Η αναζήτηση και πλέον ΜΜ μου...

Ronaldo

Well-Known Member
Για τα μοσχεύματα που έβαλες (1200) καλά είσαι, αλλά χρειαζόσουν πολύ περισσότερα από αυτά που έβαλες. Τι απόθεμα έχει η δότρια σου?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairsick

Active Member
Για τα μοσχεύματα που έβαλες (1200) καλά είσαι, αλλά χρειαζόσουν πολύ περισσότερα από αυτά που έβαλες. Τι απόθεμα έχει η δότρια σου?
Εύστοχη η ερώτηση σου. Έχω σκοπό να κάνω μέτρηση, για να δω που βρίσκομαι και στην συνέχεια να προγραμματίσω ανάλογα.
 

koumparos

Well-Known Member
Νομίζω φυτρωση είχες.Λιγα τα μοσχεύματα για το πρόβλημα, λεπτή τριχα αναμενόμενη η εικόνα.Νομιζω ότι τώρα ήρθε η ώρα να σκεφτείς άλλη μια μμ με ότι έχεις από δοτρια σε μια καλύτερη κλινική διότι πας για την τελευταία ζαριά.Τα ρίχνεις ολλα α,β ζώνη και το Κράουν το αφήνεις.Το σενιαρεις με τοπικ η ξυλωνεις γενια και ολοκληρώνεις το ταξίδι.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Εύστοχη η ερώτηση σου. Έχω σκοπό να κάνω μέτρηση, για να δω που βρίσκομαι και στην συνέχεια να προγραμματίσω ανάλογα.
Ναι, περίμενε μέχρι το 12μηνο όμως να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα και μετά δες τι μπορείς να κάνεις σαν τελευταία κίνηση.
 

Hairsick

Active Member
Χθες είχα την τύχη και τιμή να λάβω μέρος στο consultation με τον Lorenzo που διοργάνωσε ο @CVIAL, τον οποίο θα ήθελα να ευχαριστήσω ξανά για την πρωτοβουλία και από αυτό το βήμα.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
1) πρώτο και καταλυτικό εύρημα, πάσχω από DUPA (βλέπε εικόνα 2) και κακώς υποβλήθηκα σε ΜΜ.
2) Προτάθηκε αύξηση της δόσης φίνα, από 1 mg ανά μια ημέρα που λαμβάνω τώρα, σε 1mg ημερησίως, με επανέλεγχο της κατάστασης δοτριασ/λήπτριας σε ένα εξάμηνο. Αν η αγωγή δράσει και η κατάσταση καλυτερεύσει τότε θα μπορώ να κάνω σκέψεις για 2η ΜΜ, διαφορετικά από ότι κατάλαβα παίζει να χαθούν με τον καιρό και αυτά που μπήκαν στην 1η… Συμβουλή που θα ακολουθήσω και ας ελπίσουμε ότι θα πέσω στο καλό σενάριο. 5FEFF079-1AC0-4D7B-8711-0F719291ACAD.jpeg 61B1DCCD-13AC-47AA-A2CC-4AA96CE65FFF.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Χθες είχα την τύχη και τιμή να λάβω μέρος στο consultation με τον Lorenzo που διοργάνωσε ο @CVIAL, τον οποίο θα ήθελα να ευχαριστήσω ξανά για την πρωτοβουλία και από αυτό το βήμα.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
1) πρώτο και καταλυτικό εύρημα, πάσχω από DUPA (βλέπε εικόνα 2) και κακώς υποβλήθηκα σε ΜΜ. Δυστυχώς κανείς (εκτός Erdogan μετά την αποστολή βίντεο) δεν αναγνώρισε το πρόβλημα μου στα consultations που είχα κάνει και όπως θα δείτε στις προηγούμενες σελίδες του νήματος είναι αρκετά…
2) Προτάθηκε αύξηση της δόσης φίνα, από 1 mg ανά μια ημέρα που λαμβάνω τώρα, σε 1mg ημερησίως, με επανέλεγχο της κατάστασης δοτριασ/λήπτριας σε ένα εξάμηνο. Αν η αγωγή δράσει και η κατάσταση καλυτερεύσει τότε θα μπορώ να κάνω σκέψεις για 2η ΜΜ, διαφορετικά από ότι κατάλαβα παίζει να χαθούν με τον καιρό και αυτά που μπήκαν στην 1η… Συμβουλή που θα ακολουθήσω και ας ελπίσουμε ότι θα πέσω στο καλό σενάριο.Προβολή συνημμένου 35924Προβολή συνημμένου 35925

Εγώ πάντως στο είπα από τα πρώτα σου ποστ ότι έχεις θεματακι στην δότρια.
Καλή εμπειρία μπράβο!!!
 

alex7

Well-Known Member
Χθες είχα την τύχη και τιμή να λάβω μέρος στο consultation με τον Lorenzo που διοργάνωσε ο @CVIAL, τον οποίο θα ήθελα να ευχαριστήσω ξανά για την πρωτοβουλία και από αυτό το βήμα.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
1) πρώτο και καταλυτικό εύρημα, πάσχω από DUPA (βλέπε εικόνα 2) και κακώς υποβλήθηκα σε ΜΜ. Δυστυχώς κανείς (εκτός Erdogan μετά την αποστολή βίντεο) δεν αναγνώρισε το πρόβλημα μου στα consultations που είχα κάνει και όπως θα δείτε στις προηγούμενες σελίδες του νήματος είναι αρκετά…
2) Προτάθηκε αύξηση της δόσης φίνα, από 1 mg ανά μια ημέρα που λαμβάνω τώρα, σε 1mg ημερησίως, με επανέλεγχο της κατάστασης δοτριασ/λήπτριας σε ένα εξάμηνο. Αν η αγωγή δράσει και η κατάσταση καλυτερεύσει τότε θα μπορώ να κάνω σκέψεις για 2η ΜΜ, διαφορετικά από ότι κατάλαβα παίζει να χαθούν με τον καιρό και αυτά που μπήκαν στην 1η… Συμβουλή που θα ακολουθήσω και ας ελπίσουμε ότι θα πέσω στο καλό σενάριο.Προβολή συνημμένου 35924Προβολή συνημμένου 35925
οτι σου είπε ο καθηγητής.Τα σχόλια περιτεύουν
 

witcher

Well-Known Member
Χθες είχα την τύχη και τιμή να λάβω μέρος στο consultation με τον Lorenzo που διοργάνωσε ο @CVIAL, τον οποίο θα ήθελα να ευχαριστήσω ξανά για την πρωτοβουλία και από αυτό το βήμα.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
1) πρώτο και καταλυτικό εύρημα, πάσχω από DUPA (βλέπε εικόνα 2) και κακώς υποβλήθηκα σε ΜΜ. Δυστυχώς κανείς (εκτός Erdogan μετά την αποστολή βίντεο) δεν αναγνώρισε το πρόβλημα μου στα consultations που είχα κάνει και όπως θα δείτε στις προηγούμενες σελίδες του νήματος είναι αρκετά…
2) Προτάθηκε αύξηση της δόσης φίνα, από 1 mg ανά μια ημέρα που λαμβάνω τώρα, σε 1mg ημερησίως, με επανέλεγχο της κατάστασης δοτριασ/λήπτριας σε ένα εξάμηνο. Αν η αγωγή δράσει και η κατάσταση καλυτερεύσει τότε θα μπορώ να κάνω σκέψεις για 2η ΜΜ, διαφορετικά από ότι κατάλαβα παίζει να χαθούν με τον καιρό και αυτά που μπήκαν στην 1η… Συμβουλή που θα ακολουθήσω και ας ελπίσουμε ότι θα πέσω στο καλό σενάριο.Προβολή συνημμένου 35924Προβολή συνημμένου 35925
Καλημέρα φίλε @Hairsick . Σε ποιες κλινικές είχες πάει για consultation πριν την μμ και δεν κατάλαβαν ότι έχεις DUPA;
 

witcher

Well-Known Member
βλέπεις πόση νύχτα επικρατεί σε Ελληνικές κλινικές?
Διάβασα το νήμα, όπου αναφέρει τελικά σε ποιες κλινικές πήγε για consultation στις προηγούμενες σελίδες...Βλέπω φίλε. Καταλαβαίνεις και από εκεί την διαφορά επιπέδου μεταξύ ελληνικών και ισπανικών κλινικών.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Να πω οτι και σε μενα ο Λορενζο βρηκε DUPA ενω δεν φαινεται σε φωτο. Ισα ισα φαινεται πολυ καλη η δοτρια με την πρωτη ματια. Οποτε θελει λιγο προσοχη ακομα και ολα φαινονται οκ.
 

Συνημμένα

  • δεξια.jpg
    δεξια.jpg
    85.2 KB · Προβολές: 62

Hairsick

Active Member
Να πω οτι και σε μενα ο Λορενζο βρηκε DUPA ενω δεν φαινεται σε φωτο. Ισα ισα φαινεται πολυ καλη η δοτρια με την πρωτη ματια. Οποτε θελει λιγο προσοχη ακομα και ολα φαινονται οκ.
Όντως στην δίκη σου περίπτωση δεν υπάρχει κάτι εμφανές μακροσκοπικά, στην δική μου κάνει μπαμ από μακρυά, αυτό μου είπε κιόλας.
 

vag25

Well-Known Member
Ναι για αυτο το λεω φιλε Hairsick
Καποιος μπορει να παει για μμ χωρις να εχει ιδεα οτι υπαρχει dupa και να εχει απωλειες στην ληπτρια μετα την μμ.
 

Georgie

Well-Known Member
Να πω οτι και σε μενα ο Λορενζο βρηκε DUPA ενω δεν φαινεται σε φωτο. Ισα ισα φαινεται πολυ καλη η δοτρια με την πρωτη ματια. Οποτε θελει λιγο προσοχη ακομα και ολα φαινονται οκ.
5 στρέμματα δοτρια βλέπω ρε φίλε !
Παίρνεις Φιναστεριδη και εχει δυναμώσει?
Εάν ναι και τη διακόψεις θα χαθούν πολλα υποθέτω και θα φανει το προβλημα.
Έτσι δε παει ?
 

vlafo

Well-Known Member
Είναι σπάνιο σε τέτοια δότρια να έχει dupa να όμως που δε φαίνεται και συμβαίνει.
Να γιατί θέλει μετρήσεις.
 

vag25

Well-Known Member
5 στρέμματα δοτρια βλέπω ρε φίλε !
Παίρνεις Φιναστεριδη και εχει δυναμώσει?
Εάν ναι και τη διακόψεις θα χαθούν πολλα υποθέτω και θα φανει το προβλημα.
Έτσι δε παει ?
Δεν εχω παρει ποτε φινα Georgie
Ετσι φαινεται η δοτρια οπως λες και ξεγελασε και τον Cvial αρχικα και εμενα(αν και κατα βαθος ηξερα οτι χανω σε δοτρια). Μαλλον λογο χοντρης βασικης τριχας ξεγελα. Αλλα υπαρχει thinning παντου στο κεφαλι, το ειδαμε με την καμερα. Και φυσικα προτεινε φινα.

Περισσοτερο εβαλα την φωτο για μελη που ισως ξεγελαστουν οτι ολα καλα και την πατησουν. Θελει πρωτα να το δουν σε καποιον γιατρο που μπορει να κανει τετοια διαγνωση. Δεν πηγα με σκοπο μμ οσο για να δει το κεφαλι μου, αλλα χωρις φινα δεν θα με αναλαμβανε.
 

Georgie

Well-Known Member
[/QUOTE="vag25, post: 256529, member: 101"]
Δεν εχω παρει ποτε φινα Georgie
Ετσι φαινεται η δοτρια οπως λες και ξεγελασε και τον Cvial αρχικα και εμενα(αν και κατα βαθος ηξερα οτι χανω σε δοτρια). Μαλλον λογο χοντρης βασικης τριχας ξεγελα. Αλλα υπαρχει thinning παντου στο κεφαλι, το ειδαμε με την καμερα. Και φυσικα προτεινε φινα.

Περισσοτερο εβαλα την φωτο για μελη που ισως ξεγελαστουν οτι ολα καλα και την πατησουν. Θελει πρωτα να το δουν σε καποιον γιατρο που μπορει να κανει τετοια διαγνωση. Δεν πηγα με σκοπο μμ οσο για να δει το κεφαλι μου, αλλα χωρις φινα δεν θα με αναλαμβανε.
[/QUOTE]
Fair play Vag
 

kharmacoma

Well-Known Member
Διάβασα το νήμα, όπου αναφέρει τελικά σε ποιες κλινικές πήγε για consultation στις προηγούμενες σελίδες...Βλέπω φίλε. Καταλαβαίνεις και από εκεί την διαφορά επιπέδου μεταξύ ελληνικών και ισπανικών κλινικών.

Μου κάνει εντύπωση ο Αναστασάκης να μην κατάλαβε ότι έχεις dupa.
 
Μπλουζα