Ζώντος Γεώργιος

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Προφανώς έχει να κάνει με το vertical extraction που χρησιμοποιεί ως τεχνική για την εξαγωγή τριχοθυλακίων.
Σε αυτή από ότι είδα ότι "διαστέλλει" την δότρια ζώνη πριν προχωρήσει στην εξαγωγή. Με το punch κάθετα, δημιουργείται κύκλος κατά την εξαγωγή και όχι έλλειψη και κατά την συστολή της δότριας ο κύκλος μικραίνει ακόμη περισσότερο.
Είναι έτσι γιατρέ?
[/QUOT Correct
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Αγαπητε φιλε δεν εχω καμια σχεση με το τι κανει η DHI αφου αυτοι εχουν '' δικη τους τεχνικη '' και πρωτόκολλο το οποιο δεν με αφορα .Η φυση βοηθαει στον υψηλο λογο μοσχευμάτων μεγαλο λογο παιζει και η ικανοτητα του γιατρου να εξαγει στοχευμενα ακέραια μοσχεύματα χωρις βεβαια να προκαλεσει overharvesting της δοτριας ζωνης .Θα επιμείνω στα αποτελέσματα μιας και αυτό είναι το σημαντικο της υπόθεσης .FUE ,0.85mm motorized punch ,6021 τριχες περιπου 1880 μοσχεύματα .Φωτογραφιες πριν και 12 μηνες μετα .
Eξαιρετικη καλυψη.

Φαρμακευτικη αγωγη?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η φυση βοηθαει στον υψηλο λογο μοσχευμάτων

Τα δικά μου στατιστικά από το φόρουμ, μιας και κρατάω αρχείο περιπτώσεων από consultation σε γιατρούς που δίνουν στατιστικά δείχνει ότι μια αρκετά σοβαρή μερίδα ασθενών δεν έχει τέτοιους λόγους. Θα έλεγα (αν και η παρατήρηση είναι μάλλον εμπειρική) ότι ενώ ο αριθμός τριχών ανά cm2 τείνει να είναι περίπου σταθερός, σε ασθενείς με υψηλές πυκνότητες ο λόγος είναι μικρότερος ενώ συμβαίνει το αντίστροφο σε ασθενείς με μέτριες πυκνότητες. Πάντως είμαι απόλυτα σύμφωνος με την τακτική σας όπου μπορεί να εφαρμοστεί. Δίνει εξαιρετικά αποτελέσματα κάτι που το βλέπουμε και σε αποτελέσματα άλλων γιατρών που ακολουθούν παρόμοια τακτική.
 

piros75

Well-Known Member
Αγαπητε φιλε δεν εχω καμια σχεση με το τι κανει η DHI αφου αυτοι εχουν '' δικη τους τεχνικη '' και πρωτόκολλο το οποιο δεν με αφορα .Η φυση βοηθαει στον υψηλο λογο μοσχευμάτων μεγαλο λογο παιζει και η ικανοτητα του γιατρου να εξαγει στοχευμενα ακέραια μοσχεύματα χωρις βεβαια να προκαλεσει overharvesting της δοτριας ζωνης .Θα επιμείνω στα αποτελέσματα μιας και αυτό είναι το σημαντικο της υπόθεσης .FUE ,0.85mm motorized punch ,6021 τριχες περιπου 1880 μοσχεύματα .Φωτογραφιες πριν και 12 μηνες μετα .

Θα μπορούσατε, γι' αυτό το αποτέλεσμα, να μας παρουσιάσετε την κατανομή σε μονότριχα, δίτριχα, τρίτριχα, τετράτριχα (σίγουρά εδώ έχουμε και 5τριχα και 6τριχα) μοσχεύματα και να μας βάλετε μια φωτογραφία της δότριας αμέσως μετά την εξαγωγή;

Επίσης μια ακόμα ερώτηση στο πολύ ωραίο βίντεο με την συνέντευξη του ασθενούς, φαίνεται ότι η βοηθός "κόβει/διαχωρίζει" μοσχεύματα στο μικροσκόπιο με λεπίδα, συνεπώς από ότι καταλαβαίνω τα πολύτριχα τα τεμαχίζετε σε μικρότερα μοσχεύματα. Αν ναι, έχετε δει διαφορές στη βιωσιμότητα τους σε σχέση με αυτά που μπαίνουν ατόφια;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Γιατρε φοβερο το τελευταιο αποτελεσμα που αναρτησατε!!! Στην τελευταια μεταμοσχευση που υποβληθηκα, ειπαν οτι μου βαλαν 1800 grafts (και ελπιζω να χρησιμοποιηθηκε εργαλειο 0.85 οπως το δικο σας και οχι μεγαλυτερο!). Βεβαια πιστευω οτι μπηκαν παρα πολυ λιγοτερα απ το νουμερο που μου ανακοινωθηκε! Δηλαδη οσα περιπου βαλατε εσεις στο συγκεκριμενο πελατη σας "μπηκαν" και σε εμενα..ο πελατης σας ομως ειχε λογο 3+ ενω ο γραφων ειχε λογο 2.1 (με το ζορι)...κι ομως τουτη τη στιγμη παρα τις δυο μεταμοσχευσεις (σε Βεκρη και LP) θεωρω πως βρισκομαι στην κατασταση του ασθενους στον οποιο μας δειχνετε οτι κανατε επεμβαση, αλλα στο σταδιο πριν υποβληθει σε επεμβαση σε εσας!!!!

Τωρινη μου φωτο απ το πισω μερος του κεφαλιου:

_Cut_1603511150324.png

Ερωτηματα και αν θελετε μου απαντατε:
Ποσα grafts-γενια χρειαζονται?
2500? Παραπανω?....
Και ποσο περιπου χρεωνετε το καθε γκραφτ?
2 ευρω? 3? Καποια αλλη τιμη?
 
Τελευταία επεξεργασία:

GEORGIOS ZONTOS

New Member

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Γιατρε φοβερο το τελευταιο αποτελεσμα που αναρτησατε!!! Στην τελευταια μεταμοσχευση που υποβληθηκα, ειπαν οτι μου βαλαν 1800 grafts (και ελπιζω να χρησιμοποιηθηκε εργαλειο 0.85 οπως το δικο σας και οχι μεγαλυτερο!). Βεβαια πιστευω οτι μπηκαν παρα πολυ λιγοτερα απ το νουμερο που μου ανακοινωθηκε! Δηλαδη οσα περιπου βαλατε εσεις στο συγκεκριμενο πελατη σας "μπηκαν" και σε εμενα..ο πελατης σας ομως ειχε λογο 3+ ενω ο γραφων ειχε λογο 2.1 (με το ζορι)...κι ομως τουτη τη στιγμη παρα τις δυο μεταμοσχευσεις (σε Βεκρη και LP) θεωρω πως βρισκομαι στην κατασταση του ασθενους στον οποιο μας δειχνετε οτι κανατε επεμβαση, αλλα στο σταδιο πριν υποβληθει σε επεμβαση σε εσας!!!!

Τωρινη μου φωτο απ το πισω μερος του κεφαλιου:

Προβολή συνημμένου 28520

Ερωτηματα και αν θελετε μου απαντατε:
Ποσα grafts-γενια χρειαζονται?
2500? Παραπανω?....
Και ποσο περιπου χρεωνετε το καθε γκραφτ?
2 ευρω? 3? Καποια αλλη τιμη?
Λυπάμαι πολύ .Υπαρχει και overharvesting ? Βλεπω αραίωση και στην δοτρια περιοχη .Δεν είναι χωρος εδώ να μιλαμε για οικονομικα .Εδώ βρίσκομαι για ένα συγκεκριμένο λογο .Να γνωρισουν καποιοι φιλοι του σαιτ την δουλεια μου .
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Λυπάμαι πολύ .Υπαρχει και overharvesting ? Βλεπω αραίωση και στην δοτρια περιοχη .Δεν είναι χωρος εδώ να μιλαμε για οικονομικα .Εδώ βρίσκομαι για ένα συγκεκριμένο λογο .Να γνωρισουν καποιοι φιλοι του σαιτ την δουλεια μου .
Nα βαλω και έναν Ελληνα που εκανε τον Οκτωμβριο του 2019 .FUE ,approximately 6500 hairs =2200 grafts before, immediately and 11 months after
 

Συνημμένα

  • 123.jpeg
    123.jpeg
    443.8 KB · Προβολές: 112
  • IMG_7825.JPG
    IMG_7825.JPG
    178.2 KB · Προβολές: 140
  • IMG_7826.JPG
    IMG_7826.JPG
    116.1 KB · Προβολές: 157
  • IMG_7827.JPG
    IMG_7827.JPG
    82.6 KB · Προβολές: 174
  • IMG_7828.JPG
    IMG_7828.JPG
    130.7 KB · Προβολές: 164

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kalow

Member
πως εισαι τοσο σιγουρος ?βλέπεις κατι τετοιο στην φωτογραφια της επέμβασης ?Δεν βλέπεις μεχρι που εχουν παει τα μοσχεύματα ?
Ερωτηση ειναι...γιατι ειδα στην 2η φωτο στον σχεδιασμο με το κόκκινο χρωμα δεν συμπεριλαμβανεται το crown.
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Ερωτηση ειναι...γιατι ειδα στην 2η φωτο στον σχεδιασμο με το κόκκινο χρωμα δεν συμπεριλαμβανεται το crown.
Δες σε παρακαλω την φωτο αμεσως μετα την επεμβαση να δεις που εχουν τοποθετηθεί τα μοσχεύματα .Εχουν παει πολύ πισω .Το κοκκινο σταματάει στη μεση της κεφαλης η τοποθετηση συνεχιζει και πιο πισω .Ο σχεδιασμος είναι για να ακολουθησω σηναντικα οδηγα σημεια στην κατανομή για την μπροστινη γραμμη και στη μεση που ο ασθενης εχει καποια μαλλιά ενώ δεν εχει στα πλαγια .Όχι για να δειχνει στο κοινο που τελειωνει η τοποθετηση ΄-)))
 

aeratos28

Just aeratos
Μπήκαν δεν μπήκαν στο crown το θέμα ειναι ότι χρειάζεται άλλη μια ίδια ίσως και με περισσότερα grafts η δεύτερη από την πρώτη για να γίνει δουλειά.μετριο αποτέλεσμα από άποψη εικόνας .δεν μιλάω για την δουλειά και για την φυτρωση.μιλαω για το οπτικό κομμάτι και μόνο..αραιος παντού χωρίς hairline είναι ακόμα.απλα όχι τόσο όσο πριν.γιατι δεν μπήκαν περισσότερα?περίεργη ερώτηση..διότι υπάρχει και ο παράγοντας ο οικονομικός και μπορεί ο φίλος εδώ να μην είχε το ποσό να βάλει περισσότερα μοσχεύματα
 

Harris_G

Well-Known Member
Αν ειναι μονο 2200g ειναι πολυ καλο σε φυτρωση, εδω 2500 θελω εγω που ειμαι μικρο NW. Τωρα τι στρατηγικη ειναι αυτη, δε ξερω οντως δεν εχει hairline και μπηκαν πολυ λιγα για την επιφανεια αυτη, αλλα δεν εχουμε και πληροφοριες για δοτρια.
 

piros75

Well-Known Member
Θα μπορούσατε, γι' αυτό το αποτέλεσμα, να μας παρουσιάσετε την κατανομή σε μονότριχα, δίτριχα, τρίτριχα, τετράτριχα (σίγουρά εδώ έχουμε και 5τριχα και 6τριχα) μοσχεύματα και να μας βάλετε μια φωτογραφία της δότριας αμέσως μετά την εξαγωγή;

Επίσης μια ακόμα ερώτηση στο πολύ ωραίο βίντεο με την συνέντευξη του ασθενούς, φαίνεται ότι η βοηθός "κόβει/διαχωρίζει" μοσχεύματα στο μικροσκόπιο με λεπίδα, συνεπώς από ότι καταλαβαίνω τα πολύτριχα τα τεμαχίζετε σε μικρότερα μοσχεύματα. Αν ναι, έχετε δει διαφορές στη βιωσιμότητα τους σε σχέση με αυτά που μπαίνουν ατόφια;

@GEORGIOS ZONTOS

Μια απάντηση και στο παραπάνω αν γίνεται.
 

psilos@92

New Member
Καλησπέρα και από εμένα αν και λίγο καθυστερημένα από τι φαίνεται!
Μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση σε αυτό το νήμα!
Και θα ήταν πολύ ενδιαφέρον αν συνεχιζόταν και για εμάς που είμαστε σε διαδικασία αναζήτησης..

Αλλά να φανταστώ πως με τα "φανταστικά" σχόλια 2-3μελων στο τελευταίο περιστατικό που μας έδειξε ο γιατρός απλά σταμάτησε(και εγω αυτό θα έκανα)!

Προσωπική μου άποψη το αποτέλεσμα με 2.200grafts και σε αυτή την μεγάλη επιφάνεια είναι πάρα πολύ καλό!!

Αυτό που θέλω να τονίσω και το εχώ δει αρκετές φορές διαβάζοντας το φόρουμ πολύ καιρό πριν γίνω μέλος είναι πως υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που κάνουν μόνο κακό με τον τρόπο τους(επανειλημμένα)!

Είναι καλό να λέμε την γνώμη μας και τς απορίες μας και να υπάρχει μια συζήτηση με σεβασμό προς τον ασθενή και προς το εκάστοτε γιατρο!
Και δεν αρκεί η δικαιολογία έτσι είναι ο χαρακτήρας του είναι επιθετικός, τα λέει έξω από τα δόντια κλπ κλπ.

Τουλάχιστον δείξτε σεβασμό σε εμάς που είμαστε σε διαδικασία αναζητήσεις και είμαστε πολλοί...
Δεν είναι το σπίτι σας εδώ μέσα επειδή μπορεί να είστε
Παλιοί!
Με σεβασμό, δεν θέλω να ανοίξω πόλεμο, και είναι μια γενική παρατηρήση που μόνο κακό κάνει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Είναι αυτό που λέμε είναι έτσι είναι έτσι είναι μ@κ@κ@ς αλλά στο τέλος βάζεις και αλλά,είναι καλό παιδί ,ώστε να μην φανείς κακός.φιλε ψηλέ,που είδες εσύ περίεργα μνμ και δικαιολογεις ότι δεν απάντησε ο γιατρός?τι περίεργο ακούστηκε?εδώ ο άνθρωπος χρειαζόταν για να μην πω παραπάνω από τα διπλά,θα πω απλά τα διπλά μοσχεύματα..ειλικρινά δεν καταλαβαίνω ορισμένα άτομα τι θέλουν να πουν.σοβαρα τώρα όπως εσύ με αυτό που λες.δλδ δεν έχεις απορία γιατί δεν μπήκαν παραπάνω μοσχεύματα?ανέφερα πως παίζει και το οικονομικό κομμάτι..κατά τα άλλα τι άλλο να πω?μέτριο οπτικά επειδή χρειαζοταν πολύ περισσότερα grafts.το να μην απαντώνται αυτά ,και εγώ "φανταστικά" όλα τα βλέπω..είσαι σε αναζήτηση λες,δεν σε ενδιαφέρει γιατί δεν μπήκαν περισσότερα ώστε να δωθεί μια λύση ικανοποιητική ?τι αναζήτηση κάνεις?
 
Μπλουζα