Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Ξαναπροσπάθησα με fungoral και regaine αλλά τίποτα.Eιδικά το regaine το χρησιμοποιώ 9 μήνες και το μόνο που έχω δει είναι να μου δημιουργεί ξηροδερμία και να αποκτήσω πρόβλημα αραίωσης που δεν είχα πριν.Το πρόβλημα είναι πως συνεχίζουντα μαλλιά μου να πέφτουν κάθε μέρα. :( Απο ότι βλέπω, τίποτα άλλο δεν κυκλοφορεί στα ελληνικά φαρμκαεία που να είναι της προκοπής... :(
 

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Έχω φτάσει σε σημείο να πάρω και proscar αλλά απο ότι διάβασα κάνει δουλειά σε έναν χρόνο.Μέχρι τότε δεν θα μου έχει μείνει τίποτα, τζάμπα η προσπάθεια και οι τυχών παρενέργειες.. Θέλω κάτι άμεσο για να σταματήσει η τριχόπτωση αλλά τίποτα δεν φαίνεται να λειτουργεί...
 

vrm

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

gothmog είπε:
Έχω φτάσει σε σημείο να πάρω και proscar αλλά απο ότι διάβασα κάνει δουλειά σε έναν χρόνο.Μέχρι τότε δεν θα μου έχει μείνει τίποτα, τζάμπα η προσπάθεια και οι τυχών παρενέργειες.. Θέλω κάτι άμεσο για να σταματήσει η τριχόπτωση αλλά τίποτα δεν φαίνεται να λειτουργεί...

Να υποθέσω ότι παίρνεις ολόκληρο proscar σε καθημερινή βάση :eek:

Παρεμπιπτόντως, διακρίνω κάποιο ΑΓΧΟΣ!! Αν είσαι ψύχραιμος πολλά μπορεις να κάνεις :)
 

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

vrm είπε:
[quote author=gothmog link=topic=1157.msg26273#msg26273 date=1266281746]
Έχω φτάσει σε σημείο να πάρω και proscar αλλά απο ότι διάβασα κάνει δουλειά σε έναν χρόνο.Μέχρι τότε δεν θα μου έχει μείνει τίποτα, τζάμπα η προσπάθεια και οι τυχών παρενέργειες.. Θέλω κάτι άμεσο για να σταματήσει η τριχόπτωση αλλά τίποτα δεν φαίνεται να λειτουργεί...

Να υποθέσω ότι παίρνεις ολόκληρο proscar σε καθημερινή βάση :eek:
[/quote]
Το διατύπωσα λάθος.Θέλω να πω πως τώρα έφτασα στο σημείο να το σκεφτώ για proscar αλλά διάβασα πως θέλει έναν χρόνο να κάνει δουλειά.έτσι δεν έχει νόημα πιστεύω, στην κατάσταση που είμαι τώρα.Πίσω δεν μου έχουν πέσει καθόλου αλλά μπροστά η γραμμή υποχωρεί καθημερινά.Το προσέχω όταν ξυπνάω.
 

vrm

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Κοίτα φιλε gothmog, η αλήθεια είναι ότι η μετωπιαία γραμμή αποτελεί το πιο δύσκολο σημείο.Παρ'όλα αυτά υπαρχουν λύσεις αρκεί να έχεις υπομονή ;)
 

dim74

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

gothmog ολα τα προιοντα για να κανουν κατι θελουν καιρο...δυστυχως!αν εχεις αποφασισει να παρεις φιναστεριδη παρτην...ειναι το καλυτερο!δεν θα ενεργησει στον χρονο οπως το εννοεις(σαν πριν να μην κανει τιποτα!)απλα τοτε θα δωσει το μεγιστο αποτελεσμα και θα μπορεσεις να κρινεις τι εχει δωσει σε σενα!πριν ομως αν λειτουργησει σε σενα...θα εχει κανει δουλεια και μεγαλη μαλιστα...μηνα με τον μηνα θα περιοριζει την τριχοπτωση....
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

gothmog είπε:
[quote author=vrm link=topic=1157.msg26278#msg26278 date=1266282203]
[quote author=gothmog link=topic=1157.msg26273#msg26273 date=1266281746]
Έχω φτάσει σε σημείο να πάρω και proscar αλλά απο ότι διάβασα κάνει δουλειά σε έναν χρόνο.Μέχρι τότε δεν θα μου έχει μείνει τίποτα, τζάμπα η προσπάθεια και οι τυχών παρενέργειες.. Θέλω κάτι άμεσο για να σταματήσει η τριχόπτωση αλλά τίποτα δεν φαίνεται να λειτουργεί...

Να υποθέσω ότι παίρνεις ολόκληρο proscar σε καθημερινή βάση :eek:
[/quote]
Το διατύπωσα λάθος.Θέλω να πω πως τώρα έφτασα στο σημείο να το σκεφτώ για proscar αλλά διάβασα πως θέλει έναν χρόνο να κάνει δουλειά.έτσι δεν έχει νόημα πιστεύω, στην κατάσταση που είμαι τώρα.Πίσω δεν μου έχουν πέσει καθόλου αλλά μπροστά η γραμμή υποχωρεί καθημερινά.Το προσέχω όταν ξυπνάω.
[/quote]

Δεν μπορω να πω οτι δεν καταλαβαινω το συναισθημα, γιατι οταν και γω χρησιμοποιουσα την θεραπεια της vichy (πεταμενα λεφτα) επι 2 μηνες με "εριχνε" ψυχολογικα οτι δεν εβλεπα καμια μα καμια βελτιωση στην τριχοπτωση!Απλα ηθελα να το κανω πρωτο σαν θεραπεια γιατι ειναι "λοσιον" και οχι φαρμακα, οπως η φινα και η μινοξιδιλη που τωρα ουσιαστικα τα "παντρευτηκα" δηλαδη πρεπει να τα βαζω οσο αντεξω!
Θεωρω οτι ενα μεγαλο ρολο παιζει και η ψυχολογια...
παντως φιλε μου μην απελπιζεσαι, δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι το ιδιο,
συνιστω ψυχραιμια(μην τα βλεπεις τοσο απελπιστικα οπως τα περιγραφεις)
και υπομονη(δωσε στην θεραπεια σου χρονο)
;)
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

giannis13 είπε:
ευχαριστω πολυ φιλε...θα περιμενω....

φιλε γιαννη συγνωμη που καθυστερω αλλα ειμαι σε τρελο τρεξιμο τις τελευταιες βδομαδες!
θα το κανω ομως απο βδομαδα! ;D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

P70 είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1157.msg25175#msg25175 date=1265576456]
ευχαριστω πολυ φιλε...θα περιμενω....

φιλε γιαννη συγνωμη που καθυστερω αλλα ειμαι σε τρελο τρεξιμο τις τελευταιες βδομαδες!
θα το κανω ομως απο βδομαδα! ;D
[/quote]

ναι φιλε....ΧΑΛΑΡΑΑΑΑΑ......δε βιαζομαι κιολας..... 8)
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

4 μηνες θεραπειας ακουρευτος! 3ος μηνας 2ος μηνας 1ος μηνας


 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Εμφανείς βελτιώσει μπραβο φιλε
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

ευχαριστω πολυ παιδια!
αν δεν ηταν και αυτο το φορουμ ακομα στο σκοταδι θα ημουν! :)

υποψην οτι σε ολες τις φωτο ειμαι μετα απο λουσιμο(στεγνο μαλλι βεβαια)
αλλα καμια σχεση με το πως φαινεται αφου βαλω το φαρμακο!
 

sovagg

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Ενα μπραβο κ απο μενα φιλε.Σου ευχομαι το καλυτερο
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

4 μηνες θεραπειας κουρεμένος! 3ος μηνας 2ος μηνας 1ος μηνας








για εναν αγνωστο λόγο αν και βλεπω διαρκης βελτιωση εχω πολυ τριχοπτωση εδω και καμια βδομαδα.... :-[
 
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

για εναν αγνωστο λόγο αν και βλεπω διαρκης βελτιωση εχω πολυ τριχοπτωση εδω και καμια βδομαδα....
πολυ εχουμε.. οπως και εγω, εποχιακη τριχοπτωση, θα περασει ομως (ελπιζω :) )
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

ωραιος φιλε...πολυ καλο αποτελεσμα....και τα μαλλια σου μπροστα φαινονται πολυ ωραια,πιο πυκνα και πιο ''ζωντανα''.....
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

giannis13 είπε:
ωραιος φιλε...πολυ καλο αποτελεσμα....και τα μαλλια σου μπροστα φαινονται πολυ ωραια,πιο πυκνα και πιο ''ζωντανα''.....

Ευχαριστω! η αληθεια ειναι φιλε γιαννη οτι δεν μπορουν οι φωτο να αποδωσουν τελειως το ποσο καλα ειναι!
αλλα εισαι γατα, το πιασες! ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα