Μεταμόσχευση ετών 34

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ναι παιδιά στη DHI τρίχες όχι grafts. Δικό μου λάθος το επιβεβαίωσα και από το mail. Λόγω της μεγάλης αραίωσης που έχω τείνω προς το strip
 
Όχι φίλε μου, είχα ένα θεματάκι υγείας και το άφησα πίσω. Επίσης θα ήθελα να επισκεφτώ και τον κ.Τυρκάλα μιας και δεν απέμεινε άλλος.
Δε ξέρω αν κάνω FUT ή FUE. Με προβληματίζει η τομή αν θα φαίνεται στο μέλλον.
 
Καλησπέρα παιδιά. Πήρα απόφαση σήμερα να ξεκινήσω φίνα 1mg/ημέρα + Regain 5% πρωί-βράδυ + αγόρασα και Fungoral.
Ερώτηση: To Fungoral θέλει καθημερινή χρήση ή μέρα παραμέρα; Και επίσης σε πόσο διάστημα πιστεύετε θα δω αποτελέσμα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
 

Flag17

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά. Πήρα απόφαση σήμερα να ξεκινήσω φίνα 1mg/ημέρα + Regain 5% πρωί-βράδυ + αγόρασα και Fungoral.
Ερώτηση: To Fungoral θέλει καθημερινή χρήση ή μέρα παραμέρα; Και επίσης σε πόσο διάστημα πιστεύετε θα δω αποτελέσμα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Καλησπέρα φίλε μου από την μονοξιδιλη ίσως δεις κάποιο αποτέλεσμα από το 3μηνο(κράτα μικρό καλάθι) η φίνα που είναι το βαρύτερο όπλο από το οπλοστάσιο που διάλεξες ίσως δεις στο εξάμηνο αλλά ολοκληρομενο θα έχεις στο έτος. Το σαμπουάν 2-3 φορές την εβδομάδα και τις άλλες μέρες να χρησιμοποιείς ένα ήπιο
 
Καλησπέρα παιδιά ! Μπήκα στον 6ο μήνα χρήσης φίνας(1mg/μέρα) και μινοξιδίλης 5% (από 6 ψεκ. πρωί και βράδυ) και ήθελα να ρωτήσω το εξης: Σταματάω την μινοξιδίλη ή μειώνω τη δόση; Την φίνα θα την συνεχίσω κανονικά έως χρόνο, αλλά για τη μινοξιδίλη δεν ξέρω τι να κάνω. Κάνει για χρήση πάνω από 6 μήνες με την ίδια δοσολογία; Συμβουλές;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

platanos

Well-Known Member
Συνεχίζεις κανονικά φινα στην ίδια δοσολογία από τη στιγμή που δεν έχεις παρενέργειες, δεν τη σταματάς επ ουδενί. Τώρα για minox μπορείς να μειώσεις τη δόση σε μία φορά τη μέρα
 

kollaps

Member
Εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις μια δια ζώσης εξέταση σε έναν καλό δερματολόγο που να μην κάνει μμ. Να σου υπολογίσουν πυκνότητα (τρίχες) σε temporal, parietal, occipital. Επίσης τριχογραμμα για ποσοστό αναγενων/τελογενων και miniaturized to terminal hairs ratio. Έτσι θα πάρεις μια εικόνα της υγείας της δότριας.

Αυτό είναι ένα αποτέλεσμα τριχογράμματος. Πρέπει να μετρηθούν και οι 3 περιοχές, temporal, parietal, occipital. Αν το miniaturization είναι κάτω από 10% είσαι οκ είναι υγιής η περιοχή από 10-15% αρχίζεις να προβληματίζεσαι από 15-20% και πάνω υπάρχει θέμα η περιοχή είναι προβληματική (DUPA/BUPA, retro, etc.) ειδικά αν η ηλικία είναι μικρή.

Η άποψη μου από τις φωτό είναι η temporal και ένα κομμάτι της parietal είναι πάνω από 15%, αλλά προφανώς είναι απλά μια αίσθηση. Η εξέταση θα δείξει την πραγματική εικόνα.

Προβολή συνημμένου 31654

Γνωρίζουμε αν κάνει κάποιος δερματολόγος στην Ελλάδα τέτοιου τύπου εξέταση; Έχω προβληματιστεί για την occipital area επειδή ο πατέρας μου που είναι NW7 την έχει χάσει εντελώς αλλά παρατηρώ ότι οι χειρούργοι τη χρησιμοποιούν κανονικά ως δότρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Denvi

Well-Known Member
Γνωρίζουμε αν κάνει κάποιος δερματολόγος στην Ελλάδα τέτοιου τύπου εξέταση; Έχω προβληματιστεί για την occipital area επειδή ο πατέρας μου που είναι NW7 την έχει χάσει εντελώς αλλά παρατηρώ ότι οι χειρούργοι τη χρησιμοποιούν κανονικά ως δότρια.
Κανουν, ναι.
 
Οι φώτο είναι μετά από 6 μήνες με fina 1mg/day, Regain 5% (1ml πρωί και 1ml βράδυ) και fungoral 1-2 φορές την εβδομάδα.
Μπορείτε να τις συγκρίνετε με τις φωτος που ανέβασα στην αρχή του νήματος για το πριν και το μετά.
Η γνώμη σας;;;
 

Συνημμένα

  • IMG_0248.JPG
    IMG_0248.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 74
  • IMG_0249.JPG
    IMG_0249.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 71
  • IMG_0250.JPG
    IMG_0250.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 71

Vdupa

Well-Known Member
Φαίνεσαι ελαφρως καλύτερα. Λίγο πιο δυνατές γέφυρες. Βέβαια με τέτοια τουμπανο θεραπεια ισως θα περιμένα κάτι περισσότερο. Αλλα ας το δεις και στο έτος.

Και στο crown φαίνεσαι καλύτερα αν και με μπερδεύουν οι στρόβιλοι :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Φαίνεσαι ελαφρός καλύτερα. Λίγο πιο δυνατές γέφυρες. Βέβαια με τέτοια τουμπανο θεραπεια ισως θα περιμένα κάτι περισσότερο. Αλλα ας το δεις και στο έτος.

Και στο crown φαίνεσαι καλύτερα αν και με μπερδεύουν οι στρόβιλοι :p
Ήταν μεγάλο NW από πριν με την πλειοψηφία των θυλάκων στη λήπτρια να ναι πλέον δυστυχώς απενεργοποιημένοι. Δεν υπήρχαν πολλά περιθώρια για regrowth. Still, η δότρια του φαίνεται καλύτερη τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vdupa

Well-Known Member
Πισω περιμενα λιγο περισσοτερο που ειχε αρκετες τριχες. Αν και εχει βελτιωθει.
 

aeratos28

Just aeratos
Εμένα πάντως ίδιος μου φαίνεται..η μόνη διαφορά είναι στο μήκος ..είναι πιο μακριά τα μαλλιά του τώρα από ότι στις φωτό που είχε ανεβάσει πριν ξεκινήσει τη θεραπεία.
 
Μπλουζα