Ζώντος Γεώργιος

brizdirek

New Member
Χαιρετώ την ομάδα.
Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ή ακούσει/διαβάσει για τον γιατρό Ζόντο Γεώργιο?

Προσωπικά βρίσκομαι σε αναζήτηση κατάλληλου γιατρού για μεταμόσχευση και κοιτάζω να αποκλείσω τις εγχώριες περιπτώσεις πρώτα
αφού στο εξωτερικό οι λύσεις ποικίλουν.

Ο συγκεκριμένος φαίνεται να έχει δουλέψει για χρόνια στη Δανία σε μια first class κλινική, είναι fellow στο ISHRS, μέλος στο ΑΒHRS και γράφεται
ότι έχει αναλάβει χιλιάδες περιπτώσεις αποκλειστικά με FUE.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
που ειναι αυτα τα χιλιαδες ; Με χιλιαδες περιστατικα φανταζομαι θα υπαρχει πολυ πλουσιο φωτογραφικο υλικο με αποτελεσματα . Αν δεν υπαρχει φωτογραφικο υλικο τοτε δεν υπαρχει και λογος για συζητηση καν.
 

manly_Man

Well-Known Member
ψαχνοντας στο google βρηκα την σελιδα του..νομιζω σε αυτον αναφερεται
 

brizdirek

New Member
Ναι αυτός είναι, υπάρχει υλικό γενικά από αποτελέσματα αν ψαξει κάποιος και την κλινικη του που πρέπει να ηταν επικεφαλης.
Και γενικά πρέπει να είναι δραστήριος και με έρευνα. Αυτη την εντύπωση μου δίνει, αλλα στο forum δεν εχω δει κατι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ψαχνοντας στο google βρηκα την σελιδα του..νομιζω σε αυτον αναφερεται

Εϊναι αυτή παρουσίαση αποτελεσμάτων? Δικαιολογείται μόνο αν δεν τον ενδιαφέρει το marketing μέσω internet.
 

brizdirek

New Member
Εϊναι αυτή παρουσίαση αποτελεσμάτων? Δικαιολογείται μόνο αν δεν τον ενδιαφέρει το marketing μέσω internet.

Μπορεί ναι, μπορει και όχι. Προσωπικά είμαι περισσότερο του face του face, να δω από κοντά αποτελέσματά του και να έχω και ανεξάρτητη μαρτυρία από άλλους. Το επιθετικό μάρκετινγκ (όχι το σε λογικά πλαίσια marketing που εννοείς εσυ) που έχω συναντήσει αλλού στην Ελλάδα από το σύντομο ψαξιμό μου με απομακρύνει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως ο εν λόγω γιατρός δεν είναι νέος, δεν έχει παρουσία στο φόρουμ αλλά και ούτε ιδιαίτερη φήμη για τα πρακτικά επιτεύγματά του στο χώρο των μμ. Περισσότερο θεωρητικός θα έλεγα.
 

GEORGIOS ZONTOS

New Member
Πάντως ο εν λόγω γιατρός δεν είναι νέος, δεν έχει παρουσία στο φόρουμ αλλά και ούτε ιδιαίτερη φήμη για τα πρακτικά επιτεύγματά του στο χώρο των μμ. Περισσότερο θεωρητικός θα έλεγα.
Δεν ειχα σκοπο να απαντησω αλλα τυχαια επεσα πανω σε αυτο το σχολειο κανοντας περιηγηση στο διαδυκτιο .Θα ηθελα λοιπον αγαπητε moderator να σε ενημερωσω οτι δεν ειμαι καθολου θεωρητικος και ασχολουμαι με το FUE κλινικα και ερευνητικα απο το 2003 .Μαλιστα εκανα την πρωτη μεταμοσχευση FUE στην Αθηνα στην DHI στην οποια δουλεψα για 5 χρονια μεχρι το 2008,και εκπαιδευσα παρα πολλους γιατρους Εν συνεχεια συνεχισα στη Δανια και συγκεκριμενα στην Κοπεγχαγη μεχρι το 2020 .Βασικα εχω κανει περισσοτερες μεταμοσχευσεις με την τεχνικη FUE απο καθε αλλο γιατρο στην Ελλαδα .Και η κλινικη και ερευνητικη μου εμπειρια αποτυπωνεται στις διακρισεις μου σαν FELLOW της ISHRS και Διπλωματουχως του ABHRS .To γεγονος οτι δεν δουλευα στην Ελλαδα για χρονια δεν σου επιτρεπει να με χαρακτηριζεις θεωρητικο .Το σαιτ μου που εκανες τον κοπο να επισκεφτεις θα ειδες οτι ειναι μια προσωπικη σελιδα ενημερωσης και οχι σελιδα μαρκετινκ γιατι απλα η κλινικη μου στη Δανια εχει το απαραιτητο σαιτ .Δεν εχω αναγκη βλεπεις να κανω αυτο τον τυπο μαρκετινκ που εννοεις εσυ για να ""ψαρευω ""πελατες μεσα απο φορουμ κλπ.Εγω αντιμετωπιζω τους ασθενεις μου ως γιατρος και οχι ως επιχειρηματιας.Νομιζω πως το σαιτ που εκπροσωπεις και ειναι ακρετα εγκυρο απαιτει να δινονται πιο προσεκτικες απαντησεις οταν αυτες προερχονται απο υπευθυνους παραγοντες .
 

aeratos28

Just aeratos
Τελικά ο brizdirek επαλήθευσε τον κανόνα ..αλεξιπτωτιστές τυχαίοι δεν υπάρχουν στο φόρουμ.καλως ήρθατε και οι δύο,brizdirek και γιατρέ Ζόντο..καλό θα ήταν να έλεγες ότι τον ξέρεις όμως τον γιατρό μεγάλε.ναι?όχι ότι θα αλλάξει κάτι αλλά για τους τύπους ξέρεις.αντε καλή συνέχεια να έχουμε.!!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Δεν ειχα σκοπο να απαντησω αλλα τυχαια επεσα πανω σε αυτο το σχολειο κανοντας περιηγηση στο διαδυκτιο .Θα ηθελα λοιπον αγαπητε moderator να σε ενημερωσω οτι δεν ειμαι καθολου θεωρητικος και ασχολουμαι με το FUE κλινικα και ερευνητικα απο το 2003 .Μαλιστα εκανα την πρωτη μεταμοσχευση FUE στην Αθηνα στην DHI στην οποια δουλεψα για 5 χρονια μεχρι το 2008,και εκπαιδευσα παρα πολλους γιατρους Εν συνεχεια συνεχισα στη Δανια και συγκεκριμενα στην Κοπεγχαγη μεχρι το 2020 .Βασικα εχω κανει περισσοτερες μεταμοσχευσεις με την τεχνικη FUE απο καθε αλλο γιατρο στην Ελλαδα .Και η κλινικη και ερευνητικη μου εμπειρια αποτυπωνεται στις διακρισεις μου σαν FELLOW της ISHRS και Διπλωματουχως του ABHRS .To γεγονος οτι δεν δουλευα στην Ελλαδα για χρονια δεν σου επιτρεπει να με χαρακτηριζεις θεωρητικο .Το σαιτ μου που εκανες τον κοπο να επισκεφτεις θα ειδες οτι ειναι μια προσωπικη σελιδα ενημερωσης και οχι σελιδα μαρκετινκ γιατι απλα η κλινικη μου στη Δανια εχει το απαραιτητο σαιτ .Δεν εχω αναγκη βλεπεις να κανω αυτο τον τυπο μαρκετινκ που εννοεις εσυ για να ""ψαρευω ""πελατες μεσα απο φορουμ κλπ.Εγω αντιμετωπιζω τους ασθενεις μου ως γιατρος και οχι ως επιχειρηματιας.Νομιζω πως το σαιτ που εκπροσωπεις και ειναι ακρετα εγκυρο απαιτει να δινονται πιο προσεκτικες απαντησεις οταν αυτες προερχονται απο υπευθυνους παραγοντες .
Καλημερα! Τον καιρο αυτο που χειρουργειτε? Εννοω διεξαγονται επεμβασεις απο εσας στην Ελλαδα? Κανετε οντως body fue? Ποσο κοστιζουν οι μεταμοσχευσεις σας? Εχετε τιμη ανα γκραφτ ή τιμη ανα συνεδρια? Πειτε μας καποια τιμη..ενημερωστε μας! Μπραβο που μπηκατε στο φορουμ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member

Βρηκα μονος μου την απαντηση επειτα απο ψαξιμο...στο βιντεακι της συγκεκριμενης επεμβασης γραφει τοποθεσια: Athens !
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Οριστε και η επεμβαση με το μηχανημα artas!

Λεει ο dr Zontos για την επιδειξη που θα γινοταν(στο σεμιναριο που τελικα πραγματοποιηθηκε):
Αξίζει όμως να αναφέρω πως ο καθηγητής Harris θα κάνει επίδειξη μεταμόσχευσης με τη χρήση του ρομποτικού συστήματος ARTAS.

www.patrisnews.com/dr-georgios-zontos-tipota-den-sou-charizete/

Οποτε καλο ειναι να μην ισχυριζομαστε οτι δεν πετυχαινουν κατι εντυπωσιακο οι μεταμοσχευσεις με τη χρηση του συγκεκριμενου ρομποτ! Για να το εμπιστευονται κορυφαιοι γιατροι, σημαινει οτι αξιζει κι αυτη η μεθοδος επεμβασης!
 

brizdirek

New Member
Τελικά ο brizdirek επαλήθευσε τον κανόνα ..αλεξιπτωτιστές τυχαίοι δεν υπάρχουν στο φόρουμ.καλως ήρθατε και οι δύο,brizdirek και γιατρέ Ζόντο..καλό θα ήταν να έλεγες ότι τον ξέρεις όμως τον γιατρό μεγάλε.ναι?όχι ότι θα αλλάξει κάτι αλλά για τους τύπους ξέρεις.αντε καλή συνέχεια να έχουμε.!!

Στο forum αρχισα να γράφω πριν κανα εξάμηνο. Διαβαζα απο πιο παλιά. Επισκεφτηκα face to face Αναστασσακη κ Ζοντο. Οταν ανοιξα αυτό το νημα εγραψα "Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ή ακούσει/διαβάσει για τον γιατρό Ζόντο Γεώργιο?" Κι αυτό γιατί θέλω παντα να διασταυρωνω πληροφορίες πριν αποφασισω κάτι τοσο σημαντικό για μένα. Μεχρι τωρα δεν εγραψα τη γνώμη μου για κανένα απο τους 2 αν κ εχω σχηματισει ηδη αποψη. Κι αυτό για να μην επηρεασω ανθρώπους εδω μεσα ουτε κ να δεχτω αστεία σχόλια γιατί το εχω δει εδω μεσα πως παει το πράγμα απο πολλούς. Αερατε εγω θα σε κατετασα σε μια απο τις επόμενες κατηγορίες. Ειτε υποκινουμενος απο καποια κλινική στην Ελλάδα κ χλευαστης, ειτε ψεκασμενος-χωμενος σε θεωριες συνωμοσιας ειτε ακόμα παιδάκι κ ανωριμος. Τι απ αυτα εισαι? Μιλα για τον εαυτό σου, θα αφήσω τα άλλα μέλη να σου κάνουν τον ψυχολόγο. Φιλικά πάντα ε!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Στο forum αρχισα να γράφω πριν κανα εξάμηνο. Διαβαζα απο πιο παλιά. Επισκεφτηκα face to face Αναστασσακη κ Ζοντο. Οταν ανοιξα αυτό το νημα εγραψα "Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ή ακούσει/διαβάσει για τον γιατρό Ζόντο Γεώργιο?" Κι αυτό γιατί θέλω παντα να διασταυρωνω πληροφορίες πριν αποφασισω κάτι τοσο σημαντικό για μένα. Μεχρι τωρα δεν εγραψα τη γνώμη μου για κανένα απο τους 2 αν κ εχω σχηματισει ηδη αποψη. Κι αυτό για να μην επηρεασω ανθρώπους εδω μεσα ουτε κ να δεχτω αστεία σχόλια γιατί το εχω δει εδω μεσα πως παει το πράγμα απο πολλούς. Αερατε εγω θα σε κατετασα σε μια απο τις επόμενες κατηγορίες. Ειτε υποκινουμενος απο καποια κλινική στην Ελλάδα κ χλευαστης, ειτε ψεκασμενος-χωμενος σε θεωριες συνωμοσιας ειτε ακόμα παιδάκι κ ανωριμος. Τι απ αυτα εισαι? Μιλα για τον εαυτό σου, θα αφήσω τα άλλα μέλη να σου κάνουν τον ψυχολόγο. Φιλικά πάντα ε!
Τίποτα απ' αυτά δεν είναι ....απλά λίγο παραπάνω νευρικός αλλά στην ουσία μιλάει σωστά τις περισσότερες φορές κατά γενική ομολογία ...σε κτλ να νευριάζεις μαζί του γιατί έτσι ήμουν κ εγώ φορτωμένος με το καλημέρα όταν μπήκα στο φόρουμ ....δώσε λίγο χρόνο αφού είσαι νέος κ μείνε στην ουσία του νήματος ...μην κάνεις αντιδικίες τώρα προσωπικές και ξεχυλωθει το νήμα σου ...ας μάθουμε για τον γιατρό σου εν ολίγης...
 

vlafo

Well-Known Member
Ο αεράτος το χάνει γενικά στο επικοινωνιακό κομμάτι είναι επιθετικός και δεν προσεγγίζει όπως θα έπρεπε τους νέους και είναι κοφτός,αλλά γνωρίζει,είναι αντικειμενικός και μιλάει πάντα με επιχειρήματα ,οπότε συνέχισε όπως σου λέει ο Γιώργος να μας πεις πράγματα.
 

brizdirek

New Member
Τίποτα απ' αυτά δεν είναι ....απλά λίγο παραπάνω νευρικός αλλά στην ουσία μιλάει σωστά τις περισσότερες φορές κατά γενική ομολογία ...σε κτλ να νευριάζεις μαζί του γιατί έτσι ήμουν κ εγώ φορτωμένος με το καλημέρα όταν μπήκα στο φόρουμ ....δώσε λίγο χρόνο αφού είσαι νέος κ μείνε στην ουσία του νήματος ...μην κάνεις αντιδικίες τώρα προσωπικές και ξεχυλωθει το νήμα σου ...ας μάθουμε για τον γιατρό σου εν ολίγης...

Γιώργο δεν είναι γιατρός "μου" ο άνθρωπος. Τουλάχιστον οχι ακόμα γιατί δεν εχω αποφασίσει. Αλήθεια δεν θυμώνω όταν βλέπω τέτοια, εχω σοβαρότερα πράγματα για να θυμωσω. Το forum χρειάζεται υπεράσπιση ομως γιατί είναι πολυ σοβαρή πηγή γνώσης για όλους κ όταν γίνονται προσωπικες επιθέσεις μονο να χάσουν έχουν ολοι. Οταν κιόλας μπαίνουν κ γιατροί κ αρχίζει αυτό το παιχνιδάκι είναι ακομα πιο κρίμα γιατί θα φεύγουν τρέχοντας. Το είδαμε κ πρόσφατα αυτο...
 

manly_Man

Well-Known Member
Στο forum αρχισα να γράφω πριν κανα εξάμηνο. Διαβαζα απο πιο παλιά. Επισκεφτηκα face to face Αναστασσακη κ Ζοντο. Οταν ανοιξα αυτό το νημα εγραψα "Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ή ακούσει/διαβάσει για τον γιατρό Ζόντο Γεώργιο?" Κι αυτό γιατί θέλω παντα να διασταυρωνω πληροφορίες πριν αποφασισω κάτι τοσο σημαντικό για μένα. Μεχρι τωρα δεν εγραψα τη γνώμη μου για κανένα απο τους 2 αν κ εχω σχηματισει ηδη αποψη. Κι αυτό για να μην επηρεασω ανθρώπους εδω μεσα ουτε κ να δεχτω αστεία σχόλια γιατί το εχω δει εδω μεσα πως παει το πράγμα απο πολλούς. Αερατε εγω θα σε κατετασα σε μια απο τις επόμενες κατηγορίες. Ειτε υποκινουμενος απο καποια κλινική στην Ελλάδα κ χλευαστης, ειτε ψεκασμενος-χωμενος σε θεωριες συνωμοσιας ειτε ακόμα παιδάκι κ ανωριμος. Τι απ αυτα εισαι? Μιλα για τον εαυτό σου, θα αφήσω τα άλλα μέλη να σου κάνουν τον ψυχολόγο. Φιλικά πάντα ε!
ποιος απο τους 2 που επισκεφτηκες σου εκανε καλυτερη εντυπωση φιλε brizdirek;
 

vlafo

Well-Known Member

Βρηκα μονος μου την απαντηση επειτα απο ψαξιμο...στο βιντεακι της συγκεκριμενης επεμβασης γραφει τοποθεσια: Athens !
Κατά αρχήν στο βίντεο λέει για 10500 μοσχεύματα,αλλά είναι λάθος, έχει βάλει 5000g+ γιατί αναφέρει 6500 τριχες +3800 στη δεύτερη μμ,άρα σύνολο 10.300 τρίχες.
 
Μπλουζα