Μεταμόσχευση μαλλιών στην καραντινα

dwse mali

Member
Έβγαλα μερικές στην πιο dreaded φάση που είναι βρεγμένα και προς τα πίσω.. Νομίζω ότι είναι λίγο έντονος ο φωτισμός αλλά λογικά είναι καλύτερες από τις προηγούμενες...

να ρωτήσω κάτι Ρε παιδιά... αν δεν είναι σημαντικό να γίνει η δουλειά σε 1 συνέδρια και δεν υπάρχει πρόβλημα για back to back γιατι είναι τόσο μεγάλο θέμα τα mega sessions, αυτοί που βάζουν πολλα σε μια μερα κτλ?? Είχα την αίσθηση ότι πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 1 χρόνο για να ξαναεπεμβεις στην περιοχή...
 

Συνημμένα

  • 20201230_095506.jpg
    20201230_095506.jpg
    466.6 KB · Προβολές: 67
  • 20201230_095555.jpg
    20201230_095555.jpg
    833.7 KB · Προβολές: 67
  • 20201230_095637.jpg
    20201230_095637.jpg
    626 KB · Προβολές: 77
  • 20201230_095655.jpg
    20201230_095655.jpg
    444.8 KB · Προβολές: 66
  • 20201230_095725.jpg
    20201230_095725.jpg
    626.5 KB · Προβολές: 63
  • 20201230_095745.jpg
    20201230_095745.jpg
    279.5 KB · Προβολές: 55

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Έβγαλα μερικές στην πιο dreaded φάση που είναι βρεγμένα και προς τα πίσω.. Νομίζω ότι είναι λίγο έντονος ο φωτισμός αλλά λογικά είναι καλύτερες από τις προηγούμενες...

να ρωτήσω κάτι Ρε παιδιά... αν δεν είναι σημαντικό να γίνει η δουλειά σε 1 συνέδρια και δεν υπάρχει πρόβλημα για back to back γιατι είναι τόσο μεγάλο θέμα τα mega sessions, αυτοί που βάζουν πολλα σε μια μερα κτλ?? Είχα την αίσθηση ότι πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 1 χρόνο για να ξαναεπεμβεις στην περιοχή...
Φιλαράκο πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικός με την επιλογή σου .
Εχεις πολυ ωραίο μαλλι, και η αραιωση που εχεις δε φαίνεται προβλημα.
Με ενα έξυπνο κούρεμα το κρατάς λιγο ακομα.
Μη βιαστείς .
 

dwse mali

Member
Αρχικά ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Η αραίωση όμως είναι δυστυχώς προσωπικό θέμα.. Εννοώ ότι ξέρω ότι το 90% του κόσμου δεν το βλέπει και όντως κάνω έξυπνο κούρεμα και όταν δεν έχει αέρα η είμαι για μπάνιο σίγουρα δεν καταλαβαίνει κάποιος κάτι.. Εκτός από εμένα και εκεί είναι το θέμα. Υπομονή έχω κάνει, αλλά δόξα το θεό η κατάσταση είναι λίγο πολύ ίδια τα τελευταία σχεδόν 5-7 χρόνια. Θέλω να ευχαριστηθώ την καινούρια μου εικόνα όσο είμαι ακόμα... Νέος? Χαχαχ. Στα τρυφερά 38,5 θα έχω το φουλ αποτέλεσμα αν την κάνω τώρα την επέμβαση...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εκτός από μπροστά διαισθάνεσαι ότι έχασες και στο υπόλοιπο κεφάλι μαλλί?
Στην 3 φώτο βεβαία βρεγμένη διαγράφεται λίγο το σχήμα μελλοντικής αραίωσης αν...
Δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένει κάτι άλλο για πρώτη μεταμόσχευση μπορεί να του πάει άλλα 5 χρονιά έτσι άλλα κάνεις δεν ξέρει.
Αν ήταν 30 θα του έλεγα οκ καθυστέρησε το λίγο ακόμη.
 
  • Like
Reactions: spi

Georgie

Well-Known Member
Αρχικά ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Η αραίωση όμως είναι δυστυχώς προσωπικό θέμα.. Εννοώ ότι ξέρω ότι το 90% του κόσμου δεν το βλέπει και όντως κάνω έξυπνο κούρεμα και όταν δεν έχει αέρα η είμαι για μπάνιο σίγουρα δεν καταλαβαίνει κάποιος κάτι.. Εκτός από εμένα και εκεί είναι το θέμα. Υπομονή έχω κάνει, αλλά δόξα το θεό η κατάσταση είναι λίγο πολύ ίδια τα τελευταία σχεδόν 5-7 χρόνια. Θέλω να ευχαριστηθώ την καινούρια μου εικόνα όσο είμαι ακόμα... Νέος? Χαχαχ. Στα τρυφερά 38,5 θα έχω το φουλ αποτέλεσμα αν την κάνω τώρα την επέμβαση...
38 νεότατος είσαι ,απλά δε το έχεις καταλάβει :)
Αραίωση πολύ δε θα έχεις ,αλλά δε θα είναι και έτσι πάντα , μου θυμίζεις εμένα στην ηλικία σου αν και απ' όσο θυμάμαι είχα λίγο πιο πυκνό μπροστά .
Δεν εννοώ να μη βελτιώσεις κάτι αν θέλεις .
Απλά να είσαι προσεκτικός με την επιλογή σου .Δηλαδή να μη το βιαστεις.
Κοίτα αποτελέσματα από κλινικές στα νηματα και αν χρειαστεί ανεβάζεις το budget .
Η διπλή συνεδρία δεν είναι πρόβλημα αλλά δε νομίζω ότι χρειάζεται στη περίπτωση σου
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτή η αραίωση είναι η πιο ύπουλη,νομίζεις ότι τελείωσες αλλά όπως είπε και ο Cvial θα σε πάει έτσι πολύ αργά,άνετα μπορεί να σε κρατήσει 10ετία, μου θυμίζει λίγο τον εαυτό μου.
Αν τη θέλεις τόσο πολύ τώρα τη μμ να τα ευχαριστηθείς,δεν θέλεις καθόλου λίγα g,πρέπει να χτιστεί και να περάσει η χερλάιν από μπροστά,να ενισχύσει forlock και δέσιμο κρατάφων μέχρι βαθειά.
Υπολόγισε 3000g για να είναι σωστό αποτέλεσμα.
 

vlafo

Well-Known Member
Η διπλή συνεδρία δεν είναι πρόβλημα αλλά δε νομίζω ότι χρειάζεται στη περίπτωση σο
Χρειάζεται και παραχρειάζεται Georgie.
Πόσα θα βάλει? Μόνο 2000g?
Θέλει πολλά μην το βλέπεις έτσι.
Έχει πολύ μαλλί στις πίσω ζώνες.
 

dwse mali

Member

Αουτς.. Σκληρος. Ο πατερας μου παντως δειχνει το ιδιο πατερν κατα τα χρονια.. hairline, κροταφοι και τωρα πια στα 70 εχει αδειασει καπως και στο κροουν.

Οπως και να χει, το μπροστινο με νοιαζει πιο πολυ, ισως επειδη εκει εχω το θεμα μεχρι σημερα..
 

dwse mali

Member
Χρειάζεται και παραχρειάζεται Georgie.
Πόσα θα βάλει? Μόνο 2000g?
Θέλει πολλά μην το βλέπεις έτσι.
Έχει πολύ μαλλί στις πίσω ζώνες.

Ο βελιβασακης αυτο μου ειπε.. 1500 την ημερα για 2 μερες μπακ του μπακ.. Και ισως αναλογως την εικονα οταν κουρευτει να μην χρειαστουν και τα 3000 στην δευτερη μερα...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αουτς.. Σκληρος. Ο πατερας μου παντως δειχνει το ιδιο πατερν κατα τα χρονια.. hairline, κροταφοι και τωρα πια στα 70 εχει αδειασει καπως και στο κροουν.

Οπως και να χει, το μπροστινο με νοιαζει πιο πολυ, ισως επειδη εκει εχω το θεμα μεχρι σημερα..

Μάλλον δεν έχεις αντιληφθεί ότι ένα NW5 δεν σημαίνει πάντα ένα "άδειο" NW5.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Χρειάζεται και παραχρειάζεται Georgie.
Πόσα θα βάλει? Μόνο 2000g?
Θέλει πολλά μην το βλέπεις έτσι.
Έχει πολύ μαλλί στις πίσω ζώνες.
Οχι, όπως το θέτεις χρειαζεται περισσότερα, συμφωνώ , το αναφέρω και εγω στο πρωτο μου σχόλιο.
Αλλα αφού το παλικάρι ειναι σε budget νομίζω οτι μπορει να καλυφθεί με μια συνέδρια .
Δε διαφημίζω, ουτε προτεινω κλινική.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οχι, όπως το θέτεις χρειαζεται περισσότερα, συμφωνώ , το αναφέρω και εγω στο πρωτο μου σχόλιο.
Αλλα αφού το παλικάρι ειναι σε budget νομίζω οτι μπορει να καλυφθεί με μια συνέδρια .
Δε διαφημίζω, ουτε προτεινω κλινική.

3000 ασυζητητί. Όταν μιλάμε για μπροστινές ζώνες κανένα graft δεν πηγαίνει χαμένο. Θα κάνεις οικονομία πιο πίσω αν χρειαστείς. Το θέμα είναι αν μπορεί να δουλέψει και τις πυκνώσεις στο forelock χωρίς απώλειες. Αν μπορεί, do it.
 

dwse mali

Member
Μάλλον δεν έχεις αντιληφθεί ότι ένα NW5 δεν σημαίνει πάντα ένα "άδειο" NW5.

ναι οντως.. στο μυαλο μου ειναι πολυ αδειο το NW5...

Οπως και να εχει, μετα απο αυτα που ειδα στο site ειναι επιλογη βελιμβασακης. Θα προσπαθησω να κανω αλλο ενα ραντεβου μαζι του και να εχω απο πριν ετοιμες ερωτησεις μιας και δεν βλεπω να εχει κανει καποιος αλλος απο εδω μμ εκει. Θα ηθελα λιγο βοηθεια στην συνταξη τους αν γινεται.. :)
 

Georgie

Well-Known Member
ναι οντως.. στο μυαλο μου ειναι πολυ αδειο το NW5...

Οπως και να εχει, μετα απο αυτα που ειδα στο site ειναι επιλογη βελιμβασακης. Θα προσπαθησω να κανω αλλο ενα ραντεβου μαζι του και να εχω απο πριν ετοιμες ερωτησεις μιας και δεν βλεπω να εχει κανει καποιος αλλος απο εδω μμ εκει. Θα ηθελα λιγο βοηθεια στην συνταξη τους αν γινεται.. :)
Ενημέρωσε μας γενικά , ακούγεται ενδιαφέρουσα η περίπτωση του Γιατρού με την εμπειρία αυτη.
Αλλη μια επιλογή !
Καλή τύχη
 

dwse mali

Member
Ο γιατρός πόσα ζήτησε για το διήμερο session?

Τελικα με βαση αυτα που διαβαζω στο site λιγα λεφτα.Μου ειπε οτι ηταν φιλικη τιμη γιατι πηγα εκει μεσω γνωστου μου που δουλευει εκει... αλλα πιστεψα οτι ειναι κλασσικη φαση, το λεω για να το πω και ειναι 100ε λιγοτερα...
 

vlafo

Well-Known Member
Η διάγνωση του αρχικά φαίνεται σωστή.
Σού έκανε και τις ανάλογες μετρήσεις γιατί έχει το διαγνωστικό?
 

vlafo

Well-Known Member
Τελικα με βαση αυτα που διαβαζω στο site λιγα λεφτα.Μου ειπε οτι ηταν φιλικη τιμη γιατι πηγα εκει μεσω γνωστου μου που δουλευει εκει... αλλα πιστεψα οτι ειναι κλασσικη φαση, το λεω για να το πω και ειναι 100ε λιγοτερα...
Δηλαδή αν διάβασα σωστά στα 4k?
 
Μπλουζα