Μεταμόσχευση μαλλιών στην καραντινα

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φανταζομαι οτι θα εχουν και οι δυο τεχνικες τα θετικα τους και τα αρνητικα τους... Υπαρχει κανενα νημα εδω που να τα εξηγει αυτα? Επισης Cvial μιας και τους εχεις ολους φακελωμενους απο οτι φαινεται (!!!) ο Βεκρης τι χρησιμοποιει?

το ιδιο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Eντωμεταξυ ουτε πρωτη στο χωριο δεν ειναι που δεν θελει και πολυ προσπαθεια εδω που τα λεμε να εισαι πρωτος στην μετρια προς κακη σε ποιοτητα μεταμοσχευσεων Ελλαδα.
 

piros75

Well-Known Member
dwse mali νομίζω ότι έχουμε (είχαμε γιατί εγώ έκανα μμ) ακριβώς το ίδιο θέμα μπροστά (εσύ έχεις λίγο περισσότερο μαλλί από ότι είχα εγώ μπροστά).
 

dwse mali

Member
dwse mali νομίζω ότι έχουμε (είχαμε γιατί εγώ έκανα μμ) ακριβώς το ίδιο θέμα μπροστά (εσύ έχεις λίγο περισσότερο μαλλί από ότι είχα εγώ μπροστά).

Ναι απο οτι ειδα το νημα σου μοιαζει! Ικανοποιητικο αποτελεσμα για τοσα λιγα γκραφτς παντως... Εγω απο οτι φαιενται παω για 2-3κ με την μια αναλογα τι λεει ο καθε γιατρος...

Cvial να ρωτησω κατι μιας και εισαι πολυ γνωστης και φαινεται. Το prp βοηθα και στην αποφυγη shock loss/ γρηγορη επουλωση οπως μου ειπαν στην κλινικη του βεκρη? Αν ναι αυτο ειναι συγκριτικο πλεονεκτημα? Το συστηνεις να γινεται ακομα και αν κανεις την μμ σε κλινικη που δεν το παρεχουν αυτοι?
 

dwse mali

Member
Καλησπερα παιδια,

Αυριο θα παω στον Βελιβασακη για 2ο ραντεβου, να μαθω πως βλεπει και τι κανει για καποια πραγματα που διαβασα εδω... Αν μπορειτε να μου πειτε καμια συμβουλη για το τι να ρωτησω θα το εκτιμουσα!
 

dwse mali

Member
Update μετα το ραντεβου:

Την επεμβαση δεν την κανει ο Βελιβασακης, αυτος σχεδιαζει μονο την hairline και απ οτι καταλαβα κανει καποιες μετρησεις στην αρχη. Την κανει γιατρος, γυναικα, που εχω μαζι της ραντεβου την αλλη Παρασκευη. Γενικα απαντησε ολες τις ερωτησεις μου που ειχα μαζεψει απο διαβασμα στο forum, εδειχνε να ξερει τι λεει. Μου εξηγησε οτι θα μπορουσαμε να κανονισουμε να την κανει και αυτος αλλα πλεον εχει καιρο να κανει γιατι κανει κ αλλων ειδων πλαστικες επεμβασεις και αυτη η επεμβαση λογω του ποσο λεπτη δουλεια ειναι, χρειαζεται καποιος να εχει συνεχομενη τριβη για να την εκτελεσει σωστα. Γι αυτο τον λογο εχει 1 συγκεκριμενο επιτελειο που κανει μονο αυτη την δουλεια. Την γιατρο την εχει εμπιστευτει και για τα δικα του τα μαλλια (πραγμα που μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση) για την δευτερη μμ του. Βεβαια η δευτερη ηταν στο crown, την πρωτη (μπροστα) του την εχει κανει ο Lorenzo για τον οποιο φυσικα μιλησε με τα καλυτερα λογια. Γενικα, φοβερη δουλεια κατα την γνωμη μου εχει γινει στο κεφαλι του σαν συνολο.

Μου εξηγησε οτι τα μοσχευματα θα χωριστουν και θα τα μετρηθουν μπροστα μου (παροτι δεν πληρωνεται με graft) , οτι δινουν μεγαλη βαση στα μονοτριχα στο hairline, στην διαχειρηση της δοτριας και στην γωνια τοποθετησης και αυτος ειναι κ ο λογος που εχουν οριο τα 1500g ανα ημερα. To forum δεν το γνωριζε, του ειπα αν θελει να ριξει μια ματια γιατι εχει πολυ ενδιαφερον community που ειναι σχετικο με το θεμα.

Γενικα καθολου βιαστικο ραντεβου, μου εκανε πολυ καλη εντυπωση, τονιζω οτι υπαρχει μια γνωριμια με καποιους που δουλευουν εκει οποτε μπορει γι αυτο να μου εδωσε παραπανω προσοχη, παρολα αυτα φανηκε γνωστης, ανετος και με εκανε να νιωσω ασφαλεια.

Εκλεισα για τις 28-29/1 διημερη συνεδρια που ειχε μια ακυρωση, αλλιως το πρωτο διαθεσιμο ραντεβου ηταν μαρτιο(γενικα οπως ειπα και σε προηγουμενο post θελω να το κανω μεσα στην καραντινα γιατι προβλεπεται τρελη χρονια επειτα) . Αν δεν παει κατι ασχημα με το ραντεβου με την γιατρο την αλλη παρασκευη θα προχωρησω κανονικα και θα κανω παρουσιαση εδω. Ελπιζω να δωσω μια ακομα επιλογη στα παιδια στο forum και οχι ενα παραδειγμα προς αποφυγη.

Γενικα σε οτι αλλο ραντεβου εκανα μεχρι τωρα ειχαν ολα πολυ πολισιακη αντιμετωπιση, ολα με πωλητες και δεν με εκαναν να νιωσω ασφαλεια επ ουδενι.
 

Stratos

Well-Known Member
ωραία όλα αυτά, κανένα περιστατικό να δεις έχει? στα λόγια και στα ραντεβού πολλοί είναι καλοί.
αποτελέσματα έχει για να δεις πόσο καλή είναι η κλινική?
μόνο hairline να κάνει και τίποτα άλλο δεν ξέρω πόσο καλό είναι αυτό.
δεν πας σε κάποια δοκιμασμένη λύση καλύτερα?
 

Georgie

Well-Known Member
Αυτονοητο ειναι οτι θα ρωτήσεις να σου δείξει περιστατικα η γιατρός πριν προχωρήσεις στην επέμβαση.
Σημασία για εσένα πρεπει να εχει το να πάρεις ενα αποτέλεσμα που θα σε αφήσει ικανοποιημένο .
Μετα ακολουθεί η παρουσίαση και η ενημέρωση υποψηφίων για μια εναλλακτική λύση στην Ελληνικη αγορά των μεταμοσχεύσεων .
Εύχομαι να κανεις καλή αξιολογήση και να πάρεις τη σωστή απόφαση που θα σε δικαιώσει
 

Greg83

Member
Φιλε θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις κ να μην βιαστεις.. ειναι ρισκο κ ειδικα απο τη στιγμη που δεν θα στην κανει ο ιδιος ο γιατρος.

Βεβαια αν το εχεις αποφασισει κ νιωθεις σιγουρια σου ευχομαι η επιλογη σου να σε δικαιωσει κ να παρεις το αποτελεσμα που θελεις κ σε καλη τιμη (εφοσον εχεις γνωστο εκει).
Τελος, οχι οτι εχει σημασια, αλλα μου κανει εντυπωση που δεν γνωριζει ο γιατρος το φορουμ αφου ηταν στο workshop το 2017 οπου το φορουμ ειχε δυνατη εκπροσωπηση.
 

dwse mali

Member
Περιστατικα εχω δει, στο site και καποια στον υπολογιστη του γιατρου στο πρωτο ραντεβου. τα αποτελεσματα φαινονται πολυ καλα ειδικα σε περιοχες που εχει ηδη τριχες σαν την δικη μου. Η φορα φαινεται καλη και τα αποτελεσματα φυσικα. Ειδα και δια ζωσης το αποτελεσμα στο crown του ιδιου του γιατρου. Ενννοειται οτι θα ζητησω να δω κ αλλα στο τελευταιο ραντεβου.

ωραία όλα αυτά, κανένα περιστατικό να δεις έχει? στα λόγια και στα ραντεβού πολλοί είναι καλοί.
αποτελέσματα έχει για να δεις πόσο καλή είναι η κλινική?
μόνο hairline να κάνει και τίποτα άλλο δεν ξέρω πόσο καλό είναι αυτό.
δεν πας σε κάποια δοκιμασμένη λύση καλύτερα?

Κοιτα ο βελιβασακης κανει την hairline, ομως αυτη που εκτελει την εγχειρηση ειναι και αυτη Γιατρος. Και γενικα σε αρκετες δοκιμασμενες λυσεις αυτο δεν ειναι δεδομενο. Πριν απο αυτο με βαση τα ραντεβου που εκανα εκλινα προς Βεκρη, αλλα εχω δει και εκει δουλειες που δεν μου αρεσουν καθολου οπως και καποιες πολυ καλες. Εχω καταλαβει οτι παζει ρολο ποιο team θα σου κατσει (καθως και σε τι μερα ειναι? η ποσο δυσκολη ειναι η περιπτωση? ) και η κλινικη σου δειχνει τα αποτελεσματα που βολευουν. Περα απο τις ανεξαρτητες παρουσιασεις, μπορει πχ μια κλινικη να εχει 10 ομαδες που κανουν αυτη την επεμβαση και να παρουσιαζουν μονο αποτελεσματα απο τις 2 που ειναι καλυτερες.

Ο Αναστασακης ειναι μια λυση που στις παρουσιασεις φαινεται πολυ καλος και τον σεβομαι και πολυ απο οσες φορες τον εχω ακουσει ομως η τιμες για μενα ειναι απαγορευτικες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Τριχοφυτική σύγκλιση είναι μια τεχνική ραφής της τομής σε FUT που περιορίζει κατά πολύ την ουλή. Αν κάποιος σκοπεύει να κάνει FUT πρέπει να βεβαιώνεται οτι παρέχεται από τον γιατρό .

Δε θέλω να υπερασπιστώ την κλινική, αλλά πρόκειται για τριχοφυτική σύγκλΗση και απλά αναφέρεται στο γεγονός πως κάνουν δωρεάν την πρώτη συνάντηση/εκτίμηση με τον ασθενή.
 

Bill 10

Member
Update μετα το ραντεβου:

Την επεμβαση δεν την κανει ο Βελιβασακης, αυτος σχεδιαζει μονο την hairline και απ οτι καταλαβα κανει καποιες μετρησεις στην αρχη. Την κανει γιατρος, γυναικα, που εχω μαζι της ραντεβου την αλλη Παρασκευη. Γενικα απαντησε ολες τις ερωτησεις μου που ειχα μαζεψει απο διαβασμα στο forum, εδειχνε να ξερει τι λεει. Μου εξηγησε οτι θα μπορουσαμε να κανονισουμε να την κανει και αυτος αλλα πλεον εχει καιρο να κανει γιατι κανει κ αλλων ειδων πλαστικες επεμβασεις και αυτη η επεμβαση λογω του ποσο λεπτη δουλεια ειναι, χρειαζεται καποιος να εχει συνεχομενη τριβη για να την εκτελεσει σωστα. Γι αυτο τον λογο εχει 1 συγκεκριμενο επιτελειο που κανει μονο αυτη την δουλεια. Την γιατρο την εχει εμπιστευτει και για τα δικα του τα μαλλια (πραγμα που μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση) για την δευτερη μμ του. Βεβαια η δευτερη ηταν στο crown, την πρωτη (μπροστα) του την εχει κανει ο Lorenzo για τον οποιο φυσικα μιλησε με τα καλυτερα λογια. Γενικα, φοβερη δουλεια κατα την γνωμη μου εχει γινει στο κεφαλι του σαν συνολο.

Μου εξηγησε οτι τα μοσχευματα θα χωριστουν και θα τα μετρηθουν μπροστα μου (παροτι δεν πληρωνεται με graft) , οτι δινουν μεγαλη βαση στα μονοτριχα στο hairline, στην διαχειρηση της δοτριας και στην γωνια τοποθετησης και αυτος ειναι κ ο λογος που εχουν οριο τα 1500g ανα ημερα. To forum δεν το γνωριζε, του ειπα αν θελει να ριξει μια ματια γιατι εχει πολυ ενδιαφερον community που ειναι σχετικο με το θεμα.

Γενικα καθολου βιαστικο ραντεβου, μου εκανε πολυ καλη εντυπωση, τονιζω οτι υπαρχει μια γνωριμια με καποιους που δουλευουν εκει οποτε μπορει γι αυτο να μου εδωσε παραπανω προσοχη, παρολα αυτα φανηκε γνωστης, ανετος και με εκανε να νιωσω ασφαλεια.

Εκλεισα για τις 28-29/1 διημερη συνεδρια που ειχε μια ακυρωση, αλλιως το πρωτο διαθεσιμο ραντεβου ηταν μαρτιο(γενικα οπως ειπα και σε προηγουμενο post θελω να το κανω μεσα στην καραντινα γιατι προβλεπεται τρελη χρονια επειτα) . Αν δεν παει κατι ασχημα με το ραντεβου με την γιατρο την αλλη παρασκευη θα προχωρησω κανονικα και θα κανω παρουσιαση εδω. Ελπιζω να δωσω μια ακομα επιλογη στα παιδια στο forum και οχι ενα παραδειγμα προς αποφυγη.

Γενικα σε οτι αλλο ραντεβου εκανα μεχρι τωρα ειχαν ολα πολυ πολισιακη αντιμετωπιση, ολα με πωλητες και δεν με εκαναν να νιωσω ασφαλεια επ ουδενι.
Φιλε ειπες οτι το hairline του το εχει κανει στο lorenzo??Eσυ που τον ειδες απο κοντα καταλαβες οτι εχει κανει μεταμοσχευση??
 

dwse mali

Member
Φιλε ειπες οτι το hairline του το εχει κανει στο lorenzo??Eσυ που τον ειδες απο κοντα καταλαβες οτι εχει κανει μεταμοσχευση??

Στην αρχή ούτε κατά διάνοια. Όταν μου το είπε κ κοίταξα πολυ καλά ιιισως θα μπορούσα να πω ότι είναι πολύ συγκεκριμένη η πυκνότητα? Δεν ξέρω ίσως να προσπάθησα απλά να βρω κάτι... Δεν νομίζω να το καταλαβαίνει κανείς για να είμαι ειλικρινής, ξαναλεω, φοβερή δουλειά. Και το πίσω δένει πολύ καλά.
 

giorgosv

Active Member
Να μην ειχες βρει το φορουμ και να ελεγες οτι εκλεισες εκει μεταμοσχευση να το καταλαβω. Εφοσον το εχεις βρει ομως πως επιλεγεις μια κλινικη απο την οποια δεν εχεις δει κανενα πραγματικο αποτελεσμα αλλα μονο φωτογραφιες απο το site τους?
Και μαλιστα να μην σου κανει την επεμβαση μια εκπαιδευομενη του γιατρου απο την οποια επισης δεν ξερεις αν μαθαινει τωρα η ποσο καιρο κανει επεμβασεις.
Η αραιωση σου ειναι μικρη σχετικα και η ηλικια σου πολυ καλη για να κανεις τη προσπαθεια σου. Θα πηγαινα σε πιο δοκιμασμενες λυσεις.
Η γνωμη μου ειναι οτι οποιος δεν ακουγεται για καποιο λογο δεν ακουγεται. επρεπε να το καθυστερησεις 1-2 μηνες και να διαβασεις εδω μεσα. καλη επιτυχια και σκεψου το ξανα.
 
  • Like
Reactions: spi

manly_Man

Well-Known Member
Περιστατικα εχω δει, στο site και καποια στον υπολογιστη του γιατρου στο πρωτο ραντεβου. τα αποτελεσματα φαινονται πολυ καλα ειδικα σε περιοχες που εχει ηδη τριχες σαν την δικη μου. Η φορα φαινεται καλη και τα αποτελεσματα φυσικα. Ειδα και δια ζωσης το αποτελεσμα στο crown του ιδιου του γιατρου. Ενννοειται οτι θα ζητησω να δω κ αλλα στο τελευταιο ραντεβου.



Κοιτα ο βελιβασακης κανει την hairline, ομως αυτη που εκτελει την εγχειρηση ειναι και αυτη Γιατρος. Και γενικα σε αρκετες δοκιμασμενες λυσεις αυτο δεν ειναι δεδομενο. Πριν απο αυτο με βαση τα ραντεβου που εκανα εκλινα προς Βεκρη, αλλα εχω δει και εκει δουλειες που δεν μου αρεσουν καθολου οπως και καποιες πολυ καλες. Εχω καταλαβει οτι παζει ρολο ποιο team θα σου κατσει (καθως και σε τι μερα ειναι? η ποσο δυσκολη ειναι η περιπτωση? ) και η κλινικη σου δειχνει τα αποτελεσματα που βολευουν. Περα απο τις ανεξαρτητες παρουσιασεις, μπορει πχ μια κλινικη να εχει 10 ομαδες που κανουν αυτη την επεμβαση και να παρουσιαζουν μονο αποτελεσματα απο τις 2 που ειναι καλυτερες.

Ο Αναστασακης ειναι μια λυση που στις παρουσιασεις φαινεται πολυ καλος και τον σεβομαι και πολυ απο οσες φορες τον εχω ακουσει ομως η τιμες για μενα ειναι απαγορευτικες.
Καλο ειναι να κοιτας βεβαια ανεξαρτητα τυχαια περιστατικα, γιατι στα περιστατικα που παρουσιαζουν οι κλινικες πολλες φορες ειναι πειραγμενες οι φωτογραφιες οπου αλλαζουν σκοπιμα τον φωτισμο στο μετα (αλλαζουν το χρωμα στο δερμα ή μειωνουν τον φωτεινοτητα) ή βγαζουν υπο ευνοικες γωνίες φωτογραφιες για να φαινεται οσο καλυτερο γινεται το αποτελεσμα. Ειναι και αναλογα την κλινικη βεβαια, καποιες το κανουν πολυ εντονα που εχουν επιθετικο μαρκετινγκ, καποιες αλλες δεν το κανουν ή το κανουν λιγοτερο.

Εν παση περιπτωσει, δηλαδη η κλινικη του Βελημβασακη εχει ενα σταθερο team με μια γιατρο και ομαδα βοηθων που εχει αναλαβει ολες τα περιστατικα απο τοτε που ανοιξε η κλινικη, υπο την καθοδηγηση και τις μετρησεις του Βελημβασακη;
 
Τελευταία επεξεργασία:

dwse mali

Member
Καλο ειναι να κοιτας βεβαια ανεξαρτητα τυχαια περιστατικα, γιατι στα περιστατικα που παρουσιαζουν οι κλινικες πολλες φορες ειναι πειραγμενες οι φωτογραφιες οπου αλλαζουν σκοπιμα τον φωτισμο στο μετα (αλλαζουν το χρωμα στο δερμα ή μειωνουν τον φωτεινοτητα) ή βγαζουν υπο ευνοικες γωνίες φωτογραφιες για να φαινεται οσο καλυτερο γινεται το αποτελεσμα.

Εν πασει περιπτωσει, δηλαδη η κλινικη του Βελημβασακη εχει δηλαδη ενα σταθερο team με μια γιατρο και ομαδα βοηθων που εχει αναλλαβει ολες τα περιστατικα απο τοτε που ανοιξε η κλινικη, υπο την καθοδηγηση και τις μετρησεις του Βελημβασακη;

Ακριβως αυτό που είπες στο τέλος.

Γενικά παιδιά συμφωνώ με αυτά που λέτε και αυτοί είναι και οι ενδιασμοι μου. Το πρόβλημα είναι ότι στα ανεξάρτητα περιστατικά που βλέπω εδώ στο φόρουμ από ελληνικές κλινικές είναι μια κρύο μια ζεστή. Βλέπεις μία δουλειά και λες μακάρι να γινόταν έτσι στο κεφάλι μου και πιο κάτω από την ίδια κλινική κάποια που δεν σε ικανοποιεί καθόλου.

Δεν ξέρω αν είδατε παράδειγμα από τελευταίο βίντεο του αναστασακη, περιστατικό που πήγε για διιρθωση σε αυτόν από γνωστή κλινική (μάλλον καταλαβαίνουμε και ποια είναι) που ενώ έχει δείξει και πολύ καλά αποτελέσματα στο Forum το παιδί το ειχε κάνει.... Χάλια. Και αυτό που με φοβίζει είναι ότι μετά ουτε λόγος για διορθωση ανάληψη ευθύνης η κάτι τέτοιο. Σίγουρα αυτά που ακούω για εγγυησεις είναι κοροϊδία γιατι η ζημιά που σου κάνει κάποιος στο κεφάλι είναι μόνιμη. Αλλά να ξέρεις ποιος είναι υπολογος και να αναλάβει την ευθύνη έχει σημασία. Αυτό γνωρίζω ότι το κάνουν, από άλλες πλαστικές επεμβάσεις βέβαια και επίσης με κάνει να νιώθω καλύτερα γνωρίζω άτομα από την κλινική.

την τελική αποφαση θα την πάρω την Παρασκευή και με έχει αγχώσει πολύ αυτό αλλά όπως θα δείτε είμαι μέλος καιρό και ανά τα χρόνια χωρίς να ποσταρω μπαίνω κ παρακολουθώ και παντα αυτό με φοβίζει, στις Ελληνικες κλινικές υπάρχει πλήθος διαφορετικών αποτελεσμάτων
 

manly_Man

Well-Known Member
Ακριβως αυτό που είπες στο τέλος.

Γενικά παιδιά συμφωνώ με αυτά που λέτε και αυτοί είναι και οι ενδιασμοι μου. Το πρόβλημα είναι ότι στα ανεξάρτητα περιστατικά που βλέπω εδώ στο φόρουμ από ελληνικές κλινικές είναι μια κρύο μια ζεστή. Βλέπεις μία δουλειά και λες μακάρι να γινόταν έτσι στο κεφάλι μου και πιο κάτω από την ίδια κλινική κάποια που δεν σε ικανοποιεί καθόλου.

Δεν ξέρω αν είδατε παράδειγμα από τελευταίο βίντεο του αναστασακη, περιστατικό που πήγε για διιρθωση σε αυτόν από γνωστή κλινική (μάλλον καταλαβαίνουμε και ποια είναι) που ενώ έχει δείξει και πολύ καλά αποτελέσματα στο Forum το παιδί το ειχε κάνει.... Χάλια. Και αυτό που με φοβίζει είναι ότι μετά ουτε λόγος για διορθωση ανάληψη ευθύνης η κάτι τέτοιο. Σίγουρα αυτά που ακούω για εγγυησεις είναι κοροϊδία γιατι η ζημιά που σου κάνει κάποιος στο κεφάλι είναι μόνιμη. Αλλά να ξέρεις ποιος είναι υπολογος και να αναλάβει την ευθύνη έχει σημασία. Αυτό γνωρίζω ότι το κάνουν, από άλλες πλαστικές επεμβάσεις βέβαια και επίσης με κάνει να νιώθω καλύτερα γνωρίζω άτομα από την κλινική.

την τελική αποφαση θα την πάρω την Παρασκευή και με έχει αγχώσει πολύ αυτό αλλά όπως θα δείτε είμαι μέλος καιρό και ανά τα χρόνια χωρίς να ποσταρω μπαίνω κ παρακολουθώ και παντα αυτό με φοβίζει, στις Ελληνικες κλινικές υπάρχει πλήθος διαφορετικών αποτελεσμάτων
Αυτο που λες απο γνωστη κλινικη μπορει να ειναι κ απο κανενα ινστιτουτο. Να ξερεις ομως οτι απο ολες τις κλινικες υπαρχουν μη επιτυχημενα αποτελεσματα, καποιες εχουν λιγοτερα καποιες περισσοτερα. Προφανως και δεν θα παρουσιασουν τα μη επιτυχημενα αποτελεσματα τους οι κλινικες, αλλα ειναι επιλεγμενα αυτα που θελουν να δειξουν. Αμα το εχεις ψαξει λιγο και ξερεις καποια βασικα πραγματα μπορεις να κανεις μια καλη επιλογη χωρις να χαλασεις μια περιουσια.

Η επιλογη ειναι δικη σου, αν νιωσεις εμπιστοσυνη στην συναντηση σου με την γιατρο και ικανοποιησει τα θελω σου, τοτε προχώρα μαζι τους. Απλα φροντισε να τα ξεκαθαρισετε ολα πριν την επεμβαση, πχ ποια ακριβως περιοχη θα καλυψετε, τι μετρησεις θα κανει ο γιατρος, τι αποτελεσμα να αναμενεις κτλπ, ποσα graft θα βαλετε και με τι κατανομη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gerassis

Well-Known Member
Επειδή από ότι κατάλαβα τη μεταμόσχευση θα την κάνεις εκεί πιστευω πως το πλάνο με 2 μεταμοσχευσεις απο 1500grafts τη φορά φαίνεται σωστό. Με εμπειρο team 2 μερες από 7 ωρες τη φορά και ξεμπέρδεψες. Η 1η μου μεταμόσχευση ητανε 2450grafts και κρατησε κοντα 11ωρες. Η 2η μεταμόσχευση εγινε 2 χρονια μετα και για 1500grafts κράτησε 7 ωρες. Σαφως πιο υποφερτή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα