Κωνσταντίνος κ. (fue, μπίρου, 2089 grafts, 21/06/2017)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι να σταματήσουμε αυτή την οπαδική κόντρα μεταξύ DHI και Β. Έχουν γραφτεί όλα ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Konstantinosk91

New Member
Κύριοι να σταματήσουμε αυτή την οπαδική κόντρα μεταξύ DHI και Β. Έχουν γραφτεί όλα ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του

Οπαδικη; προφανώς εννοείτε ομαδική... Και μάλιστα ομαδική κόντρα; Πώς το εννοείται το "ομαδική κόντρα " ;;;;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
"Οπαδική" και Konstantinosk91 χαλάρωσε. Δεν περιμέναμε εσένα να μας πεις πως εργάζονται στην συγκεκριμένη κλινική. Όπως αντιλαμβάνεσαι, εκ προοιμίου η άποψη σου έχει περιορισμένη βαρύτητα αφού η επέμβαση έγινε δωρεάν και σίγουρα έχεις μια ηθική υποχρέωση προς την κλινική.

Σε κάθε νήμα παρατηρείται το ίδιο φαινόμενο. Επειδή λοιπόν είναι κοινό μυστικό το τι γίνεται, καλό είναι να σταματήσουμε πολιτισμένα και ήσυχα εδώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάντως δεν αντιλαμβάνομαι ποιο είναι το τεράστιο πλεονέκτημα του να μπουν 2000g μέσα σε μια μέρα, εκτός και αν μιλάμε για session που ξεπερνούν τα 4000g σε 2 μέρες, κάτι που ενέχει κινδύνους και δεν είναι και συνηθισμένο. Αν βάλουν 3000g σε 2 μέρες πρακτικά έχεις καλύτερο επιδιωκόμενο αποτέλεσμα και δεν δουλεύεις και στα όρια.

Παραδείγματος χάριν αν η κλινική ήθελε να κάνει σοβαρό marketing, ας του έβαζε 3000g σε 2 μέρες (αν τα σήκωνε η δότρια), να κατέβαζε λίγο και την μύτη της hairline (είναι πολύ ψηλα) με μια πυκνότητα γύρω στα 45g, ένα καλό forelock, και αραιότερα πίσω. Αυτού του είδους οι σχεδιασμοί είναι περασμένων εποχών της λογικής "να βάλουμε λίγο μαλάκι". Κύριοι εκεί στην DHI, είστε το κλασικό παράδειγμα του γίγαντα που κινείται πλέον μόνο από αδράνεια. Η εποχή σας έχει ξεπεράσει. Έχετε και τα resources και το δίκτυο να κάνετε μια νέα αρχή, να προλάβετε τις εξελίξεις. Τόλμη θέλει, τομές, και καλό καπετάνιο.

Και μην μου πείτε για τιμολογιακές πολιτικές με session, κλπ. Αυτά δεν είναι επιχειρήματα και δεν έχουν καμμία ιατρική βάση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Στου κουφου τη πορτα οσο θελεις βροντα!!!Ενα αποτελεσμα απο αυτους να πω εστω και γουαου...να με συγκινησει βρε αδερφε δεν εχω δει.Μετριοτητες και τιποτα παραπανω.
 

makis25

Well-Known Member
Εγώ πάντως δεν αντιλαμβάνομαι ποιο είναι το τεράστιο πλεονέκτημα του να μπουν 2000g μέσα σε μια μέρα, εκτός και αν μιλάμε για session που ξεπερνούν τα 4000g σε 2 μέρες, κάτι που ενέχει κινδύνους και δεν είναι και συνηθισμένο. Αν βάλουν 3000g σε 2 μέρες πρακτικά έχεις καλύτερο επιδιωκόμενο αποτέλεσμα και δεν δουλεύεις και στα όρια.

Παραδείγματος χάριν αν η κλινική ήθελε να κάνει σοβαρό marketing, ας του έβαζε 3000g σε 2 μέρες (αν τα σήκωνε η δότρια), να κατέβαζε λίγο και την μύτη της hairline (είναι πολύ ψηλα) με μια πυκνότητα γύρω στα 45g, ένα καλό forelock, και αραιότερα πίσω. Αυτού του είδους οι σχεδιασμοί είναι περασμένων εποχών της λογικής "να βάλουμε λίγο μαλάκι". Κύριοι εκεί στην DHI, είστε το κλασικό παράδειγμα του γίγαντα που κινείται πλέον μόνο από αδράνεια. Η εποχή σας έχει ξεπεράσει. Έχετε και τα resources και το δίκτυο να κάνετε μια νέα αρχή, να προλάβετε τις εξελίξεις. Τόλμη θέλει, τομές, και καλό καπετάνιο.

Και μην μου πείτε για τιμολογιακές πολιτικές με session, κλπ. Αυτά δεν είναι επιχειρήματα και δεν έχουν καμμία ιατρική βάση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cvial το πλεονεκτημα που χουν τα 2κ+ γραφτς σε μια μερα , σε συγκριση με δυο ειναι η μιση ποσοτητα αγγειοσυσπαστικων φαρμακων , μιση ποσοτητα τοπικου αναισθητικου , λιγοτερο στρες για τον πελατη . Η λιγοτερη ποσοτητα τοπικων φαρμακων σημαινει μικροτερη πιθανοτητα για σοκ λος τοσο στη δοτρια οσο και στη ληπτρια . Γιαυτο πιστευω παιζουν και μικρες πυκνοτητες . Αφου δινουν εγγυηση φυτρωσης , σχεδιαζουν τη μεταμοσχευση με κρητιριο να επιβιωσουν το ποσοστο των μοσχευματων που εγγυονται. Εκτος και αν αλλαξε κατι απο τοτε που πηγα και ενημερωθηκα εγω που δεν νομιζω .
 

felaini

Active Member
Εχει κ 1.10 την τριχα!!!! Στην ελλαδα των 350ε μοισθο!!! Δηλαδη ενα nw4 που θα χρειαζεται πχ 3000g θελει καποιος 6600e!!! Μικρα sessions για να μπει σε διαδικασια δευτερης κ τριτης μεταμοσχευσης ο αλλος κ φευγει το δεκαρικο για πλακα.. dhi k bergman ωραια βιτρινα με ιατρεια που ντρεπεσαι να μπεις κ απο μεσα μου φαινεται αστα να πανε..συμφωνω απολυτα με cvial τους ξεπερνα η εποχη τους...προφανως σε μια δωρεαν(διαφημιση) μμ θα βαλουν οσα θελουν grafts σε μια μερα αλλα η πολιτικη τους σε πραγματικο ασθενη αλλαζει αρδην... το μονο που μ αρεσει στην dhi παντως ειναι η φυσικοτητα στις μμ τους..αλλα χανουν το παιχνιδι σ ολα τ αλλα.. δεν γινεται κυπρο για 3000g να σου ζητανε 6000ευρω κ η dhi διπλα απ το σπιτι σου 6600!! για τα ιδια grfts κ με δυο μμ..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Makis25, αυτά έχουν ξεπεραστεί εδώ και καιρό. Όλες οι τοπ κλινικές κάνουν επεμβάσεις σε 2 μέρες με ελάχιστα ή και καθόλου σοκλος με πολύ υψηλά ποσοστά φύτρωσης. Χρησιμοποιούν μικρότερες ποσότητες αναισθητικών. Αυτή είναι και η νόρμα, οι 2 μέρες, οι 3 όντως επιβαρύνουν και είναι πρόβλημα.

Θεωρώ απειρως πιο επικίνδυνο το να κανείς σε fast forward εξαγωγές με συνεχόμενη δουλειά του γιατρού (εξαγωγή-εισαγωγή) για 7+ ώρες. Η κούραση είναι μεγάλη και τα λάθη πιο εύκολο να γίνουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ItsAllGone

Active Member
Καλη φυτρωση να εχεις, δεν ηταν σωστη η επιλογη της dhi τα grafts ειναι πολυ λιγα οποτε το αποτελεσμα δεν θα ειναι εντυπωσιακο για διαφημιση/μαρκετινγκ αλλα ουτε και εσυ θα δεις μεγαλη διαφορα,οπως ειπε και ο CVIAL η να σου εβαζαν περισσοτερα η να επελεγαν καποιον με μικροτερο προβλημα.
 

anargiros88

Well-Known Member
η να σου εβαζαν περισσοτερα η να επελεγαν καποιον με μικροτερο προβλημα.

πως να επιλέξουν κάποιον με μικρότερο πρόβλημα από την στιγμή που έγινε κλήρωση και συμμετείχαν όσοι πληρούσαν τα κριτήρια? επίσης κάτι που δεν αναφέρθηκε είναι ότι όσοι συμμετείχαν στην κλήρωση έχουν έκπτωση 50% σε μια mega συνεδρία μιας ημέρας από 3000Ε μόνο 1500Ε η προσφορά ισχύει μέχρι τέλος του έτους !!!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
... το μονο που μ αρεσει στην dhi παντως ειναι η φυσικοτητα στις μμ τους..αλλα χανουν το παιχνιδι σ ολα τ αλλα..

Για να έχει νόημα η φυσικότητα πρέπει να υπάρχει και μια μίνιμουμ πυκνότητα. Αλλίως είναι ουτοπία.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexandros _athens

Active Member
Καλή φύτρωση να έχεις φίλε. Και υπομονή. Αυτή ίσως είναι η πιο σημαντική λέξη. Υπομονή! Τα ίδια γράφτηκαν πάνω κάτω και για την περίπτωση μου. Σε κάποια φάση η παρουσίαση μου πήγε να γίνει ring για μποξ, o ένας έλεγε το κοντό του και ο άλλος το μακρύ του, τσακωνόντουσαν και μεταξύ τους. Ευτυχώς οι περισσότεροι δεν έδωσαν σημασία και περίμεναν το αποτέλεσμα. Όπως και εγώ. Και στο τέλος φίλε δικαιώθηκα για την επιλογή μου και τώρα είμαι άλλος άνθρωπος. Το λέω και το εννοώ. Ελπίζω το ίδιο να συμβεί και με σένα που σου τυχε και τσαμπέ. Μην ακούς τίποτα και κανέναν, στάθηκες τυχερός και κατά τη γνώμη μου (και προσωπική εμπειρία μου) πήγες μακράν στους καλύτερους. Από τη μέρα που έκανα μεταμόσχευση άρχισα να παρατηρώ πιο προσεκτικά τα μαλλιά των γύρων μου. Και δυστυχώς έχω δει πολλά εγκλήματα. Καλή συνέχεια και υπομονή!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στο επόμενο σχόλιο που θα συνεχιστεί το λιβάνισμα ή το κατηγορητήριο από την αντίπερα πλευρά θα κλειδώσω το νήμα.

Έλεος πια, έχουμε αρχίσει και υποτιμούμε την νοημοσύνη μας.

Αντί για επιχειρήματα και τεκμηριωμένες απόψεις ακούμε σχόλια του στυλ "πήγες στους καλύτερους". Για την ταμπακιέρα κουβέντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Konstantinosk91

New Member
Καλή φύτρωση να έχεις φίλε. Και υπομονή. Αυτή ίσως είναι η πιο σημαντική λέξη. Υπομονή! Τα ίδια γράφτηκαν πάνω κάτω και για την περίπτωση μου. Σε κάποια φάση η παρουσίαση μου πήγε να γίνει ring για μποξ, o ένας έλεγε το κοντό του και ο άλλος το μακρύ του, τσακωνόντουσαν και μεταξύ τους. Ευτυχώς οι περισσότεροι δεν έδωσαν σημασία και περίμεναν το αποτέλεσμα. Όπως και εγώ. Και στο τέλος φίλε δικαιώθηκα για την επιλογή μου και τώρα είμαι άλλος άνθρωπος. Το λέω και το εννοώ. Ελπίζω το ίδιο να συμβεί και με σένα που σου τυχε και τσαμπέ. Μην ακούς τίποτα και κανέναν, στάθηκες τυχερός και κατά τη γνώμη μου (και προσωπική εμπειρία μου) πήγες μακράν στους καλύτερους. Από τη μέρα που έκανα μεταμόσχευση άρχισα να παρατηρώ πιο προσεκτικά τα μαλλιά των γύρων μου. Και δυστυχώς έχω δει πολλά εγκλήματα. Καλή συνέχεια και υπομονή!


Αλέξανδρε σε ευχαριστώ πολύ! Διαπίστωσα αυτό που λες σε άλλες αναρτήσεις εδώ στο forum, πραγματικά επικρατεί ένας αρνητισμός στους σχολιασμούς αλλά το τελικό αποτέλεσμα φέρνει την δικαίωση κ την λύτρωση ! Τις επόμενες μέρες θα βάλω και άλλες φωτος μου ... ;)
 

alexandros _athens

Active Member
Το πήγες στους καλύτερους κρίνοντας απ τη δική μου προσωπική εμπειρία είναι λιβάνισμα; Μαλλιά έβαλε το παιδί, φίλε. Και θα κριθεί απ το αποτέλεσμα. Λιβάνισμα και για την ταμπακιέρα είναι μάλλον τα υπόλοιπα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το αποτέλεσμα έχει ήδη κριθεί αγαπητέ από αυτό που βλέπουμε. Δεν χρειάζεται να περιμένουμε. Αυτή είναι και η διαφορά μας. Μάλλον εσύ πιστεύεις ότι θα γίνει κάτι μαγικό και θα γίνει Μπέζος. Το "μαλλία έβαλε το παιδί φίλε" τι σόι επιχείρημα είναι; Για πες μας τους λόγους που "είναι οι καλύτεροι" και άσε τις γενικότητες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Konstantinosk91

New Member
Το αποτέλεσμα έχει ήδη κριθεί αγαπητέ από αυτό που βλέπουμε. Δεν χρειάζεται να περιμένουμε. Αυτή είναι και η διαφορά μας. Μάλλον εσύ πιστεύεις ότι θα γίνει κάτι μαγικό και θα γίνει Μπέζος. Το "μαλλία έβαλε το παιδί φίλε" τι σόι επιχείρημα είναι; Για πες μας τους λόγους που "είναι οι καλύτεροι" και άσε τις γενικότητες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω πως το εννοείς αυτό που λες, αλλά Εγώ έχω την εντύπωση πως όλα είναι μια χαρά! Βλέποντας τον εαυτό μου και ακούγοντας τα σχόλια των ανθρώπων που με βλέπουν :)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε, λυπάμαι που εξελίσσεται η συζήτηση έτσι γιατί είσαι και εσύ ένας από εμάς, λύση στο πρόβλημα σου θες και εσύ.

Πρέπει όμως να ξέρεις την πραγματικότητα. Στο είπαν αρκετά παιδιά, στο λέω και εγώ, θα βγάλεις λίγα μαλάκια, θα αισθανθείς καλύτερα σε σχέση με το πριν και θα πεις το εγχείρημα πέτυχε, είναι σούπερ. Αυτό λέγεται αυθυποβολή.

Αν όμως δίπλα σου βάλουμε κάποιον με παρόμοιο πρόβλημα που έχει κάνει μμ με υψηλές προδιαγραφές, θα αισθανθείς "γυμνός" και θα αναρωτηθείς γιατί δεν θα μπορούσα να είμαι έτσι και εγώ. Τότε μόνο θα αρχίσεις να προβληματίζεσαι και να έχεις επαφή με την πραγματικότητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

alexandros _athens

Active Member
Δυστυχώς απ ότι φαίνεται η διαφορά μας δεν είναι μόνο αυτή. Πολύ προσωπικά το χεις πάρει και δεν θα ακολουθήσω. Δικαίωμα μου πάντως να καταθέτω τη γνώμη μου κρίνοντας απ το δικό μου αποτέλεσμα. Εκτός και αν απαγορεύεται. Τεσπά, καλή επιτυχία φίλε και καλή συνέχεια. Πριν από ένα χρόνο και κάτι ψιλά είχα βάλει κ εγώ. Το έζησα και ξέρω καλά πως ειδικά αυτή την περίοδο είναι περίεργο το συναίσθημα. Να είσαι αισιόδοξος, βοηθάει, χωρίς πλάκα. Άμα είσαι μίζερος, και 100.000 τρίχες να σου βάλουνε, πάλι στη γκρίνια θα σαι. Ήσουν τυχερός. Καλό βράδυ σε όλους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η γνώμη του καθενός ακόμα και αν δεν προσφέρει τίποτα είναι αναφαίρετο δικαιώμα και επ' αυτού δεν σηκώνω κουβέντα. Φυσικά και το έχω πάρει προσωπικά. Το ξαναέγραψα. Δεν είμαστε ιθαγενείς να μας πουλάνε καθρεφτάκια. Όσο διαβάζω "λιβανιστήρια" και βλέπω, είτε ηθελημένα είτε άθελα, να κάνουμε την "τρίχα, τριχία" θα τα "χώνω" με επιχειρήματα, αριθμούς, και τεκμηρίωση. Τώρα τα περί "μιζέριας", κλπ είναι "τσιτάτα" για να πούμε κάτι ασαφές, κουβέντα να γίνεται, να πάμε παρακάτω. Ας είναι, καλό είναι να μην το συνεχίσουμε.

Θα πω κάτι τελευταίο για αυτούς που μας διαβάζουν στην DHI (είναι προφανές από τη βραδινή επιστράτευση). Είναι κρίμα μια εταιρία που έχει γράψει ιστορία στον χώρο της μμ, που μνημονεύεται σε όλες τις ιστορικές αναδρομές σαν ένας από τους κρίκους της εξέλιξης της FUE (ίδε φώτο παρακάτω) να έχει πάθει τέτοια τύφλωση και να έχει χάσει την επαφή με την πραγματικότητα. Και το λέω αυτό πραγματικά με θλίψη, γιατί είναι μια Ελληνική εταιρία και όλοι μας έχουμε κάθε συμφέρον να την δούμε να πηγαίνει μπροστά, να παράγει εθνικό πλούτο και να μας κάνει περήφανους. Άρα την κριτική μας πρέπει να την βλέπετε κύριοι ΜΟΝΟ καλοπροαίρετα, να ακούτε τα "θέλω" των πελατών σας και να βελτιώνεστε σύμφωνα με τις απαιτήσεις της αγοράς. Στην Αμερική που έκανα τα μεταπτυχιακά μου όλα αυτά θα τα έλεγαν με 3 λέξεις: "Customer is King". Μην το ξεχνάτε.

4F7F32FC-00CD-4016-A9D4-6C4B1BB42CE7.jpg

6C074C92-69F8-4331-95BC-CF22219642A2.jpg

WorldFUE institute workshop, Athens, June 2017, FUE history, παρουσίαση από τον Dr. Tesauro
 
Μπλουζα