Μεταμόσχευση ετών 34

midnight express

Well-Known Member
Εαν ψαχνεις αποκλειστικα θεσσαλονικη υπαρχει και η σταρκς με τον Τυρκαλα.Θα σου προτεινα ομως να συζητησεις με τον γιατρο σου το ενδεχομενο να παρεις φινα.Οταν δεις βελτιωση και δυναμωσει η δοτρια σου κοιτα τοτε για γιατρο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αυτός ο Τυρκαλας που λέτε έχει κάποιο site κλπ; Δεν βρήκα κάτι στο web πέρα από μια σελίδα που είναι under construction
 

Dob31

Active Member
Ευχαριστώ πολύ ! Επίσης για φίνα που λέτε θα πρέπει να ρωτήσω ενδοκρινολόγο ; Καρδιολόγο ; Ηπατολόγο ;
Νομιζω οτι η ειδικοτητα του Τυρκαλα ειναι ενδοκρινολογος αλλα δεν ειναι και πολυ υπερ της φινα. Να φανταστεις εμενα με το ζορι μου προτεινε να παρω το σκευασμα της Fagron με τοπικη φινα και μετα απο δικη μου επιμονη. Παντως εγω που παιρνω το χαπι πρωτου ξεκινησω ρωτησα ανδρολογο-ουρολογο
 

Harris_G

Well-Known Member
@CVIAL γιατι τετοιος διαχωρισμός ή φίνα/FUE ή Strip χωρίς φίνα; Με κάποιους Αμερικάνους που μίλησα για strip ήταν αρκετά επιτακτικοί για φίνα.
 

gerassis

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω φίλους δεν έχεις με τπτ 6.200grafts. Από τις Φωτό πιστεύω ότι έχεις δυνατότητα μια μεταμόσχευση απο τη δότρια (2.500grafts το παρά πολύ ) και άντε 1000grfats απο γένια. Αλλά χρειάζεσαι πολλά παραπάνω για ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Επισκέψου έναν δερματολόγο για το θέμα σου και ξεκίνησε φαρμακευτική αγωγή για να βελτιώσεις την εικόνα σου. Εγώ προσωπικά αν ήμουν στη θέση σου δε θα έκανα μεταμόσχευση. Έπρεπε να ασχοληθείς με το κεφάλι σου πολύ νωριτέρα. Αν όμως αποφασίσεις να προβεις σε μεταμόσχευση ακολούθησε τις συμβουλές των μελών του Φόρουμ και να είσαι καχύποπτος με τις συμβουλές των κλινικών. Προκειμένου να σου πάρουν κάποια λεφτά (πολλά) θα σου πούν ακριβώς αυτά που χρειάζεσαι να ακούσεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω φίλους δεν έχεις με τπτ 6.200grafts. Από τις Φωτό πιστεύω ότι έχεις δυνατότητα μια μεταμόσχευση απο τη δότρια (2.500grafts το παρά πολύ ) και άντε 1000grfats απο γένια. Αλλά χρειάζεσαι πολλά παραπάνω για ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Επισκέψου έναν δερματολόγο για το θέμα σου και ξεκίνησε φαρμακευτική αγωγή για να βελτιώσεις την εικόνα σου. Εγώ προσωπικά αν ήμουν στη θέση σου δε θα έκανα μεταμόσχευση. Έπρεπε να ασχοληθείς με το κεφάλι σου πολύ νωριτέρα. Αν όμως αποφασίσεις να προβεις σε μεταμόσχευση ακολούθησε τις συμβουλές των μελών του Φόρουμ και να είσαι καχύποπτος με τις συμβουλές των κλινικών. Προκειμένου να σου πάρουν κάποια λεφτά (πολλά) θα σου πούν ακριβώς αυτά που χρειάζεσαι να ακούσεις.

Εντάξει μην το παρακάνουμε έχει αρκετά παραπάνω από 2500g.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

midnight express

Well-Known Member
Dob 31 Εμενα ο Τυρκαλας δεν μου ειπε κατι κακο για φινα και μαλιστα μου ειπε οτι καλο ειναι να παιρνω φινα για να μην χασω τα μαμα μαλλια πισω απο την χερλαιν..και σκευασμα αλλα και οραλ.Τα προηγουμενα χρονια που εκανα προσπαθειες για παιδια δεν επαιρνα τιποτα.Τωρα πλεον στα 35 μου δεν βρισκω τον λογο να μην δεν παρω αν ειναι να με κρατησει λιγα χρονια παραπισω απο το ενδεχομενο μιας 2ης μεταμοσχευσης.
 

Harris_G

Well-Known Member
Dob 31 Εμενα ο Τυρκαλας δεν μου ειπε κατι κακο για φινα και μαλιστα μου ειπε οτι καλο ειναι να παιρνω φινα για να μην χασω τα μαμα μαλλια πισω απο την χερλαιν..και σκευασμα αλλα και οραλ.Τα προηγουμενα χρονια που εκανα προσπαθειες για παιδια δεν επαιρνα τιποτα.Τωρα πλεον στα 35 μου δεν βρισκω τον λογο να μην δεν παρω αν ειναι να με κρατησει λιγα χρονια παραπισω απο το ενδεχομενο μιας 2ης μεταμοσχευσης.
Φιλε μισο λεπτο δλδ στα 35 κρινεσαι ανικανος για αναπαραγωγη; Ειδικα ο οργανισμος του αντρα;
 

midnight express

Well-Known Member
Φιλε μισο λεπτο δλδ στα 35 κρινεσαι ανικανος για αναπαραγωγη; Ειδικα ο οργανισμος του αντρα;
Χαχααχα ουτε καν.Αλλο εννοω.Οτι οσο εκανα προσπαθειες για παιδια δεν ηθελα να παιρνω κανενα χαπι.Πλεον εχω 2 παιδια και δεν εχω καποιον φοβο να παρω.
 

Harris_G

Well-Known Member
Χαχααχα ουτε καν.Αλλο εννοω.Οτι οσο εκανα προσπαθειες για παιδια δεν ηθελα να παιρνω κανενα χαπι.Πλεον εχω 2 παιδια και δεν εχω καποιον φοβο να παρω.
Να σου ζησουν φιλε μου. Ε αφου εκανες 2 κιολας βαρα μια ντουτα heavy metal κατασταση!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τοποθέτησε φωτογραφίες από τα πλαϊνά σου δεξιά,αριστερά και μια από πίσω καθαρή χωρίς να κόβεις το μισό κεφάλι.
Η φώτο πίσω παραπλανει λιγάκι.
 

giorgosv

Active Member
Πόσο χρονών είσαι φίλε μου; Τι κληρονομικότητα έχεις; Αν και φαίνεται έτσι κι αλλιώς που θα φτάσεις.
Η δοτρια σου είναι σχετικά αδύναμη. Αν είχες δυνατή δοτρια ακόμη και αυτή την αραίωση θα την παλευες.
Δύο λύσεις για εμένα.
1 τα κουρευεις όλα πολυ κοντά και βλέπεις αν σου αρέσει. Μπορείς αργότερα να δοκιμάσεις smp για να δίνει την ψευδαίσθηση τρίχας. Ψάξε τι είναι αν δεν γνωρίζεις.
2 επιλογή. Βάζεις μοσχευματα από μπροστά hairline α και β ζώνη με πυκνότητα 35-40 grafts στη γ ζώνη αραιή τοποθέτηση 25 grafts και από εκεί και πίσω τίποτα άδεια κορυφή.
Τι κερδίζεις; Θα ξυπνάς το πρωί και θα βλέπεις στον καθρέφτη hairline και χτενίζοντας προς τα πίσω θα παίρνεις κάλυψη και στις πίσω ζώνες.
 

piros75

Well-Known Member
Νομιζω οτι η ειδικοτητα του Τυρκαλα ειναι ενδοκρινολογος αλλα δεν ειναι και πολυ υπερ της φινα. Να φανταστεις εμενα με το ζορι μου προτεινε να παρω το σκευασμα της Fagron με τοπικη φινα και μετα απο δικη μου επιμονη. Παντως εγω που παιρνω το χαπι πρωτου ξεκινησω ρωτησα ανδρολογο-ουρολογο

Φίλος Θεσσαλονικιός που πήγε και τον είδε πρόσφατα πάντως μου είπε ότι δεν έχει ακόμα ειδικότητα, αλλά ότι κάνει την ειδικότητά του αυτήν την περίοδο. Συνεπώς ή να πας σε κανονικό ενδοκρινολόγο ή σε κανονικό δερματολόγο ή σε κλινική μεταμόσχευσης που να συνεργάζεται με αυτές τις ειδικότητες. Όσο για την περίπτωσή σου, νομίζω ότι μπορείς να βελτιωθείς αρκετά αλλά στη θέση σου δεν θα περιμένα και θαύματα. Σίγουρα θα χρειαστείς και δεύτερη και μιας και η δότρια είναι περιορισμένη χρειάζεται να κάνεις σωστό σχεδιασμό και διασπορά των μοχευμάτων.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φίλος Θεσσαλονικιός που πήγε και τον είδε πρόσφατα πάντως μου είπε ότι δεν έχει ακόμα ειδικότητα, αλλά ότι κάνει την ειδικότητά του αυτήν την περίοδο. Συνεπώς ή να πας σε κανονικό ενδοκρινολόγο ή σε κανονικό δερματολόγο ή σε κλινική μεταμόσχευσης που να συνεργάζεται με αυτές τις ειδικότητες. Όσο για την περίπτωσή σου, νομίζω ότι μπορείς να βελτιωθείς αρκετά αλλά στη θέση σου δεν θα περιμένα και θαύματα. Σίγουρα θα χρειαστείς και δεύτερη και μιας και η δότρια είναι περιορισμένη χρειάζεται να κάνεις σωστό σχεδιασμό και διασπορά των μοχευμάτων.
σωστος...τωρα τελειωνει...
 
Για τον φίλο που ζήτησε καλύτερες φωτό και τα πλαϊνά
 

Συνημμένα

  • 330A08DB-574A-49BC-BD99-50DEC130BC4D.jpeg
    330A08DB-574A-49BC-BD99-50DEC130BC4D.jpeg
    2.5 MB · Προβολές: 240
  • B1BD4056-DF0E-4FE5-A5C6-2B268569D1BD.jpeg
    B1BD4056-DF0E-4FE5-A5C6-2B268569D1BD.jpeg
    2.1 MB · Προβολές: 236
  • F1E6F940-98F1-45E8-A8B9-A13C49ECD24C.jpeg
    F1E6F940-98F1-45E8-A8B9-A13C49ECD24C.jpeg
    2 MB · Προβολές: 227
Μπλουζα