Η αναζήτηση και πλέον ΜΜ μου...

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο κύβος ερρίφθη, Σάββατο η επέμβαση με LP.
Wish me luck.
Εγώ θα έλεγα να το ξανά σκεφτείς λίγο ....δεν χω κ την καλύτερη άποψη βάση συμφουριτων από δω μέσα που έχουμε επικοινωνία εκτός του φόρουμ κ προσωπικά ......φιλικά πάντα όσο έχεις ακόμα το μαχαίρι και έχεις κ το πεπόνι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ θα έλεγα να το ξανά σκεφτείς λίγο ....δεν χω κ την καλύτερη άποψη βάση συμφουριτων από δω μέσα που έχουμε επικοινωνία εκτός του φόρουμ κ προσωπικά ......φιλικά πάντα όσο έχεις ακόμα το μαχαίρι και έχεις κ το πεπόνι...
εγω παντως γενικα καλα σχολια εχω δει εδω μεσα για τον συγκεκριμένο γιατρο...θελεις να γινεις πιο συγκεκριμενος;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
εγω παντως γενικα καλα σχολια εχω δει εδω μεσα για τον συγκεκριμένο γιατρο...θελεις να γινεις πιο συγκεκριμενος;
Ναι μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμένος....υπάρχουν δύο παιδιά ( από τις 4-5 γνωριμίες που έχω κάνει μέσω του φόρουμ) που μόνο ευχαριστημένοι δεν είναι κ ξέρω τους λόγους ....μιλάω τώρα για προσωπικές συνομιλίες ωρών μέσω τηλεφώνου...ο ένας μάλιστα βλέπω ότι παρακολουθεί το νήμα άρα διαβάζει κ αυτά που λέω ....θα μπορούσε να πάρει θέση κ να πει την εμπειρία του...εγώ δεν μπορώ να πω πράγματα δημόσια τα οποία μου έχουν εμπιστευθεί σε προσωπικό επίπεδο ....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ο κύβος ερρίφθη, Σάββατο η επέμβαση με LP.
Wish me luck.
Καλη επιτυχια, εχω κανει κι ο ιδιος στον κυριο Παπανικολαου! Θα σου δωσει καλο αποτελεσμα πιστευω! ( Η δικη μου περιπτωση ηταν ιδιαιτερη, μη μασας! )
 

Hairsick

Active Member
Συμφορουμιτες, η επέμβαση ολοκληρωθηκε, βγήκαν 1.200 grafts με λόγο 2,26 που μπήκαν hairline και Α ζώνη. Punch 1-1,1. Ώρες 6 από 9:30-15:30. Παρακάτω φωτό
 

Συνημμένα

  • P00627-162847(1).jpg
    P00627-162847(1).jpg
    344.1 KB · Προβολές: 86
  • P00627-162851(1).jpg
    P00627-162851(1).jpg
    412.2 KB · Προβολές: 88
  • P00627-084855(1).jpg
    P00627-084855(1).jpg
    249.7 KB · Προβολές: 86
  • P00627-162843(1).jpg
    P00627-162843(1).jpg
    249.8 KB · Προβολές: 74
  • P00627-163327(1).jpg
    P00627-163327(1).jpg
    405.6 KB · Προβολές: 60
  • P00627-163331(1).jpg
    P00627-163331(1).jpg
    739.8 KB · Προβολές: 73
  • P00627-161526.jpg
    P00627-161526.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 89

manly_Man

Well-Known Member
Συμφορουμιτες, η επέμβαση ολοκληρωθηκε, βγήκαν 1.200 grafts με λόγο 2,26 που μπήκαν hairline και Α ζώνη. Punch 1-1,1. Ώρες 6 από 9:30-15:30. Παρακάτω φωτό
καλη φυτρωση...βγαλε αν θες πιο καθαρες φωτο με την τοποθετηση των μοσχευματων....γιατι ειναι λιγο θολες.
παρεμπιπτόντως εβγαιναν δυσκολα τα μοσχευματα σου γι αυτο δεν σου εβγαλε περισοτερα απο 1200;
 

Hairsick

Active Member
Καλή επιτυχία.
Διήμερη θα κανεις?
Δεν είναι εφικτή διήμερη, η δοτρια δεν είχε να δώσει. Έτσι μπήκαν σχεδόν όλα μπροστά. Να φανταστείς τελειώσαμε νωρίτερα από τις 17:00 που υπολόγιζε και έβγαλε το minimum 1.200. Υπήρχαν αραιές περιοχές που δεν μπορούσε να πάρει.
 

Συνημμένα

  • P00627-170618.jpg
    P00627-170618.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 74
  • P00627-170607.jpg
    P00627-170607.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 56
  • P00627-170020(1).jpg
    P00627-170020(1).jpg
    150 KB · Προβολές: 50
  • P00627-170034(1).jpg
    P00627-170034(1).jpg
    520.5 KB · Προβολές: 60

Georgie

Well-Known Member
Το είδα οτι δεν εχει παρει απο παντού.
Σε ειχε ενημερώσει εξ´αρχης οτι δεν εχει να δώσει η δοτρια ? Επειδή μου είχες πει οτι θα γινει διήμερη .
Σε ρωτάω επειδή τα μοσχευματα όπως καταλαβαίνεις για την αραιωση σου ειναι λίγα.
Βέβαια δε γνωρίζω πως θα δέσει με τα υπόλοιπα μαλλια και ελπιζω να πάρεις ενα καλο αποτέλεσμα .
Ο Γιατρός τι σου ειπε ? Τι κάλυψη θα περιμενεις με 1200 τριχοθυλακια?
 

Hairsick

Active Member
Το είδα οτι δεν εχει παρει απο παντού.
Σε ειχε ενημερώσει εξ´αρχης οτι δεν εχει να δώσει η δοτρια ? Επειδή μου είχες πει οτι θα γινει διήμερη .
Σε ρωτάω επειδή τα μοσχευματα όπως καταλαβαίνεις για την αραιωση σου ειναι λίγα.
Βέβαια δε γνωρίζω πως θα δέσει με τα υπόλοιπα μαλλια και ελπιζω να πάρεις ενα καλο αποτέλεσμα .
Ο Γιατρός τι σου ειπε ? Τι κάλυψη θα περιμενεις με 1200 τριχοθυλακια?
Δοτριας επιτρέποντος, το πλάνο ήταν Σάββατο μέγιστος αριθμός και Κυριακη 1.000 τριχοθυλακια. Κατά την διάρκεια της εξαγωγής είπε ότι 200-300 τριχοθυλάκια λόγω κλίσης και "διακλάδωσης" δεν μπόρεσε να τα βγάλει.
Αν έβγαινα παραπάνω θα εμπαιναν και Β ζώνη περισσότερα.
Στην ερώτηση για πυκνότητα, η απάντηση ήταν να περιμένω καλύτερη από αυτην που υπάρχει στην Β ζώνη, κι αυτο λόγω καλύτερης ποιότητας τρίχας από δοτρια.
Γενικά μόλις άκουσα 1.200 έπαθα ένα ταμπλας, περίμενα 1.500+ αλλά it is what it is.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλή φυτρωση φίλε μου
Νομίζω ότι ο γιατρός έπρεπε να τα δει όλα αυτά κ να στα πει απο πριν γιατί με 1200 grafts δεν ξέρω αν φτάνουν για φρύδια όχι για hairline κ Α ζώνη
Αν θες πες μας κ πόσο πληρωσες το graft
 
  • Like
Reactions: tol

manly_Man

Well-Known Member
εντωμεταξει ο yaman απο τουρκια θα του εβγαζε γυρω στα 4000 grafts απο οτι του ειπε...δεν ξερουμε ομως σε τι κατασταση θα ηταν η δοτρια μετα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλή φυτρωση φίλε μου
Νομίζω ότι ο γιατρός έπρεπε να τα δει όλα αυτά κ να στα πει απο πριν γιατί με 1200 grafts δεν ξέρω αν φτάνουν για φρύδια όχι για hairline κ Α ζώνη
Αν θες πες μας κ πόσο πληρωσες το graft
Τον παρεξηγησα το γιατρο! Νομιζα οτι το ειχε πει μονο σε εμενα! Αλλα τελικα και στην περιπτωση του φιλου ακυρωθηκε η δευτερη συνεδρια!
 

Hairsick

Active Member
Είχα στόχο 2.500 graft, δεν μου κάτσε, ίσως θα έπρεπε να ήμουν πιο απόλυτος με τα θέλω μου. Το θετικό είναι ότι μπήκαν όλα μπροστά και μου αρέσει η τοποθέτηση. Αν η φυτρωση είναι καλή και δεν έχω απώλειες στα υπάρχοντα, θα έχω μια καλή βάση. Ο γιατρός είπε ότι μένουν 1.700 ακόμη, η δοτρια μου δεν είναι πλούσια, όλοι αυτό έχουν εκτιμησει... Τώρα υπομονή, το τελικό αποτέλεσμα θα δείξει.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Είχα στόχο 2.500 graft, δεν μου κάτσε, ίσως θα έπρεπε να ήμουν πιο απόλυτος με τα θέλω μου. Το θετικό είναι ότι μπήκαν όλα μπροστά και μου αρέσει η τοποθέτηση. Αν η φυτρωση είναι καλή και δεν έχω απώλειες στα υπάρχοντα, θα έχω μια καλή βάση. Ο γιατρός είπε ότι μένουν 1.700 ακόμη, η δοτρια μου δεν είναι πλούσια, όλοι αυτό έχουν εκτιμησει... Τώρα υπομονή, το τελικό αποτέλεσμα θα δείξει.
Για τα 1200grafts που μετεφερε στην περιοχη που κανονισατε...ποσα χρηματα πηρε? Εμενα ενα τριχιλιαρο αλλα μου πε στο τηλ οτι εβαλε 1800!! (Δεν το πιστευω...παραφουσκωσε το νουμερο προφανεστατα!)
 

Georgie

Well-Known Member
Είχα στόχο 2.500 graft, δεν μου κάτσε, ίσως θα έπρεπε να ήμουν πιο απόλυτος με τα θέλω μου. Το θετικό είναι ότι μπήκαν όλα μπροστά και μου αρέσει η τοποθέτηση. Αν η φυτρωση είναι καλή και δεν έχω απώλειες στα υπάρχοντα, θα έχω μια καλή βάση. Ο γιατρός είπε ότι μένουν 1.700 ακόμη, η δοτρια μου δεν είναι πλούσια, όλοι αυτό έχουν εκτιμησει... Τώρα υπομονή, το τελικό αποτέλεσμα θα δείξει.
Ναι φίλε μη σκέφτεσαι τιποτα εσυ τωρα απο αυτα πανω στην ανάρρωση
Θα περιμενεις και θα κανεις υπομονή μεχρι να ξεκινήσει η φυτρωση και μακάρι να εχεις καλο αποτέλεσμα.
Η ερώτηση μου ειχε να κανει επειδή ημουν σίγουρος οτι θα έκανες διπλή συνέδρια.
Εκει ειναι που υστερεί ο Παπανικολαου, οτι τα αφήνει όλα σε όσα βγουν την ημέρα .Δε το καταλαβαίνω αυτο .
Ενώ ο Βεκρής σου ειπε για 2500g και ο Αναστασάκης με combo 3200g που τουλάχιστον μαθηματικά θα κάλυπταν περισσότερη περιοχή .
 

Hairsick

Active Member
Ναι φίλε μη σκέφτεσαι τιποτα εσυ τωρα απο αυτα πανω στην ανάρρωση
Θα περιμενεις και θα κανεις υπομονή μεχρι να ξεκινήσει η φυτρωση και μακάρι να εχεις καλο αποτέλεσμα.
Η ερώτηση μου ειχε να κανει επειδή ημουν σίγουρος οτι θα έκανες διπλή συνέδρια.
Εκει ειναι που υστερεί ο Παπανικολαου, οτι τα αφήνει όλα σε όσα βγουν την ημέρα .Δε το καταλαβαίνω αυτο .
Ενώ ο Βεκρής σου ειπε για 2500g και ο Αναστασάκης με combo 3200g που τουλάχιστον μαθηματικά θα κάλυπταν περισσότερη περιοχή .
Στο ραντεβού ο γιατρός μου είχε μιλήσει για μια συνεδρία 1200-1800, όταν τον κάλεσα για τις αμφιβολίες μου για το πλήθος των μοσχευμάτων και ότι στο έντυπο αναφέρει 2πλη συνέδρια, απάντησε ότι θα μπορουσε να γινει. Μετά από 1-2 μέρες και πριν δώσω προκαταβολή μου είπε ότι βλέποντας ξανά τις φωτογραφίες της δοτριας θα πάμε για 1+1. Σάββατο και ίσως Κυριακή, βλέποντας και κάνοντας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hairsick

Active Member
Στο ραντεβού ο γιατρός μου είχε μιλήσει για μια συνεδρία 1200-1500, όταν τον κάλεσα για τις αμφιβολίες μου για το πλήθος των μοσχευμάτων και ότι στο έντυπο αναφέρει 2πλη συνέδρια, απάντησε ότι θα μπορουσε να γινει. Μετά από 1-2 μέρες και πριν δώσω προκαταβολή μου είπε ότι βλέποντας ξανά τις φωτογραφίες της δοτριας θα πάμε για 1+1. Σάββατο και ίσως Κυριακή, βλέποντας και κάνοντας.
Στου Βεκρή δεν είχαν μιλήσει για grafts. Ο Anastasakis πρότεινε combo με fut της οποίας δεν είμαι φαν. Άσε που το ξυρισμένο κεφάλι μετά το αρχικό σοκ, μου άρεσε!
 

manly_Man

Well-Known Member
Στου Βεκρή δεν είχαν μιλήσει για grafts. Ο Anastasakis πρότεινε fut που δεν είμαι φαν. Άσε που το ξυρισμένο κεφάλι μετά το αρχικό σοκ, μου άρεσε!
στον βεκρη θα σου εβγαζαν γυρω στα 2300-2400 grafts με 3000 ευρω. Θα ειχες καλυτερη καλυψη! επρεπε να απαιτησεις απο τον Λ.Π. να σου εγγυηθει οτι θα σου εβγαζε περισσοτερα...
 
Μπλουζα