Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Πίστευω πως είναι οντως ξεχωριστή η καθε περίπτωση.Και αξίζει σίγουρα να βάλεις fungoral και regaine,αφού απο ότι είδα δεν έχουν τίποτα παρενέργειες.Τώρα αν λειτουργήσουν, βλέποντας και κάνοντας.

Όσο για τα dht blockers, δεν έχω πρόβλημα να χρησιμοποιήσω τοπικά.Δεν νομίζω η απορρόφηση απο το δέρμα να δημιουργήσει ιδιαίτερα προβλήματα αλλά δεν έχω δει τέτοια προιόντα να κυκλοφορούν στην ελλάδα. Να ρίξω στον πάτο όμως το dht στον οργανισμό μου για να βγάλω 2 τρίχες, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

gothmog είπε:
Πίστευω πως είναι οντως ξεχωριστή η καθε περίπτωση.Και αξίζει σίγουρα να βάλεις fungoral και regaine,αφού απο ότι είδα δεν έχουν τίποτα παρενέργειες.Τώρα αν λειτουργήσουν, βλέποντας και κάνοντας.

Όσο για τα dht blockers, δεν έχω πρόβλημα να χρησιμοποιήσω τοπικά.Δεν νομίζω η απορρόφηση απο το δέρμα να δημιουργήσει ιδιαίτερα προβλήματα αλλά δεν έχω δει τέτοια προιόντα να κυκλοφορούν στην ελλάδα. Να ρίξω στον πάτο όμως το dht στον οργανισμό μου για να βγάλω 2 τρίχες, ευχαριστώ δεν θα πάρω.

συμφωνω! στην τελικη δεν θα χαλασω και την υγεια μου για τριχες... :eek:
 

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Εγώ είπα να δώσω άλλη μία ευκαιρία στο regaine, μιας και είπες πως έχεις δει αποτελέσματα αλλά τζίφος. Το θέμα είναι πως πέφτουν απο την μπροστινή γραμμή ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ! Μιλάμε για τρομακτικό πρόβλημα και δεν το σταματάει απολύτως τίποτα. Βλέπω άλλοι που με τα χρόνια καραφλιάζουν, εντάξει παλεύεται η κατάσταση.Εδώ μιλάμε για την πλήρη κατάρρευση και μέχρι πριν δύο χρόνια δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ.Τι στο διάολο συμβαίνει δεν μπορω να καταλάβω... :(
 

genesis

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

gothmog είπε:
Εγώ είπα να δώσω άλλη μία ευκαιρία στο regaine, μιας και είπες πως έχεις δει αποτελέσματα αλλά τζίφος. Το θέμα είναι πως πέφτουν απο την μπροστινή γραμμή ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ! Μιλάμε για τρομακτικό πρόβλημα και δεν το σταματάει απολύτως τίποτα. Βλέπω άλλοι που με τα χρόνια καραφλιάζουν, εντάξει παλεύεται η κατάσταση.Εδώ μιλάμε για την πλήρη κατάρρευση και μέχρι πριν δύο χρόνια δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ.Τι στο διάολο συμβαίνει δεν μπορω να καταλάβω... :(

φιλαρακι η αληθεια ειναι οτι τη μινοξιδιλη δεν πρεπει να τη σταματας και να την ξεκινας συνεχεια...πρεπει να ακολουεις προγραμμα με ευλάβεια, ειδικα τους πρώτους εξι μήνες. μετα και να σταματησεις για κανα 5-10 μερες δεν θα εχεις θεμς, οπως επισης και να χασεις καμια δοση...απλα τοτε δεν θα εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. δεν πρεπει να σταματας και να ξεκινας γτ η μινοξιδιλη αλλάζει την φάση της τρίχας...όσες ηταν σε φάση να πέσουν (σε 2-3-4 μηνες) πέφτουν μαζεμένες. αυτο ειναι το shedding όπως αλλωστε ξέρεις...να την σταματήσεις τη μίνοξ αν μετα από τον 1.5 μην συνεχιση η τριχόπτωση.
 

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

genesis είπε:
[quote author=gothmog link=topic=1157.msg24093#msg24093 date=1264270094]
Εγώ είπα να δώσω άλλη μία ευκαιρία στο regaine, μιας και είπες πως έχεις δει αποτελέσματα αλλά τζίφος. Το θέμα είναι πως πέφτουν απο την μπροστινή γραμμή ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ! Μιλάμε για τρομακτικό πρόβλημα και δεν το σταματάει απολύτως τίποτα. Βλέπω άλλοι που με τα χρόνια καραφλιάζουν, εντάξει παλεύεται η κατάσταση.Εδώ μιλάμε για την πλήρη κατάρρευση και μέχρι πριν δύο χρόνια δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ.Τι στο διάολο συμβαίνει δεν μπορω να καταλάβω... :(

φιλαρακι η αληθεια ειναι οτι τη μινοξιδιλη δεν πρεπει να τη σταματας και να την ξεκινας συνεχεια...πρεπει να ακολουεις προγραμμα με ευλάβεια, ειδικα τους πρώτους εξι μήνες. μετα και να σταματησεις για κανα 5-10 μερες δεν θα εχεις θεμς, οπως επισης και να χασεις καμια δοση...απλα τοτε δεν θα εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. δεν πρεπει να σταματας και να ξεκινας γτ η μινοξιδιλη αλλάζει την φάση της τρίχας...όσες ηταν σε φάση να πέσουν (σε 2-3-4 μηνες) πέφτουν μαζεμένες. αυτο ειναι το shedding όπως αλλωστε ξέρεις...να την σταματήσεις τη μίνοξ αν μετα από τον 1.5 μην συνεχιση η τριχόπτωση.
[/quote]

Xρησιμοποίησα regaine κάπου 6 μήνες χωρίς να δω κανένα αποτέλεσμα... Το έκοψα για κάπου 15 μέρες και τώρα το ξανάρχισα αλλά σαν να μην βάζω τίποτα είναι η κατάσταση. Απλά για να λέω πως κάνω κάτι και δυστυχώς δεν βλέπω να σταματάει ούτε απο μόνη της η τριχόπτωση...
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

gothmog είπε:
Xρησιμοποίησα regaine κάπου 6 μήνες χωρίς να δω κανένα αποτέλεσμα... Το έκοψα για κάπου 15 μέρες και τώρα το ξανάρχισα αλλά σαν να μην βάζω τίποτα είναι η κατάσταση. Απλά για να λέω πως κάνω κάτι και δυστυχώς δεν βλέπω να σταματάει ούτε απο μόνη της η τριχόπτωση...

οπως λεγαμε και πριν φιλε gothmog ειναι τυχαιο το πως θα αντιδρασει ο οργανισμος του καθενος. Ενω εδω εχει τονιστει 50.000 φορες για το DHT εγω χωρις να χρησιμοποιω καποιο DHT blocker εχω πολυ καλα αποτελεσματα. Ισως αν χρησιμοποιουσα να ηταν ακομα καλυτερα αλλα εχω πει γιατι δεν θελω. ειμαι ικανοποιιμενος και στους 3 μηνες μπορω να πω οτι εχω εκπλαγει. Βεβαια δεν χρησιμοποιω regain, αλλα παρασκευασμα απο φαρμακοποιο με διαφορα προσθετα!
Αν δεν εχεις αποτελεσμα με αυτο παρε και κανα σαμπουαν κετοκοναζολης η κατι σε DHT blocker! ;)
 

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

genesis είπε:
[quote author=gothmog link=topic=1157.msg24106#msg24106 date=1264288965]
Xρησιμοποίησα regaine κάπου 6 μήνες

αν παντως δεν βαρεθηκες και θες να ξαναπροσπαθησεις, πάρε Kirkland..ποτε δεν ξερεις..
[/quote]

Δεν έχω πιστωτική για να παραγγέλνω απο το εξωτερικό. Απο φαρμακεία αν ξέρει κάποιος κανα τοπικό dht blocker ή κανα άλλο καλό προιον οκ.Αλλιώς όσο αντέξουμε και μετά ξυριστική.
 

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

gothmog είπε:
[quote author=genesis link=topic=1157.msg24125#msg24125 date=1264338203]
[quote author=gothmog link=topic=1157.msg24106#msg24106 date=1264288965]
Xρησιμοποίησα regaine κάπου 6 μήνες

αν παντως δεν βαρεθηκες και θες να ξαναπροσπαθησεις, πάρε Kirkland..ποτε δεν ξερεις..
[/quote]

Δεν έχω πιστωτική για να παραγγέλνω απο το εξωτερικό. Απο φαρμακεία αν ξέρει κάποιος κανα τοπικό dht blocker ή κανα άλλο καλό προιον, θα το εκτιμούσα να το αναφέρει.Αλλιώς όσο αντέξουμε και μετά ξυριστική.
[/quote]
 

lalakos

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

μπορείς από περίπτερο να πάρεις μια prepaid κάρτα. είναι τόσο απλό όσο το να αγοράσεις μια κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας (απλώς πας και λες θέλω μια prepaid, συνήθως όσα πουλάν το γράφουν και έξω) και φυσικά μετά παραγγέλνεις από έξω. Όσο για DHT blocker θα σου έλεγα να στραφείς σε spiro ή homemade ή από dr lee. Και τα δύο φαίνεται να είναι αρκετά καλές λύσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

1ο λαθος ειναι οτι λες 1.5 μηνες χρηση του V,,,,, και αποτελεσμα 0

λοιπον για να κρινεις μια θεραπεια πρεπει να περασουν αρκετοι μηνες
το συγκεκριμενο πιστευω πως ειναι :snakoil:

μονο το κολλαγονο θα σου φτιαξει
 

Alien Sex Fiend

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

ουαααααααααααααα!
ξερετε τι διαβασα???????????
οτι σε μια πολυχρονη 8εραπεια με αντιανδρογονα..
η ιδια η συρρικνωση της τεστο δινει τριχοπτωση βαρυτατη..............μετα..
8εωρειται..abnormarmility k καλα καπως ετσι!
(κλααααααααααααααααααααααααψς!!!!!!!!!!!!!!!!)
απο user σε αλλο forum αμερικανικο.. το δα..

οχι δεν λιπο8υμαω..
τη πεμπτη ρωταω γιατρο...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

στειλε το link που το διαβασες
να δουμε τι παιζει

επισης θα ηταν πιο αξιοπιστο αν συνοδευοταν με καποια ερευνα
και οχι λογια του αερα

Dont Panic

Τα περισσοτερα πραγματα εχουν μια εξηγηση
 

Alien Sex Fiend

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Παναγιωτης είπε:
στειλε το link που το διαβασες
να δουμε τι παιζει

επισης θα ηταν πιο αξιοπιστο αν συνοδευοταν με καποια ερευνα
και οχι λογια του αερα

Dont Panic

Τα περισσοτερα πραγματα εχουν μια εξηγηση


http://forum.womenshairlossproject.com/showthread.php?t=589

κ καλο 8α ητανε το καλοκαιρι να με ειχε δαγκωσει ενα vampire που χα
φτασει τη πυκνοτητα σε 90 τα 100,κ ημανε μια 8εα
να το λυξω...
ειπαμε mod το διαβασα απο user..hellloooo??

ποιος panick καλε ??? ??? ??? ??? ??? ???
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

πολυ καλο αποτελεσμα φιλε...μπραβο....και σε συντομο σχετικα διαστημα....ποια αγωγη ακολουθουσες αυτους τους 3 μηνες?
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

giannis13 είπε:
πολυ καλο αποτελεσμα φιλε...μπραβο....και σε συντομο σχετικα διαστημα....ποια αγωγη ακολουθουσες αυτους τους 3 μηνες?

thanx φιλε μου! Κοιτα να δεις... Εχω light θεραπεια απλα μαλλον μου εκατσε καλα.
χρησιμοποιω ενα παρασκευασμα με μινοξιδιλη και fungoral 2 φορες την βδομαδα.
κανονικα 2 φορες την μερα το παρασκευασμα, καθε μερα. αν σε ενδιαφερει πες μου να ρωτησω τι εχει μεσα!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

εσυ το τηρεις το προγραμμα???δλδ βαζεις καθε μερα 2 φορες???
ναι φιλε αν μπορεις να ρωτησεις και να μαθεις.....
στην προτεινε καποιος δερματολογος?
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

giannis13 είπε:
εσυ το τηρεις το προγραμμα???δλδ βαζεις καθε μερα 2 φορες???
ναι φιλε αν μπορεις να ρωτησεις και να μαθεις.....
στην προτεινε καποιος δερματολογος?

Ναι ΚΑΘΕ μερα και προσπαθω να ειναι ανα 12ωρο!
η συνταγη βγηκε απο μελετη εδω μεσα και συνεργασια με μια φαρμακοποιο ξαδερφη μου!
θα ρωτησω να σου πω! ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα