Μεταμόσχευση μαλλιών στην καραντινα

dwse mali

Member
Ενημέρωσε μας γενικά , ακούγεται ενδιαφέρουσα η περίπτωση του Γιατρού με την εμπειρία αυτη.
Αλλη μια επιλογή !
Καλή τύχη

Σιγουρα θα σας ενημερωσω..Μαλλον θα μπορεσω να κλεισω ραντεβου στις 7 του μηνα. Μεχρι τοτε αν μπορειτε πειτε μου τι μπορω να ρωτησω για να βγαλω μια ακρη σε σχεση με το πως κανει την διαδικασια τι ανησυχιες μπορει να πρεπει να μου καθησυχασει κτλ. γενικα δεν εχω καθολου εμπειρια στο θεμα και η βοηθεια σας θα ειναι πολυτιμη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Σιγουρα θα σας ενημερωσω..Μαλλον θα μπορεσω να κλεισω ραντεβου στις 7 του μηνα. Μεχρι τοτε αν μπορειτε πειτε μου τι μπορω να ρωτησω για να βγαλω μια ακρη σε σχεση με το πως κανει την διαδικασια τι ανησυχιες μπορει να πρεπει να μου καθησυχασει κτλ. γενικα δεν εχω καθολου εμπειρια στο θεμα και η βοηθεια σας θα ειναι πολυτιμη.
Ο Mod μπορει να σε βοηθήσει και ο Vlafo και κάποια αλλα παιδια απο το forum όπως ο Makis, εγω θα ήθελα αλλα δεν εχω τη γνώση
 

vlafo

Well-Known Member
Βασική ερώτηση αν θα στην κάνει ο ίδιος,γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι ανέφερες θα την κάνει άλλος πλαστικός χειρουργός.
Διευκρίνησε το.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν νομίζω, ο ίδιος κάνει τις επεμβάσεις από όσο ξέρω
 
Τελευταία επεξεργασία:

dwse mali

Member
[QUOTE="CVIAL, post: 244055, member: 19454
Δεν νομίζω ο ίδιος κάνει τις επεμβάσεις από όσο ξερω
[/QUOTE]

Νομιζω οχι, εχει επιλεξει λεει μια χειρουργο και εχει μονο ενα προσεκτικα επιλεγμενο team που κανει αυτη την δουλεια, αλλα απο οτι καταλαβα ειναι στην κλινικη και επιβλεπει την διαδικασια. Μπορει να κανει κ αυτος με αλλη τιμη. Θα τα ρωτησω ολα αυτα. Στο πρωτο ραντεβου ημουνα λιγο χαμενος ομολογω. Ειναι κατι αλλο που πρεπει να ρωτησω? Για τα εργαλεια? τις πυκνοτητες που ελεγε ο CVIAL?δεν ξερω καν τι ειναι το forelock... :eek:
 

Georgie

Well-Known Member
Κανε αναφορά για το hairloss.gr , οτι εισαι μέλος και θα κανεις παρουσίαση.
Να βάλει τα δυνατά του και να διαφημίσει τη κλινική του μεσα απο τη παρουσίαση - αποτέλεσμα .
Καθώς θα εισαι το πρωτο περιστατικό της κλινικής για το forum.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
[QUOTE="CVIAL, post: 244055, member: 19454
Δεν νομίζω ο ίδιος κάνει τις επεμβάσεις από όσο ξερω

Νομιζω οχι, εχει επιλεξει λεει μια χειρουργο και εχει μονο ενα προσεκτικα επιλεγμενο team που κανει αυτη την δουλεια, αλλα απο οτι καταλαβα ειναι στην κλινικη και επιβλεπει την διαδικασια. Μπορει να κανει κ αυτος με αλλη τιμη. Θα τα ρωτησω ολα αυτα. Στο πρωτο ραντεβου ημουνα λιγο χαμενος ομολογω. Ειναι κατι αλλο που πρεπει να ρωτησω? Για τα εργαλεια? τις πυκνοτητες που ελεγε ο CVIAL?δεν ξερω καν τι ειναι το forelock... :eek:
[/QUOTE]

Η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο σκεπτικός σε αυτό. Τον Βελιμβασάκη τον έχω συζητήσει αρκετά στο workshop και ξέρω ότι έχει την απαιτούμενη πείρα λόγω Γερμανίας. Με δεδομένο ότι γύρισε Ελλάδα πριν 2 χρόνια περίπου, είναι προφανές ότι αυτή η χειρούργος είναι νέα και αν την εκπαίδευσε ο ίδιος (το πιθανότερο) δεν πρέπει να έχει πείρα πάνω από 1 χρόνο. Για το team ok, προφανώς έχουν πείρα αφού δούλευαν με αυτόν. Για όλα τα άλλα αφού θα κάνεις Μάρτιο έχουμε καιρό να τα πούμε.
 

Stratos

Well-Known Member
Φεβρουαριο θα ηθελα γιατι υπολογιζω Μαρτη-Απριλη να ξανανοιγει η εστιαση και ειμαι αρκετα πηγμενος..
άσε τα πειράματα φίλε σε κλινικές μη δοκιμασμένες και χωρίς ανεξάρτητα περιστατικά για αξιολόγηση εδώ.
πήγαινε σε γνωστή και καλή κλινική που έχει δώσει καλά αποτελέσματα.
επιλογές υπάρχουν, ψάξε το παραπάνω.. τα grafts δεν ειναι για πέταμα.
μην την πατήσεις όπως πολλοί ( και εγώ μέσα) που πήγαν στην πρώτη που βρήκαν.
 

vlafo

Well-Known Member
Και στην κλινική του Bissanga στο Κολωνάκι μην νομίζεις,σου λένε ότι την κάνει ο Bissanga και αν επιλέξεις αυτόν σού κάνει μόνο τις οπές και τίποτα άλλο και χρεώνει και 3€ άντε μέχρι 2,5€ το ρίχνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dwse mali

Member
Νομιζω οχι, εχει επιλεξει λεει μια χειρουργο και εχει μονο ενα προσεκτικα επιλεγμενο team που κανει αυτη την δουλεια, αλλα απο οτι καταλαβα ειναι στην κλινικη και επιβλεπει την διαδικασια. Μπορει να κανει κ αυτος με αλλη τιμη. Θα τα ρωτησω ολα αυτα. Στο πρωτο ραντεβου ημουνα λιγο χαμενος ομολογω. Ειναι κατι αλλο που πρεπει να ρωτησω? Για τα εργαλεια? τις πυκνοτητες που ελεγε ο CVIAL?δεν ξερω καν τι ειναι το forelock... :eek:

Η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο σκεπτικός σε αυτό. Τον Βελιμβασάκη τον έχω συζητήσει αρκετά στο workshop και ξέρω ότι έχει την απαιτούμενη πείρα λόγω Γερμανίας. Με δεδομένο ότι γύρισε Ελλάδα πριν 2 χρόνια περίπου, είναι προφανές ότι αυτή η χειρούργος είναι νέα και αν την εκπαίδευσε ο ίδιος (το πιθανότερο) δεν πρέπει να έχει πείρα πάνω από 1 χρόνο. Για το team ok, προφανώς έχουν πείρα αφού δούλευαν με αυτόν. Για όλα τα άλλα αφού θα κάνεις Μάρτιο έχουμε καιρό να τα πούμε.
[/QUOTE]

Φεβρουαριο θα ηθελα, τον μαρτη θα αρχισει το πηξιμο.. Γενικα θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα στις 7 που θα παω ξανα απο εκει.

Αυτο που λεει ο σταυρος με προβληματιζει γι αυτο ειχα τεινει προς τον Βεκρη για το μπατζετ μου.
Απλα το οτι δεν ειναι γνωστη κλινικη ακομα και οτι εχουμε μια γνωριμια ισως να ειναι αρκετα θετικο και να αξιζει την διερευνηση. Θα δω υπαρχει και επιλογη να την κανει ο ιδιος.
 

manly_Man

Well-Known Member
Κανε αναφορά για το hairloss.gr , οτι εισαι μέλος και θα κανεις παρουσίαση.
Να βάλει τα δυνατά του και να διαφημίσει τη κλινική του μεσα απο τη παρουσίαση - αποτέλεσμα .
Καθώς θα εισαι το πρωτο περιστατικό της κλινικής για το forum.
Georgie δεν συμφωνώ με αυτή τη λογική. Ο καθε γιατρός/κλινική θα έπρεπε να δίνει τον καλύτερο του εαυτό σε ολα τα περιστατικά και οχι να το κανει επιλεκτικά ξέροντας ότι θα παει για διαφήμιση στο φόρουμ καποιο περιστατικό.

Δηλαδη με αυτή τη λογική αν κάποιος δεν ειχε ιδεα απο το φόρουμ ή δεν έκανε αναφορά δεν θα επαιρνε το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα αφου δεν θα το έβλεπε κ κανένας... δεν το θεωρώ τοσο ηθικό αυτό.

Και οι γιατροί θα πρέπει κρίνονται στη γενική τους παρουσία σε τυχαία περιστατικά και οχι απο μεμονωμένα περιστατικά που προορίζονταν για διαφήμιση ή απο επεμβάσεις που έκαναν προτροπή στα μελη να τους διαφημίσουν...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και στην κλινική του Bissanga στο Κολωνάκι μην νομίζεις,σου λένε ότι την κάνει ο Bissanga και αν επιλέξεις αυτόν σού κάνει μόνο τις οπές και τίποτα άλλο και χρεώνει και 3€ άντε μέχρι 2,5€ το ρίχνει.

Συμφωνώ αλλά εκεί τουλάχιστον παίζει ένα όνομα που όπως και να το κάνουμε είναι παγκοσμίου κλάσης. Επίσης οι οπές και το consultation/σχεδιασμός είναι ίσως τα σημαντικότερα σε μια μμ.
 

Georgie

Well-Known Member
Georgie δεν συμφωνώ με αυτή τη λογική. Ο καθε γιατρός/κλινική θα έπρεπε να δίνει τον καλύτερο του εαυτό σε ολα τα περιστατικά και οχι να το κανει επιλεκτικά ξέροντας ότι θα παει για διαφήμιση στο φόρουμ καποιο περιστατικό.

Δηλαδη με αυτή τη λογική αν κάποιος δεν ειχε ιδεα απο το φόρουμ ή δεν έκανε αναφορά δεν θα επαιρνε το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα αφου δεν θα το έβλεπε κ κανένας... δεν το θεωρώ τοσο ηθικό αυτό.

Και οι γιατροί θα πρέπει κρίνονται στη γενική τους παρουσία οχι απο μεμονωμένα περιστατικά που προορίζονταν για διαφήμιση.
Συμφωνώ
 

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ αλλά εκεί τουλάχιστον παίζει ένα όνομα που όπως και να το κάνουμε είναι παγκόσμιου κλάσης. Επίσης οι οπές και το consultation/σχεδιασμός είναι ίσως τα σημαντικότερα σε μια μμ.
Τελικά ΝΑΙ αυτά μετράνε και αυτά πληρώνεις και που τελικά η όλη προεργασία και μελέτη θα σου δώσει το τελικό αποτέλεσμα που πρέπει.
Τα υπόλοιπα είναι απλά διαδικαστικά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Βελιμβασακης δουλεύει με pen όποτε ναι έτσι γίνεται με αυτη την τεχνική.
 

dwse mali

Member
Ο Βελιμβασακης δουλεύει με pen όποτε ναι έτσι γίνεται με αυτη την τεχνική.

Φανταζομαι οτι θα εχουν και οι δυο τεχνικες τα θετικα τους και τα αρνητικα τους... Υπαρχει κανενα νημα εδω που να τα εξηγει αυτα? Επισης Cvial μιας και τους εχεις ολους φακελωμενους απο οτι φαινεται (!!!) ο Βεκρης τι χρησιμοποιει?
 

Stratos

Well-Known Member
Φανταζομαι οτι θα εχουν και οι δυο τεχνικες τα θετικα τους και τα αρνητικα τους... Υπαρχει κανενα νημα εδω που να τα εξηγει αυτα? Επισης Cvial μιας και τους εχεις ολους φακελωμενους απο οτι φαινεται (!!!) ο Βεκρης τι χρησιμοποιει?
κοπανιστό αέρα ( Η κορυφαία κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών στον κόσμο, είναι ελληνική | HuffPost Greece LIFE (huffingtonpost.gr)
 
Μπλουζα