Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Kostas97

Well-Known Member
@giannis1991 Γιανναρε από τον moderator οποιος θελει μπορει να παρει μαθηματα στο πως διαχειρίζεται καταστάσεις και στο ποτε λεει ο,τι λέει τα οποια έχουν εφαρμογή και στις διαπροσωπθκες σχέσεις εκτός φορουμ.
Και εγώ διακρινω αυτά που λες και με έχουν βοηθήσει γενικότερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Βασικά αφού το φόρουμ δεν ανήκει σε κάποιον προσωπικά για να αποφασίζει για το μέλλον του ...ούτε και στον εκάστοτε moderator...Καλό θα ήταν να γίνει μια ψηφοφορία με τα σημαντικά ζητήματα και να τεθούν νέες αρχές.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάνεις λάθος. Το φόρουμ ανήκει σε κάποιον και έχει και διοίκηση. Η διοίκηση μπορεί να αλλάξει (προφανώς) αλλά αυτή θέτει τους κανόνες (όσο μένει). Όποιος συμφωνεί μένει, όποιος διαφωνεί αποχωρεί.
 

le2der

Active Member
Προς το παρόν και αυτός έχει αποχωρήσει.
Έως 21/8 αν πήρε σωστά το μάτι μου . Το ανέφερα για να γίνει αντιληπτό ότι οι διαμάχες των μελών είναι περισσότερες σε σχέση με τις διαμάχες απευθείας με τον γιατρό ( αν και αφορούν αυτόν )
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστά πήρε το μάτι σου. Πολύ τεστοστερόνη και είπα ότι ίσως με 3 εβδομάδες διακοπές γυρίσουν πιο συγκαταβατικοί και ανανεωμένοι για ένα πιο επικοδομητικό διάλογο.
 

jacksmith

Active Member
Η προσπάθεια που γίνεται να ερμηνευτεί η συμπεριφορά μου με όποιο τρόπο νομίζει ο καθένας και εκφράσεις όπως, '' είναι για γέλια '' ή '' αχαριστος'', είναι τακτικές που προσπαθούν να απόδομήσουν και να μειώσουν τον συνομιλητή στα μάτια των άλλων.Δεν είναι επιχειρήματα. Εξέφρασα την απόψη μου. Κάποιοι δεν συμφωνούν. Έχει καλώς.
Δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοι ούτε εκνευρισμός.
 

Panos1982

Well-Known Member
Ένα λάθος έκανες για μένα και το ξαναειπα ότι κάτι είδες μάλλον στον Αναστασάκη και τον πίστεψες ότι θα προσφέρει...Για μένα αυτός ο άνθρωπος μόνο φορτουνες μπορεί να φέρει και η αλαζονεία του,η αμετροεπια και η έπαρση του δεν τον αφήνουν να δει πέρα από τις παρωπιδες του και ζει στον ελαματ κόσμο του... Ίσως να το συνεχίσες και λίγο παραπάνω και για αυτό σε κατηγορούν.
Επειδή βλέπω ότι γίνεται εδώ της κακομοίρας και ακόμα και μέλη ουδέτερα από χρωματισμούς κλινικών και αμερόληπτα κατεμε κατηγορούνται έτσι απλά ,εγώ θα προσπαθήσω να αποχωρήσω αυτή τη φορά γιατί αηδιάζω....Αν και είμαι λίγο αρρωστακι και πάντα μπαίνω στον πειρασμό να απαντάω γιατί το άδικο το μισώ θα προσπαθήσω να ενημερώνω μόνο το νήμα μου και τέλος.....Και θα αφήσω και το στρατό του Τιρκάλα να κάνει ότι θέλει ,και τον Αναστασάκη να κάνει το κομμάτι του εδώ σα να μη συμβαίνει τίποτα και τις διαμάχες ...
Αυτή τη φορά νομίζω θα τα καταφέρω...

Γιαννη , τα ανιδιοτελη ατομα οπως εσυ πρέπει να υπάρχουν εδω κ μονο να δωσουν έχουν.
Αν το φορουμ λειτουργει σωστα κ δίκαια δεν υπάρχει λογος αποχωρησης ουτε δικης σου ουτε δικης μου ουτε κανενός.
Ισα ισα οπως ειπες κ για μενα στο αντιστρεφω κ σου λεω οτι εξ αιτιας του μπαχαλου που καποιοι δημιουργούν ενας λογος παραπανω να βρισκεσαι εδω να ακουγεται η αληθεια κ να επέρχεται η ισορροπία .
 

Kostas97

Well-Known Member
Η γνωμη που ανεφερε παραπανω ο @giannis1991 αποτυπωνει και τη δικη μου αποψη σχεδον απολυτα...

@Panos1982 Πανο εσυ οπως αναφερεις και στο Γιαννη εισαι ενα ανιδιοτελες ατομο και σιγουρα, αν οχι σε ολο το κειμενο, σε ορισμενα σημεια απο αυτα που γραφεις θα βρεις συμφωνους αρκετους. Επειδη ειχα διαβασει και καποιες θεσεις σου στο νημα Covid(ασχετα με το εμβολιο) σε παω πολυ, γιατι καταλαβαινω τι ατομο εισαι.

Αυτο που εγω βλεπω ξερεις τι ειναι; Οτι ορισμενοι εδω προκειμενου να εξυπηρετησουν τα δικα τους "συμφεροντα"(δεν εννοω οικονομικα, ουτε οτι εχουν σχεσεις με κλινικες), πατανε πανω στην απολυτα αμεροληπτη γνωμη σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
@Kostas97 κατανοητο, αλλα δε μπορω να κανω κατι γι αυτο.
Ο καθενας εχει αντιληψη κ αργα ή γρηγορα καταλαβαινει ποιος μιλαει με επιχειρήματα κ ποιος λασπολογει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η προσπάθεια που γίνεται να ερμηνευτεί η συμπεριφορά μου με όποιο τρόπο νομίζει ο καθένας και εκφράσεις όπως, '' είναι για γέλια '' ή '' αχαριστος'', είναι τακτικές που προσπαθούν να απόδομήσουν και να μειώσουν τον συνομιλητή στα μάτια των άλλων.Δεν είναι επιχειρήματα. Εξέφρασα την απόψη μου. Κάποιοι δεν συμφωνούν. Έχει καλώς.
Δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοι ούτε εκνευρισμός.

Δεν υπάρχει τακτική, ούτε εκνευρισμός, υπάρχει μόνο η απλή ανθρώπινη αγανάκτηση. Ελπίζω να το κατανοείς. Αν έγραφες απλά ότι διαφωνείς στο θέμα του Αναστασάκη και σταμάταγες εκεί δεν θα έγραφα τίποτα. Όμως τα έκανες σκορδαλιά για αυτό και τα άκουσες.
 

jacksmith

Active Member
Δεν υπάρχει τακτική, ούτε εκνευρισμός, υπάρχει μόνο η απλή ανθρώπινη αγανάκτηση. Ελπίζω να το κατανοείς. Αν έγραφες απλά ότι διαφωνείς στο θέμα του Αναστασάκη και σταμάταγες εκεί δεν θα έγραφα τίποτα. Όμως τα έκανες σκορδαλιά για αυτό και τα άκουσες.
Θα πω κάτι τελευταίο που ταυτόχρονα θα, φανεί και ως παράδοξο. Η παρέμβαση που έκανα {ας την πούμε παρέμβαση} θα συμβάλλει εν τέλει και θα έχει θετικό αντίκτυπο για το φόρουμ. Μην αρχίσουμε τις αντεγκλήσεις πάνω σε αυτό.
Είναι απλά μια άποψη.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αφού λοιπον δεν θυμάσαι εσύ θα στο θυμήσω εγώ. Σου ανέφερα σε ΄΄χαλαρό΄΄ ύφος σχετικά με την στάση σου απέναντι στην κλινική και συ σαν παράδειγμα μου ανέφερες την σχέση σου με το μέλος tamalliamoupiso , με τον οποιον ΄΄σφαζόσασταν΄΄ στα μηνυματα για τα εμβόλια αλλα από την άλλη ταυτόχρονα κανόνιζες να τον δει ο Λορενζο, θέλοντας να μου αποδείξεις ότι δεν έχεις μεροληπτική στάση απέναντι σε κανέναν.
Αν θυμάσαι επίσης εκείνη την περίοδο τα πράγματα είχαν ηρεμήσει με την κλινική καθώς είχε απουσία για ένα διάστημα από το φόρουμ. Πολλοι νομίζω άλλωστε πιστέυαν ότι κάποια στιγμή θα επανέρθουν τα πράγματα σε πιο ΄΄φυσιολογικά΄΄ επίπεδα. Δυστυχώς όμως το πράγμα έγινε χειρότερο ξανά αργότερα.
Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τί ήταν αυτό που ήθελα και πήρα και στην συνέχεια φέρθηκα υποκριτικά? Εγώ δεν είχα ανακοινώσει μόνος μου πριν 1,5 μήνα ότι πήγα για επέμβαση και θα κάνω παρουσίαση?

Δεν είχα σκοπό να γράψω γιατί γύρισα αυτή την εβδομάδα από τις διακοπές, και δεν είμαι σε καλή διάθεση. Τις μέρες αυτές επίσης, αλλά και γενικότερα, απέφευγα να διαβάζω τις αναρτήσεις με όμοια θεματολογία, κατά τύχη σήμερα είδα πως αναφέρθηκε το όνομά μου γι αυτό και μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία.
Καταρχήν να πω πως εκτιμώ τον CVIAL περισσότερο από όλα τα ονόματα που γράφουν στο φόρουμ αυτό, πρώτα απ' όλα λόγω της προσφοράς του στα θέματα που άπτεται το φόρουμ, όπως και της σοβαρότητας,της ευγένειας, της τεκμηρίωσης και της ακρίβειας περιεχομένου που φέρει ο γραπτός του λόγος.
Περαιτέρω, με τον CVIAL δεν σκοτώθηκα, όπως και με κανέναν άλλον, είχαμε και έχουμε διαφορετικές απόψεις για το θέμα των εμβολίων και μείναμε εκεί. Με άλλα ονόματα τα οποία προβαίνουν σε χαρακτηρισμούς βαρείς μάλιστα, για ανθρώπους που δεν γνωρίζουν, αλλά δεν συμφωνούν με τις απόψεις τους, προφανώς γιατί είναι κάτι που τους χαρακτηρίζει και στην καθημερινότητα, απλά δεν συζητάω πλέον.
Τέλος δεν ήξερα ότι ο CVIAL προσπάθησε για ραντεβού με τον λορένζο και τον ευχαριστώ πολύ.

ΥΣ. Ο διδάσκαλος πάλι στο γάμο τού καραγκιόζη έριξε;
 

crossfire

Well-Known Member
Αν είναι να πάρεις ένα μάθημα μέσα σε όλα αυτά @CVIAL , είναι το να φιλτραρεις πιο καλά τα άτομα που κάνουν δωρεάν consultation στον Λορέντζο ......Είτε στο ζητάνε οι ίδιοι είτε τους προτείνεις εσυ.....Και το χειροτερο;
Να γυρνάει μπούμερανγκ εις βάρος σου.
Απλά τα πράγματα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα δεν με νοιάζει Cross, ας υπάρχουν και μερικοί τέτοιοι. Δεν θα καθήσω να κάνω τον ντεντεκτιβ, ούτε θα βάλω φίλτρα, κάθε άνθρωπος σε ανάγκη θα έχει πάντα την βοήθεια μου.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ο Lorenzo πρέπει να τα παίρνει για cons τόσο απλά.
Ας πούμε 50 euro τα οποια θα επιστεφοντε αν τελικά ο ενδιαφερόμενος κάνει μεταμόσχευση στον Lorenzo τόσο απλά.
Μην είσαι τόσο καλός Cvial γιατί μερική ίσος το εκμεταλλεύονται.
 

g_pal

Member
Καλησπέρα jacksmith. Μπορείς να κανεις μια ενημέρωση με την υπάρχουσα κατάσταση σου ; Σκεφτόμουν και εγώ να κάνω μεταμόσχευση FUT με τον συγκεκριμένο γιατρό αλλά τελικά δεν θα κάνω αφού έπεσα πάνω στο νήμα σου και είδα την απαράδεκτη συμπεριφορά που είχε ο γιατρος απέναντι σου μέσα στο νήμα σου αλλά και την κακή ουλή και το φτωχό αποτέλεμα στη λήπτρια σου.
Ευτυχως που έκανες αυτή την παρουσίαση γιατί πολύ πιθανόν να την είχα πατήσει και εγώ βλέποντας τα επίσημα περιστατικά του γιατρού. Γιαυτο είναι τόσο σημαντικές οι παρουσιάσεις μελών και ευτυχώς που έχουμε τέτοιες στο φόρουμ.
 
Μπλουζα