Μεταμόσχευση 3066 grafts FUE στη κλινική regrow (antiagers) του κ. Βελημβασάκη Γεώργιου 18-19 /3/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε. Νομίζω έχεις γράψει λάθος το όνομα της κλινικής στον τίτλο σου. Είναι ReGrow clinic, όχι hairgrow.
Να σε ρωτήσω το team που σου έκανε την επέμβασή είναι και το μοναδικό που κάνει μεταμοσχεύσεις στη συγκεκριμένη κλινική;
 

v_anast

Member
Καλή φύτρωση φίλε, εύχομαι σε λίγους μήνες από τώρα να έχεις ένα αποτέλεσμα που θα σε ικανοποιεί. Φαίνεται προσεγμένη δουλειά (με όποιες ενστάσεις αναφέρθηκαν ήδη, όπως ύψος hairline αλλά κυρίως πυκνότητα, ειδικά στα πρώτα 1-2 εκατοστά της hairline). Από τιμή πραγματικά πολύ χαμηλή, μακάρι να δικαιωθείς για την επιλογή σου και να προστεθεί άλλη μία κλινική στις εγχώριες επιλογές.
 

psilos@92

New Member
Καλή φύτρωση σου εύχομαι φίλε, και όλα να πάνε καλά! Μήπως ξέρουμε τα εργαλεία και τς διαστάσεις που χρησιμοποιήθηκαν?
 

dimitraza

Member
Καλή φύτρωση φίλε. Νομίζω έχεις γράψει λάθος το όνομα της κλινικής στον τίτλο σου. Είναι ReGrow clinic, όχι hairgrow.
Να σε ρωτήσω το team που σου έκανε την επέμβασή είναι και το μοναδικό που κάνει μεταμοσχεύσεις στη συγκεκριμένη κλινική;
Ευχαριστώ πολύ Ronaldo! Όντως μπερδεύτηκα και δεν έγραψα σωστά το όνομα. Το διόρθωσα τώρα. Στο site αναφέρει ότι το team είναι ένα. Σε ερώτησή μου προς τον γιατρό κ. Βελημβασάκη πήρα την απάντηση ότι δεν είναι ένα μόνο...
 

dimitraza

Member
Καλή φύτρωση φίλε, εύχομαι σε λίγους μήνες από τώρα να έχεις ένα αποτέλεσμα που θα σε ικανοποιεί. Φαίνεται προσεγμένη δουλειά (με όποιες ενστάσεις αναφέρθηκαν ήδη, όπως ύψος hairline αλλά κυρίως πυκνότητα, ειδικά στα πρώτα 1-2 εκατοστά της hairline). Από τιμή πραγματικά πολύ χαμηλή, μακάρι να δικαιωθείς για την επιλογή σου και να προστεθεί άλλη μία κλινική στις εγχώριες επιλογές.
Ευχαριστώ πολύ v anast! Ελπίζω και εγω το ίδιο. Θα σας κρατώ ενήμερους για να δούμε όντως το αποτέλεσμα.
 

dimitraza

Member
Καλή φύτρωση σου εύχομαι φίλε, και όλα να πάνε καλά! Μήπως ξέρουμε τα εργαλεία και τς διαστάσεις που χρησιμοποιήθηκαν?
Ευχαριστώ πολύ psile! Για την εξαγωγή καταλάβαινα ότι χρησιμοποιούσε μηχανικά punches . Ρώτησα για πάχος και μου είπε ότι χρησιμοποιούν απο 0,75 έως 0,90 - 095 ανάλογα με τη περίπτωση. Για τη τοποθέτηση τα κλασσικά implanters, αλλά εκεί ξέχασα να ρωτήσω πάχος κτλ.... Και εγώ έχω μια ανησυχία για την εξαγωγή αφού ακόμη και τώρα περίπου 1 εβδομάδα μετά έχω κάπου κάπου έντονη ενόχληση στη δότρια κάτι σα κάψιμο- φαγούρα αλλά θέλω να πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό...
 

Georgie

Well-Known Member
Να μην εχεις ανησυχία .
10-15 μερες μετα τη μεταμοσχευση ειναι λιγο ζόρι .
Οχι πολλα πράγματα, αλλα θα τις εχεις τις ενοχλήσεις σου .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflomallias

Active Member
καλή φύτρωση να έχεις φίλε και καλή επιτυχία συνολικά !! .. το μόνο σίγουρο είναι ότι πέτυχες σουπερ τιμή ! Επισκέφθηκα και γω την συγκεκριμένη κλινική, υποτίθεται μέσω γνωστού, και πήρα προσφορά 3000 € για 2200-2500 grafts.. εσύ τίναξες την μπάνκα με 2500 € για 3000+ grafts .. να επιβεβαιώσω και γω με τη σειρά μου ότι η ομάδα εκπαιδευμένων νοσηλευτών εκεί μέσα είναι μια αλλά οι γιατροί που κάνουν τις επεμβάσεις περισσότεροι και εναλλασόμενοι.. εσύ ανέφερες μια ενδοκρινολόγο, ενα παλικάρι σε άλλο νήμα (που δεν προώρησε από ότι κατάλαβα ακόμη σε μμ) μίλησε για μια ωρλ, ενώ και μενα ο dr Βελημβασάκης μου μίλησε για πολλούς γιατρούς όλους εκπαιδευμένους από τον ίδιο που ανάλογα με την ημέρα κάνουν την επέμβαση σε συνεργασία με αυτή την μια εξειδικευμένη ομάδα νοσηλευτών του...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για ποιο λόγο γίνεται αυτό; Τι νόημα έχει; Με τόσο λίγη δουλειά και τόσους πολλούς γιατρούς δεν μπορεί να υπάρξει σοβαρή εκπαίδευση.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Για ποιο λόγο γίνεται αυτό; Τι νόημα έχει; Με τόσο λίγη δουλειά και τόσους πολλούς γιατρούς δεν μπορεί να υπάρξει σοβαρή εκπαίδευση.

Ειναι δοκιμασμενο μοντελο εργασιας. Εφαρμοζεται και στην Τουρκία.
Το barrier of entry σε FUE-only κλινικές ειναι εξαιρετικα χαμηλο και οι σοβαρες ή επικινδυνες επιπλοκές ανυπαρκτες.
Οπότε ο κάθε νέος, ανειδικευτος ή ειδικός (αλλα οχι εξειδικευμενος) ιατρός νιώθει ικανός να δοκιμασει να κανει και λιγο FUE...

Η δοτρια του ασθενούς πρπει να αντιμετωπιζεται ως η περιουσία του που πρεπει να έχει μηδενικες απώλειες, κατι που απαιτει πολλα χρόνια βελτιστοποιησης της τεχνικής.
 

Disco

Well-Known Member
Καλή φύτρωση @dimitraza . Φαίνεται καθαρή δουλειά με πολύ καλή διαχείριση δότριας από όλο το εύρος της και ωραίος σχεδιασμός χωρίς να σπαταλήσεις grafts. Στα θετικά και η πολύ καλή τιμή των 2500 ευρώ. Πιστεύω θα δικαιωθείς απόλυτα από την επιλογή σου. Εύχομαι τα καλύτερα !
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειναι δοκιμασμενο μοντελο εργασιας. Εφαρμοζεται και στην Τουρκία.
Το barrier of entry σε FUE-only κλινικές ειναι εξαιρετικα χαμηλο και οι σοβαρες ή επικινδυνες επιπλοκές ανυπαρκτες.
Οπότε ο κάθε νέος, ανειδικευτος ή ειδικός (αλλα οχι εξειδικευμενος) ιατρός νιώθει ικανός να δοκιμασει να κανει και λιγο FUE...

Η δοτρια του ασθενούς πρπει να αντιμετωπιζεται ως η περιουσία του που πρεπει να έχει μηδενικες απώλειες, κατι που απαιτει πολλα χρόνια βελτιστοποιησης της τεχνικής.

Αυτό το αντιλαμβάνομαι, αλλά τι νόημα έχει για μια κλινική που δεν έχει πολλά υποκαταστήματα να το εφαρμόσει?
 

nick90

Well-Known Member
Καλή επιτυχία και από εμένα. Τώρα υπομονή και όχι άγχος μέχρι να ξεκινήσει η φύτρωση σου.

Μπράβο και στον Δρ. Βελημβασάκη που αναγνωρίζει τους δύσκολους καιρούς και σου έκανε πολύ καλή τιμή! Φαίνεται τίμιος και έντιμος γιατρός.

Αναμένουμε να σου στείλει και τις λεπτομέρειες της μεταμόσχευσης. Του είχες αναφέρει τίποτα για το φόρουμ στο προεγχειρητικό ραντεβού που κάνατε?
 

dimitraza

Member
καλή φύτρωση να έχεις φίλε και καλή επιτυχία συνολικά !! .. το μόνο σίγουρο είναι ότι πέτυχες σουπερ τιμή ! Επισκέφθηκα και γω την συγκεκριμένη κλινική, υποτίθεται μέσω γνωστού, και πήρα προσφορά 3000 € για 2200-2500 grafts.. εσύ τίναξες την μπάνκα με 2500 € για 3000+ grafts .. να επιβεβαιώσω και γω με τη σειρά μου ότι η ομάδα εκπαιδευμένων νοσηλευτών εκεί μέσα είναι μια αλλά οι γιατροί που κάνουν τις επεμβάσεις περισσότεροι και εναλλασόμενοι.. εσύ ανέφερες μια ενδοκρινολόγο, ενα παλικάρι σε άλλο νήμα (που δεν προώρησε από ότι κατάλαβα ακόμη σε μμ) μίλησε για μια ωρλ, ενώ και μενα ο dr Βελημβασάκης μου μίλησε για πολλούς γιατρούς όλους εκπαιδευμένους από τον ίδιο που ανάλογα με την ημέρα κάνουν την επέμβαση σε συνεργασία με αυτή την μια εξειδικευμένη ομάδα νοσηλευτών του...
Ευχαριστώ πολύ kar/mallia! Ναι σε ερώτησή μου, ο γιατρός μου ανέφερε ότι υπάρχουν και άλλες ομάδες, μάλλον εννοούσε και άλλο γιατρό... Και εγώ διαπίστωσα ότι η γιατρός δεν ήταν πολύ εξοικειωμένη με το team π.χ. δε θυμόταν καλά τα ονόματα των νοσηλευτριών, άρα σίγουρα οι γιατροί θα είναι περισσότεροι.
 
Μπλουζα