Κωνσταντίνος κ. (fue, μπίρου, 2089 grafts, 21/06/2017)

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω θα ελεγα εφοσον ειπωθηκαν αρκετες γνωμες και εφοσον ο κωνσταντινος ειναι στις πρωτες μερες ας χαλαρωσουμε λιγο.
Το αποτελεσμα θα φανει στους επομενους μηνες.
Απλα πιστευω οτι στις παρουσιασεις αυτος που εκανε μμ πρεπει να βαζει και φωτογραφιες που τραβαει μονος του. Αλλιως με φωτο μονο της κλινικης ειναι σαν να κανει παρουσιαση η κλινικη.
Καλη φυτρωση και περιμενουμε και δικες σου φωτο. Τηρησε τις οδηγιες που σου εδωσαν και βαλε μας και καμια φωτο που θα τραβηξεις εσυ οταν μπορεσεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Εγω θα ελεγα εφοσον ειπωθηκαν αρκετες γνωμες και εφοσον ο κωνσταντινος ειναι στις πρωτες μερες ας χαλαρωσουμε λιγο.
Το αποτελεσμα θα φανει στους επομενους μηνες.
Απλα πιστευω οτι στις παρουσιασεις αυτος που εκανε μμ πρεπει να βαζει και φωτογραφιες που τραβαει μονος του. Αλλιως με φωτο μονο της κλινικης ειναι σαν να κανει παρουσιαση η κλινικη.
Καλη φυτρωση και περιμενουμε και δικες σου φωτο. Τηρησε τις οδηγιες που σου εδωσαν και βαλε μας και καμια φωτο που θα τραβηξεις εσυ οταν μπορεσεις

Δεν χαλαρώνουμε ποτέ και δεν κάνουμε καμμιά επίθεση στον Κωνσταντίνο. Γενικά δεν κάνουμε καμμιά επίθεση. Άλλο η κριτική και άλλο η επίθεση.

Διαλέγουν ένα παιδί με norwood 5. Και του βάζουν 2000 grafts. Και λένε δωρεάν μεταμόσχευση. Γιατί δεν κάνουν δωρεάν μεταμόσχευση με 3500 grafts; Που θα είναι και πραγματική διαφήμιση για την εταιρία. Τι αποτέλεσμα θα δείξουν σε ένα τελείως άδειο κεφάλι με 2000 grafts;

Συγγνώμη αλλά αυτό για μένα δείχνει προχειρότητα και είναι κάτι που πραγματικά με ενοχλεί σε κάθε επιχείρηση που σκέφτεται έτσι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προσωπική μου άποψη ξεχνά τα prp, φίνα ή minox να κρατήσεις το crown που ανοίγει γιατί αν το χάσεις νωρίς θα έχεις θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κωνσταντίνε, σου είπαν ότι είσαι NW4 αλλά η αλήθεια είναι ότι είσαι NW5 σε πολύ μικρή ηλικία που πολύ εύκολα μπορεί σε μερικά χρόνια να γίνει 6 ή και παραπάνω.

Σε αυτές τις περιπτώσεις η λύση είναι μονόδρομος και λέγεται φάρμακο μαζί με μμ. Το crown σου στη σημερινή κατάσταση σώζεται σχετικά εύκολα. Αν το περιορίσεις εκεί, μετά έχεις όλες τις επιλογές ανοιχτές. Αν χάσεις αυτή τη μάχη μετά θα μετανίωσεις και για αυτά που έβαλες μπροστά. Τα PRP είναι απλά για να έχεις να λες κάτι στον εαυτό σου και να θησαυρίζουν αυτοί που στα προτείνουν. Η μίνο μπορεί να βοηθήσει, η φίνα όμως είναι η λύση για σένα αν σε ενδιαφέρει να πάρεις το καλύτερο για το μαλλί σου. Μέτρα τα συν και τα πλην και αποφάσισε. Όλα τα άλλα είναι ασπιρίνες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν χαλαρώνουμε ποτέ και δεν κάνουμε καμμιά επίθεση στον Κωνσταντίνο. Γενικά δεν κάνουμε καμμιά επίθεση. Άλλο η κριτική και άλλο η επίθεση.

Διαλέγουν ένα παιδί με norwood 5. Και του βάζουν 2000 grafts. Και λένε δωρεάν μεταμόσχευση. Γιατί δεν κάνουν δωρεάν μεταμόσχευση με 3500 grafts; Που θα είναι και πραγματική διαφήμιση για την εταιρία. Τι αποτέλεσμα θα δείξουν σε ένα τελείως άδειο κεφάλι με 2000 grafts;

Συγγνώμη αλλά αυτό για μένα δείχνει προχειρότητα και είναι κάτι που πραγματικά με ενοχλεί σε κάθε επιχείρηση που σκέφτεται έτσι.

Συμφωνω adriano τετοια περιστατικα που δεν υπαρχει ολοκληρωμενη λυση στο προβλημα δεν μπορει να ειναι διαφημιση.
Γιατι τσιγκουνευονται τα μοσχευματα δεν μπορεσα να το καταλαβω ακομα.
 

alexandros _athens

Active Member
Αυτό που δεν καταλαβαίνουν κάποιοι είναι πως εδώ είναι forum μμ, που σημαινει πως αναζητούμε την γνώση επι του θέματος , ειτε γιατι θέλουμε να κάνουμε την καλύτερη επιλογή για το κεφάλι μας ειτε γιατί έτσι μας γουσταρει.

Δεν είμαστε foroum χαιδεματος αυτιών και νταντεματος, οπου θα μπαίνει πχ Αλέξανδρος με.την μισοανυπαρκτη hairline.των 2500 graft και θα πούμε 'πωπωωπωπ τέλεια και ουοαου', θα κρίνουμε και θα κατά κρίνουμε για να μαθαίνουν όλοι , όλοι όσοι θέλουν φυσικά.

Αν ο χ ψ Αλέξανδρος είναι ικανοποιημένος με την οποία δουλεια του έχει γινει και μπορεί να είναι ευχαριστημένος με δέκα τρίχες πολύ καλά κανει και είναι ευτυχής. Αυτό δε σημαίνει πως τα μέλη θα σιγησουν και δεν θα κανουν τις παρατηρησεις τους.

Οσον αφορα το φιλο που κέρδισε το αποτέλεσμα απο την παρουσίαση και μονο κινεί τις υποψίες. Χωρίς να έχει φυτρώσει ουτε μια τρίχα οι γύρω του λένε οτι κάτι άλλαξε, στην επέμβαση όλα τέλεια και τα σάντουιτς γευστικά , στην αρχή δε καταλάβαινε καν οτι του εκαναν εξαγωγή αλλά μετα του έκανε εντύπωση οτι όλοι δούλευαν επαγγελματικά και γρήγορα. Μάλλον πέρασε η αναισθησία .

Αν πραγματικά πιστεύεις πως η hairline μου είναι μισοανύπαρκτη και αποτελείται από δέκα τρίχες τότε σίγουρα δεν έχεις δει ανύπαρκτες hairline και προφανώς δεν έχεις δει πως ήμουν πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών. Πριν από λίγο καιρό έκλεισα ένα χρόνο. Η hairline μου θέλει ΣΙΓΟΥΡΑ μια μικρή πύκνωση για να γίνει ακριβώς όπως πρέπει και αυτό είναι κάτι που πρώτα ο Θεός, θα γίνει μετά το καλοκαίρι. Επίσης, να σου θυμίσω ή να σε ενημερώσω αν δεν γνωρίζεις πως ήταν επιλογή μου να μην κλείσω κροτάφους τελείως (το έχω αναφέρει στο νήμα μου μου άπειρες φορές και μπορείς να το δεις) γιατί πάντα είχα μεγάλους κροτάφους και κούτελο και δεν ήθελα να βγω από εκεί σαν playmobil και άλλος άνθρωπος. Σε ότι αφορά την εικόνα της τώρα (εκτός από την μικρή πύκνωση που θα χρειαστεί, όπως προείπα) είμαι ικανοποιημένος γιατί είναι πολύ φυσική και κανείς- παρά ελάχιστοι γνώστες- δεν έχει καταλάβει πως έχω κάνει επέμβαση. Επαναλαμβάνω, δε μιλάω για άτομα που έχουν κάνει. Εμείς, μεταξύ μας, καταλαβαινόμαστε όπως και να χει. Μιλάω για κόσμο που δεν πάει το μυαλό του. Κανείς λοιπόν δε μου έχει πει, μεγάλε έκανες μεταμόσχευση και φαίνεται. Και αυτό για μένα είναι πολύ σημαντικό γιατί δεν έχω νιώσει ποτέ άσχημα για το κεφάλι μου. Αυτό λοιπόν και το γεγονός πως η εικόνα μου έχει αλλάξει πάρα πολύ προς το καλύτερο με κάνουν να λέω πως ναι, έμεινα ευχαριστημένος.
Επίσης να σημειώσω πως κατά τη διάρκεια της παρουσίασης της μεταμόσχευσης μου- από τη μέρα που το έκανα μέχρι να συμπληρωθεί 12μηνο και να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα- δεν είπα ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ σε κανέναν "να πας σε αυτούς είναι καλοί, να μην πας σε αυτούς δεν είναι". Και δεν θα το κάνω ούτε τώρα. Έχω όμως κάθε δικαίωμα να καταθέτω την προσωπική μου εμπειρία και άποψη.
 

alexandros _athens

Active Member
Επίσης φίλε Κωνσταντίνε, PRP δεν έκανα ούτε εγώ (αν και μου το είχαν προτείνει) ενώ δεν χρησιμοποίησα ούτε regain. Αν με ρωτούσες τώρα θα σου έλεγα πως αν γύριζα το χρόνο πίσω θα έκανα και τα δυο γιατί ίσως και να βοηθούσαν (καθένα στο βαθμό του) σε ένα ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχω μια απορία: είναι ηθική μια κλινική που δεν προτείνει φίνα σε ένα NW5 26ετων (εξηγώντας βέβαια τα υπέρ και τα κατά) ή μια που προτείνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

crossfire

Well-Known Member
Έχω μια απορία: είναι ηθική μια κλινική που δεν προτείνει φίνα σε ένα NW5 26ετων (εξηγώντας βέβαια τα υπέρ και τα κατά) ή μια που προτείνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτή που δεν προτείνει, σκέφτεται πονηρά......επομένως μη ηθική
 

crossfire

Well-Known Member
. Η hairline μου θέλει ΣΙΓΟΥΡΑ μια μικρή πύκνωση για να γίνει ακριβώς όπως πρέπει και αυτό είναι κάτι που πρώτα ο Θεός, θα γίνει μετά το καλοκαίρι. Επίσης, να σου θυμίσω ή να σε ενημερώσω αν δεν γνωρίζεις πως ήταν επιλογή μου να μην κλείσω κροτάφους τελείως (το έχω αναφέρει στο νήμα μου μου άπειρες φορές και μπορείς να το δεις) γιατί πάντα είχα μεγάλους κροτάφους και κούτελο και δεν ήθελα να βγω από εκεί σαν playmobil και άλλος άνθρωπος. Σε ότι αφορά την εικόνα της τώρα (εκτός από την μικρή πύκνωση που θα χρειαστεί, όπως προείπα) .

Φίλε μου Αλέξανδρε, γνώμη μου είναι ότι εφόσον χρειάζεσαι πύκνωση στη hairline μετά από ένα χρόνο ,τότε δεν θα έπρεπε να είσαι ευχαριστημένος.
Το κομμάτι hairline έπρεπε να τελειώσει με την πρώτη μεταμόσχευση......η δεύτερη έπρεπε να ασχοληθεί με άλλο μέρος του κεφαλιού.
Έτσι είναι το σωστό, έτσι γίνεται παντού .
Γνώμη μου.....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε μου Αλέξανδρε, γνώμη μου είναι ότι εφόσον χρειάζεσαι πύκνωση στη hairline μετά από ένα χρόνο ,τότε δεν θα έπρεπε να είσαι ευχαριστημένος.
Το κομμάτι hairline έπρεπε να τελειώσει με την πρώτη μεταμόσχευση......η δεύτερη έπρεπε να ασχοληθεί με άλλο μέρος του κεφαλιού.
Έτσι είναι το σωστό, έτσι γίνεται παντού .
Γνώμη μου.....

Ευστοχος!!! Εγω κλεινω την αλλη βδομαδα 5 χρονια απο την μεταμοχευση μου και η hairline Μου καλα κρατει και δινει το illousion για να κρατιετε η εικονα μου σταθερη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Έχω μια απορία: είναι ηθική μια κλινική που δεν προτείνει φίνα σε ένα NW5 26ετων (εξηγώντας βέβαια τα υπέρ και τα κατά) ή μια που προτείνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν εισαι καχυποπτος καμια απο τις δυο δεν ειναι ηθικη. η 1η σου προτεινει να παρεις για να δειξει ακομη καλυτερη η δουλεια τους και χωρις κινδυνους για επιπλοκες. η 2η δεν σου προτεινει γιατι θελει να σε κανει πελατη ξανα.
Αν εισαι καλοπροεραιτος η πρωτη ειναι ηθικη γιατι θελει να σε προστατεψει απο μελλοντικη απωλεια μαλλιων και θωρακιση του αποτελεσματος και η 2η ειναι ηθικη γιατι δεν σου προτεινει κατι που μπορει να βλαψει την υγεια σου και βασιζεται στη δουλεια που κανει.
Ειναι θεμα οπτικης του καθενος νομιζω για αυτο καλυτερα καποιος να εχει αποψη δικη του. Σιγουρα υπαρχουν λογοι που θα σου προτεινει η δε θα σου προτεινει μια κλινικη να παρεις.
 

alexandros _athens

Active Member
Φίλε μου Αλέξανδρε, γνώμη μου είναι ότι εφόσον χρειάζεσαι πύκνωση στη hairline μετά από ένα χρόνο ,τότε δεν θα έπρεπε να είσαι ευχαριστημένος.
Το κομμάτι hairline έπρεπε να τελειώσει με την πρώτη μεταμόσχευση......η δεύτερη έπρεπε να ασχοληθεί με άλλο μέρος του κεφαλιού.
Έτσι είναι το σωστό, έτσι γίνεται παντού .
Γνώμη μου.....

Απόλυτα σεβαστή η άποψη σου φίλε και χαίρομαι και για τον John που λέει πως δεν έχει κανένα πρόβλημα. Σου ξαναλέω πως είμαι ευχαριστημένος κυρίως για την φυσικότητα. Θεωρώ πως με μια μικρή πύκνωση στη hairline, τα μαλλιά μου θα είναι όπως ακριβώς τα φαντάζομαι και τα θέλω. Ουσιαστικά, και έτσι να μείνει είναι ok και σύντομα θα ανεβάσω νέες φωτογραφίες (στο νήμα μου φυσικά γιατί εδώ είναι του Κωνσταντίνου) για να δεις τι εννοώ. Ευτυχώς, δεν έχω κανένα πρόβλημα σε άλλο σημείο οπότε δεν είναι κάτι που με προβληματίζει ιδιαίτερα.
 

P70

Active Member
Ειμαι ο μονος ρε παιδια που βλεπει οτι εγινε ενα νημα παλι 5 σελιδες, χωρις να εχει κλεισει μηνας;
Μ' αρεσει που ολα αυτα τα λεμε για να μην «παραπλανηθει» κανεις, λες και θα μπει καποιος στο σαιτ και θα διαβασει μονο το νημα «Κωνσταντίνος κ. (fue, μπίρου, 2089 grafts, 21/06/2017)» και θα παει στην DHI. (Αν το κανει, αξιος της μοιρας του)
Λογικο δεν ειναι να εχει αμυντικη προς την εταιρια σταση, καθως πηρε δωρεαν μεταμοσχευση;
Λογικο δεν ειναι να του φαινονται περιεργα ολα αυτα που λεμε, απο την στιγμη που δεν εχει εκτεταμενη γνωση στο θεμα ΜΜ;
Λογικο ΔΕΝ ειναι παντως, να τον «φορτωνουμε» με τοσα, στον πρωτο κρισιμο μηνα της ΜΜ...
Οταν αρχισουν να φαινονται τα αποτελεσματα, ας βγει ο καθενας να πει «σ' τα λεγα».
Με το να επιτηθομαστε στον ιδιο, δεν επιτηθομαστε στην κλινικη...
 

Dim10

Active Member
Αξιζει να βαλεις μινο σε αδυναμα μαλλια ωστε να αποφύγεις sockloss και να δεις η κ οχι shedding σε μια ΜΜ με στοχο να το σταματησεις πχ στο εξαμηνο; η θα χασεις κ αλλο εδαφος οταν γινεις χειροτερα απ οτι ήσουν ( στα μαμα ) οταν τη σταματησεις απ το να μην εβαζες ποτε και να ρισκαρες με αργη φυτρωση και πιθανοτητα sockloss???
Φανταζομαι αν μπεις στο χωρο με μινοξ δε τη σταματας καν εστω κ συντηρητικακαι με μια φορα τη μερα.
@CVIAL ?? Τ λες;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η αποψή μου είναι ότι η ηθική κλινική πρέπει να εξηγήσει στον πελάτη που οδηγούν και οι 2 επιλογές. Στην πρώτη περίπτωση (χωρίς φάρμακα) να του δείξει που μπορεί να φτάσει και τι μπορεί να γίνει μόνο με μμ (ακόμα και με εικόνες), και αντίστοιχα στην 2η. Το μη ηθικό ξεκινάει όταν δεν δίνονται όλες οι επιλογές αλλά μόνο αυτές που πιθανώς να συμφέρουν την κλινική. Την τελική ευθύνη της απόφασης την έχει πάντα ο ενημερωμένος πελάτης. Σε ένα βαθμο αυτός είναι και ο ρόλος του φόρουμ. Η ενημέρωση για ΟΛΕΣ τις επιλογές.

Ξέρετε πολύ καλά ότι δεν έχω πάρει ούτε για δείγμα μίνο ή φίνα, και δεν είμαι υπερ. Παρολα αυτά δεν είμαι από αυτούς που την έχω δαιμονοποιήσει και ποτέ δεν θα πω "μην πάρεις". Απλά μπορώ να του πω τι θα γίνει αν δεν πάρεις. Τα περί υγείας που αναφέρει ο Δημήτρης είναι λίγο extreme, καλό είναι να απαντηθούν από αυτούς που θα την συνταγογραφήσουν αφού είναι εγκεκριμένο φάρμακο με συγκεκριμένες παρενέργειες όπως κάθε φάρμακο και έχουν την ευθύνη.
 
Μπλουζα