Κωνσταντίνος κ. (fue, μπίρου, 2089 grafts, 21/06/2017)

tasos33

Well-Known Member
Αυτό που δεν καταλαβαίνουν κάποιοι είναι πως εδώ είναι forum μμ, που σημαινει πως αναζητούμε την γνώση επι του θέματος , ειτε γιατι θέλουμε να κάνουμε την καλύτερη επιλογή για το κεφάλι μας ειτε γιατί έτσι μας γουσταρει.

Δεν είμαστε foroum χαιδεματος αυτιών και νταντεματος, οπου θα μπαίνει πχ Αλέξανδρος με.την μισοανυπαρκτη hairline.των 2500 graft και θα πούμε 'πωπωωπωπ τέλεια και ουοαου', θα κρίνουμε και θα κατά κρίνουμε για να μαθαίνουν όλοι , όλοι όσοι θέλουν φυσικά.

Αν ο χ ψ Αλέξανδρος είναι ικανοποιημένος με την οποία δουλεια του έχει γινει και μπορεί να είναι ευχαριστημένος με δέκα τρίχες πολύ καλά κανει και είναι ευτυχής. Αυτό δε σημαίνει πως τα μέλη θα σιγησουν και δεν θα κανουν τις παρατηρησεις τους.

Οσον αφορα το φιλο που κέρδισε το αποτέλεσμα απο την παρουσίαση και μονο κινεί τις υποψίες. Χωρίς να έχει φυτρώσει ουτε μια τρίχα οι γύρω του λένε οτι κάτι άλλαξε, στην επέμβαση όλα τέλεια και τα σάντουιτς γευστικά , στην αρχή δε καταλάβαινε καν οτι του εκαναν εξαγωγή αλλά μετα του έκανε εντύπωση οτι όλοι δούλευαν επαγγελματικά και γρήγορα. Μάλλον πέρασε η αναισθησία .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Konstantinosk91

New Member
Αυτό που δεν καταλαβαίνουν κάποιοι είναι πως εδώ είναι forum μμ, που σημαινει πως αναζητούμε την γνώση επι του θέματος , ειτε γιατι θέλουμε να κάνουμε την καλύτερη επιλογή για το κεφάλι μας ειτε γιατί έτσι μας γουσταρει.

Δεν είμαστε foroum χαιδεματος αυτιών και νταντεματος, οπου θα μπαίνει πχ Αλέξανδρος με.την μισοανυπαρκτη hairline.των 2500 graft και θα πούμε 'πωπωωπωπ τέλεια και ουοαου', θα κρίνουμε και θα κατά κρίνουμε για να μαθαίνουν όλοι , όλοι όσοι θέλουν φυσικά.

Αν ο χ ψ Αλέξανδρος είναι ικανοποιημένος με την οποία δουλεια του έχει γινει και μπορεί να είναι ευχαριστημένος με δέκα τρίχες πολύ καλά κανει και είναι ευτυχής. Αυτό δε σημαίνει πως τα μέλη θα σιγησουν και δεν θα κανουν τις παρατηρησεις τους.

Οσον αφορα το φιλο που κέρδισε το αποτέλεσμα απο την παρουσίαση και μονο κινεί τις υποψίες. Χωρίς να έχει φυτρώσει ουτε μια τρίχα οι γύρω του λένε οτι κάτι άλλαξε, στην επέμβαση όλα τέλεια και τα σάντουιτς γευστικά , στην αρχή δε καταλάβαινε καν οτι του εκαναν εξαγωγή αλλά μετα του έκανε εντύπωση οτι όλοι δούλευαν επαγγελματικά και γρήγορα. Μάλλον πέρασε η αναισθησία .


Συμφωνώ μαζί σου ότι είναι forum για συζητήσεις και καλύτερη ενημέρωση μέσα από τις εμπειρίες μας, αλλά μη ξεχνάμε και κάποια βασικά.. καθένας βιώνει διαφορετικά το θέμα μιας μεταμόσχευσης για τον απλό λόγο ότι όλα καθορίζονται από άλλους παράγοντες.. ο σημαντικότερος είναι το μέγεθος και η εξέλιξη του προβλήματος, ακολουθεί η δότρια ζώνη και κατά πόσο μπορεί να εξυπηρετήσει στο πρόβλημα και το βασικό... τα χρήματα που μπορεί να διαθέσει κάποιος! Εγώ εξ αρχής ανέφερα πως ήμουν αποφασισμένος να κάνω την επέμβαση. Η αλήθεια είναι ότι ήμουν πολύ τυχερός με την κλήρωση! Το θέμα είναι όμως ότι είμαι 26 χρονών και όπως λέει και ο δερματολόγος και οι γιατροί επιβεβαίωσαν στη Dhi υπάρχει το ενδεχόμενο να συνεχιστεί η αραίωση στο κεφάλι μου :( επομένως τι θα ήταν καλύτερο να κανω; να αδειάσω μια δοτρια ζώνη για να φτιάξω 100% την Α & Β Ζώνη ; η να βελτιώσω λίγο την εικόνα μου Και σε μερικά χρόνια να κάνω και μια μεταμόσχευση ακόμα σύμφωνα με τα δεδομένα που θα προκύψουν;

Και κάτι άλλο, ειπώθηκε ότι η γνώμη μου είναι περιορισμένη Γιατί έχω ηθική υποχρέωση στη κλινική... Αυτό με πείραξε πιο πολύ απ ολα όσα διάβασα εδώ... την γνώμη μου Εγώ δεν την έχω πει ακόμα! Για την ώρα μιλάω με πραγματικά περιστατικά και περιγράφω ενα Ιστορικό μου και μια διαδικασία μεταμόσχευσης. Σας το είπα πολλές φορές ότι ολο αυτο ήταν ανώδυνο Δεν είχε πόνο... αν πονούσα ήμουν ικανός να φύγω!

Με τις βελόνες, τα εμβόλια και τις αιμοληψιες δεν είχα ποτέ καλή σχέση Γιατί τα φοβάμαι όλα αυτά! Εύχομαι η μόνη επέμβαση στη ζωή μου να είναι μόνο αυτή Γιατί ειλικρινά δεν ξέρω αν θα το άντεχα ψυχολογικά..

Έχετε το ελεύθερο να τηλεφωνήστε στη κλινική και να ρωτήσετε για μένα, μερικές μέρες πριν κάνω την επέμβαση τους είχα τρελάνει τους ανθρώπους Στις ερωτήσεις, αν θα πονάει κ αν θα έχει σημάδια κτλ.

Αλλά δόξα το Θεό πήγαν όλα καλά! Δεν υπήρξε πόνος καθόλου! Και σε λίγες μέρες σχετικά Δεν υπήρχε ίχνος από σημάδια κοκκινιλες και τέτοια!

Δεν έχω θέμα επίσης να με δει από κοντά όποιος θέλει! Αυτά έχω να σας πω και μια τελευταία συμβουλή... Όχι άλλο άγχος ... !!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ο θέμα είναι όμως ότι είμαι 26 χρονών και όπως λέει και ο δερματολόγος και οι γιατροί επιβεβαίωσαν στη Dhi υπάρχει το ενδεχόμενο να συνεχιστεί η αραίωση στο κεφάλι μου :( επομένως τι θα ήταν καλύτερο να κανω; να αδειάσω μια δοτρια ζώνη για να φτιάξω 100% την Α & Β Ζώνη ; η να βελτιώσω λίγο την εικόνα μου Και σε μερικά χρόνια να κάνω και μια μεταμόσχευση ακόμα σύμφωνα με τα δεδομένα που θα προκύψουν

Οπωσδήποτε πρέπει να πας συντηρητικά, αλλά ο συντηρητισμός πρέπει να ακολουθεί τους βασικούς κανόνες σχεδιασμού. Οι ζώνες Α & Β είναι οι πιο σημαντικές ζώνες, αυτές καθορίζουν την εικόνα μας με πρώτη και καλύτερη την hairline. Αν ανεβάσεις πολύ την hairline ή της κάνεις μια αραιή φύτευση χάνεις το πλεονέκτημα του illusion που είναι το επιδιωκώμενο μιας μμ. Το 1 graft να φαίνεται σαν 2. Γι αυτό σου έγραψα για 45g και όχι για 55-60 που γράφουμε σε άλλες περιπτώσεις. Επίσης σου είπα για την μύτη της hairline και όχι για όλη την hairline. Ακόμα και Nw6 να γίνεις αν η φύτευση των ζωνών Α&Β γίνει με αυτές τις συντηρητικές αλλά μίνιμουμ προδιαγραφές θα φαίνεσαι πολύ καλύτερος έτσι. Οι ζωνες σου Α&Β είναι άδειες δεν έχεις να περιμένεις κάτι άλλο, άρα πρέπει να τις τελειώσεις τώρα, φυσικά με ένα συντηρητικό αριθμό graft, που στην περιπτώση σου είναι περί τα 3000 και όχι 2000. Αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση για να χαρείς από ΤΩΡΑ ένα πλούσιο μαλλάκι στην ηλικία που το έχεις ανάγκη.

Αυτές οι διακαιολογίες (που προφανώς σου μετέφερε η κλινική) είναι ακριβώς αυτά που έγραψα πιο πάνω. Παλιές αντιλήψεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τα 2000 grafts πρέπει να μπήκαν γιατί έχει βάλει διάσπαρτα σχεδόν παντού έφτασε και crown,ίσος να φαίνονται γιαυτό λιγότερα γιατί δείχνει την αίσθηση αραιότητας.
Κατά ταλλα cvial πρώτη φορά σε βλέπω εκνευρισμένο σε νήμα του φόρουμ.
 

tasos33

Well-Known Member
υπαρχουν υπονοιες οτι μπηκαν λιγοτερα εξαιτιας του χρονικου διαστηματος απο την εξαγωγη εως την τοποθετηση, συμφωνα με τον cvial η πιο γρηγορη εξαγωγη ειναι 500gr την ωρα, αρα 4 ωρες και η τοποθετηση τους αλλες τρεις ωρες αρα εφτα ωρες ασταματητα χωρις διαλλειμα.

Τα 2000 grafts πρέπει να μπήκαν γιατί έχει βάλει διάσπαρτα σχεδόν παντού έφτασε και crown,ίσος να φαίνονται γιαυτό λιγότερα γιατί δείχνει την αίσθηση αραιότητας.
Κατά ταλλα cvial πρώτη φορά σε βλέπω εκνευρισμένο σε νήμα του φόρουμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τάσο δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου, αν θες τη γνώμη μου ναι υπό συνθήκες crash test μπήκαν 2000g, η ουσία είναι όλα τα άλλα που έγραψα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για εμάς που ξέρουμε κάποια πράγματα μπορούμε να το δούμε κάτι σαν κουράγιο δίνει ο Alexandros στον Konstantino μιας και έκαναν και στην ίδια κλινική.
Από εκεί και πέρα για κάποιους νέους που διαβάζουν αποπροσανατολιζονται.
Το ότι λέει όμως ότι πήγε στους καλύτερους αυτο ειναι επικινδυνολογια.
Θα έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί σε αυτά που λέμε παιδιά.
Καλή φυτρωση Κώστα!
 

Konstantinosk91

New Member
Για εμάς που ξέρουμε κάποια πράγματα μπορούμε να το δούμε κάτι σαν κουράγιο δίνει ο Alexandros στον Konstantino μιας και έκαναν και στην ίδια κλινική.
Από εκεί και πέρα για κάποιους νέους που διαβάζουν αποπροσανατολιζονται.
Το ότι λέει όμως ότι πήγε στους καλύτερους αυτο ειναι επικινδυνολογια.
Θα έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί σε αυτά που λέμε παιδιά.
Καλή φυτρωση Κώστα!

Γιατί επικίνδυνολογία ; Πώς μπορείς και λες κάτι τετοιο για μια κλινική; Μπορείτε να μου τα τεκμηριώσεις αυτά;
 

aeratos28

Just aeratos
Επειδη εισαι new member, καλο θα ηταν να εισαι λιγο πιο χαλαρος και να κατσεις να διαβασεις και λιγο το φορουμ αφου γραφτηκες..θα σου απαντηθει γιατινδεν ειναι οι καλυτεροι..οπως λες του john ,πως μπορεις να λες κατι τετοιο για μια κλινικη,ρωτα και τον alexandros πως μπορει και λεει οτι ειναι οι καλυτεροι και να στο τεκμηριωσει κιολας..μην αντιδρας μονο στο αρνητικο..βαρια κουβεντα το ειναι οι καλυτεροι..δεν σε ειδα να αναρωτιεσαι εκει..αρχηγε και εγω λεω καλα λογια για την κλινικη αυτη γενικα,αλλα οτι ειναι οι καλυτεροι και δεν το εχω πει ποτε αλλα και ουτε θα το πω γιατι δεν το πιστευω..να ειμαστε πανω απο ολα αντικειμενικοι..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πάω να σώσω λίγο την κατάσταση να σε υποστηρίξω και τώρα μου την λες και από πάνω.
Είναι τεκμηριωμένα στο φόρουμ εδώ και χρόνια,Κάτσε διάβασε κάνα 5 μηνο 8-10 ώρες την ήμερα και θα πάρεις τις απαντήσεις σου.
Άλλα με την απάντηση σου αρχίζω να πιστεύω οτι δεν γράφεις εσύ άλλα είναι άλλοι από πίσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Φυσικα και μπορει γιατι πολυ απλα δεν ειναι οι καλυτεροι, ειναι μια μετρια κλινικη η οποια εχει σταματησει να εξελισσεται.

Ειναι επικινδυλογια γιατι διαβαζουν υποψηφιοι που δεν γνωριζουν αφενος και αφετερου εσυ με ποια τεκμηριωση αναφερεις πως ειναι οι καλυτεροι?

Τωρα αν θες τεκμηριωση απο που να αρχισουμε και που να τελειωσουμε, να πιασουμε τις πυκνοτητες που δεν το εχουν με τιποτα?

Να αναφερουμε περιστατικα χωρις hairline?



Γιατί επικίνδυνολογία ; Πώς μπορείς και λες κάτι τετοιο για μια κλινική; Μπορείτε να μου τα τεκμηριώσεις αυτά;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Konstantine να ξέρεις ότι όλοι χαιρόμαστε που κέρδισες την μεταμόσχευση και ότι όλοι θέλουμε να πάνε καλά τα πράγματα στην εξέλιξη σου. Αυτό που σε λέω να είσαι σίγουρος.
 

Konstantinosk91

New Member
Φυσικα και μπορει γιατι πολυ απλα δεν ειναι οι καλυτεροι, ειναι μια μετρια κλινικη η οποια εχει σταματησει να εξελισσεται.

Ειναι επικινδυλογια γιατι διαβαζουν υποψηφιοι που δεν γνωριζουν αφενος και αφετερου εσυ με ποια τεκμηριωση αναφερεις πως ειναι οι καλυτεροι?

Τωρα αν θες τεκμηριωση απο που να αρχισουμε και που να τελειωσουμε, να πιασουμε τις πυκνοτητες που δεν το εχουν με τιποτα?

Να αναφερουμε περιστατικα χωρις hairline?

Άρα σχολιασμός εκ του αποτελέσματος... κρίνετε με βάση την δικιά σας προσωπική εμπειρία; η με άλλους που απλά είδατε;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ έχω κάνει μεταμόσχευση εδώ και 5 χρονιά με strip και είμαι μέλος στο φόρουμ 7 χρονιά περίπου και διαβάζω περί μεταμοσχευσεων ανελλιπώς σε καθημερινή βάση εδώ και 7 χρονιά.
Έχουμε δει και ακούσει πολλά.
 

Konstantinosk91

New Member
Konstantine να ξέρεις ότι όλοι χαιρόμαστε που κέρδισες την μεταμόσχευση και ότι όλοι θέλουμε να πάνε καλά τα πράγματα στην εξέλιξη σου. Αυτό που σε λέω να είσαι σίγουρος.

Δεν είπα το αντίθετο, ξέρω ότι χαίρεστε και έχετε και σεις αγωνία. Πραγματικά αυτή η κλήρωση ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να συμβεί!! Αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι μέχρι τέλος του έτους Δεν θα έκανα την επέμβαση... θα την έκανα! Και θα τν εκανα σίγουρα στη Dhi!! Διαβάζω όλους αυτούς τους αρνητικούς σχολιασμούς και πραγματικά νομίζω ότι μιλάτε για άλλη κλινική...
 

aeratos28

Just aeratos
Εισαι λαθος φιλε..δεν λεμε,τουλαχιστον ολοι οτι ειναι η χειροτερη..μια μετρια προς το καλη κλινικη ειναι βαση των αποτελεσματων της..για να εισαι οκ θες το λιγοτερο 2 χειρουργεια στο ιδιο σημειο σε αυτους..αυτο ειναι για τους περισσοτερους μεγαλο λαθος..καταλαβες? Οταν ακους τωρα κουβεντες τυπου ειναι οι καλυτεροι ξαφνικα καπου χανεις την μπαλα..μην ξεχασουμε οτι ξερουμε κιολας
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν είπα το αντίθετο, ξέρω ότι χαίρεστε και έχετε και σεις αγωνία. Πραγματικά αυτή η κλήρωση ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να συμβεί!! Αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι μέχρι τέλος του έτους Δεν θα έκανα την επέμβαση... θα την έκανα! Και θα τν εκανα σίγουρα στη Dhi!! Διαβάζω όλους αυτούς τους αρνητικούς σχολιασμούς και πραγματικά νομίζω ότι μιλάτε για άλλη κλινική...

Κοιτά λεφτά δεν έδωσες αν έχεις και φυτρωση όλα κάλως άλλα θα χρειαστείς και δεύτερη για πύκνωση γιατί δεν θα σου αρκεί το αποτέλεσμα και επειδή μπήκες στο τριπακι και μπήκες στο χώρο μάλλον θα χορέψεις. Οπότε σε έκαναν πελάτη.
 

Adriano

Well-Known Member
Υπάρχει μια κατάσταση στην ψυχολογία που λέγεται "άρνηση". Εγώ τον Κωνσταντίνο δεν τον κατηγορώ. Εϊναι εξαιρετικά άπειρος και φαίνεται ότι δεν έχει ψαχτεί καθόλου στο θέμα των μεταμοσχεύσεων.

Εδώ θα είμαστε όλοι όταν θα τον παρηγορούμε για το αποτέλεσμα μιας και δεν θα είναι αυτό που περίμενε. Καλό θα είναι βέβαια για τον αριθμό των grafts. Αλλά απλά δεν θα είναι μαλλιάς. Απλά θα είναι λιγότερο καραφλός. Αυτό.
 
Μπλουζα