Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Βγες εσύ,και γίνε πλέον επώνυμος όπως ο Αναστασάκης που έχει συμφέρον οικονομικό και είναι εδώ μέσα και μετά,θα έχεις δικαίωμα και θα μιλάς για ανωνυμιες..το κατάλαβες?γτ μας τα ζαλισες λιγάκι παραπάνω..
δεν το πιασες ή κανεις πως δεν το πιασες
 

nick90

Well-Known Member
Μας τα έχετε κάνει τσουρέκια με τις ανωνυμίες κτλπ. Ο μόνος λόγος που έχει επιλέξει κάποιος να ειναι εδώ μέσα με το όνομα του και να "εκτίθεται" επώνυμα είναι για το ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ και ΜΟΝΟ, καθώς μαζεύει παλατάκια για την κλινική του μέσω του σταμπαρίσματος με την διαφήμιση που κάνει. Το φόρουμ ειναι μια τεράστια και συνεχής πηγή Οικονομικού κέρδους για αυτόν, και για αυτό αφιερώνει και τόσο χρόνο εδώ μέσα, γιατί ξέρει ότι έχει πολύ "ψωμί" η υπόθεση. Πολύ απλά...Άμα είχαμε και εμείς οικονομικό συμφέρον θα γινόμασταν επώνυμοι για την διαφήμιση της επιχείρησής μας, όπως κάνουν μερικοί εδώ μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jacksmith

Active Member
Επειδή, αυτο που έγραψα, ότι όποιος θέλει μπορώ να του δώσω πληροφορίες για την 2η επέμβαση σε π.μ., λοιδορηθηκε και προκάλεσε και την ειρωνικό σχόλιο περί μόδας από τον @CVIAL, δεν θυμάμαι παρόμοια ειρωνική αντίδραση για παράδειγμα στον Αλεξ που για δικούς του λόγους δεν έκανε παρουσίαση,αλλά είχε αναφέρει και αυτός τα π. μ.
Αυτό που ενόχλησε περισσότερο ήταν μαλλον, ο λόγος που επικαλέστηκα. Βέβαια, ίσως τελευταία '' να είναι της μοδας'' τα φόρουμ με 14 χρόνια ύπαρξης να καπελωνονται πλήρως από την παρουσία κλινικών. Εύχομαι αυτό το καπέλωμα να μην καταλήξει στο τέλος σε ταφόπλακα του φόρουμ, όπως σωστά μου επισήμανε κάποιος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ξεχνάς ότι ο Αλεξ ποτέ δεν έκανε παρουσίαση καμίας μμ, κράτησε δηλαδή την ίδια στάση από την αρχή όπως και αρκετοί άλλοι. Εσύ πάλι μπήκες, πήρες, χρησιμοποίησες το φόρουμ καταγγελτικά (και πολύ καλά έκανες, ο κόσμος πρέπει να ξέρει), έκανες τα cons σου, τις μετρήσεις σου και τώρα μας την λες και από πάνω που σου λέω ότι το σωστό είναι να δώσεις πάλι στο σύνολο.

Όπως είπα και στον άλλο, καπέλωμα μάλλον θεωρείται το να μην υπάρχει φραγμός στο τι μπορεί να πει κάποιος στον δημόσιο λόγο. Λυπάμαι αλλά αυτό έχει λυθεί εδώ και πολλά χρόνια στον πολιτισμένο κόσμο και αν αυτό το θεωρείτε εσείς καπέλωμα δεν έχω κανένα θέμα με αυτό.

Όσο υπάρχει αμερόληπτη και χωρίς φανατισμούς κριτική το φόρουμ θα ζει και θα είναι ανεξάρτητο. Αυτός ο φανατισμός, στα όρια υπερβολής, είναι που αποτρέπει μέλη να κάνουν παρουσίαση ,όπως είπε πρόσφατα ο @feanor και αυτό είναι που πραγματικά καπελώνει το φόρουμ.

Ευχαριστώ για τις ευχές σου, ότι μπόρεσε να σου δώσει το φόρουμ στο έδωσε πλουσιοπάροχα (και οφείλεις να ομολογήσεις αλτρουιστικά), καλή επιτυχία στην μμ σου.
 

kampanakideandean

Active Member
Βέβαια, ίσως τελευταία '' να είναι της μοδας'' τα φόρουμ με 14 χρόνια ύπαρξης να καπελωνονται πλήρως από την παρουσία κλινικών. Εύχομαι αυτό το καπέλωμα να μην καταλήξει στο τέλος σε ταφόπλακα του φόρουμ, όπως σωστά μου επισήμανε κάποιος.
Κάνε την ανεξάρτητη σου επομένως για να μην υπάρξει το ¨καπέλωμα¨ που λες. Από τη στιγμή που το εύχεσαι κιόλας στο χέρι σου είναι.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ποσο Ευαίσθητη είστε εδώ μέσα.
Αυτό το δεν κάνω παρουσίαση δεν μπόρεσα ποτε να το καταλάβω λες και αν κάνει κάποιος παρουσίαση θα δείξει το πρόσωπο του.
Λες και αν δεν πάει καλά και μου λένε διαφορα η συν φορουμιστες θα βάλω τα κλάματα.
Πολύ Ευαίσθητη είσατε τελικά σαν άνθρωποι η περισσότερη και δεν μιλάω για εσένα Jacksmith αλλα γενικά.
Αν πάρο κακό αποτέλεσμα θα βάλω τα κλάματα για αυτόν τον λόγο, όχι για το τι λένε μερική λακαμαδες εδώ μέσα που στην τελική δεν τους ξέρω καν.
Όταν καταλάβετε ότι τα forums έχουν κάποια δύναμη και καταλάβετε ότι για το καλο σας κάνετε παρουσίαση και όχι μονο.
Αν κάτι δεν πάει καλά μπορεί το forum να βοηθήσει, Ο Cvial ας πούμε μπορεί να έρθει σε επαφή με την κλινική όπως κάνουν και σε αλλα μεγάλα forums και να πάρεις κάποιο ποσο πίσω η διορθωτική χωρίς να πληρώσεις ας πούμε.

Μην είστε τόσο Ευαίσθητη
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο ένας φοβάται να παρουσιάσει μην ακούσει αρνητικά σχόλια ο άλλος φοβάται μην γίνει τσίρκο το νήμα του ο άλλος δεν ξαναγραφει γιατι δεν δεν του αρέσει ο δεξιά και ο αριστερά τι είναι αυτά τα παιδιάστικα πράγματα ρε παιδιά. μπέμπηδες είστε?
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ο ένας φοβάται να παρουσιάσει μην ακούσει αρνητικά σχόλια ο άλλος φοβάται μην γίνει τσίρκο το νήμα του ο άλλος δεν ξαναγραφει γιατι δεν δεν του αρέσει ο δεξιά και ο αριστερά τι είναι αυτά τα παιδιάστικα πράγματα ρε παιδιά. μπέμπηδες είστε?
Σε πρόλαβα xaxaxa
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Το forum όπως πάει θα μετονομαστεί σε forum κλαψας, λες και είμαστε 8χρονα εδώ μέσα που κλαίνε μόλις τους πάρουν το παγωτό . Έλεος .
Δε μπορεί ο ένας ,στεναχωριέται ο άλλος , παρεξηγιεται ο παραπέρα.
@CVIAL εσύ φταις που μοιράζεις άνευ μέτρου τέτοιες υπηρεσίες που υπό άλλες συνθήκες κάποιοι δε θα τις λάμβαναν ποτέ .
Μετρήσεις στο γραφείο σου και μάλιστα πολλές φορές με τον γιατρό κιόλας, μάλιστα,, είχαμε και στο χωριό μας τέτοια δυνατότητα.
Kυριοι οι καραφλες δε τελειώνουν ποτέ και το foroum δε θα μείνει ποτέ από μέλη, κάποια θα ενδιαφέρονται περισσότερο θα μαθαίνουν και θα προσφέρουν και έτσι θα υπάρχει εσαεί.
Έ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν κάτι δεν πάει καλά μπορεί το forum να βοηθήσει, Ο Cvial ας πούμε μπορεί να έρθει σε επαφή με την κλινική όπως κάνουν και σε αλλα μεγάλα forums και να πάρεις κάποιο ποσο πίσω η διορθωτική χωρίς να πληρώσεις ας πούμε.

Για να μην έχουμε παρεξηγήσεις, ο cvial δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει σε επαφή με κλινική για να πάρει κάποιος πίσω ποσό, δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει οποιαδήποτε οικονομική συνδιαλλαγή με κλινικές έστω και για διευκόλυνση τρίτων. Οικονομικά ξέρουν όλοι δεν με χρειάζονται. Αυτό όμως που μπορεί να κάνει ο cvial και το κάνει δίνοντας το πιο πολύτιμο πράγμα που έχει κάποιος, τον χρόνο του, είναι να βοηθήσει το μέλος, όπως έκανε με τον Jacksmith, να εκτιμήσει ρεαλιστικά την κατάστασή του (μετρήσεις) για να αξιολογήσει το αποτέλεσμα του και αν παραστεί ανάγκη, όπως έγινε πάλι με τον Jacksmith, να κάνει ένα free cons με τον Λορένζο για να καταλάβει τι μπορεί να κάνει στο μέλλον. Στην περίπτωση δε του Jacksmith αυτό το cons ήταν καταλυτικό, σε σημείο έκπληξης για τον ίδιο όπως ομολόγησε στο cons, για το τι απόθεμα δότριας είχε και τι μπορούσε να κάνει στο μέλλον. Να σημειώσω ότι για να κάνω εγώ ένα αντίστοιχο cons το 2015 έπρεπε να περιμένω κάποιους μήνες, να πάω εξωτερικό και να πληρώσω 400€.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Για να μην έχουμε παρεξηγήσεις, ο cvial δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει σε επαφή με κλινική για να πάρει κάποιος πίσω ποσό, δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει οποιαδήποτε οικονομική συνδιαλλαγή με κλινικές έστω και για διευκόλυνση τρίτων. Οικονομικά ξέρουν όλοι δεν με χρειάζονται. Αυτό όμως που μπορεί να κάνει ο cvial και το κάνει δίνοντας το πιο πολύτιμο πράγμα που έχει κάποιος, τον χρόνο του, είναι να βοηθήσει το μέλος, όπως έκανε με τον Jacksmith, να εκτιμήσει ρεαλιστικά την κατάστασή του (μετρήσεις) για να αξιολογήσει το αποτέλεσμα του και αν παραστεί ανάγκη, όπως έγινε πάλι με τον Jacksmith, να κάνει ένα free cons με τον Λορένζο για να καταλάβει τι μπορεί να κάνει στο μέλλον. Στην περίπτωση δε του Jacksmith αυτό το cons ήταν καταλυτικό, σε σημείο έκπληξης για τον ίδιο όπως ομολόγησε στο cons, για το τι απόθεμα δότριας είχε και τι μπορούσε να κάνει στο μέλλον. Να σημειώσω ότι για να κάνω εγώ ένα αντίστοιχο cons το 2015 έπρεπε να περιμένω κάποιους μήνες, να πάω εξωτερικό και να πληρώσω 400€.
Ok, αλλα την δυσφήμιση για άσχημο αποτέλεσμα σε forum δεν την θέλει καμια κλινική οποτε συνήθως αλλάζουν στάση απέναντι σου και συνήθως βοηθάνε.
Κάτι που δεν θα γινόταν χωρίς παρουσίαση στα forums.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό γινόταν, γίνεται και θα γίνεται. Πως νομίζεις σταματάνε κάποιοι που ξιφουλκούσαν με μένος να γράφουν; Όλα αυτά
χωρίς εμένα όμως, αυτή είναι η διαφορά.
 

jacksmith

Active Member
Ξεχνάς ότι ο Αλεξ ποτέ δεν έκανε παρουσίαση καμίας μμ, κράτησε δηλαδή την ίδια στάση από την αρχή όπως και αρκετοί άλλοι
Άλλο πάλι και τούτο. Δηλαδή αυτοί που δεν κάνουν καθόλου παρουσίαση ,σεβόμαστε την αποφασή τους και αυτοί που δεν παρουσιάζουν την 2η φορά ,όπως εγώ ,χρήζουν ειρωνικών σχολίων.
Εσύ πάλι μπήκες, πήρες, χρησιμοποίησες το φόρουμ καταγγελτικά (και πολύ καλά έκανες, ο κόσμος πρέπει να ξέρει), έκανες τα cons σου, τις μετρήσεις σου και τώρα μας την λες και από πάνω που σου λέω ότι το σωστό είναι να δώσεις πάλι στο σύνολο.

Πρώτον, εγώ δεν μπήκα, εγώ ήμουν εδώ από το 2015. Νομίζω το ίδιο και συ. Δευτερον. Εκανα μία παρουσίαση όπου παρέθεσα όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες μιας μεταμόσχευσης, παρουσίασα τα γεγονότα όπως ακριβώς έγιναν χωρίς να αμφισβητηθούν προς τιμήν της κλινικής, με ηπιο και ευγενικό τρόπο ,δεν κατηγόρησα τον γιατρό για το θέμα της ουλής ,απλά ανέφερα τι μου είπε και στην κατακλείδα της παρουσίασης μου έγραψα κάποια γενικά συμπεράσματά μου. Και συ έρχεσαι τώρα και μου γράφεις ότι χρησιμοποίησα το φόρουμ καταγγελτικά? Γιατί δεν γράφεις απλά ότι έκανα την παρουσιασή μου?
Οσον αφορά τις μετρήσεις,, εσύ πήρες την πρωτοβουλία να με καλέσεις στο γραφείο, όπως επίσης εσύ εκείνη την μέρα μου ανέφερες να έρθω στα ραντεβού με τον Λορενζο και σε έχω ήδη ευχαριστήσει και για τα δυο. Για το cons με τον Λορενζο δεν θα πώ κάτι γιατί είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα.
Εγώ θα το επαναλάβω και δεν με πειράζει να με ειρωνευτούν ξανά ή να γραφτούν με τρόπο δεικτικό κάποια πράγματα όπως τα παραπάνω.
Με ρώτησε κάποιος αν θα παρουσιάσω και απάντησα όχι. Αν πιθανόν να μην είχα απαντήσει καθόλου, ή ότι , για διάφορους προσωπικούς λόγους δεν θα κάνω παρουσίαση, δεν θα γραφόταν κιχ από κάτω. Σιγά μην καίγονται όλοι για μια παρουσίαση από τον Γεωργίου. Εχει κάμποσες ανεξάρτητες εδώ από την κλινική. Λες και πήγα στο Ζαρεβ. Ο λόγος της ενόχλησης ήταν η αιτιολόγηση. Ότι γράφτηκε και από μένα, οτι το φόρουμ έχει πάρει ΄΄λάθος δρόμο''. Η αποψή μου σωστή ή λάθος δεν έγινε σεβαστή.
καπέλωμα μάλλον θεωρείται το να μην υπάρχει φραγμός στο τι μπορεί να πει κάποιος στον δημόσιο λόγο. Λυπάμαι αλλά αυτό έχει λυθεί εδώ και πολλά χρόνια στον πολιτισμένο κόσμο και αν αυτό το θεωρείτε εσείς καπέλωμα δεν έχω κανένα θέμα με αυτό.
Αυτό στον πολιτισμένο κόσμο λέγεται ασυδοσία νομίζω και όχι καπέλωμα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Άλλο πάλι και τούτο. Δηλαδή αυτοί που δεν κάνουν καθόλου παρουσίαση ,σεβόμαστε την αποφασή τους και αυτοί που δεν παρουσιάζουν την 2η φορά ,όπως εγώ ,χρήζουν ειρωνικών σχολίων.


Πρώτον, εγώ δεν μπήκα, εγώ ήμουν εδώ από το 2015. Νομίζω το ίδιο και συ. Δευτερον. Εκανα μία παρουσίαση όπου παρέθεσα όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες μιας μεταμόσχευσης, παρουσίασα τα γεγονότα όπως ακριβώς έγιναν χωρίς να αμφισβητηθούν προς τιμήν της κλινικής, με ηπιο και ευγενικό τρόπο ,δεν κατηγόρησα τον γιατρό για το θέμα της ουλής ,απλά ανέφερα τι μου είπε και στην κατακλείδα της παρουσίασης μου έγραψα κάποια γενικά συμπεράσματά μου. Και συ έρχεσαι τώρα και μου γράφεις ότι χρησιμοποίησα το φόρουμ καταγγελτικά? Γιατί δεν γράφεις απλά ότι έκανα την παρουσιασή μου?
Οσον αφορά τις μετρήσεις,, εσύ πήρες την πρωτοβουλία να με καλέσεις στο γραφείο, όπως επίσης εσύ εκείνη την μέρα μου ανέφερες να έρθω στα ραντεβού με τον Λορενζο και σε έχω ήδη ευχαριστήσει και για τα δυο. Για το cons με τον Λορενζο δεν θα πώ κάτι γιατί είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα.
Εγώ θα το επαναλάβω και δεν με πειράζει να με ειρωνευτούν ξανά ή να γραφτούν με τρόπο δεικτικό κάποια πράγματα όπως τα παραπάνω.
Με ρώτησε κάποιος αν θα παρουσιάσω και απάντησα όχι. Αν πιθανόν να μην είχα απαντήσει καθόλου, ή ότι , για διάφορους προσωπικούς λόγους δεν θα κάνω παρουσίαση, δεν θα γραφόταν κιχ από κάτω. Σιγά μην καίγονται όλοι για μια παρουσίαση από τον Γεωργίου. Εχει κάμποσες ανεξάρτητες εδώ από την κλινική. Λες και πήγα στο Ζαρεβ. Ο λόγος της ενόχλησης ήταν η αιτιολόγηση. Ότι γράφτηκε και από μένα, οτι το φόρουμ έχει πάρει ΄΄λάθος δρόμο''. Η αποψή μου σωστή ή λάθος δεν έγινε σεβαστή.

Αυτό στον πολιτισμένο κόσμο λέγεται ασυδοσία νομίζω και όχι καπέλωμα.
Τζακ εαν δηλαδη πηγαινες στον Ζαρεβ οι λογοι που ανεφερες στην αρχικη σου παρουσιαση, ως αποτρεπτικοι να παρουσιασεις, θα αλλαζαν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άλλο πάλι και τούτο. Δηλαδή αυτοί που δεν κάνουν καθόλου παρουσίαση ,σεβόμαστε την αποφασή τους και αυτοί που δεν παρουσιάζουν την 2η φορά ,όπως εγώ ,χρήζουν ειρωνικών σχολίων.

Δεν υπάρχει ειρωνία στα σχόλια. Τα περί μόδας δεν είχαν αποδέκτη εσένα αλλά κάτι άλλα που είχε πει ο Γιώργος σε άλλο νήμα.

Πρώτον, εγώ δεν μπήκα, εγώ ήμουν εδώ από το 2015. Νομίζω το ίδιο και συ. Δευτερον. Εκανα μία παρουσίαση όπου παρέθεσα όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες μιας μεταμόσχευσης, παρουσίασα τα γεγονότα όπως ακριβώς έγιναν χωρίς να αμφισβητηθούν προς τιμήν της κλινικής, με ηπιο και ευγενικό τρόπο ,δεν κατηγόρησα τον γιατρό για το θέμα της ουλής ,απλά ανέφερα τι μου είπε και στην κατακλείδα της παρουσίασης μου έγραψα κάποια γενικά συμπεράσματά μου. Και συ έρχεσαι τώρα και μου γράφεις ότι χρησιμοποίησα το φόρουμ καταγγελτικά? Γιατί δεν γράφεις απλά ότι έκανα την παρουσιασή μου?

Μα είναι προφανές ότι η παρουσιασή σου έχει καταγγελτικό χαρακτήρα, δες το και από τον τιτλο της. Υπάρχει άλλο νήμα στο φόρουμ που να έχει παρόμοιο τίτλο; Δεν βρίσκω καθόλου μεμπτό τον όρο "καταγγελτικό". Στην θέση σου πιθανώς το ίδιο θα έκανα.

Οσον αφορά τις μετρήσεις,, εσύ πήρες την πρωτοβουλία να με καλέσεις στο γραφείο, όπως επίσης εσύ εκείνη την μέρα μου ανέφερες να έρθω στα ραντεβού με τον Λορενζο και σε έχω ήδη ευχαριστήσει και για τα δυο. Για το cons με τον Λορενζο δεν θα πώ κάτι γιατί είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα.

Όλα είναι ένα πακέτο.


Εγώ θα το επαναλάβω και δεν με πειράζει να με ειρωνευτούν ξανά ή να γραφτούν με τρόπο δεικτικό κάποια πράγματα όπως τα παραπάνω.
Με ρώτησε κάποιος αν θα παρουσιάσω και απάντησα όχι. Αν πιθανόν να μην είχα απαντήσει καθόλου, ή ότι , για διάφορους προσωπικούς λόγους δεν θα κάνω παρουσίαση, δεν θα γραφόταν κιχ από κάτω. Σιγά μην καίγονται όλοι για μια παρουσίαση από τον Γεωργίου. Εχει κάμποσες ανεξάρτητες εδώ από την κλινική. Λες και πήγα στο Ζαρεβ. Ο λόγος της ενόχλησης ήταν η αιτιολόγηση. Ότι γράφτηκε και από μένα, οτι το φόρουμ έχει πάρει ΄΄λάθος δρόμο''. Η αποψή μου σωστή ή λάθος δεν έγινε σεβαστή.

Μα προφανώς ο λόγος είναι η αιτιολόγηση. Όταν το φόρουμ και ο cvial σε αντιμετώπιζε χωρίς καμμία προκατάληψη για να σε βοηθήσει τότε δεν είχε πάρει "λάθος δρόμο". Γιατί δεν μου τα έλεγες όλα αυτά στο γραφείο μου όταν ήρθες; Μόλις πήρες λοιπόν αυτό που ήθελες, τότε έγραψες ότι δεν παρουσιάζω γιατί το φόρουμ έχει πάρει λάθος δρόμο. Συγγνώμη αλλά τέτοιες απόψεις δεν είναι σεβαστές. Αν μου το είχες πει στα μούτρα όταν ήρθες, ναι θα το σεβόμουν. Εκ των υστέρων θεωρώ όλη σου την συμπεριφορά υποκριτική.

Αυτό στον πολιτισμένο κόσμο λέγεται ασυδοσία νομίζω και όχι καπέλωμα.

Το ότι γράφουν όλοι ασύδοτα είναι προφανές. Είναι στο DNA όλων σας πλην ελαχίστων. Πλέον με ενδιαφέρει μόνο να μην περνάμε το κόκκινο.

Τελειώνοντας παραθέτω αυτό που έγραψες: "η αίσθηση της έλλειψης προτεραιότητας στην εξυπηρέτηση των συμφερόντων των μελών της κοινότητας που είναι άλλωστε και η βάση λειτουργίας του". Ξαναδιάβασε το, μια μια τις λέξεις και εξειδίκευσέ το στην περιπτωσή σου, αυτή την αίσθηση που λες ότι έχεις. Μετά άνοιξε το λεξικό στο λήμμα αχαριστία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Επειδή έγινε αναφορά σε εμένα θα ήθελα να πω ότι αν δεν ήταν το forum και ο Cvial θα είχαμε όλοι μαύρα μεσάνυχτα από γιατρούς ,κλινικές και μμ .Ποιος ξέρει και σε ποιον χασάπη θα καταλήγαμε .Ακόμη και αυτοί που η επέμβαση τους δεν πήγε καλά όπως ο jacksmith ,δεν θα είχαν κάπου να καταφύγουν .Καλό είναι λοιπόν να σεβόμαστε αυτό που έχουμε αυτή τη στιγμή και να το βελτιώνουμε .Αυτά εννοούσα όταν έλεγα ότι το ύφος θα πρέπει να είναι λιγότερο επιθετικό και όχι τοξικό ώστε να μην αποτρέπεται κάποιος να κάνει παρουσίαση .Εγώ μπορεί να μην έκανα παρουσίαση όμως όταν μου ζητήθηκε οποιαδήποτε πληροφορία παντα την έδινα .
 

jacksmith

Active Member
Μα προφανώς ο λόγος είναι η αιτιολόγηση. Όταν το φόρουμ και ο cvial σε αντιμετώπιζε χωρίς καμμία προκατάληψη για να σε βοηθήσει τότε δεν είχε πάρει "λάθος δρόμο". Γιατί δεν μου τα έλεγες όλα αυτά στο γραφείο μου όταν ήρθες; Μόλις πήρες λοιπόν αυτό που ήθελες, τότε έγραψες ότι δεν παρουσιάζω γιατί το φόρουμ έχει πάρει λάθος δρόμο. Συγγνώμη αλλά τέτοιες απόψεις δεν είναι σεβαστές. Αν μου το είχες πει στα μούτρα όταν ήρθες, ναι θα το σεβόμουν. Εκ των υστέρων θεωρώ όλη σου την συμπεριφορά υποκριτική.
Αφού λοιπον δεν θυμάσαι εσύ θα στο θυμήσω εγώ. Σου ανέφερα σε ΄΄χαλαρό΄΄ ύφος σχετικά με την στάση σου απέναντι στην κλινική και συ σαν παράδειγμα μου ανέφερες την σχέση σου με το μέλος tamalliamoupiso , με τον οποιον ΄΄σφαζόσασταν΄΄ στα μηνυματα για τα εμβόλια αλλα από την άλλη ταυτόχρονα κανόνιζες να τον δει ο Λορενζο, θέλοντας να μου αποδείξεις ότι δεν έχεις μεροληπτική στάση απέναντι σε κανέναν.
Αν θυμάσαι επίσης εκείνη την περίοδο τα πράγματα είχαν ηρεμήσει με την κλινική καθώς είχε απουσία για ένα διάστημα από το φόρουμ. Πολλοι νομίζω άλλωστε πιστέυαν ότι κάποια στιγμή θα επανέρθουν τα πράγματα σε πιο ΄΄φυσιολογικά΄΄ επίπεδα. Δυστυχώς όμως το πράγμα έγινε χειρότερο ξανά αργότερα.
Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τί ήταν αυτό που ήθελα και πήρα και στην συνέχεια φέρθηκα υποκριτικά? Εγώ δεν είχα ανακοινώσει μόνος μου πριν 1,5 μήνα ότι πήγα για επέμβαση και θα κάνω παρουσίαση?
 
Μπλουζα