Μεταμόσχευση μαλλιών στην καραντινα

Georgie

Well-Known Member
Αυτή την ορολογία θα πρέπει να μας την εξηγήσει ο Cvial.
Εγώ ντεν καταλαβαίνει..
Φαντάζομαι ότι έχουν τη τεχνολογία να κάνουν τις τρίχες να συγκλίνουν εκεί που πρέπει με μια εντολή .
Η και ξεμάτιασμα της δοτριας, δε ξερεις!
Genius
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member

"Ο Πλαστικός Χειρουργός Γιώργος Βελημβασάκης είναι εξειδικευμένος στη Μεταμόσχευση Μαλλιών και διαθέτει 15 χρόνια διεθνούς εμπειρίας, έχοντας πραγματοποιήσει περισσότερες από 6.000.000 μεταφορές τριχοθυλακίων. "
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν είναι μόνο ο Βελημβασάκης υπάρχουν στην Αθήνα κυρίως, ενα σωρό πλαστικοί χειρουργοί που κάνουν αυτή τη δουλειά και λένε ότι είναι απόλυτα εξειδικευμένοι στις μεταμοσχεύσεις.
Το ότι ήταν στο wowrkshop μόνο καλό είναι αλλά πρέπει να δεις αποτελέσματα από κοντά μόνο έτσι.
 

dwse mali

Member
Ξέρω κάποιον που δουλεύει εκεί και νομίζω ότι η τιμή που μου έδωσε είναι φιλική. Σκέφτηκα ότι είναι θετικό ότι έχουμε μία γνωριμία όμως η μεταμόσχευση μαλλιών είναι παρακλάδι της γενικής κλινικής που έχει για πλαστική χειρουργική και δεν ήμουν σίγουρος αν είχε εξειδίκευση. Επίσης αυτο που με απωθησε η 2 ήμερη συνέδρια γιατί (μάλλον λανθασμένα??) είχα την αίσθηση ότι έτσι χειροτερεύει η πιθανότητα για shock loss. Πέρα από αυτό ο γιατρός μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

Από όσο κατάλαβα η εγχείρηση δεν εκτελείται από τον ίδιο αλλά από πλαστικο χειρουργό αποκλειστικά που εχει επιλέξει για αυτου του τύπου τις εγχείρησεις.

Ενδεχομένως να κάνω άλλο ένα ραντεβού και να πάω με συγκεκριμένες ερωτήσεις και ίσως να δώσω και πληροφορίες στο φόρουμ για την κλινική.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι μόνο ο Βελημβασάκης υπάρχουν στην Αθήνα κυρίως, ενα σωρό πλαστικοί χειρουργοί που κάνουν αυτή τη δουλειά και λένε ότι είναι απόλυτα εξειδικευμένοι στις μεταμοσχεύσεις.
Το ότι ήταν στο wowrkshop μόνο καλό είναι αλλά πρέπει να δεις αποτελέσματα από κοντά μόνο έτσι.

Δεν ήταν στο workshop, οργάνωσε το workshop. Έχει προμηθευθεί το πρόγραμμα του Erdo για αναλύσεις δότριας, CV κλπ. Θέλω να πω ότι είναι νεότερης αντίληψης. Φυσικά πρέπει να δούμε κάποιες δουλείες του. Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα ποστάρει κάποιος.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν ήταν στο workshop, οργάνωσε το workshop. Έχει προμηθευθεί το πρόγραμμα του Erdo για αναλύσεις δότριας, CV κλπ. Θέλω να πω ότι είναι νεότερης αντίληψης. Φυσικά πρέπει να δούμε κάποιες δουλείες του. Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα ποστάρει κάποιος.
Αυτό είναι πολύ θετικό και δείχνει ενδιαφέρον.
Και μόνο που έχει αγοράσει το πρόγραμμα του Erdo λέει πολλά.
Πόσο κοστίζει αυτό το ρημάδι βρε Cvial δεν μπορεί ένας δικός μας να το πάρει?
Τόσο επανάσταση είναι πλέον?
Ο Ζόντος μου είχε πει ότι κάνει ακριβέστατες μετρήσεις.
 

nucky

Active Member
Τριχοφυτική σύγκλιση είναι μια τεχνική ραφής της τομής σε FUT που περιορίζει κατά πολύ την ουλή. Αν κάποιος σκοπεύει να κάνει FUT πρέπει να βεβαιώνεται οτι παρέχεται από τον γιατρό .
 

Georgie

Well-Known Member
Τριχοφυτική σύγκλιση είναι μια τεχνική ραφής της τομής σε FUT που περιορίζει κατά πολύ την ουλή. Αν κάποιος σκοπεύει να κάνει FUT πρέπει να βεβαιώνεται οτι παρέχεται από τον γιατρό .
Ωραίος, κατι μαθαίνουμε καθε μερα !
 

Aldo

Well-Known Member
Τριχοφυτική σύγκλιση είναι μια τεχνική ραφής της τομής σε FUT που περιορίζει κατά πολύ την ουλή. Αν κάποιος σκοπεύει να κάνει FUT πρέπει να βεβαιώνεται οτι παρέχεται από τον γιατρό .
Κανει και FUT ενδιαφερον ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Επίσης φίλε λιγες ερώτησεις
Λογω της καταστασης με τον Covid-19
Τι ακριβώς μέτρα προστασίας παίρνουν στις κλινικές που απευθύνθηκες ?
Τα consultation πραγματοποιήθηκαν με μάσκα ?
Σε ενημέρωσαν για πρωτόκολλο επέμβασης λογω των μέτρων ?
Δηλαδή εισαι υποχρεωμένος να εχεις αρνητικό τεστ πριν απο αυτη ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό είναι πολύ θετικό και δείχνει ενδιαφέρον.
Και μόνο που έχει αγοράσει το πρόγραμμα του Erdo λέει πολλά.
Πόσο κοστίζει αυτό το ρημάδι βρε Cvial δεν μπορεί ένας δικός μας να το πάρει?
Τόσο επανάσταση είναι πλέον?
Ο Ζόντος μου είχε πει ότι κάνει ακριβέστατες μετρήσεις.

Εγώ το έχω αλλά δεν μπορώ να το δώσω, έχω δεσμευθεί. Δεν πωλείται, δίνεται μόνο σε γιατρούς.
 

dwse mali

Member
Επίσης φίλε λιγες ερώτησεις
Λογω της καταστασης με τον Covid-19
Τι ακριβώς μέτρα προστασίας παίρνουν στις κλινικές που απευθύνθηκες ?
Τα consultation πραγματοποιήθηκαν με μάσκα ?
Σε ενημέρωσαν για πρωτόκολλο επέμβασης λογω των μέτρων ?
Δηλαδή εισαι υποχρεωμένος να εχεις αρνητικό τεστ πριν απο αυτη ?

Ναι το consultation εγινε με μασκα. Τεστ νομιζω μου το ειπαν ολοι οτι κανουν και συμπεριλαμβανεται στην τιμη.
 
Μπλουζα