στο πρόσωπο :( :(

εσύ kapa είδες κάποια σημάδια βελτίωσης στους κροτάφους με το foam?
 

MANKAR

Active Member
kapa είπε:
mikipitri είπε:
rogaine foam χρησιμοποιώ τωρα kapa!!! ;)
και σου χειροτερευει την ΣΔ?

εγω ακομα δεν εχω παρει την αποφαση να βαλω rogaine foam διοτι σκεφτομαι τις παρενεργειες, πρηξικο και αλλα.... θα δω ακομα μεχρι τον νοεμβριο αν βγει κατι καλο απο ουσιες αλλιως με βλεπω προς τα εκει!!
 

MANKAR

Active Member
mikipitri είπε:
ευτυχώς όχι τόσο έντονα!!! αλλά δεν βάζω 2 φορές τη μέρα. το χρησιμοποιώ μέρα παρά μέρα και πάλι για ένα μισάωρο μετά την εφαρμογή του είμαι κατακόκκινος στο πρόσωπο :( :(

εσύ kapa είδες κάποια σημάδια βελτίωσης στους κροτάφους με το foam?

μολις το βαλεις για λιγο καιρο στηλε να μου πεις πως πηγε μιας και εγω εχω σδ να δω αν το παρω τεληκα!!!


mikipitri είπε:
MANKAR εσύ μετά την εφαρμογή της μινοξ κοκκινίζεις στο πρόσωπο?

και και κοκκινηζα και πρηξιμο μετα απο χρηση καποιων ημερων!!με το foam δεν ξερω τι αποτελεσμα και παρενεργειες θα εχει!!βαλε και πεσμου!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikipitri είπε:
εσύ kapa είδες κάποια σημάδια βελτίωσης στους κροτάφους με το foam?
ειναι νωρις ακομα αλλα εχω αργη βελτιωση με airol στους κροταφους,τις κορτιζονες τις εκοψα,δεν μπορουν να μου δωσουν πλεον την γρηγορη επανεκφυση που μου εδωσαν στην αρχη
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
mikipitri είπε:
εσύ kapa είδες κάποια σημάδια βελτίωσης στους κροτάφους με το foam?
ειναι νωρις ακομα αλλα εχω αργη βελτιωση με airol στους κροταφους,τις κορτιζονες τις εκοψα,δεν μπορουν να μου δωσουν πλεον την γρηγορη επανεκφυση που μου εδωσαν στην αρχη

Και καλά έκανες.. μην τις ξαναβάλεις στο κεφάλι σου kapa ..
Πες μου κάτι.. στην αρχή με airol + μινοξ (το kapamarol) , πόσο γρήγορα είδες επανεκφυση?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Και καλά έκανες.. μην τις ξαναβάλεις στο κεφάλι σου kapa ..
Πες μου κάτι.. στην αρχή με airol + μινοξ (το kapamarol) , πόσο γρήγορα είδες επανεκφυση?
τρελά γρηγορα εβλεπα διαφορα απο την μια μερα στην αλλη.
τελικα ηταν ο συνδιασμος μινοξ κορτιζονης και οχι μινοξ τρετινοινης.
οι δυο φωτο εχουν διαφορα 4 ημερων...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
όντως αστραπή φίλε... και μάλιστα από ότι βλέπω οι περισσότερες βγήκαν τρίχες κανονικές και όχι χνούδι... η ταχύτητα επανεκφυσης κορτιζόνης δεν είναι φυσιολογική.. αλλά είναι καλή ;) βέβαια κάλιο μινοξ + τρετινοίνη και 6 μηνες για αποτελέσματα, παρά κορτιζόνη και μαλλί αυθημερόν που χαιρετάει την επόμενη..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
όντως αστραπή φίλε... και μάλιστα από ότι βλέπω οι περισσότερες βγήκαν τρίχες κανονικές και όχι χνούδι... η ταχύτητα επανεκφυσης κορτιζόνης δεν είναι φυσιολογική.. αλλά είναι καλή ;) βέβαια κάλιο μινοξ + τρετινοίνη και 6 μηνες για αποτελέσματα, παρά κορτιζόνη και μαλλί αυθημερόν που χαιρετάει την επόμενη..

και μινοξ τρετινοινη που χρησιμοποιουσα 6 μηνες τα αποτελεσματα παλι εξαφανιστηκαν σε 20 μερες με την διακοπη τους,ολα ομως.
το σημειο ειναι νεκρο κοντα στα 10 χρονια και δεν το αγγιζει σχεδον τιποτα απο θεραπειες.
ξεκινησα με μινοξιδιλη 1 φορα την ημερα για 2 μηνες με 0 αποτελεσματα,συνεχισα 2 μηνες με 2 φορες την ημερα με 0 αποτελεσματα,τους επομενους 2 η 3 μηνες συνεχισα με 6 εφαρμογες την ημερα με 0 αποτελεσματα
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Κατάλαβα... vpa δοκίμασες, κατηφόρα.. με τα blocker έχεις θέμα, χέστο.. τώρα μένει μια δοκιμή pgd2 αναστολέα, αλλα καλύτερα να το προσθέσεις μαζί, όχι να σταματήσεις airol..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Άγγελος είπε:
Κόβουμε το ένα, κόβουμε τ'άλλο, στο τέλος θα μείνει τπτ;

Μια παλιά φωτογραφία με μαλλιά :p

Έλα πλάκα κάνω.. :) βασικά βλέπεις τι λειτουργεί και το κρατάς, καμιά φορά οι πολλοί πειραματισμοί δεν είναι για καλό..
 
Μπλουζα