Μεταμόσχευση 3066 grafts FUE στη κλινική regrow (antiagers) του κ. Βελημβασάκη Γεώργιου 18-19 /3/2021

dimitraza

Member
Καλή επιτυχία και από εμένα. Τώρα υπομονή και όχι άγχος μέχρι να ξεκινήσει η φύτρωση σου.

Μπράβο και στον Δρ. Βελημβασάκη που αναγνωρίζει τους δύσκολους καιρούς και σου έκανε πολύ καλή τιμή! Φαίνεται τίμιος και έντιμος γιατρός.

Αναμένουμε να σου στείλει και τις λεπτομέρειες της μεταμόσχευσης. Του είχες αναφέρει τίποτα για το φόρουμ στο προεγχειρητικό ραντεβού που κάνατε?
Ευχαριστώ πολύ Nick! Και εμένα μου φάνηκε ο γιατρός τίμιος και όχι παραδόπιστος. Αφού όταν μου είπε ότι θα εξάγουμε περίπου 2.500 g και του ζήτησα να προσπαθήσουμε για πάνω απο 3000 g δεν έφερε αντίρρηση (μου είπε ότι αν μας το επιτρέπει η δότρια θα το κάνουμε), ούτε ζήτησε παραπάνω χρήματα. Η τιμή είχε συμφωνηθεί πριν ένα μήνα περίπου, μετά από μια εβδομάδα είχα καταθέσει το μεγαλύτερο ποσό και μια ημέρα πριν την μ.μ., στο προεγχειρητικό ραντεβού, του ανέφερα μεταξύ σοβαρού και αστείου ότι μπορεί να δημοσιεύσω στο blog τα αποτελέσματα για να μου πούνε οι ομοιοπαθούντες τη γνώμη τους... Απεκόμισα την εντύπωσε ότι αυτός και οι νοσηλεύτριες δεν γνώριζαν ή δεν είχαν ασχολήθεί με το blog...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitraza

Member
Καλή φύτρωση @dimitraza . Φαίνεται καθαρή δουλειά με πολύ καλή διαχείριση δότριας από όλο το εύρος της και ωραίος σχεδιασμός χωρίς να σπαταλήσεις grafts. Στα θετικά και η πολύ καλή τιμή των 2500 ευρώ. Πιστεύω θα δικαιωθείς απόλυτα από την επιλογή σου. Εύχομαι τα καλύτερα !
Ευχαριστώ πολύ Disco!!!
 

dimitraza

Member
23/03/2021 5 ημέρες μετά την επέμβαση
Σύντροφοι και ομοιοπαθούντες σας στέλνω αποτελέσματα του προγράμματος απο τη κλινική regrow που έλαβα. Μερικά βέβαια δε τα καταλαβαίνω, αν και η προϊσταμένη μου είχε κάνει ένα μικρό σεμινάριο σε demo μετά τη μεταμόσχευση... Απο τη μια η ζαλάδα όμως και απο την άλλη το κάψιμο να πάω να πιω καφέ και να κάνω ένα τσιγάρο μου άφησε κενά....
 

Συνημμένα

  • Report Coverage για ανάρτ..pdf
    344.6 KB · Προβολές: 218
  • Στατιστικά All Days για αναρτ. τελ.jpg
    Στατιστικά All Days για αναρτ. τελ.jpg
    746.8 KB · Προβολές: 242
  • Hair Counter Recipient Area (1) τελ.jpg
    Hair Counter Recipient Area (1) τελ.jpg
    921.7 KB · Προβολές: 251
  • Hair Counter Recipient Area (2) τελ.jpg
    Hair Counter Recipient Area (2) τελ.jpg
    930.2 KB · Προβολές: 215
  • Hair Counter Recipient Area (3) τελ.jpg
    Hair Counter Recipient Area (3) τελ.jpg
    901.8 KB · Προβολές: 208

Nik.Mos

Well-Known Member
Σχετικα με το τσιγαρο τι σου ειπε ο γιατρος;Απο οτι καταλαβαινω δεν προτεινε αποχη πριν και μετα την μμ.Ρωταω γιατι και εγω καπνιστης ειμαι και θα ηθελα να μαθω την αποψη του γιατρου.Καλη φυτρωση και καλο αποτελεσμα ευχομαι
 

vlafo

Well-Known Member
Ωραίος ο γιατρός έχει και το προγραμματάκι του Lorenzo.
Έτσι πρέπει και χρειάζεται απαραίτητα.
Το τσιγάρο δεν επηρεάζει Νικ μην τρελλαίνεσαι.
 

vlafo

Well-Known Member
Καλη επιτυχία εύχομαι στο αποτέλεσμα σου.
Φαίνεται καθαρή δουλειά,ο γιατρός βγάζει και τα σωστά στατιστικά και μπράβο του,αλλά κάλυψες μεγάλη περιοχή στα 109cm και ή πυκνότητα που θα έχεις δεν θα υπερβαίνει τα 30g γιατί και ο λόγος σου είναι πολύ χαμηλός και δε βοηθάει.
Επίσης βγάλατε πολλά μονότριχα που δεν χρειαζόντουσαν τόσα και δεν θα έχεις καλή κάλυψη.
Μπορείς όμως αργότερα αν δε σε ικανοποιεί να επανέλθεις για πύκνωση με μια 2 μμ.
 

mike1988

Active Member
Καλή επιτυχία και από εμένα. Τώρα υπομονή και όχι άγχος μέχρι να ξεκινήσει η φύτρωση σου.

Μπράβο και στον Δρ. Βελημβασάκη που αναγνωρίζει τους δύσκολους καιρούς και σου έκανε πολύ καλή τιμή! Φαίνεται τίμιος και έντιμος γιατρός.

Αναμένουμε να σου στείλει και τις λεπτομέρειες της μεταμόσχευσης. Του είχες αναφέρει τίποτα για το φόρουμ στο προεγχειρητικό ραντεβού που κάνατε?
Τι μπράβο ρε παιδιά. Συγνώμη κιόλας αλλά πήγε σε μια κλινική που η γιατρός που ουσιαστικά έκανε την επέμβαση δεν ήξερε ούτε τα ονόματα των νοσηλευτριών. Δηλαδή τι άλλο να πει για να καταλάβουμε ότι κάτι δεν πάει και πολύ ορθά. Δηλαδή οκ η τιμή είναι σούπερ αλλά αν πχ του έκανε του φίλου την επέμβαση και κάποιο παιδί που σπουδάζει κτηνιατρική μπορεί να ταν και ακόμα πιο χαμηλά. Μπορεί να πάει σούπερ και το εύχομαι κιόλας αλλά σαν πρακτική είναι απαράδεκτη!
 

Disco

Well-Known Member
Σύντροφοι και ομοιοπαθούντες σας στέλνω αποτελέσματα του προγράμματος απο τη κλινική regrow που έλαβα. Μερικά βέβαια δε τα καταλαβαίνω, αν και η προϊσταμένη μου είχε κάνει ένα μικρό σεμινάριο σε demo μετά τη μεταμόσχευση... Απο τη μια η ζαλάδα όμως και απο την άλλη το κάψιμο να πάω να πιω καφέ και να κάνω ένα τσιγάρο μου άφησε κενά....
Είναι πολύ θετικό ότι κάνει τέτοιες αναλύσεις ο Βελημβασάκης και σου δίνει όλα τα στατιστικά με report και τόσο αναλυτικά. Δεν έχουμε ξαναδεί κάτι παρόμοιο από άλλη ελληνική κλινική. Φαίνεται πολύ οργανωμένος όσον αφορά την διαχείρηση των περιστατικών και μπράβο του γι'αυτό. Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλες ελληνικές κλινικές αυτή την πρακτική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπράβο που δίνει τα στατιστικά και μάλιστα στην λήπτρια. Καλό είναι να τα δίνει και στην δότρια για να υπάρχει πλήρη εικόνα. Το αρνητικό που βλέπω στην τοποθέτηση είναι η κατανομή τα graft στην λήπτρια, κανονικά δεν έπρεπε να υπάρχει κανένα μονοτριχα πίσω από 2τριχα και 3τριχα. Αυτό είναι λάθος. Προφανώς το έκανε γιατί είχε πολλά και δεν ήξερε τι να τα κάνει αλλά αυτή δεν είναι σωστή τακτική.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitraza

Member
Σχετικα με το τσιγαρο τι σου ειπε ο γιατρος;Απο οτι καταλαβαινω δεν προτεινε αποχη πριν και μετα την μμ.Ρωταω γιατι και εγω καπνιστης ειμαι και θα ηθελα να μαθω την αποψη του γιατρου.Καλη φυτρωση και καλο αποτελεσμα ευχομαι
Nick στις οδηγίες έλεγε 15 ημέρες πριν και 15 ημέρες μετά αποχή απο το κάπνισμα... Εγώ δε τα κατάφερα.... Βέβαια δε καπνίζω πολύ. 6-7 στριφτά την ημέρα... Τις ημέρες της μ.μ. κάπνιζα ένα το πρωϊ πριν τη μ.μ. και ένα αμέσως μόλις τελείωνα κατά τις 17.30. Και μετά με έπιανε πονοκέφαλος!!! Ε... και το βραδάκι κανα 2 και έβγαινε η μέρα... Η γιατρός μου είπε όσα μπορώ λιγότερα...
 

Mak39

Member
Καλη επιτυχία στον φιλο. Προσωπικά δεν ακούγεται καλά στα αυτιά μου ότι η γιατρός δεν ήταν εξοικειωμένη με το team. Όσον αφορά το τσιγάρο στις περισσότερες κλινικές προτείνεται παύση καπνίσματος για αρκετές μέρες πριν και μετά την επέμβαση. Απο τη στιγμή που είναι ιατρική οδηγία καλα είναι να την ακολουθήσουμε . Όπως και να έχει ευχομαι να έχεις ένα πολυ καλό αποτέλεσμα.
 

dimitraza

Member
Θα φαινόταν αν είχαμε αντίστοιχες φωτό της δότριας.
cvial ανεβάζω φωτο απο τη δότρια, αλλά να σου πω την αλήθεια δε μπορώ να καταλάβω αν είναι αυτές που ήταν να εξάγει ή απλά είναι η καταμέτρηση
 

Συνημμένα

  • Hair Counter Donor Occipital τελ.jpg
    Hair Counter Donor Occipital τελ.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 198
  • Hair Counter Donor Parietal τελ.jpg
    Hair Counter Donor Parietal τελ.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 172
  • Hair Counter Donor Temporal τελ.jpg
    Hair Counter Donor Temporal τελ.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 168

dimitraza

Member
cvial ανεβάζω φωτο απο τη δότρια, αλλά να σου πω την αλήθεια δε μπορώ να καταλάβω αν είναι αυτές που ήταν να εξάγει ή απλά είναι η καταμέτρηση
Επίσης αυτές οι φωτο είναι αμέσως μετά το τέλος της μ.μ.
 

Συνημμένα

  • Dermlite Recipient Area (1).jpg
    Dermlite Recipient Area (1).jpg
    1.5 MB · Προβολές: 176
  • Dermlite Recipient Area (2).jpg
    Dermlite Recipient Area (2).jpg
    1.5 MB · Προβολές: 165
  • Dermlite Recipient Area (3).jpg
    Dermlite Recipient Area (3).jpg
    1.4 MB · Προβολές: 151
  • Dermlite Donor Occipital.jpg
    Dermlite Donor Occipital.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 150
  • Dermlite Donor Parietal.jpg
    Dermlite Donor Parietal.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 147
  • Dermlite Donor Temporal.jpg
    Dermlite Donor Temporal.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 161

dimitraza

Member
Καλη επιτυχία στον φιλο. Προσωπικά δεν ακούγεται καλά στα αυτιά μου ότι η γιατρός δεν ήταν εξοικειωμένη με το team. Όσον αφορά το τσιγάρο στις περισσότερες κλινικές προτείνεται παύση καπνίσματος για αρκετές μέρες πριν και μετά την επέμβαση. Απο τη στιγμή που είναι ιατρική οδηγία καλα είναι να την ακολουθήσουμε . Όπως και να έχει ευχομαι να έχεις ένα πολυ καλό αποτέλεσμα.
Ευχαριστώ Μακ. Τώρα αναφορικά με την εξοικείωση, ξέχασε κανά δυο φορές το όνομα απο μία ή δυο κοπέλες και απεκόμισα αυτή την εντύπωση. Δεν είναι μόνιμη γιατρός της κλινικής για να είναι κάθε μέρα εκεί, με την προϊσταμένη των νοσηλευτριών που είναι μόνιμα παρούσα στις μ.μ. είχε οικειότητα, τώρα οι κοπέλες είναι και αρκετές, δε ξέρω αν όντως πρέπει να τη σταυρώσουμε... Πάντως εγω, αν και δεν έχω άλλη εμπειρία, την εμπιστεύτηκα και θεωρώ ότι το κατέχει το αντικείμενο... Όπως προείπα όμως απο το αποτέλεσμα κρίνονται όλοι... Σε 10-12 μήνες εδω θα είμαστε πάλι!
 

dimitraza

Member
Καλη επιτυχία εύχομαι στο αποτέλεσμα σου.
Φαίνεται καθαρή δουλειά,ο γιατρός βγάζει και τα σωστά στατιστικά και μπράβο του,αλλά κάλυψες μεγάλη περιοχή στα 109cm και ή πυκνότητα που θα έχεις δεν θα υπερβαίνει τα 30g γιατί και ο λόγος σου είναι πολύ χαμηλός και δε βοηθάει.
Επίσης βγάλατε πολλά μονότριχα που δεν χρειαζόντουσαν τόσα και δεν θα έχεις καλή κάλυψη.
Μπορείς όμως αργότερα αν δε σε ικανοποιεί να επανέλθεις για πύκνωση με μια 2 μμ.
Ευχαριστώ vlafo! Ελπίζω αυτή η όχι τόσο καλή κάλυψη να μη δείχνει πολύ άσχημα και το μετανιώσω... Θα δείξει...
 

vlafo

Well-Known Member
Μόνο καλύτερα θα δείχνεις αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
Απλά επειδή δεν σε βοηθούν τα χαρακτηριστικά σου,θα μπορούσες να επιτύχεις ακόμα καλύτερη κάλυψη αυτό είναι όλο,αλλά μην σε ανησυχεί,αργότερα τρώγοντας ανοίγει η όρεξη και αν πάει καλά η πρώτη που είναι η κύρια και βασική,
η δεύτερη είναι παιχνιδάκι.
 
Μπλουζα