Η αναζήτηση και πλέον ΜΜ μου...

Georgie

Well-Known Member
Νότια προάστια, μάλλον στην LP clinic αναφέρεσαι που χρεώνει συνέδρια ανεξάρτητα τι εξαγωγή θα κανει .
Εντύπωση μου κανει που σου πρότεινε μια συνέδρια, μάλλον θα θεώρησε οτι η δοτρια σου μονο τόσα εχει να δώσει . Και το 70/30 αναλογία το βλέπω άνευ νοήματος .
Η κλινική των βόρειων προαστίων μάλλον ειναι η Anastasakis hair clinic για να σου προτείνει το comb fut & fue .
Πιο ρεαλιστική και υποσχόμενη προσέγγιση ακούγεται .
Κρατά μας ενήμερους οταν αποφασίσεις
Καλή συνέχεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairsick

Active Member
Νότια προάστια, μάλλον στην LP clinic αναφέρεσαι που χρεώνει συνέδρια ανεξάρτητα τι εξαγωγή θα κανει .
Εντύπωση μου κανει που σου πρότεινε μια συνέδρια, μάλλον θα θεώρησε οτι η δοτρια σου μονο τόσα εχει να δώσει . Και το 70/30 αναλογία το βλέπω άνευ νοήματος .
Η κλινική των βόρειων προαστίων μάλλον ειναι η Anastasakis hair clinic για να σου προτείνει το comb fut & fue .
Πιο ρεαλιστική και υποσχόμενη προσέγγιση ακούγεται .
Κρατά μας ενήμερους οταν αποφασίσεις
Καλή συνέχεια
+1 Georgie. Και εμένα μου έκανε εντύπωση στην πρώτη περίπτωση η αναλογία, μιας και τα grafts της εξαγωγής δεν είναι πολλά. Όταν συζητήθηκε όμως με τον γιατρο, είπε ότι είναι δική μου απόφαση που θα τοποθετηθούν και θα μπορούσαν αυτά να μπουν στην πρώτη ζωνη και να ακολουθησει δεύτερη συνεδρία σε δεύτερο χρόνο, για πύκνωση και τοποθέτηση σε Α κ Β ζώνη (η πυκνοτητα της Β ζώνης ειναι 40 περίπου, ενώ της Α 20 gr/cm2). Γενικότερα αυτό που με προβληματίζει είναι ότι, ακόμη και αν όλα τα grafts μπουν στην Α ζώνη, θα καταφέρουν να αλλάξουν την εικόνα της hairline που είναι και η πρώτη προτεραιότητα μου; Η τρίχα μου είναι λεπτή και τα πολυτριχα λίγα. Ειδικά κιόλας αν το πλήθος των grafts που θα εξαχθεί δεν είναι τελικά μεγάλο.
Στην δεύτερη περίπτωση του combo, το μείον είναι το στριπ γιατί τα κουρευω κοντά αλλά και η τιμή που ξεφεύγει του μπάτζετ μου και ξεπερνά αυτές των Κυπρίων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Σωστός Georgie, ούτε μαζί μου να σε είχα πάρει... Και εμένα μου έκανε εντύπωση στην πρώτη περίπτωση η αναλογία, μιας και τα grafts της εξαγωγής δεν είναι πολλά. Όταν συζητήθηκε όμως με τον γιατρο, είπε ότι είναι δική μου απόφαση που θα τοποθετηθούν και θα μπορούσαν αυτά να μπουν στην πρώτη ζωνη και να ακολουθησει δεύτερη συνεδρία σε δεύτερο χρόνο, για πύκνωση και τοποθέτηση σε Α κ Β ζώνη (η πυκνοτητα της Β ζώνης ειναι 40 περίπου, ενώ της Α 20 gr/cm2). Γενικότερα αυτό που με προβληματίζει είναι ότι, ακόμη και αν όλα τα grafts μπουν στην Α ζώνη, θα καταφέρουν να αλλάξουν την εικόνα της hairline που είναι και η πρώτη προτεραιότητα μου; Η τρίχα μου είναι λεπτή και τα πολυτριχα λίγα. Ειδικά κιόλας αν το πλήθος των grafts που θα κατορθώσει να εξαχθεί δεν είναι τελικά μεγάλο.
Στην δεύτερη περίπτωση του combo, το μείον είναι το στριπ γιατί τα κουρευω κοντά αλλά και η τιμή που ξεφεύγει του μπάτζετ μου και ξεπερνά αυτές των Κυπρίων.
1) γιατι δεν μπορεις να κανεις 2ημερη συνεδρια στην 1η περιπτωση ; ωστε να καλυψεις περισσοτερες περιοχες...παντως αν εκανες μια θα σ προτεινα να επικεντρωθεις σε ενα κομματι γιατι αλλιως δεν θα εχεις καλη πυκνοτητα αμα τα απλωσεις!
2) δηλαδη οταν λες η τιμη ξεφευγει απο το μπατζετ σου και ειναι μεγαλυτερη απο των κυπριων; για τι κοστος μιλαμε;;
 

Hairsick

Active Member
1) γιατι δεν μπορεις να κανεις 2ημερη συνεδρια στην 1η περιπτωση ; ωστε να καλυψεις περισσοτερες περιοχες...παντως αν εκανες μια θα σ προτεινα να επικεντρωθεις σε ενα κομματι γιατι αλλιως δεν θα εχεις καλη πυκνοτητα αμα τα απλωσεις!
2) δηλαδη οταν λες η τιμη ξεφευγει απο το μπατζετ σου και ειναι μεγαλυτερη απο των κυπριων; για τι κοστος μιλαμε;;
1) Γιατί η δοτρια μου είναι αδύνατη στα πλάγια και το μέγιστο όριο εξαγωγής δεν μπορεί να υπερβεί το 30%, όπως μου εξήγησε ο γιατρός.
2) άνω των 2€ per graft
 

manly_Man

Well-Known Member
1) Γιατί η δοτρια μου είναι αδύνατη στα πλάγια και το μέγιστο όριο εξαγωγής δεν μπορεί να υπερβεί το 30%, όπως μου εξήγησε ο γιατρός.
2) άνω των 2€ per graft
1) ψαξτο κ για γενια αν μπορεις να παρεις τιποτα...βεβαια αυτες θα επρεπε να χρησιμοποιηθουν για το πισω μερος γιατι ειναι πιο χοντρες γενικα.
2) οταν λες ανω των 2 ευρω δηλαδη 2.2 με 2.5 ευρω το graft ;
 

Hairsick

Active Member
Μου φαίνεται υπερβολικό.
Μάλλον χρεώνει το συνδυασμό fut+fue.
Σου εξήγησε πως τιμολογεί?
Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με την τεχνική, αν θυμάμαι καλά σκέτη fue είναι πιο δαπανηρη. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στην ιδιαιτερη δοτρια μου ή αν είναι γενικότερη τιμολογιακή πολιτική που ακολουθείται. Η προσπάθεια μου να κατεβάσω τον τιμοκατάλογο από το site του γιατρού με email subscription δεν είχε επιτυχία.
 

lazos07

Member
Επισκεψου κ τον Παπαγγελόπουλο εάν θέλεις. Εκεί έκανα εγώ. Κάνει συνδυαστική μέθοδο κ προσιτή τιμή. Στείλε μου πμ εάν πας να δώσεις τα στοιχεία μου ;)
 

Hairsick

Active Member
1) ψαξτο κ για γενια αν μπορεις να παρεις τιποτα...βεβαια αυτες θα επρεπε να χρησιμοποιηθουν για το πισω μερος γιατι ειναι πιο χοντρες γενικα.
2) οταν λες ανω των 2 ευρω δηλαδη 2.2 με 2.5 ευρω το graft ;
Το ρώτησα Manly Man, αλλά αυτό θα έρθει σε δεύτερη φάση, όλες οι απόψεις που έχω πάρει είναι ότι η δοτρια μου μπορεί να δώσει 2.500 grafts τουλάχιστον για μια μμ. Όταν στερέψει έχει ο Θεός.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Για να ξανάπεσω μεσα
Ο πρώτος σου έδωσε 2500€ για μια συνέδρια και ο δεύτερος πανω απο 6000€ .
Πάντως και αυτο που σου ειπε ο Παπανικολαου στέκει. Απλα δε θα δεις άμεσο αποτέλεσμα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Για να ξανάπεσω μεσα
Ο πρώτος σου έδωσε 2500€ για μια συνέδρια και ο δεύτερος πανω απο 6000€ .
Πάντως και αυτο που σου ειπε ο Παπανικολαου στέκει. Απλα δε θα δεις άμεσο αποτέλεσμα.
Αμα υπολογισουμε για 3200 grafts που του ειπε...και για τιμη ανω των 2 ευρω το graft..

για 2.1 : 3200*2.1 =6720 ευρω & για 2.2 : 3200*2.2 = 7040 ευρω...

εγω πιστευω εκει γυρω στα 7000 ευρω του ειπε...!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hairsick

Active Member
Για να ξανάπεσω μεσα
Ο πρώτος σου έδωσε 2500€ για μια συνέδρια και ο δεύτερος πανω απο 6000€ .
Πάντως και αυτο που σου ειπε ο Παπανικολαου στέκει. Απλα δε θα δεις άμεσο αποτέλεσμα.
Georgie, όσον αφορά το θέμα τιμή στην πρώτη περίπτωση πας για δύο συνεδρίες και κατά συνέπεια το κόστος ανεβαίνει. Μάλιστα αν το θέμα τεθεί σε τιμή per graft τότε και εδώ αν υποθέσουμε ότι εξαχθούν μόνο 1.200, μιας και πληρώνεις συνεδρία, η τιμή είναι πάνω από 2€ per graft. Απλά πιστεύω σου έρχεται πιο μαλακά επειδή το κόστος σπάει σε 2 δόσεις και έχεις το πλεονέκτημα να κρίνεις το αποτέλεσμα της πρώτης συνεδρίας πριν μπεις στην δεύτερη.
Όσον αφορά το γενικότερο πλάνο,στην πρώτη περίπτωση πας συντηρητικά και περιμένεις μεσοπροθεσμα το αποτέλεσμα, ενώ στην δεύτερη επιθετικά, κανείς 1 επέμβαση και ξεμπερδευεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με την τεχνική, αν θυμάμαι καλά σκέτη fue είναι πιο δαπανηρη. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στην ιδιαιτερη δοτρια μου ή αν είναι γενικότερη τιμολογιακή πολιτική που ακολουθείται. Η προσπάθεια μου να κατεβάσω τον τιμοκατάλογο από το site του γιατρού με email subscription δεν είχε επιτυχία.
Δηλαδή μόνο fue αν έβαζες τα ίδια,3200g πόσα θα πλήρωνες?
Το αναφέρω γιατί στο site του έχει "ενδεικτική" τιμή τη fut πιο ακριβή από fue.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Εσύ τώρα ρε μεγάλε τι ακριβώς κάνεις?για να καταλάβω.
Επισκεψου κ τον Παπαγγελόπουλο εάν θέλεις. Εκεί έκανα εγώ. Κάνει συνδυαστική μέθοδο κ προσιτή τιμή. Στείλε μου πμ εάν πας να δώσεις τα στοιχεία μου ;)
 

Hairsick

Active Member
Δηλαδή μόνο fue αν έβαζες τα ίδια,3200g πόσα θα πλήρωνες?
Το αναφέρω γιατί στο site του έχει "ενδεικτική" τιμή τη fut πιο ακριβή από fue.
Στην δική περίπτωση το combo πακέτο έρχεται πιο φθηνά από σκέτο fue. Πάντως το θέμα τιμή είναι σημαντικός παράγοντας αλλά και το να γίνει σωστά η δουλειά σημαντικότερο. Αν δεν επιτευχθεί ο στόχος, τσάμπα ο κόπος και τα χρήματα.
Η εμπειρία μου από ΜΜ πικρή, το 2003 έδωσα 1.500€ σε κραταια ελληνική κλινική για 300 grafts. Και στο τέλος λες ότι είσαι και από τους τυχερούς βλεπωντας τραυματισμένα κεφάλια όταν περπατάς στον δρόμο.
Ο λόγος που το ξανακοιταζω είναι ότι αραιωσα αρκετά μπροστά και από ότι φαίνεται υπάρχει πιθανότητα ενός αξιοπρεπους αποτελέσματος πλεον.
Γενικά τα χρήματα που απαιτούνται για μμ είναι υπερβολικά, αφού το πρόβλημα δεν αποκαθίσταται οριστικά. Ποτέ δεν θα αποκτήσεις τα μαλλιά που είχες πριν, ίσως χρειαστεί να ξαναμπεις για ΜΜ αργότερα και να τα ξανασκασεις, αν είσαι κιόλας από τους τυχερούς και έχεις πλούσια δοτρια. Το άθλημα αξίζει για ορισμένες περιπτώσεις, οι υπόλοιποι μένουν με το πρόβλημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Στην δική περίπτωση το combo πακέτο έρχεται πιο φθηνά από σκέτο fue. Πάντως το θέμα τιμή είναι σημαντικός παράγοντας αλλά και το να γίνει σωστά η δουλειά σημαντικότερο. Αν δεν επιτευχθεί ο στόχος, τσάμπα ο κόπος και τα χρήματα.
Το πιο σημαντικό είναι να γίνει η δουλειά σωστά αλλά αυτό εξαρτάται και από τις απαιτήσεις που έχει ο καθένας ανάλογα πάντα και με το πρόβλημα και τα δεδομένα που έχει.
Συνεπώς το κόστος πρέπει να συμβαδίζει με το τελικό αποτέλεσμα και εδώ μου φάνηκαν πολλά να χρεώνει πάνω από 2€ το graft.
Κάτι δεν μου κόλλαγε.
 

koumparos

Well-Known Member
2+ το μοσχευμα για ΕΛΛΑΔΑ είναι αφέλεια από τη στιγμή που πας Κύπρο hdc με λιγότερο από 2ε σε κορυφαία ευρωπαϊκή κλινική και πολύ καλό feedback χρονων στο φόρουμ.
Κοίτα και βεκρή Εάν σου δώσουν 1ε το μοσχευμα σκέψου το.ΕΛΛΑΔΑ με πάνω από 1-1,5ε δεν τα έδινα σε καμία περίπτωση.
 

Hairsick

Active Member
2+ το μοσχευμα για ΕΛΛΑΔΑ είναι αφέλεια από τη στιγμή που πας Κύπρο hdc με λιγότερο από 2ε σε κορυφαία ευρωπαϊκή κλινική και πολύ καλό feedback χρονων στο φόρουμ.
Κοίτα και βεκρή Εάν σου δώσουν 1ε το μοσχευμα σκέψου το.ΕΛΛΑΔΑ με πάνω από 1-1,5ε δεν τα έδινα σε καμία περίπτωση.
Ευχαριστώ koumparos. Έκανα consultation και σε αυτους. 1€ το μόσχευμα δεν βρήκα στην Ελλάδα , μάλιστα Β*η δεν μιλησαν για αριθμό grafts για μια συνεδρια, αλλά τους φοβάμαι για την δοτρια που χω και τα παράθυρα που βλέπω σε άλλα ποστς. Τουλάχιστον και να μην πετύχει η ΜΜ θέλω να κουρευομαι κοντά, όπως συνηθίζω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα