Ζώντος Γεώργιος

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
O λογος των μοσχευμάτων μου κυμαίνεται από 2.75 μεχρι 3.6 με πιο συχνο ευρος το 2.9 με 3.3 .Αυτό ωφειλεται στην τεχνικη μου την οποια θα εξηγησω άλλη φορα και την βαθια γνωση του FUE
Γιατρέ
Ομολογώ να πω πως τέτοιους λόγους προσωπικά δεν έχω δει παγκοσμίως παρά μόνο από τους Ισπανούς που φτάνουν max μέχρι 2.90.
Δεν εμπεριέχει κίνδυνο όταν είναι πάνω από 2.5-2.60 να χαθεί η φυσικότητα του αποτελέσματος?
Γιατί εκεί είναι το όριο.
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Γιατρέ
Ομολογώ να πω πως τέτοιους λόγους προσωπικά δεν έχω δει παγκοσμίως παρά μόνο από τους Ισπανούς που φτάνουν max μέχρι 2.90.
Δεν εμπεριέχει κίνδυνο όταν είναι πάνω από 2.5-2.60 να χαθεί η φυσικότητα του αποτελέσματος?
Γιατί εκεί είναι το όριο.
σου φαινεται να εχει χαθει η φυσικοτητα στο περιστατικο που εβαλα ?όχι βεβαια διοτι το μυστικο είναι η σωστη κατανομή .Επιπλέον τα μοσχεύματα είναι απολυτως φυσικα όπως ακριβως φυτρωνουν δεν πρόκειται για συνδιασμο μοσχευμάτων .Πρόκειται για απολυτως φυσικα και ακεραια μοσχεύματα .Στη Δανια εχουμε καλυτερους λογους .΄;)))
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
σου φαινεται να εχει χαθει η φυσικοτητα στο περιστατικο που εβαλα ?όχι βεβαια διοτι το μυστικο είναι η σωστη κατανομή .Επιπλέον τα μοσχεύματα είναι απολυτως φυσικα όπως ακριβως φυτρωνουν δεν πρόκειται για συνδιασμο μοσχευμάτων .Πρόκειται για απολυτως φυσικα και ακεραια μοσχεύματα .Στη Δανια εχουμε καλυτερους λογους .΄;)))
Μια παρατηρηση το ονομα μου είναι Ζώντος Γεώργιος
 

vlafo

Well-Known Member
σου φαινεται να εχει χαθει η φυσικοτητα στο περιστατικο που εβαλα ?όχι βεβαια διοτι το μυστικο είναι η σωστη κατανομή .Επιπλέον τα μοσχεύματα είναι απολυτως φυσικα όπως ακριβως φυτρωνουν δεν πρόκειται για συνδιασμο μοσχευμάτων .Πρόκειται για απολυτως φυσικα και ακεραια μοσχεύματα .Στη Δανια εχουμε καλυτερους λογους .΄;)))
Το αποτέλεσμα είναι άκρως φυσικό και εντυπωσιακό,απλά προσπαθώ να κατανοήσω και να ερμηνεύσω με τις γνώσεις που διαθέτω αυτούς τους εξωπραγματικούς λόγους.
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Το αποτέλεσμα είναι άκρως φυσικό και εντυπωσιακό,απλά προσπαθώ να κατανοήσω και να ερμηνεύσω με τις γνώσεις που διαθέτω αυτούς τους εξωπραγματικούς λόγους.
Είναι αποτέλεσμα 17 χρονων ενασχόλησης με το αντικειμενο φιλε μου
 

vlafo

Well-Known Member
Είναι αποτέλεσμα 17 χρονων ενασχόλησης με το αντικειμενο φιλε μου
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα λοιπόν να συνεχίσουμε να βλέπουμε διάφορα περιστατικά σας,για να μπορούμε να τα αναλύουμε και να τα σχολιάζουμε.
 

Stratos

Well-Known Member
Επιτέλους και ενας γιατρός με ωραια αποτελέσματα στην Ελλάδα. Μπορω να ρωτησω αν βαζετε απο γενια σε περιπτωση φτωχης δοτριας και ποσο κοστιζει μια μεταμόσχευση; Ευχαριστώ.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν είναι στην Ελλάδα αλλά Δανία.
Του χρόνου μας ενημέρωσε θα δραστηριοποιηθεί Ελλάδα.
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Επιτέλους και ενας γιατρός με ωραια αποτελέσματα στην Ελλάδα. Μπορω να ρωτησω αν βαζετε απο γενια σε περιπτωση φτωχης δοτριας και ποσο κοστιζει μια μεταμόσχευση; Ευχαριστώ.
θα απαντησω μονο στο πρωτο σκελος της ερωτησης .ΦΥΣΙΚΑ !Αλλα αυτό είναι μεγαλο θεμα και υπαρχουν απολυτες ενδείξεις και θελει προσχη στην κατανομή και ειδικη προετοιμασια πριν την επεμβαση .Αυτά προς το παρον .Όπως ειπα θα επιμείνω σε αποτέλεσμα της δουλειας μου και θα προστατευσω τη επαγγελματικη μου τιμη !
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Επιτέλους και ενας γιατρός με ωραια αποτελέσματα στην Ελλάδα. Μπορω να ρωτησω αν βαζετε απο γενια σε περιπτωση φτωχης δοτριας και ποσο κοστιζει μια μεταμόσχευση; Ευχαριστώ.
Σε ευχαριστω παντως για τα καλα σου λογια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GEORGIOS ZONTOS

New Member
όχι μονο κανω μετρήσεις εγω και οι συνεργατες μου στο Πανεπιστημιο εχουμε κατασκευασει ένα ειδικο πρόγραμμα που κανει πληρη αναλυση της δοτριας ζωνης και της λήπτριας περιοχης και μετραει την μεση τιμη της πυκνότητας ,της διαμετρου τις τριχας τα εμβαδα και το hair diameter index θα σας πω άλλη φορα για αυτό αλλα να ξερετε ότι το αποτέλεσμα εξαρτάται από το γινομενο της πυκνότητας μαλλιων και του παχους της τριχας .Εχω λοιπον την δυνατοτητα να ποσοτικοποιω το πρόβλημα με ειδικη παραμετρο και ετσι να υπολογιζω τον ελαχιστο αριθμο τριχων που πρεπει να αφαιρεθουν από την δοτρια ζωνη για να πετυχω το μεγιστο ογκο μαλλιων .Αυτά εχουν παρουσιαστεί στο παγκοσμιο συνεδριο της ISHRS σε κοινη επιστημονικη εργασια με τον Dr James Harris .
 

Stratos

Well-Known Member
Σε ευχαριστω παντως για τα καλα σου λογια
Εχω οπως και πολλοι αλλοι ασχημες εμπειρίες απο μεταμοσχεύσεις σε ελληνικες κλινικες στο παρελθον και χαιρομαι οταν βλεπω αξιολογους Ελληνες γιατρους σε αυτον τον τομεα. Οποτε προς το παρον δεν αναλαμβανετε περιστατικα στην Ελλάδα;
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Εχω οπως και πολλοι αλλοι ασχημες εμπειρίες απο μεταμοσχεύσεις σε ελληνικες κλινικες στο παρελθον και χαιρομαι οταν βλεπω αξιολογους Ελληνες γιατρους σε αυτον τον τομεα. Οποτε προς το παρον δεν εχετε περιστατικα στην Ελλάδα;
[/QUOε
εχω λιγα περιστατικα από ανθρώπους που εμαθαν για μενα και ειχα την τιμη και την χαρα να μου εμπιστευτούν την αποκατασταση του πρόβληματος τους .Αλλα δεν εχω κλινικη ακομα .Και καποιοι που ηρθαν στη Δανια για το λογο αυτό .Το δευτερο περιστατικο που εχω δημοσιευσει εδώ είναι Ελληνας ,οι αλλοι δυο Δανοι .Δυστυχως ελλειψα από τηνΕλλαδα 13 χρονια και για αυτό δεν με γνωρίζει το Ελληνικο κοινο .
 

Stratos

Well-Known Member
Το δυστυχως δεν το καταλαβαινω, απο αυτα που βλεπουμε και κρινουμε μαλλον ευτυχως να λετε που αποφυγατε την μιζερη και κομπογιαννιτικη ελληνικη πραγματικοτητα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητε φιλε .Είναι δυνατον να χρησιμοποιώ το δολοφονικο 1.2μμ punch ??????Τα εργαλεία που χρησιμοποιώ είναι 0.8 ,0,9 και κυριως 0.85 .Στο ακουρευτο κανω χρηση του 0.9 .Ο λογος των μοσχευμάτων μου κυμαίνεται από 2.75 μεχρι 3.6 με πιο συχνο ευρος το 2.9 με 3.3 .Αυτό ωφειλεται στην τεχνικη μου την οποια θα εξηγησω άλλη φορα και την βαθια γνωση του FUE .Eπισης στην χρηση της τεχνικης vertical extraction που ελαχιστοποιεί το transection rate and the partial transection rate .Βεβαια δεν διαμερισματοποιω τα μοσχεύματα in vivo διοτι δεν πιστευω σε αυτό διοτι τα περισσοτερα δεν φυτρωνουν .Όταν αφηνεις τριχες πισω είναι πιθανότατα τραυματισμένες .Επισης ο τραυματισμος της δοτριας ζωνης είναι ο ελάχιστος δυνατος και kaτα συνεπεια δεν υπαρχει μεγαλη μετατραυματικη ινωση που θα κανει ένα μελλοντικο πεpiστατικο ιδιαιτερα δυσκολο .Όμως προς το παρον δεν θα μπω σε περισσοτερες λεπτομέρειες .Ο λογος που εχω μπει στο σαιτ είναι διοτι καποιοι με αποκαλεσαν θεωτητικο ,ότι δεν εχω αποτελέσματα και ότι δεν δειχνω περιστατικα από κοντινη ληψη διοτι δεν αντεχω στην συγκριση με περιστατικα αλλον γιατρον (τους οποιους τιμω και σεβομαι παντοτε ) Ετσι θα επικεντρωθώ στο παρον να σας παρουσιάζω αποτελέσματα μου μεχρι καποιοι να εχουν το θάρρος να ανακαλεσουν .
Μετα θα μιλησουμε για ότι θελετε .ετσι λοιπον εδώ θα βαλω σημερα ένα άλλο περιστατικο να παρετε μια ιδεα της δουλειας μου από θεωρητικούς σαν εμενα .

Χαίρομαι που ένας ακόμα γιατρός πιστοποιεί την πάγια αντίληψη πολλών από εμάς για την σημασία του μεγέθους των punch γιατί αρκετοί της DHI επιμένουν στις παλιές "καλές" συνήθειες και μάλιστα δεν το κρύβουν ακόμα και σήμερα. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είμαι υπέρμαχος των μεγάλων λόγων αφού είναι το πιο εύκολα διαχειρίσιμο μέγεθος από αυτά που επηρεάζουν την κάλυψη και έχω κατ' επανάληψη τονίσει ότι δεν επηρεάζουν την φυσικότητα όταν γίνει σωστή διαχείριση. Βέβαια για να τα λέμε και όλα πρέπει να συναινεί και η φύση αφού δεν εμπίπτουν όλοι οι ασθενείς σε κατηγορία λόγων 2.9-3.3. Αρκετοί (συμπεριλαμβανομένου και εμού) με το ζόρι φτάνουμε το 2.0. Άρα χρειάζεται να μπει στο παιχνίδι και η πυκνότητα πάντα με γνώμονα πρωτίστως την ασφάλεια.

Τέλος θα σας παρακαλέσω να μην χρησιμοποιείτε την έκφραση "κάποιοι" ως προς το ¨θεωρητικός". Μόνο εγώ σας αποκάλεσα έτσι και όπως σας έγραψα πιο πριν δεν έχω κανένα πρόβλημα να ανακαλέσω εφόσον δούμε παρουσιάσεις δουλειών σας και ειδικά ανεξάρτητων περιστατικών όταν με το καλό ξεκινήσετε τις επεμβάσεις στην Ελλάδα. Επίσης, οι υπαινιγμοί σας περί "θάρρους" είναι αχρείαστοι, δεν χρειάζεται θάρρος για να διορθώσεις ένα λάθος. Είναι αυτονόητη υποχρέωση διότι ουδείς αλάνθαστος.
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Χαίρομαι που ένας ακόμα γιατρός πιστοποιεί την πάγια αντίληψη πολλών από εμάς για την σημασία του μεγέθους των punch γιατί αρκετοί της DHI επιμένουν στις παλιές "καλές" συνήθειες και μάλιστα δεν το κρύβουν ακόμα και σήμερα. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είμαι υπέρμαχος των μεγάλων λόγων αφού είναι το πιο εύκολα διαχειρίσιμο μέγεθος από αυτά που επηρεάζουν την κάλυψη και έχω κατ' επανάληψη τονίσει ότι δεν επηρεάζουν την φυσικότητα όταν γίνει σωστή διαχείριση. Βέβαια για να τα λέμε και όλα πρέπει να συναινεί και η φύση αφού δεν εμπίπτουν όλοι οι ασθενείς σε κατηγορία λόγων 2.9-3.3. Αρκετοί (συμπεριλαμβανομένου και εμού) με το ζόρι φτάνουμε το 2.0. Άρα χρειάζεται να μπει στο παιχνίδι και η πυκνότητα πάντα με γνώμονα πρωτίστως την ασφάλεια.

Τέλος θα σας παρακαλέσω να μην χρησιμοποιείτε την έκφραση "κάποιοι" ως προς το ¨θεωρητικός". Μόνο εγώ σας αποκάλεσα έτσι και όπως σας έγραψα πιο πριν δεν έχω κανένα πρόβλημα να ανακαλέσω εφόσον δούμε παρουσιάσεις δουλειών σας και ειδικά ανεξάρτητων περιστατικών όταν με το καλό ξεκινήσετε τις επεμβάσεις στην Ελλάδα. Επίσης, οι υπαινιγμοί σας περί "θάρρους" είναι αχρείαστοι, δεν χρειάζεται θάρρος για να διορθώσεις ένα λάθος. Είναι αυτονόητη υποχρέωση διότι ουδείς αλάνθαστος.
Αγαπητε φιλε δεν εχω καμια σχεση με το τι κανει η DHI αφου αυτοι εχουν '' δικη τους τεχνικη '' και πρωτόκολλο το οποιο δεν με αφορα .Η φυση βοηθαει στον υψηλο λογο μοσχευμάτων μεγαλο λογο παιζει και η ικανοτητα του γιατρου να εξαγει στοχευμενα ακέραια μοσχεύματα χωρις βεβαια να προκαλεσει overharvesting της δοτριας ζωνης .Θα επιμείνω στα αποτελέσματα μιας και αυτό είναι το σημαντικο της υπόθεσης .FUE ,0.85mm motorized punch ,6021 τριχες περιπου 1880 μοσχεύματα .Φωτογραφιες πριν και 12 μηνες μετα .
 

Συνημμένα

  • IMG_1239.JPG
    IMG_1239.JPG
    373.9 KB · Προβολές: 138
  • IMG_1240.JPG
    IMG_1240.JPG
    214.3 KB · Προβολές: 136
  • IMG_1241.JPG
    IMG_1241.JPG
    131.6 KB · Προβολές: 127
  • IMG_1242.JPG
    IMG_1242.JPG
    133.1 KB · Προβολές: 120
  • IMG_1243.JPG
    IMG_1243.JPG
    98.7 KB · Προβολές: 135
Μπλουζα