Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Xristos87

Well-Known Member
Καλησπέρα jacksmith. Μπορείς να κανεις μια ενημέρωση με την υπάρχουσα κατάσταση σου ; Σκεφτόμουν και εγώ να κάνω μεταμόσχευση FUT με τον συγκεκριμένο γιατρό αλλά τελικά δεν θα κάνω αφού έπεσα πάνω στο νήμα σου και είδα την απαράδεκτη συμπεριφορά που είχε ο γιατρος απέναντι σου μέσα στο νήμα σου αλλά και την κακή ουλή και το φτωχό αποτέλεμα στη λήπτρια σου.
Ευτυχως που έκανες αυτή την παρουσίαση γιατί πολύ πιθανόν να την είχα πατήσει και εγώ βλέποντας τα επίσημα περιστατικά του γιατρού. Γιαυτο είναι τόσο σημαντικές οι παρουσιάσεις μελών και ευτυχώς που έχουμε τέτοιες στο φόρουμ.
Ρε μεγαλε εμας βρηκες; ελα κανε μας τη χαρη...
10:02 εγγραφτηκες και 10:22 εγραψες σε νημα περυσινο...δηθεν θα κανεις fut...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

g_pal

Member
Ρε μεγαλε εμας βρηκες; ελα κανε μας τη χαρη...
10:02 εγγραφτηκες και 10:22 εγραψες σε νημα περυσινο...δηθεν θα κανεις fut...
Ναι θα έκανα FUT λόγω περιορισμένου εύρους δότριας και επειδή έχει κατέβει αρκετά πίσω το crown. Εμαθα για το φόρουμ και έψαχνα τα νήματα πριν γίνω μέλος και έπεσα πάνω σε αυτό. Και έτσι έγινα μελος για να γράψω γιατι έμεινα έκπληκτος με όσα έγιναν σε αυτό το νήμα.
Εσυ που διαφωνείς σε αυτά που λέω; Σου άρεσε η συμπεριφορά του γιατρού που ειρωνεύονταν και έκανε επίθεση στον ασθενή του ; Θα σου άρεσε αμα ήσουν στην θέση του να είχες την ίδια αντιμετώπιση από τον γιατρό που επέλεξες ;
Επίσης η ανοιχτή τομή και η φτωχή κάλυψη στη λήπτρια σου άρεσαν ; Και τα θεωρείς όπως αυτα των επίσημων περιστατικών ; Γιατί εγώ δεν βλέπω καμία σχέση και εύκολα μπορεί να παρασυρθεί κάποιος βλέποντας τα επίσημα περιστατικά που παρουσιάζεται τελείως διαφορετική εικόνα. Και ο jacksm φαντάζομαι θα επέλεξε την κλινική βασιζόμενος στα επίσημα περιστατικά.Αν ειχε δει και αυτός ενα ανάλογο περιστατικό σαν το δικό του από μέλος όμως τότε μάλλον θα ηταν πιο προσεκτικός και θα το έψαχνε περισσότερο πριν κάνει την επιλογή κλινικής. Όποτε και γιαυτο το έγραψα ότι αμα δεν δεις παρα πολλά ανεξάρτητα περιστατικά μελών οπως του jacksm δεν μπορείς να επιλέξεις μια κλινική. Και εγώ δηλαδή αμα δεν έβλεπα αυτό το νήμα ίσως επέλεγα τη συγκεκριμένη κλινική, αλλά μετά από αυτά που έγιναν εδώ μαλλον οχι γιατί κατάλαβα οτι θα πρέπει να κοιτάμε τα περιαστατικά μελων περισσότερο.
 

Xristos87

Well-Known Member
Ναι θα έκανα FUT λόγω περιορισμένου εύρους δότριας και επειδή έχει κατέβει αρκετά πίσω το crown. Εμαθα για το φόρουμ και έψαχνα τα νήματα πριν γίνω μέλος και έπεσα πάνω σε αυτό. Και έτσι έγινα μελος για να γράψω γιατι έμεινα έκπληκτος με όσα έγιναν σε αυτό το νήμα.
Εσυ που διαφωνείς σε αυτά που λέω; Σου άρεσε η συμπεριφορά του γιατρού που ειρωνεύονταν και έκανε επίθεση στον ασθενή του ; Θα σου άρεσε αμα ήσουν στην θέση του να είχες την ίδια αντιμετώπιση από τον γιατρό που επέλεξες ;
Επίσης η ανοιχτή τομή και η φτωχή κάλυψη στη λήπτρια σου άρεσαν ; Και τα θεωρείς όπως αυτα των επίσημων περιστατικών ; Γιατί εγώ δεν βλέπω καμία σχέση και εύκολα μπορεί να παρασυρθεί κάποιος βλέποντας τα επίσημα περιστατικά που παρουσιάζεται τελείως διαφορετική εικόνα. Και ο jacksm φαντάζομαι θα επέλεξε την κλινική βασιζόμενος στα επίσημα περιστατικά.Αν ειχε δει και αυτός ενα ανάλογο περιστατικό σαν το δικό του από μέλος όμως τότε μάλλον θα ηταν πιο προσεκτικός και θα το έψαχνε περισσότερο πριν κάνει την επιλογή κλινικής. Όποτε και γιαυτο το έγραψα ότι αμα δεν δεις παρα πολλά ανεξάρτητα περιστατικά μελών οπως του jacksm δεν μπορείς να επιλέξεις μια κλινική. Και εγώ δηλαδή αμα δεν έβλεπα αυτό το νήμα ίσως επέλεγα τη συγκεκριμένη κλινική, αλλά μετά από αυτά που έγιναν εδώ μαλλον οχι γιατί κατάλαβα οτι θα πρέπει να κοιτάμε τα περιαστατικά μελων περισσότερο.
Εκανες εγγραφη κ μετα απο 20 λεπτα εγραψες εδω. Πουθενα αλλου.
Η τακτικη αυτη εχει ξανα παιξει εδω μεσα, παλιαοτερα, ξερουν τα παλια μελη(οπως κ εσυ εικαζω).
Δεν καθομαι να αναλωθω αλλα το προφιλ κ το ποστ βρωμανε απο χλμ.
Τσιαο
 

g_pal

Member
Εκανες εγγραφη κ μετα απο 20 λεπτα εγραψες εδω. Πουθενα αλλου.
Η τακτικη αυτη εχει ξανα παιξει εδω μεσα, παλιαοτερα, ξερουν τα παλια μελη(οπως κ εσυ εικαζω).
Δεν καθομαι να αναλωθω αλλα το προφιλ κ το ποστ βρωμανε απο χλμ.
Τσιαο
Σου εξήγησα πως έχει η κατάσταση αλλά εσύ προτιμάς να βλέπεις φαντάσματα..Δεν ξέρω τι διαφωνίες έχετε μεταξύ σας σαν μέλη, και ουτε με ενδιαφέρει. Το προφιλ το δικό σου βρωμάει από χιλιόμετρα και δημιουργεί υποψίες για τι μέλος είσαι και για ποιο λόγο να τα κάνεις αυτά και επιτίθεσαι σε κάποιον που έκανε κάποιες σωστές παρατηρήσεις με επιχειρήματα, που δεν μπορείς να τις αρνηθείς κιόλας γιατί βλέπεις οτι ισχύουν..Οπότε αφού δεν μπορείς να τα αρνηθείς γιατί ισχύουν, χρησιμοποιείς τον κλασσικό τρόπο της επίθεσης. Δηλαδή ούτε εκπρόσωπος της κλινικής να ήσουν δεν θα το έκανες αυτό.

Στο ξαναγράφω για να το εμπεδώσεις. Ο μόνος λόγος που έγραψα εδώ ήταν γιατί ηταν παρόμοια περίπτωση με εμένα και σκεφτόμουν να έκανα και εγω FUT. Οπότε γι'αυτο έγραψα εδώ γιατί έμεινα έκπληκτος με όσα συνέβησαν εδώ μέσα, καθώς δεν τα είδα πουθενα αλλού να μπαίνουν γιατροί μέσα στα νήματα των ασθενών τους και να τους ειρωνεύονται επειδή απλά έκαναν την παρουσίαση του αποτελέσματός τους και δεν υπήρχε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Για μένα αυτό και μόνο ειναι αποτρεπικτό όπως και το συγκεκριμένο φτωχό αποτέλεσμα σε κάλυψη που δεν έχει καμία σχέση με αυτά που βλέπω στα επίσημα με αντίστοιχους αριθμούς grafts. Και σε ενόχλησε επειδή ανέφερα οτι θα πρέπει να ειμαστε πιο προσεκτικοί στην επιλογή κλινικής και να βασιζόμαστε σε περιστατικά μελών πριν καταλήξουμε;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ρε μεγαλε εμας βρηκες; ελα κανε μας τη χαρη...
10:02 εγγραφτηκες και 10:22 εγραψες σε νημα περυσινο...δηθεν θα κανεις fut...
Κούκλε μου εσύ γιατί θίχτηκες ; Αντί να θιχτεί είτε ο γιατρός για το όνομα και τη δουλειά του, αντί να θιχτεί ο ασθενής για την ψυχική ταλαίπα που τράβηξε ή ακόμα και ο mod για το μανιφέστο σχολίων που μπορεί να ακολουθήσει από την αναθέρμανση αυτού του νήματος, εσύ σαν τι τρελαίνεσαι ;
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ναι θα έκανα FUT λόγω περιορισμένου εύρους δότριας και επειδή έχει κατέβει αρκετά πίσω το crown. Εμαθα για το φόρουμ και έψαχνα τα νήματα πριν γίνω μέλος και έπεσα πάνω σε αυτό. Και έτσι έγινα μελος για να γράψω γιατι έμεινα έκπληκτος με όσα έγιναν σε αυτό το νήμα.
Εσυ που διαφωνείς σε αυτά που λέω; Σου άρεσε η συμπεριφορά του γιατρού που ειρωνεύονταν και έκανε επίθεση στον ασθενή του ; Θα σου άρεσε αμα ήσουν στην θέση του να είχες την ίδια αντιμετώπιση από τον γιατρό που επέλεξες ;
Επίσης η ανοιχτή τομή και η φτωχή κάλυψη στη λήπτρια σου άρεσαν ; Και τα θεωρείς όπως αυτα των επίσημων περιστατικών ; Γιατί εγώ δεν βλέπω καμία σχέση και εύκολα μπορεί να παρασυρθεί κάποιος βλέποντας τα επίσημα περιστατικά που παρουσιάζεται τελείως διαφορετική εικόνα. Και ο jacksm φαντάζομαι θα επέλεξε την κλινική βασιζόμενος στα επίσημα περιστατικά.Αν ειχε δει και αυτός ενα ανάλογο περιστατικό σαν το δικό του από μέλος όμως τότε μάλλον θα ηταν πιο προσεκτικός και θα το έψαχνε περισσότερο πριν κάνει την επιλογή κλινικής. Όποτε και γιαυτο το έγραψα ότι αμα δεν δεις παρα πολλά ανεξάρτητα περιστατικά μελών οπως του jacksm δεν μπορείς να επιλέξεις μια κλινική. Και εγώ δηλαδή αμα δεν έβλεπα αυτό το νήμα ίσως επέλεγα τη συγκεκριμένη κλινική, αλλά μετά από αυτά που έγιναν εδώ μαλλον οχι γιατί κατάλαβα οτι θα πρέπει να κοιτάμε τα περιαστατικά μελων περισσότερο.
Και εμενα μου εκανε εντυπωση μερικες μερες που βρηκα χρονο και αρχισα να ποσταρω περιστατικα, ξαφνικα να γραφτει ενα μελος, να βρει ενα νημα 9 μηνων παγωμενο και να ζητησει αναθερμανση.
Καποιος καχυποτπος θα σκεφτοταν διάφορα.
Ο @CVIAL που ομοφωνα θεωρειται δικαιος και αντικειμενικός, εχει τοποθετηθει για το αποτελεσμα που πηρε ο συγκεκριμενος ασθενής. Και δεν εχει αναφερθει στην περιγραφη του αποτελεσματος ή των επιπλοκών που κανεις εδω αγαπητε ολοκαινουργιο μελος.
Οσον αφορα τη συμπεριφορα μου, σιγουρα δεν ειμαι τελειος και ΔΕΝ χρειαζεται να με συμπαθησεις. Μπορεις να πιστεψεις τα χειροτερα για εμενα.
Απλα σε παρακαλω, μην συνδεεις τις ΕΙΚΑΣΙΕΣ για το χαρακτηρα μου απο μια μαρτυρια ενος δυσαρεστημενου ασθενούς (το αδικα ή δικαια το εχει απαντησει ο @CVIAL οπως προειπα) με την ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ!
Και στο ζηταω ως παρακληση διοτι ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΥΧΑΙΑ.
 

g_pal

Member
Δεν αναζήτησα καμία αναθέρμανση. Και δεν ξέρω για ποιο πράγμα αναφέρεται συνεχώς..Δεν ήξερα οτι δεν μπορούμε να σχολιάζουμε σε συγκεκριμένα νήματα, μη θιχτεί κάποιος. Εγώ απλά σκεφτόμουν να κάνω και εγω fut βλέποντας κάποια επίσημα περιστατικά κοντά στην περίπτωση μου γιατί ειμαι ίδια περίπτωση με συγκεκριμένο ασθενη και έτσι ψάχνοντας στα νήματα έπεσα και πάνω στο συγκεκριμένο. Είδα μια συμπεριφορά γιατρού απαράδεκτη κατ'εμε και το ανέφερα. Ανεξαρτήτους γιατρού τα ίδια θα έλεγα..θεωρώ απαράδεκτο να εκφράζεται έτσι απέναντι σε εναν ασθενή του, ο οποίος απλά έκανε την παρουσίαση του.
Η αλήθεια ειναι οτι δεν το έχω ξαναδεί κάτι ανάλογο σε άλλο νήμα και μου έκανε μεγάλη εντύπωση και έτσι έγινα μέλος για να σχολιάσω...Για μένα αυτό και μόνο ειναι απαγορευτικό και ειναι η προσωπική μου άποψη και για δικούς μου λόγους. Για μένα μετράει πολύ η συμπεριφορά ενός γιατρού αλλά και το aftercare service της κλινικής αλλά και το πως συμπεριφέρεται κάποιος όταν δεν έρχεται το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Το αποτέλεσμα επίσης μου φάνηκε πολύ φτωχό σε κάλυψη και καμία σχέση με αυτά που παρουσιάζονται στα επίσημα περιστατικά και δικαιολογημένα πιστεύω ο συγκεκριμένος ασθενής ήταν πληρως απογοητευμένος (ο οποίος προφανώς επηρεάστηκε από αυτά που ειχε δει στα επίσημα περιστατικά) τόσο με το αποτέλεσμα όσο και με τη συμπεριφορά που ειχε από την κλινική μετά την επέμβαση. Αυτά νομίζω με εκαναν να αναθεωρήσω την άποψη μου και να ειμαι πιο προσεκτικός στις επιλογές μου και να το ψάχνω περισσότερο.
Διαβάζοντας όλα αυτά κατέληξα στο συμπέρασμα πως ο καθένας που ψάχνει για μεταμόσχευση πρέπει να βασίζεται κυρίως στις παρουσιάσεις μελών όπως η συγκεκριμένη παρουσίαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chris34

Active Member
Xristos87 όπως βλέπεις ο γιατρός απάντησε μετά από εσένα. Εσύ γιατί θιγεσαι όταν κάποιος μιλάει για την κλινική;
Άντε αυτός ας πούμε ότι είναι ύποπτος σαν νέο μέλος αλλά αναφέρει ένα πραγματικό γεγονός.
g_pal βάλε φωτογραφίες να πάρεις γνώμες για την κατάσταση σου. Οι περισσότεροι αντιμετωπίζουν την αραίωση με την fue μέθοδο. Η fut μπορεί να επιφυλάσσει και δυσάρεστες εκπλήξεις όπως του θεματοθετη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jacksmith

Active Member
Καλησπέρα jacksmith. Μπορείς να κανεις μια ενημέρωση με την υπάρχουσα κατάσταση σου ; Σκεφτόμουν και εγώ να κάνω μεταμόσχευση FUT με τον συγκεκριμένο γιατρό αλλά τελικά δεν θα κάνω αφού έπεσα πάνω στο νήμα σου και είδα την απαράδεκτη συμπεριφορά που είχε ο γιατρος απέναντι σου μέσα στο νήμα σου αλλά και την κακή ουλή και το φτωχό αποτέλεμα στη λήπτρια σου.
Ευτυχως που έκανες αυτή την παρουσίαση γιατί πολύ πιθανόν να την είχα πατήσει και εγώ βλέποντας τα επίσημα περιστατικά του γιατρού. Γιαυτο είναι τόσο σημαντικές οι παρουσιάσεις μελών και ευτυχώς που έχουμε τέτοιες στο φόρουμ.
Αν διάβασες όλο το νήμα θα είδες ότι έκανα δευτερη επέμβαση σε άλλη κλινική, οπότε η υπάρχουσα κατάσταση έχει αλλάξει. Όσον αφορά τις συμπεριφορές που αναφέρεις, είναι πράγματα γνωστά λίγο πολύ σε όλους. Για τα επίσημα περιστατικά, ναι είναι ένα κριτήριο , αλλά θα πρέπει να αντιμετωπιζονται με αρκετή επιφυλακτικοτητα.
 

g_pal

Member
g_pal βάλε φωτογραφίες να πάρεις γνώμες για την κατάσταση σου. Οι περισσότεροι αντιμετωπίζουν την αραίωση με την fue μέθοδο. Η fut μπορεί να επιφυλάσσει και δυσάρεστες εκπλήξεις όπως του θεματοθετη.
Προς το παρόν τα έχω ξυρισμένα γιατί έχω μεγάλη αραίωση στη λήπτρια. Θα πρέπει να τα αφήσω να μακρύνουν αν είναι να φτιάξω δικό μου νήμα, γιατί έτσι δεν θα βγει άκρη.
Αυτό που σκέφτομαι τώρα που ειδα το συγκεκριμένο αποτέλεσμα οτι πιθανόν και εγώ να μην έμενα ικανοποιημένος με την πυκνότητα που θα ειχα γιατί έχω και μεγάλη επιφάνεια να καλύψω και να ήθελα να τα ξυρίσω (όπως κάνω τώρα), κάτι το οποίο θα με εμπόδιζε αν είχα και εγώ μεγάλες ουλές FUT στο πίσω μέρος του κεφαλιού σαν του jacksm. Οπότε σίγουρα θέλει προσοχή αν επιλέξει κάποιος την αυτή την μέθοδο.
 

g_pal

Member
Αν διάβασες όλο το νήμα θα είδες ότι έκανα δευτερη επέμβαση σε άλλη κλινική, οπότε η υπάρχουσα κατάσταση έχει αλλάξει. Όσον αφορά τις συμπεριφορές που αναφέρεις, είναι πράγματα γνωστά λίγο πολύ σε όλους. Για τα επίσημα περιστατικά, ναι είναι ένα κριτήριο , αλλά θα πρέπει να αντιμετωπιζονται με αρκετή επιφυλακτικοτητα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση jacksmith. Όχι δεν ειχα διαβάσει τις τελευταίες σελίδες γιατί ηταν και πολύ μεγάλο το νήμα. Αυτό καταλαβα και εγώ για τις επίσημες παρουσιάσεις οτι θα πρέπει να τις αντιμετωπίζουμε με πολύ επιφυλακτικότητα και θα πρέπει να δίνουμε κυρίως βάσει σε περιστατικά μελών όπως και το δικό σου για να βγάζουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα.
Ελπίζω τουλάχιστον να έχει πάει καλά η δεύτερη σου επέμβαση και να έχει βελτιωθεί κάπως η κατάσταση σου (όσο ειναι εφικτό) γιατί από οτι ειδα στο νήμα σου φαίνεται να ταλαιπωρήθηκες πολύ με όλα αυτά που συνέβησαν με την κλινική και τη κακή αντιμετώπιση που ειχες και σίγουρα σου αξίζει το καλύτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

g_pal

Member
Αν διάβασες όλο το νήμα θα είδες ότι έκανα δευτερη επέμβαση σε άλλη κλινική, οπότε η υπάρχουσα κατάσταση έχει αλλάξει. Όσον αφορά τις συμπεριφορές που αναφέρεις, είναι πράγματα γνωστά λίγο πολύ σε όλους. Για τα επίσημα περιστατικά, ναι είναι ένα κριτήριο , αλλά θα πρέπει να αντιμετωπιζονται με αρκετή επιφυλακτικοτητα.
Jacksmith τελικά δεν μας είπες, είσαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα της 2η σου επέμβασης που έκανες στην Κύπρο ; Ποιες περιοχές καλύψατε και προσπαθήσατε να διορθώσετε ;
Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ο γιατρός της πρώτης κλινικής που έκανες την επέμβαση FUT και παρουσίασες σε αυτό το νήμα, σε ειχε ενημερώσει οτι οι η ουλή της FUT μπορεί να ανοίξει και να έχει μεγάλο πλάτος; Οπότε και να προχωρήσετε στην επέμβαση γνωρίζοντας αυτό ; Ή δεν σου ειχε αναφέρει κάτι και προχωρήσατε δίχως να το γνωρίζεις ;
 

jacksmith

Active Member
Jacksmith τελικά δεν μας είπες, είσαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα της 2η σου επέμβασης που έκανες στην Κύπρο ; Ποιες περιοχές καλύψατε και προσπαθήσατε να διορθώσετε ;
Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ο γιατρός της πρώτης κλινικής που έκανες την επέμβαση FUT και παρουσίασες σε αυτό το νήμα, σε ειχε ενημερώσει οτι οι η ουλή της FUT μπορεί να ανοίξει και να έχει μεγάλο πλάτος; Οπότε και να προχωρήσετε στην επέμβαση γνωρίζοντας αυτό ; Ή δεν σου ειχε αναφέρει κάτι και προχωρήσατε δίχως να το γνωρίζεις ;
Δεν εκανα παρουσίαση της δεύτερης επέμβασης, γενικά όμως υπάρχει μία σχετική βελτίωση. Για το επόμενο που ρωτάς τα έχω γράψει αναλυτικά στο νήμα.
 

g_pal

Member
Δεν εκανα παρουσίαση της δεύτερης επέμβασης, γενικά όμως υπάρχει μία σχετική βελτίωση. Για το επόμενο που ρωτάς τα έχω γράψει αναλυτικά στο νήμα.
Οκ σε ευχαριστώ και πάλι. Οπότε αυτό που κατάλαβα ξαναδιαβάζοντας τα λεγόμενα σου στο παρόν νήμα είναι ότι δεν είχες ενημερωθεί πριν την επέμβαση οτι μπορεί να ανοίξει η ουλή της FUT τομής σου, οπότε και δεν φανταζόσουν ότι μπορεί να γίνει και προχωρήσατε κανονικά στην επέμβαση. Και μετά όταν συνέβη αυτό απογοητεύτηκες πολύ καθώς δεν μπορούσες καν να κουρέψεις σχετικά κοντά τα πλαϊνά λόγω της ανοιχτής τομής και αναγκαζόσουν να τα αφήνεις μακριά για να τις καλύπτεις όσο μπορείς.

Γενικά θεωρώ οτι ο ασθενής θα πρέπει να ενημερώνεται για κάθε ενδεχόμενο και πιθανές επιπλοκές πριν από την επέμβαση από το γιατρό, ώστε να μη βρίσκεται προ εκπλήξεως μετά.
Γιατί και εγώ θα απογοητευόμουν πολύ σαν και εσένα αν τελικά εκανα και εγώ επέμβαση με την μέθοδο FUT και ειχε ανοίξει η τομή μου. Αν δεν ειχα δει την περίπτωση σου και το πως εξελίχθηκε η τομή σου, ίσως προχωρούσα και εγώ με αυτή τη μέθοδο..αλλά τώρα είμαι αρκετά διστακτικός θα έλεγα στο να επιλέξω αυτή τη μέθοδο για την την περίπτωση μου.
 

Bigk

Well-Known Member
Οκ σε ευχαριστώ και πάλι. Οπότε αυτό που κατάλαβα από τα λεγόμενα σου στο παρόν νήμα είναι ότι δεν είχες ενημερωθεί πριν την επέμβαση οτι μπορεί να ανοίξει η ουλή της FUT τομής σου, οπότε και δεν φανταζόσουν ότι μπορεί να γίνει και προχωρήσατε κανονικά στην επέμβαση. Και μετά όταν συνέβη αυτό απογοητεύτηκες πολύ καθώς δεν μπορούσες καν να κουρέψεις σχετικά κοντά τα πλαϊνά λόγω της ανοιχτής τομής και αναγκαζόσουν να τα αφήνεις μακριά για να τις καλύπτεις όσο μπορείς.

Γενικά θεωρώ οτι ο ασθενής θα πρέπει να ενημερώνεται για κάθε ενδεχόμενο και πιθανές επιπλοκές πριν από την επέμβαση από το γιατρό, ώστε να μη βρίσκεται προ εκπλήξεως μετά.
Γιατί και εγώ θα απογοητευόμουν πολύ σαν και εσένα αν τελικά εκανα και εγώ επέμβαση με την μέθοδο FUT και ειχε ανοίξει η τομή μου. Αν δεν ειχα δει την περίπτωση σου και το πως εξελίχθηκε η τομή σου, ίσως προχωρούσα και εγώ με αυτή τη μέθοδο..αλλά τώρα είμαι αρκετά διστακτικός θα έλεγα στο να επιλέξω αυτή τη μέθοδο για την την περίπτωση μου.
Καλώς. Αν έχεις κάνει deal με τον αριθμό των posts πρέπει να συνεχίσεις να γράφεις λίγο ακόμα....
 

g_pal

Member
Καλώς. Αν έχεις κάνει deal με τον αριθμό των posts πρέπει να συνεχίσεις να γράφεις λίγο ακόμα....
Διαφωνείς σε κάτι από αυτά που λέω; Δεν πρέπει ο γιατρός να ενημερώνει τους ασθενείς του πριν από την επέμβαση για τις πιθανές επιπλοκές; Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που ενοχλείσαι πάντως.
 

Bigk

Well-Known Member
Διαφωνείς σε κάτι από αυτά που λέω; Δεν πρέπει ο γιατρός να ενημερώνει τους ασθενείς του πριν από την επέμβαση για τις πιθανές επιπλοκές; Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που ενοχλείσαι πάντως.
Καθόλου δεν ενοχληθηκα... Σου λέω συνέχισε να τινάξεις την μπάνκα στον αέρα..
 
Μπλουζα