Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

ευχαριστω πολυ παιδια!
απαντηστε και στις ερωτησεις για το revivogen αν θελετε!
;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Λοιπον παραθετω φωτο μετα απο ενα μηνα θεραπειας ακουρευτος για αρχη




και αυτη για να δειτε φυτρες και χνουδι απο το regaine
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

και φρεσκοκουρεμενος και λουσμενος επισης μετα απο ενα μηνα



 

giorik

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

παιδια χρησιμοποιώ και γω το regaine αλλα βαζω καθε βραδυ. περιπου ενα μηνα βαζω αλλατο μονο που εχω παρατηρισει ειναι οτι ξίνεται εντονα το κεγαλι μου καθε πρωι και οτι συνεχιζουν να πεφτουν εντονα τα μαλλια.. τι φταιει? γνωρίζετε? ευχαριστω...
 

giorik

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

αν καποιος γνωριζει θα ηθελα να με βοηθισει πανω σε αυτο.... ευχαριστω..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

το "ξύσιμο" που γράφεις είναι ερεθισμός από το regain=>πάρε αλόη τζελ και βάζε 20' μετά το regain τοπικά στις περιοχές που φαγουρίζουν

το ότι συνεχίζει η τριχόπτωση είναι φυσιολογικό,
γιατί δεν χρησιμοποιείς αναστολέα της dht-revivogen,super Zix II,proscar
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

φωτο μετα απο 2 μηνες θεραπειας ακουρευτος


καλη χρονια σε ολους, παρακαλω τους mods να βαλουν το topic στις επιτυχεις θεραπειες για να μην ειμαστε και off topic! ευχαριστω! ;D
 

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Κι εγώ χρησιμοποιώ regain εδώ και 6 μήνες μαζί me fungoral και δεν είδα καμία διαφορά. H τριχόπτωση συνεχίζει με γοργούς ρυθμούς, ειδικά στους κροτάφους. Το μόνο που έκανε είναι να λιγδώνει το μαλλί, να γεμίσω με ξηροδερμία και η κακή ποιότητα του μαλλιού να με χαλάει περισσότερο.DHT blockers δεν χρησιμοποιώ λόγω των παρενεργειών και γιατί έκανα αιματολογικές εξετάσεις και διαπίστωρα πως οι τιμές του dht που έχω στον οργανισμό είναι απολύτως φυσιολογικές. Έχω αρχίσει να συνειδοποιώ πως θα μείνω καραφλός απο τα 29 γιατί το μόνο που κάνουν οι ελπίδες που σου φουσκώνουν τα μυαλά κάποιοι είναι να σου χαλάνε την ψυχολογία περισσότερο. Καλό είναι να κάνεις εξετάσεις και να δοκιμάσεις προιόντα αλλά πιο πολύ για να πέσεις ηρωικά κατ εμέ.
 

genesis

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

gothmog είπε:
Κι εγώ χρησιμοποιώ regain εδώ και 6 μήνες μαζί me fungoral και δεν είδα καμία διαφορά. H τριχόπτωση συνεχίζει με γοργούς ρυθμούς, ειδικά στους κροτάφους. Το μόνο που έκανε είναι να λιγδώνει το μαλλί, να γεμίσω με ξηροδερμία και η κακή ποιότητα του μαλλιού να με χαλάει περισσότερο.DHT blockers δεν χρησιμοποιώ λόγω των παρενεργειών και γιατί έκανα αιματολογικές εξετάσεις και διαπίστωρα πως οι τιμές του dht που έχω στον οργανισμό είναι απολύτως φυσιολογικές. Έχω αρχίσει να συνειδοποιώ πως θα μείνω καραφλός απο τα 29 γιατί το μόνο που κάνουν οι ελπίδες που σου φουσκώνουν τα μυαλά κάποιοι είναι να σου χαλάνε την ψυχολογία περισσότερο. Καλό είναι να κάνεις εξετάσεις και να δοκιμάσεις προιόντα αλλά πιο πολύ για να πέσεις ηρωικά κατ εμέ.

μαλλον δεν εχεις καταλαβει καλα τα πραγματα... δεν εχει σημασια αν οι τιμες της dht ειναι φυσιολογικες. μπορει να ειναι και μειωμενες και να εχεις ΑΑ. στην περιπτωση σου μονο το τι γινεται στη ριζα παιζει ρολο (ισως και οι περισσοτεροι να ειναι αυτοι που εχουν φυσιολογικες τιμες τεστο και dht). εισαι τυχερος που λεμε γτ μπορεις να χρησιμοποιησεις με περισσοτερες πιθανοτητες κατι τοπικο. το να βαζεις μονο μινοξιδιλη ειναι σα να πατας τερμα γκαζι σε ενα αμαξι με ρεζερβα. η βενζινη σου ειναι τα dht blockers.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

genesis είπε:
[quote author=gothmog link=topic=1157.msg23136#msg23136 date=1263132396]
Κι εγώ χρησιμοποιώ regain εδώ και 6 μήνες μαζί me fungoral και δεν είδα καμία διαφορά. H τριχόπτωση συνεχίζει με γοργούς ρυθμούς, ειδικά στους κροτάφους. Το μόνο που έκανε είναι να λιγδώνει το μαλλί, να γεμίσω με ξηροδερμία και η κακή ποιότητα του μαλλιού να με χαλάει περισσότερο.DHT blockers δεν χρησιμοποιώ λόγω των παρενεργειών και γιατί έκανα αιματολογικές εξετάσεις και διαπίστωρα πως οι τιμές του dht που έχω στον οργανισμό είναι απολύτως φυσιολογικές. Έχω αρχίσει να συνειδοποιώ πως θα μείνω καραφλός απο τα 29 γιατί το μόνο που κάνουν οι ελπίδες που σου φουσκώνουν τα μυαλά κάποιοι είναι να σου χαλάνε την ψυχολογία περισσότερο. Καλό είναι να κάνεις εξετάσεις και να δοκιμάσεις προιόντα αλλά πιο πολύ για να πέσεις ηρωικά κατ εμέ.

μαλλον δεν εχεις καταλαβει καλα τα πραγματα... δεν εχει σημασια αν οι τιμες της dht ειναι φυσιολογικες. μπορει να ειναι και μειωμενες και να εχεις ΑΑ. στην περιπτωση σου μονο το τι γινεται στη ριζα παιζει ρολο (ισως και οι περισσοτεροι να ειναι αυτοι που εχουν φυσιολογικες τιμες τεστο και dht). εισαι τυχερος που λεμε γτ μπορεις να χρησιμοποιησεις με περισσοτερες πιθανοτητες κατι τοπικο. το να βαζεις μονο μινοξιδιλη ειναι σα να πατας τερμα γκαζι σε ενα αμαξι με ρεζερβα. η βενζινη σου ειναι τα dht blockers.
[/quote]

Μα χάπια δεν είναι αυτά;Δεν κατεβάζουν γενικά τα επίπεδα του dht στον οργανισμό; Αν ήταν μόνο τοπικά στο μαλλί όπως το regain να πω ναι, αλλά να ρίξω τα επίπεδα του dht στον οργανισμό μου εφόσον δεν έχω τέτοιο θέμα, πιστεύω θα δημιουργήσει πρόβλημα.
 

genesis

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

τι ειναι το regain?? μμμ.... δε νομιζω οτι το γνωριζουμε αυτο στα σιγουρα. καθε τι που κανει δουλεια στην τριχα σιγουρα απρροφαται ως ενα σημειο...εστω και μεχρι τον θυλακα. επισης να σου θυμισω οτι και το regain φαρμακο για αλλο σκοπο ηταν. δε λεει κατι αυτο. γενικα τα επιστημονικα επιτευγματα προκυπτουν απο ``λαθη``. δωσε αλλη μια ευκαιρια στα τοπικα μεχρι να δεις μονος σου αν κανουν κακο η οχι. :)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

genesis είπε:
τι ειναι το regain?? μμμ.... δε νομιζω οτι το γνωριζουμε αυτο στα σιγουρα. καθε τι που κανει δουλεια στην τριχα σιγουρα απρροφαται ως ενα σημειο...εστω και μεχρι τον θυλακα. επισης να σου θυμισω οτι και το regain φαρμακο για αλλο σκοπο ηταν. δε λεει κατι αυτο. γενικα τα επιστημονικα επιτευγματα προκυπτουν απο ``λαθη``. δωσε αλλη μια ευκαιρια στα τοπικα μεχρι να δεις μονος σου αν κανουν κακο η οχι. :)

Για ποιο σκοπο ειχε ξεκινήσει το regaine;;;
 

genesis

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Για ποιο σκοπο ειχε ξεκινήσει το regaine;;;
[/quote]

Minoxidil was first used exclusively as an oral drug for treatment of high blood pressure.
 

gothmog

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

genesis είπε:
τι ειναι το regain?? μμμ.... δε νομιζω οτι το γνωριζουμε αυτο στα σιγουρα. καθε τι που κανει δουλεια στην τριχα σιγουρα απρροφαται ως ενα σημειο...εστω και μεχρι τον θυλακα. επισης να σου θυμισω οτι και το regain φαρμακο για αλλο σκοπο ηταν. δε λεει κατι αυτο. γενικα τα επιστημονικα επιτευγματα προκυπτουν απο ``λαθη``. δωσε αλλη μια ευκαιρια στα τοπικα μεχρι να δεις μονος σου αν κανουν κακο η οχι. :)

Το regain δεν μου έχει δημιουργήσει παρενέργειες, μόνο ξηροδερμία που το fungoral μπορώ να πω την αντιμετωπίζει.Αυτό που δεν έχω δει είναι αποτελέσματα, ούτε το παραμικρό.Το ζήτημα είναι αν κάποιος δεν παίρνει proscar, τα λεφτά που δίνει για το regain είναι για πέταμα;Τούλαχιστον να να σώσουμε την τσέπη μας και να δείχνει το μαλλί πιο όμορφο για το διάστημα που θα είναι ακόμα στο κεφάλι μας.
 

genesis

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

gothmog είπε:
[quote author=genesis link=topic=1157.msg23148#msg23148 date=1263137406]
τι ειναι το regain?? μμμ.... δε νομιζω οτι το γνωριζουμε αυτο στα σιγουρα. καθε τι που κανει δουλεια στην τριχα σιγουρα απρροφαται ως ενα σημειο...εστω και μεχρι τον θυλακα. επισης να σου θυμισω οτι και το regain φαρμακο για αλλο σκοπο ηταν. δε λεει κατι αυτο. γενικα τα επιστημονικα επιτευγματα προκυπτουν απο ``λαθη``. δωσε αλλη μια ευκαιρια στα τοπικα μεχρι να δεις μονος σου αν κανουν κακο η οχι. :)

Το regain δεν μου έχει δημιουργήσει παρενέργειες, μόνο ξηροδερμία που το fungoral μπορώ να πω την αντιμετωπίζει.Αυτό που δεν έχω δει είναι αποτελέσματα, ούτε το παραμικρό.Το ζήτημα είναι αν κάποιος δεν παίρνει proscar, τα λεφτά που δίνει για το regain είναι για πέταμα;Τούλαχιστον να να σώσουμε την τσέπη μας και να δείχνει το μαλλί πιο όμορφο για το διάστημα που θα είναι ακόμα στο κεφάλι μας.
[/quote]


εχει γραφτει πολλες φορες στο forum οτι η μινοξιδιλη δεν κανει δουλεια απο μονη της. μπορει να σου δειξει καποια βελτιωση αλλα για πολυ λιγο. δεν ειναι μονο η φιναστεριδη dht blocker και dht blocker δε σημαινει καταναγκη ``πινω χαπι``. οπως δεν εχεις δει παρενεργειες με τη μινοξιδιλη ετσι μπορει και να μη δεις με καποιο dht blocker oral η τοπικο.

*** δε νομιζω οτι το fungoral την αντεμοτωπιζει...το αντιθετο ειναι πιο πιθανο...ειδικα το fungoral...πιστευω υπαρχουν καλυτερα σαμπουαν με κετο, πιο ``μαλακά``, πιο φιλικα.
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

παιδια για να πω και γω τις εντυπωσεις μου... λεω οτι σε 1000 ατομα να δωσεις την ιδια αγωγη θα εχεις 1000 διαφορετικα αποτελεσματα...
δεν ειναι δυνατον ενας 30αρης που δεν εχει τριχα στο κεφαλι του να περιμενει βαζοντας 5 φαρμακα να βγαλει κανονικα μαλλια....
εγω προσωπικα οτι και να λετε για regain και fungoral με την χρηση τους σε 2 μηνες και κατι εχω δει μεγαλη διαφορα και δεν ειναι της φαντασιας μου... νομιζω οτι παροτι ειναι νωρις βλεπω ηδη αποτελεσματα! επιτελους οταν κανω μπανιο και περναω και τα 2 χερια μεσα απο τα μαλλια μου αντι να βλεπω 10 τριχες βλεπω πχ 5 ή 2 ή και καμια!
πιστευω οτι το βασικοτερο ειναι να ξερει κανεις τι να περιμενει....
δηλαδη εγω ειμαι συμβιβασμενος με συντηρηση που κανω και λιγη τριχοφυια!
ξερω οτι οταν τα σταματησω(γιατι δεν μπορεις να το κανεις για παντα) θα επανελθω εκει που ειμαι. θεωρω οτι αν επαιρνα και ενα revivogen μπορει να ειχα απιστευτα αποτελεσματα...
ομως ειναι δυνατον να ειμαι 3 φορες καθε μερα(και μαλιστα οχι οτι ωρα γουσταρω αλλα σχετικα συγκεκριμενη) μες στο μπανιο να βαζω λοσιον???
δηλαδη, και μαλλι να φυτρωσει δεν το ευχαριστιεσαι...
εγω 2,5 μηνες μονο 2 φορες εχω βαλει αφρο πχ...
αρα ας δουμε τι ανταποκριση εχει ο οργανισμος του καθενος και ας αποδεχτουμε μεχρι που μπορουμε να φτασουμε...
δηλαδη δεν βλεπει διαφορα κανεις στις φωτο μου? :-[
 

genesis

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

φιλε p70 καταρχην σιγουρα οτι γενικολογα κανουμε δεν αφορουν εσενα..οποτε μην αγχωνεσαι. για τισ φωτο που λες, ειναι πολυ νωρις οι 3 μηνες, αλλα προσωπικα, στις φωτο σου βλεπω μπροστα στη hairline σου να εχεις ``σκουρυνει`` καπως...νομιζω πας πολυ καλα φιλε..
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

genesis είπε:
φιλε p70 καταρχην σιγουρα οτι γενικολογα κανουμε δεν αφορουν εσενα..οποτε μην αγχωνεσαι. για τισ φωτο που λες, ειναι πολυ νωρις οι 3 μηνες, αλλα προσωπικα, στις φωτο σου βλεπω μπροστα στη hairline σου να εχεις ``σκουρυνει`` καπως...νομιζω πας πολυ καλα φιλε..

ναι φιλε genesis δεν το λεω και καλα γιατι αφορα εμενα! απλα πιστευω οτι πρεπει να ξερουμε τι περιμενουμε.... να σαι καλα, θα κανω update τις φωτο καθε μηνα! ;D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα