Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

sovagg είπε:
Ενα μπραβο κ απο μενα φιλε Ρ70.Σημαντικη η βελτιωση σου.Μια λυση για το dht blocker(αφου δεν θες φινα),ειναι να παρεις 2 συσκευασιες μινοξ κ στη μια να βαλεις καψουλες αβονταρτ.Ετσι θα μπορεις να βαζεις για παραδειγμα το πρωι μινοξ+ντουτα(κ αρα θα εισαι καλυμμενος απο dht blocker) κ το βραδυ σκετη μινοξ.Μια λυση ακομα ειναι κ η μινοξ με azelaic acid.Τεσπα,σου ευχομαι το καλυτερο φιλε καλη συνεχεια με ακομα καλυτερα αποτελεσματα

Θα το ερευνησω αυτο που λες!
ευχαριστω πολυ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

P70 είπε:
[quote author=sovagg link=topic=1157.msg31643#msg31643 date=1271291926]
Ενα μπραβο κ απο μενα φιλε Ρ70.Σημαντικη η βελτιωση σου.Μια λυση για το dht blocker(αφου δεν θες φινα),ειναι να παρεις 2 συσκευασιες μινοξ κ στη μια να βαλεις καψουλες αβονταρτ.Ετσι θα μπορεις να βαζεις για παραδειγμα το πρωι μινοξ+ντουτα(κ αρα θα εισαι καλυμμενος απο dht blocker) κ το βραδυ σκετη μινοξ.Μια λυση ακομα ειναι κ η μινοξ με azelaic acid.Τεσπα,σου ευχομαι το καλυτερο φιλε καλη συνεχεια με ακομα καλυτερα αποτελεσματα

Θα το ερευνησω αυτο που λες!
ευχαριστω πολυ!
[/quote]

Το ειχα κανει εγω αυτο με 5 καψακια ντουτα μεσα στο ριγκειν βόλευε πολυ ;)
 

akol

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Ρ70 H περιπτωση σου μου θυμιζει την δικη μου.δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα θα σου πω τι συνεβει.ειχα ξεκινησει μινοξιδιλη το 2006.εξι ψεκασμουs το πρωι εξι το βραδυ.μετα απο ενα μηνα σταματησε η τριχοπτωση.απο το δευτερο μηνα και μετα αρχισε το θαυμα.καινουργια μαλλια εβγαιναν και αρχισε να πυκνωνει το μαλλι.ολο και περισσοτερο.ειχα κανει τοσο πυκνο μαλλι που ολοι απορουσαν.ειμουν μεs στην τρελη χαρα.ολα καλα μεχρι τον εκτο μηνα.και ΞΑΦΝΙΚΑ....ενω εβαζαν τη λοσιον αρχιζει η τριχοπτωση.στην αρχη δεν εδωσα σημασια.αλλα η τριχοπτωση ηταν τοσο εντονη που αρχισα να ανυσηχω.συνεχιζα να βαζω λοσιον.τιποτα ομωS.η αντιστροφη πορεια ειχε ξεκινησει.σε οκτω περιπου μηνεs εχασα ολα τα μαλλια που μου εδωσε η μινοξιδιλη.και επανηλθα εκει που ημουν πριν ξεκινησω την θεραπεια.παρολο που εβαζα κανονικα το φαρμακα.αν ηταν τοσο απλα τα πραγματα θα ειχε λυθει το προβλημα τηs φαλακραS.....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

akol είπε:
Ρ70 H περιπτωση σου μου θυμιζει την δικη μου.δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα θα σου πω τι συνεβει.ειχα ξεκινησει μινοξιδιλη το 2006.εξι ψεκασμουs το πρωι εξι το βραδυ.μετα απο ενα μηνα σταματησε η τριχοπτωση.απο το δευτερο μηνα και μετα αρχισε το θαυμα.καινουργια μαλλια εβγαιναν και αρχισε να πυκνωνει το μαλλι.ολο και περισσοτερο.ειχα κανει τοσο πυκνο μαλλι που ολοι απορουσαν.ειμουν μεs στην τρελη χαρα.ολα καλα μεχρι τον εκτο μηνα.και ΞΑΦΝΙΚΑ....ενω εβαζαν τη λοσιον αρχιζει η τριχοπτωση.στην αρχη δεν εδωσα σημασια.αλλα η τριχοπτωση ηταν τοσο εντονη που αρχισα να ανυσηχω.συνεχιζα να βαζω λοσιον.τιποτα ομωS.η αντιστροφη πορεια ειχε ξεκινησει.σε οκτω περιπου μηνεs εχασα ολα τα μαλλια που μου εδωσε η μινοξιδιλη.και επανηλθα εκει που ημουν πριν ξεκινησω την θεραπεια.παρολο που εβαζα κανονικα το φαρμακα.αν ηταν τοσο απλα τα πραγματα θα ειχε λυθει το προβλημα τηs φαλακραS.....


dht blocker χρησιμοποιουσες???
 

akol

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

τοτε οχι.τωρα ναι.(προσκαρ).αλλα και αυτο δεν κανει πολλα πολλα.και μην μου πειS
οτι αν επαιρνα τοτε προσκαρ δεν θα εχανα τα μαλλια που μου εδωσε η μινοξιδιλη.δεν ισχυει σε καμια περιπτωση.τα μαλλια που σου δινει η μινοξ δεν εχουν καμια σχεση με την dht.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

τι να πω....παντως υπαρχουν και πολλοι που ειναι ευχαριστημενοι εδω και χρονια απο τη μινοξ οπως ο αναρ και ο dim74.....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

giannis13 είπε:
τι να πω....παντως υπαρχουν και πολλοι που ειναι ευχαριστημενοι εδω και χρονια απο τη μινοξ οπως ο αναρ και ο dim74.....

Εγω δεν ειμαι ευχαριστημένος ειμαι ενθουσιασμένος ;)
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

ρε παιδια με τρομαζετε!!!! ???

φινα το χω πει δεν παιρνω με τιποτα!δεν χαλαω την υγεια μου για τριχες!
απο κει και περα θα δω μηπως γινεται η πατεντα για να κανω την μινοξ παραλληλα dht blocker και ο Θεος βοηθος...
Απλα ΤΟΝΙΖΩ οτι παροτι εχω 20 μερες αυτη την τριχοπτωση η βελτιωση ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ.... :chinscratch
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

P70 είπε:
ρε παιδια με τρομαζετε!!!! ???

φινα το χω πει δεν παιρνω με τιποτα!δεν χαλαω την υγεια μου για τριχες!
απο κει και περα θα δω μηπως γινεται η πατεντα για να κανω την μινοξ παραλληλα dht blocker και ο Θεος βοηθος...
Απλα ΤΟΝΙΖΩ οτι παροτι εχω 20 μερες αυτη την τριχοπτωση η βελτιωση ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ.... :chinscratch

εστω αφου τη φοβασαι βαλε κατι στη μινοξ(φινα-ντουτα)....
αντε και καλη συνεχεια....μακαρι να μεινεις ετσι....
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Σας ευχαριστω ολους πολυ για την βοηθεια και την στιριξη παιδια! ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

ρε τι γινεται εδω ?????? :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratchμηπως πεφτει λιγο δουλεμα ???? λιγακι οχι πολυ :D :D :D :D :D
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

giannis13 είπε:
[quote author=alexXXX link=topic=1157.msg31893#msg31893 date=1271493590]
ρε τι γινεται εδω ?????? :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratchμηπως πεφτει λιγο δουλεμα ???? λιγακι οχι πολυ :D :D :D :D :D

τι εννοεις?
[/quote]

που βλεπεις το δουλεμα ακριβως?
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Τωρα (6μηνες aκουρευτος) Προηγουμενος μηνας Πριν 5μηνες



 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Βεβαια η κατασταση με 1 λεπτο πχ "σκληρου" βουρτσισματος μαλλιων ειναι αυτη :'( :'( :'( :'(

 

JackSheppard

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

P70 είπε:
ναι αλλα εμεις που θελουμε να αυξησουμε τις τριχες δεν πρεπει να χανουμε λογικα λιγοτερες?
Πριν παντως δεν ηταν ετσι...
Θα του δωσω λιγο καιρο ακομα και μετα μπορει να παω για καμια γενικη αιματος...

Φιλε συγχαρητηρια για τα αποτελεσματα, συνεχισε οτι κανεις και μη μετρας τριχες. Τα αποτελεσματα τα κρινεις στον καθρεφτη και οχι με βαση το τι πεφτει. Πολλοι μαδανε περισσοτερο σε καποιες εποχες, ή καποιοι θυλακες που ευνοουνται απο τη μινοξ. μπορει να πετανε τις παλιες τριχες για να βγουν νεες πιο δυνατες. Μακαρι να ισχυει αυτο στην περιπτωση σου. Οπως και να χει μεινε σταθερος στη θεραπεια και μην αγχωνεσαι.
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Τωρα (6μηνες κουρεμενος) προηγουμενος μηνας Πριν 5μηνες




ακουω τι βλεπετε.... :)
παροτι εχω ακομα τριχοπτωση νομιζω παει ακομα καλα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

P70 είπε:
Τωρα (6μηνες κουρεμενος) προηγουμενος μηνας Πριν 5μηνες




ακουω τι βλεπετε.... :)
παροτι εχω ακομα τριχοπτωση νομιζω παει ακομα καλα...
τα πας πολυ καλα,συνεχισε.εχεις εμφανη βελτιωση ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα