Μεταμόσχευση μαλλιών στην καραντινα

dwse mali

Member
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά παιδιά.

Μέτα από χρόνια σκέψης, στα 37 μου και με σχετικά σταθερή κατάσταση τριχωτου τα τελευταία τουλάχιστον 5 χρόνια, αποφάσισα να προχωρήσω σε μεταμόσχευση μαλλιών.

Είχα ξεχάσει ότι κάποια στιγμή στο παρελθόν είχα βρει αυτό το Forum και χαίρομαι πολύ που το θυμήθηκα!

Έχω ήδη κάνει κάποια ραντεβού που με έχουν μπερδέψει ομολογώ.

Από την μία με την κλινική του κυρίου Αναστασακη όπου λόγω της κατάστασης έγινε μέσω viber και ομολογώ δεν ήταν καλή εμπειρία. Εκτός του ότι έχω την αίσθηση ότι μου πρότεινε πολλά grafts μου έκανε κακή εντύπωση το πως έγινε η μέτρηση και η όλη ενημέρωση, αλλά φαντάζομαι ότι έχει να κάνει κ με το μέσο. Επίσης η τιμή ήταν απαγορευτική για τις οικονομίες που έχω κάνει για αυτό τον σκοπό(σχεδόν δίπλα από τις άλλες κλινικές) .

Έχω κάνει ραντεβού στην ahc και γενικά ήταν αρκετα πιο ενημέρωτικο, μου έδωσαν καλή εντύπωση μιλωντας και για το μετεγχειρητικο πρωτοκολο που έχουν. Ομως ένιωσα ότι ο κος Βεκρης απλά θα έβλεπε λιγάκι από ένα παράθυρο και γενικά έχω καταλάβει ότι παίζει ρόλο ο χειρουργός να είναι ενεργός κατά την διαδικασία. διαβάζοντας και λίγο εδώ μάλλον δεν χαίρει μεγάλης εκτίμησης.

Το τρίτο ραντεβού το έκανα με την regrow clinic. Εκει αυτο που με έκανε να μπερδεύω ήταν ότι μου πρότειναν να κάνουν την επέμβαση σε 2 μέρες (έχουν 1500graft capacity την μέρα) πράγμα που από ότι θυμάμαι γενικά δεν ενδείκνυται. Το καλό είναι ότι εκεί έχουν μια ομάδα που κάνει αυτή την δουλειά οπότε ξέρεις ποιος θα κάνει την επέμβαση με ότι και να σημαινει αυτό.

Θα ήθελα να ακούσω την άποψη σας καθώς, παρότι θα κάνω προσπάθεια να διαβάσω ότι μπορώ από το φόρουμ, θα ήθελα να κάνω την εγχείρηση μέσα στο Φεβρουάριο λόγω της κατάστασης (μετά την καραντίνα θα έχω αρκετή δουλειά).

Ανεβάζω και μερικές φώτο, με φλας κάτω από δυνατό φως. Να μου πείτε με την εμπειρία σας περίπου πόσα γκραφτ θα χρειαστούν.

Ευχαριστώ πολύ και Σορρυ για τ Wall of text..
 

Συνημμένα

  • 20201229_094231.jpg
    20201229_094231.jpg
    306.4 KB · Προβολές: 106
  • 20201229_094340.jpg
    20201229_094340.jpg
    220.3 KB · Προβολές: 111
  • 20201229_094312.jpg
    20201229_094312.jpg
    628.7 KB · Προβολές: 111
  • 20201229_094248.jpg
    20201229_094248.jpg
    304.2 KB · Προβολές: 97

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε .
Δε μπορει να γινει αναλυτικό consultation απο το Viber .
Επίσης στη κλινική Advanced hair clinic μίλησες με τον Dr Βεκρή ?
Επειδή αδυνατώ να πιστέψω οτι εγινε πιο αναλυτική εκτίμηση με μια απο τις κοπέλες σε σχεση με τον Αναστασάκη .
Οχι οτι δεν εχει δώσει καλα αποτελέσματα η κλινική, αλλα η ανάλυση και το πλάνο ειναι ανυπαρκτα.
Τουλάχιστον στους περισσότερους που βρεθήκαμε εκει .
Μπορει να εχει αλλάξει, πράγμα που το εύχομαι .
Την αλλη κλινική δε τη γνωρίζω
Κοιτα επιλογές εχεις, χωρις να χρειαστεί να σηκώσεις τη τράπεζα.
Ψάξου καλα και θα βρεις τη λύση ειμαι σίγουρος .
 

dwse mali

Member
Όχι δεν μιλησα με τον βεκρη ούτε στο viber με τον αναστασακη. Τώρα κατάλαβα ότι φαίνεται πως μίλησε με αυτόν από το πωε το έγραψα κατά λάθος. Η δυσαρέσκεια μου έχει να κάνει με το ραντεβού κατά βάση καθώς έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον γιατρό. Μίλησα με μια κυρία που προφανώς δεν είχε και πολύ σχέση με την διαδικασία της επέμβασης. Αυτό μου εκανε κακή εντύπωση, ήταν σαν να κανω μια προσφορά εγώ με τις γνώσεις μου σε κάποιον που θέλει να βάλει μαλλιά. Θα προτιμούσα να μου έλεγε πχ οκ είστε κατάλληλος, χ€ επίσκεψη να σε δει κ ο αναστασακης. Όπως και να έχει τα χρήματα ήταν απαγορευτικά και τα grafts που "διέγνωσε" από το viber για μένα ήταν πολλά (2500 ενώ και στις 2 άλλες περιπτώσεις μου είπαν κοντά στις 2000 με εξέταση δια ζώσης)
 

Georgie

Well-Known Member
2500 τριχοθυλακια δεν ειναι πολλα φίλε για τη περίπτωση σου .
Για να δεις τον Αναστασάκη και να σου κανει ανάλυση πρεπει να τον πληρώσεις
Το ιδιο ισχύει και για τον Βεκρή ( που δε σου κανει την επέμβαση , ουτε κοιτάει απο το παράθυρο)
Τωρα για τις τιμες, ειναι ελεύθερη αγορά και υπαρχουν επιλογές, και στην Ελλαδα και στη Κύπρο και στο εξωτερικό .
Εάν βρίσκεσαι σε budget Κοιτα με Advanced , η Τυρκαλα Θεσσαλονίκη, LP clinic, και μετα Τουρκια .
 

vlafo

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε
Οι φωτογραφίες σου δεν είναι πολύ καλές αλλά λίγα g δε θέλεις,χρειάζεσαι αρκετά.
Έχεις πολύ μαλλί και από ότι μπορώ να διακρίνω θέλεις να βάλεις κροτάφους κυρίως.
Τα 2500g μην τα θεωρείς πολλά,πρέπει να δέσουνε φυσικά με τα υπόλοιπα μαλλιά και πιθανόν τόσα να χρειάζεσαι.
 

manly_Man

Well-Known Member
Απο οτι βλεπω παντως ανοιγει και η κορυφη σου σιγα σιγα...να το εχεις κ αυτο κατα νου.

Αυτη τη regrow clinic μου την πεταει σε διαφημισεις στο Facebook..εκει ποιος σε ειδε;

Γενικα φιλε να ξερεις καμια ελληνικη κλινικη δεν κανει μακροπρόθεσμο πλανο με μετρησεις κτλπ...ουτε Κυπρο.

Επειδη ειπες οτι εχεις και περιορισμενο budget, δηλαδη μεχρι ποσα θες να διαθεσεις; και ποσα σου ειπαν η καθεμια απο αυτες που ρωτησες;
 

dwse mali

Member
Η κορυφή φαίνεται έτσι μισο μέτρο κάτω από προβολέα και με φλας.. Αλλά μπορεί να έχει θεμα στο μέλλον δεν ξέρω.

Οι τιμές είναι από 2800 μέχρι 5900(!).

Γενικά ποια η άποψη σας για τις 2 συνεδρίες? Γιατί παλιά που το είχα ψάξει έλεγαν ότι ήταν απαγορευτικό να το κάνεις σε 2 μέρες κ; πακια η μία μετά την άλλη...
 
Η κορυφή φαίνεται έτσι μισο μέτρο κάτω από προβολέα και με φλας.. Αλλά μπορεί να έχει θεμα στο μέλλον δεν ξέρω.

Οι τιμές είναι από 2800 μέχρι 5900(!).

Γενικά ποια η άποψη σας για τις 2 συνεδρίες? Γιατί παλιά που το είχα ψάξει έλεγαν ότι ήταν απαγορευτικό να το κάνεις σε 2 μέρες κ; πακια η μία μετά την άλλη...

kaneis kapoia agwgh ?

Einai epithetiki h trixoptwsh sou ?
 

dwse mali

Member
Βάζω regain αφρο αλλά μια φορά την μέρα τα τελευταία 3-4 χρόνια. Σε γενικές γραμμές έχει μείνει σχεδόν ίδια μετά τα 32 περίπου ...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
2000-2500 τα χρειάζεσαι σίγουρα άλλα τοποθέτησε φωτογραφίες με λίγο απόσταση όπως έβγαλες την δεύτερη άλλα δώσε απόσταση και πιο καθαρές.
 

dwse mali

Member
Απο οτι βλεπω παντως ανοιγει και η κορυφη σου σιγα σιγα...να το εχεις κ αυτο κατα νου.

Αυτη τη regrow clinic μου την πεταει σε διαφημισεις στο Facebook..εκει ποιος σε ειδε;

Γενικα φιλε να ξερεις καμια ελληνικη κλινικη δεν κανει μακροπρόθεσμο πλανο με μετρησεις κτλπ...ουτε Κυπρο.

Επειδη ειπες οτι εχεις και περιορισμενο budget, δηλαδη μεχρι ποσα θες να διαθεσεις; και ποσα σου ειπαν η καθεμια απο αυτες που ρωτησες;

Με ειδε ο Βελιβασακης ο ιδιος. (ο γιατρος εκει).
εχω υπολογισει να δωσω καπου μεταξυ 3000 και 4000. Θα προσπαθησω να βγαλω καλυτερες φωτο. Το θεμα ειναι οτι μου ειχε κανει καλη εντυπωση η AHC αλλα διαβαζοντας σε φορουμ εχω μπερδευτει πολυ. Βλεπω καποιους ευχαριστημενους και αλλους που τους κραζουν σαν να ειναι για μηνυση!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Με ειδε ο Βελιβασακης ο ιδιος. (ο γιατρος εκει).
εχω υπολογισει να δωσω καπου μεταξυ 3000 και 4000. Θα προσπαθησω να βγαλω καλυτερες φωτο. Το θεμα ειναι οτι μου ειχε κανει καλη εντυπωση η AHC αλλα διαβαζοντας σε φορουμ εχω μπερδευτει πολυ. Βλεπω καποιους ευχαριστημενους και αλλους που τους κραζουν σαν να ειναι για μηνυση!
Μην σε απασχολεί αν είναι μια η δυο μέρες...έχω κανει και 2ημερη και 3ημερη και είχα σχεδόν πλήρη φυτρωση χωρίς την παραμικρή επιπλοκή
 

manly_Man

Well-Known Member
Με ειδε ο Βελιβασακης ο ιδιος. (ο γιατρος εκει).
εχω υπολογισει να δωσω καπου μεταξυ 3000 και 4000. Θα προσπαθησω να βγαλω καλυτερες φωτο. Το θεμα ειναι οτι μου ειχε κανει καλη εντυπωση η AHC αλλα διαβαζοντας σε φορουμ εχω μπερδευτει πολυ. Βλεπω καποιους ευχαριστημενους και αλλους που τους κραζουν σαν να ειναι για μηνυση!
Δεν τον ξερω αυτον τον γιατρο..εσυ που εμαθες για αυτη την κλινικη και την επισκεφτηκες;

Κοιταξε ειναι και αναλογα τι απαιτησεις εχει ο καθενας... πχ αμα εχεις υψηλες απαιτησεις τοτε το εξωτερικο θα ηταν μονοδρομος με το αναλογο τιμημα βεβαια.

Με αυτα τα λεφτα που θες να διαθεσεις μπορεις και Ελλαδα σε καποιες κλινικες (αθηνα-θεσσαλονικη) αλλα και Τουρκια (Κων/πολη).

Οσο για αυτους που κράζουν "σαν να ειναι για μηνυση" να ξερεις οτι αυτο γινεται λογω οικονομικων συμφεροντων. Εσυ να βλεπεις τα αποτελεσματα και αμα σου αρεσουν προχωρας, αλλιως ψαχνεις κατι αλλο που να σε καλυπτει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Έπεσε πάνω μου αυτή η διαφήμιση,μιλάμε παίζεται τελικά χοντρό χρήμα.
Με τιμές Τουρκίας το κεντρικό σλόγκαν της κλινικής.
Ανταγωνίστρια της άλλης κλινικής στα Β.Π.:)
 

Georgie

Well-Known Member
Έπεσε πάνω μου αυτή η διαφήμιση,μιλάμε παίζεται τελικά χοντρό χρήμα.
Με τιμές Τουρκίας το κεντρικό σλόγκαν της κλινικής.
Ανταγωνίστρια της άλλης κλινικής στα Β.Π.:)
Με ΔΩΡΕΑΝ τριχοφυτικη σύγκλιση .
Να τα λεμε όλα !
 

Stratos

Well-Known Member
Έτσι δεν χρειάζεται ΕΣΕΙΣ να πληρώσετε για πολυτελή γραφεία και πολυπληθές προσωπικό.!!!
σε ποιον αναφέρονται??
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Βελιμβασακης είναι πλαστικός και χειρουργός μμ για χρόνια στην Γερμανία. Γύρισα προ 2ετιας στην Ελλάδα και ήταν από τους διοργανωτές του FUEworkshop στην Αθήνα το 2017
 
Μπλουζα