Επιτυχημενη θεραπεια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Υπαρχει κανεις που να εχει ολοκληρωση με επιτυχια τη θεραπεια του και να βρισκετε στο σταδιο της συντηρησης;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

Οποτε απ'οτι καταλαβαινω τσαμπα παιδευομαστε..Προκειμενου να κρατησουμε για λιγα χρονια τα μαλλια μας.. Πιστευα οτι θα ισχυε οτι αν κανεις σωστα μια θεραπεια και εν συνεχεια κανεις συντηρηση (αν οχι εφ ορου ζωης- μεχρι να βγει κατι εξισου αποτελεσματικο στο μελλον) θα εχεις το αποτελεσμα που θες..Δηλαδη μαλλια υγιη και μη ευαισθητητα στη DHT..αλλα απ'αυτα που διαβασα κ τα γραφηματα ξενερωσα ρε παιδια...
 

aggelos

Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

Με λιγα λογια σε 5 χρονια οτι και να κανουμε στο ιδιο σημειο θα βρεθουμε....Φαινεται πως η μεταμοσχευση ειναι μονοδρομος ???
 

azyx

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

aggelos είπε:
Με λιγα λογια σε 5 χρονια οτι και να κανουμε στο ιδιο σημειο θα βρεθουμε....Φαινεται πως η μεταμοσχευση ειναι μονοδρομος ???

Oxi φιλε!Αν δεν κανεις τιποτα τωρα σε 5 χρονακια θα εχεις χασει άγνωστο ποσο μαλι! με θεραπεια=big3 μετα απο 5 χρονια θα εχεις περισσοτερεs τριχες απ οτι τωρα...

Μερικες φοτο big3 ξεκινησα τελος αυγουστου! (εβαζα για 6 μηνες μονο fungoral πιο πριν)
τον τελευτεο μηνα βαζω και
5χ φορες τη μερα μινοξ στους κροταφους
2χ φορες τη μερα τρετινοινη στους κροταφους
righttemple.jpg
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

azyx είπε:
...με θεραπεια=big3 μετα απο 5 χρονια θα εχεις περισσοτερεs τριχες απ οτι τωρα...

Φυσικά ο καθένας από εμάς έχει την άποψη του (και κάθε άποψη είναι σεβαστή) ... αλλά κατά εμένα (και όχι μόνο) μετά από 5 χρόνια
με τα υπάρχοντα φάρμακα δεν υπαρχει περίπτωση να έχει κάποιος περισσότερες τρίχες από ότι τώρα...

Με το Big 3 μπορεί να συντηρήσεις ή χάσεις λιγότερες τρίχες (στα ευκολότερα σημεία - κορυφή) από ότι αν δεν έκανες καμία θεραπεία ΑΛΛΑ στα επίμαχα σημεία (κυρίως κροτάφους) θα έχεις ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ λιγότερες τρίχες ... :'(

Έτσι τελικά η γενικότερη εικόνα σου (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα φίλε azyx) μετά από 5 χρόνια θα είναι σίγουρα χειρότερη :'( :'(
 

azyx

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

tropheus είπε:
[quote author=azyx link=topic=1176.msg19754#msg19754 date=1257063776]

...με θεραπεια=big3 μετα απο 5 χρονια θα εχεις περισσοτερεs τριχες απ οτι τωρα...

Φυσικά ο καθένας από εμάς έχει την άποψη του (και κάθε άποψη είναι σεβαστή) ... αλλά κατά εμένα (και όχι μόνο) μετά από 5 χρόνια
με τα υπάρχοντα φάρμακα δεν υπαρχει περίπτωση να έχει κάποιος περισσότερες τρίχες από ότι τώρα...

Με το Big 3 μπορεί να συντηρήσεις ή χάσεις λιγότερες τρίχες (στα ευκολότερα σημεία - κορυφή) από ότι αν δεν έκανες καμία θεραπεία ΑΛΛΑ στα επίμαχα σημεία (κυρίως κροτάφους) θα έχεις ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ λιγότερες τρίχες ... :'(

Έτσι τελικά η γενικότερη εικόνα σου (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα φίλε azyx) μετά από 5 χρόνια θα είναι σίγουρα χειρότερη :'( :'(
[/quote]

Δεν εχω προσωπική πείρα εμπειρία μονο αυτα που διαυαζω σε ερευνες που εννοείτε πως ειναι υπερ εταιριών αλλα και καπου εκει αναμεσα να ειναι η αληθεια παλι μετα απο 5 χρονια θα εχουμε πολι περισσοτερο μαλι απ οτι χωρις θεραπεια!
http://www.hairtransplantation.com/advances/pharmatherapy.html
fina5xronia.gif

pharmtherapy4a.gif

pharmtherapy_06.gif


Η φιναστεριδη ειναι κωλοφαρμακο ομως! Με παρενεργεις που αν της εχεις δεν αξιζει κανενα μαλι!
Πειρα για ενα μηνα 1,25mg fina ανα δυο μερες και ειδα μειωμένη ορεξη για σεξ τοσο μονος μου συντρόφια με ερωτικα ντοκιματερ παντα:) οσο και με την κοπελα μου και ετσι γυρισα στα 0.5mg εδω και μερικες μερες!
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

azyx είπε:
Δεν εχω προσωπική πείρα εμπειρία μονο αυτα που διαυαζω σε ερευνες που εννοείτε πως ειναι υπερ εταιριών αλλα και καπου εκει αναμεσα να ειναι η αληθεια παλι μετα απο 5 χρονια θα εχουμε πολι περισσοτερο μαλι απ οτι χωρις θεραπεια!

Τα διαγραμματα που παρουσιάζεις δείχνουν τα μαλλάκια μετά από 5 χρόνια ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ του κεφαλιού ... δηλαδή στην πιο αποδοτική περιοχή των φαρμάκων ...
Οι εταιρίες είναι πονηρές ... και αρκετά ανειλικρηνείς ...

Φίλε azyx μιας που το ψάχνεις ... αναζήτησε να βρεις άτομα ανά τον κόσμο που έβγαλαν μαλλάκια και μετά από 5 χρόνια τα διατήρησαν ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ...
Όλα τα success stories αναφέρονται στα πρώτα χρόνια χρήσης .... μετά το χάος !!!

Απλά μετά τα 5 χρόνια θα βρεις άτομα που δεν έχασαν πολλά μαλλιά (και δεν αναφέρομαι μόνο στην κορυφή του κεφαλιού) γιατί ούτως η άλλως δε θα τα χάνανε αυτά τα μαλλιά ...

Μιλάω πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση ...
 

azyx

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

tropheus είπε:
Μιλάω πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση ...
:) Εννοειτε αυτο!
Αυτος ειναι και ο λογος υπαρξης των φορουμ να αλλαζουμε καμια αποψη και να ανοιγουμε τα ματια μας...
Γιατη αν περιμενουμε απο τους κομπλεξικους γιατρους που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι το νεο μοντελο της mercedes εκτος του οτι μας πιανουν κοτσους καθε μερα χανουμε και το μαλι που ειχαμε! Αλλα τι περιμενεις απο ανθρωπους που το 90% απο αυτους τα εχει βρει ολα ετοιμα στη ζωη... δεν νιοθουν τιποτα!


Και επειδη εχω απειρο ελευθερο χρονο αυτες τις μερες...
Μερικα λινκ απο το ξενο φορουμ απο οπου περνω ιδεες και ελπιδα!
*Επισης μακρια απο πολυχρονη χρηση ντουταστεριδης σε χαπι=χρηση απο το στομα...το μονο που διαυαζω ειναι βρωμια βρωμια βρωμια

Lurker posting after 6 years with regimens
http://www.hairlosstalk.com/interact/viewtopic.php?f=30&t=52455

6 years on fin, still no loss
http://www.hairlosstalk.com/interact/viewtopic.php?f=30&t=53306

6 year update
http://www.hairlosstalk.com/interact/viewtopic.php?f=30&t=51112

Been on 0.25mg fin for 3 years
http://www.hairlosstalk.com/interact/viewtopic.php?f=30&t=30849


KAI Ολα τα επιτυχημένα αποτελεσματα εδω να ξερουμε τι μπορουμε να καταφερουμε!!!
http://www.hairlosstalk.com/interact/viewforum.php?f=30&st=0&sk=t&sd=d&start=66

*για τα παιδια που δεν ξερουν αγγλικα υπαρχει αυτος ο μεταφραστης
http://translate.google.com/translate_t?prev=hp&hl=en&js=y&text=eliminating&file=&sl=en&tl=el&history_state0=#en|el|hairloss%0A

και εδω το φορουμ μεταφρασμενο ετοιμο στα ελληνικα :worshipper το google οχι εμενα:p
http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.hairlosstalk.com%2Finteract%2Fviewforum.php%3Ff%3D30%26st%3D0%26sk%3Dt%26sd%3Dd%26start%3D66&sl=en&tl=el&history_state0=
 

eniote

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

Μπράβο Azyx... εντυπωσιακό αποτέλεσμα... κ γω είμαι ακριβώς στη φάση μόνο με Fungoral 2%... μέχρι να δω τι θα ακολουθήσω για big 3...
Να σε ρωτήσω όμως... ήταν τοσο γεμάτοι οι κρόταφοί σου κ πρίν ξεκινησεις το "5 x minox/μέρα";
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

azyx

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

eniote είπε:
Μπράβο Azyx... εντυπωσιακό αποτέλεσμα... κ γω είμαι ακριβώς στη φάση μόνο με Fungoral 2%... μέχρι να δω τι θα ακολουθήσω για big 3...
Να σε ρωτήσω όμως... ήταν τοσο γεμάτοι οι κρόταφοί σου κ πρίν ξεκινησεις το "5 x minox/μέρα";
Οχι φιλε αυτη την αλλαγη την ειδα τελευταια πριν 10 μερες.... Αλλα δεν μπορεις ποτε να ξερεις σιγουρα τι ειναι αυτο που κανει δουλεια οταν περνειςτοσα διαφορετικα πραγματα μαζι! Τοσο εντονο regrowth βλεπω μονο στους κροταφους ομως! Το εχω πει αρκετες φορες εδω,,,Αλλα θα το πω αλλες πολλες μαλλον,,, δοκιμαστε τρετινοινη στους κροταφους μονο...Αν εχετε μακρύ μαλι δεν ειναι ευκολο να μπει σε αλλα σημεια... πιστευω κανει πολυ δουλεια!!! δεν εχετε να χασετε τιποτα! 3 ευρω κανει.... και εχει πισω τις δεκαδες ερευνες για εφαρμογες στο δερμα... οι οποιες ολες λενε οτι βελτιωνει την κατασταση του δερματος + καποιοι λενε για regrowth με τρετινοινη απο μονη της!!! +ειναι σημειο αναφορας για οποιαδιποτε αλλη ουσια βγαινει για το δερμα... την συγκρινουν με τρετινοινη!
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

Βρε azyx, τι ειναι η τρετινοινη?
Ειμαι κανα χρονο σε τουτο το φορουμ, εχω διαβασει πολλα, αυτη την ουσια δεν ετυχε να τη διαβασω.

Απο που την αγοραζεις, σε ποιο σκευασμα, που και πως την βαζεις, και τι αποτελεσμα περιμενεις?
 

azyx

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

Airol_vanishing_cream_20g.jpg

Απο το φαμακειο! ειναι κρεμα! βαζεις μια μικρη ποσοτητα σε καποιο δακτυλο εκτος απο το μεσαίο και την απλωνεις στους κροταφους:) με στοργη φροντιδα αλλα χωρις προδερμ αυτη τη φορα:)
περισσοτερα θα διαβασεις εδω http://en.wikipedia.org/wiki/Tretinoin
εδω http://www.hairsite.com/hair-loss-info/retin-a-tretinoin.htm
εδω http://hairloss.cyberatlantis.com/library/study/retin_a2.php

αμα πσαξεις στο google θα βρεις 1000δες αλλα:)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

η τρετινοίνη είναι συνθετικό παράγωγο της βιτ. Α, που χρησιμοποιείται τελευταία σε τοπικά δ/ματα (0,01%-0,025%) σε συνδυασμό με μινοξιδίλη.
υπάρχουν δημοσιευμένες εργασίες που αναφέρουν ότι βελτίωσε σημαντικά την τριχοφυΐα στο 60% των εξεταζόμενων.
η τρετινοίνη φαίνεται ότι ενισχύει την αγγειογένεση και αυξάνει την διαδερμική απορρόφηση της μινοξιδίλης
 

geofish

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

azyx είπε:
Απο το φαμακειο! ειναι κρεμα! βαζεις μια μικρη ποσοτητα σε καποιο δακτυλο εκτος απο το μεσαίο και την απλωνεις στους κροταφους:) με στοργη φροντιδα αλλα χωρις προδερμ αυτη τη φορα:)


μικρη ποσοτητα σε καποιο δακτυλο εκτος απο το μεσαίο :chinscratch

με στοργη φροντιδα αλλα χωρις προδερμ αυτη τη φορα:) :D
 

geofish

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

Αν και είναι off topic πήγα στο site που έδωσε azyx μεταφρασμένο από το Google. Η μετάφραση είναι τρισάθλια άλλα επειδή μου φάνηκε πολύ αστεία για αυτό και την παραθέτω.

Θεμα: Φυσικός τρόπος για να αποθηκεύσετε τα μαλλιά!

Απάντηση 1
Η μέθοδος αυτή, δεν χρειάζεται κανένα προϊόν, εκτός από μια ισχυρή θέληση και μυαλό! : D

Αυτό δεν θα λειτουργήσει αν είστε τελείως φαλακρός σε ηλικία 30 +. Είναι ακριβώς το χρόνο σας, αλλά μπορείτε να δοκιμάσετε.

Μέτρα για την πρόληψη από τα μαλλιά πεθαίνουν!
-Stop απεικόνισης σεξουαλικές σκέψεις
-Stop πάρει ένα βλακεία (σκληρό, αλλά δοκιμάστε, εφ 'όσον δεν παίρνετε ένα κάθε μέρα)
-Με όλα τα μέσα, δεν masturbate.

Τα προϊόντα που βοηθούν με την απώλεια μαλλιών έχει ακριβώς την ίδια διαδικασία. Μειώνει DHT και στάσεις που έχουν από τη σεξουαλική ευχαρίστηση.

Δεν έχει πάρει ένα βλακεία και masturbating είναι σκληρός. Είναι σαν να προσπαθείς να σταματήσουν το κάπνισμα και το ποτό. Σκεφτείτε κάτι άλλο να κάνω. Κάνω κάτι που θα κρατήσει το μυαλό σας από τις σεξουαλικές σκέψεις. Χορός / κόμμα / τραγουδήσει / κάνουν βιντεοπαιχνίδια, ανεξαρτήτως.

Αλλά τώρα ζητάτε, σημαίνει αυτό εγώ δεν θα πρέπει να έχουν σεξ ποτέ ξανά;

Η απάντηση δεν είναι, το σεξ είναι φυσιολογική, αλλά μην το παρακάνετε. Είναι σαν αυτό, πίνοντας μια φορά σε λίγο δεν είναι κακό για σας, αλλά η υπερβολική κατανάλωση μπορεί να σας βλάψει.

Απάντηση 2
Πρέπει να είναι αλήθεια. Δεν των θρησκευτικών φανατικών ξέρω ότι πάσχει από απώλεια μαλλιών.

Είμαστε φαλακρός γιατί είμαστε sluts!
 

magic810

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

Μπραβο φιλε που καλο αποτελεσμα......
Μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις 5 φορες την ημερα μινοξιδιλη?
 

heyya

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

geofish είπε:
Αν και είναι off topic πήγα στο site που έδωσε azyx μεταφρασμένο από το Google. Η μετάφραση είναι τρισάθλια άλλα επειδή μου φάνηκε πολύ αστεία για αυτό και την παραθέτω.

Θεμα: Φυσικός τρόπος για να αποθηκεύσετε τα μαλλιά!

Απάντηση 1
Η μέθοδος αυτή, δεν χρειάζεται κανένα προϊόν, εκτός από μια ισχυρή θέληση και μυαλό! : D

Αυτό δεν θα λειτουργήσει αν είστε τελείως φαλακρός σε ηλικία 30 +. Είναι ακριβώς το χρόνο σας, αλλά μπορείτε να δοκιμάσετε.

Μέτρα για την πρόληψη από τα μαλλιά πεθαίνουν!
-Stop απεικόνισης σεξουαλικές σκέψεις
-Stop πάρει ένα βλακεία (σκληρό, αλλά δοκιμάστε, εφ 'όσον δεν παίρνετε ένα κάθε μέρα)
-Με όλα τα μέσα, δεν masturbate.

Τα προϊόντα που βοηθούν με την απώλεια μαλλιών έχει ακριβώς την ίδια διαδικασία. Μειώνει DHT και στάσεις που έχουν από τη σεξουαλική ευχαρίστηση.

Δεν έχει πάρει ένα βλακεία και masturbating είναι σκληρός. Είναι σαν να προσπαθείς να σταματήσουν το κάπνισμα και το ποτό. Σκεφτείτε κάτι άλλο να κάνω. Κάνω κάτι που θα κρατήσει το μυαλό σας από τις σεξουαλικές σκέψεις. Χορός / κόμμα / τραγουδήσει / κάνουν βιντεοπαιχνίδια, ανεξαρτήτως.

Αλλά τώρα ζητάτε, σημαίνει αυτό εγώ δεν θα πρέπει να έχουν σεξ ποτέ ξανά;

Η απάντηση δεν είναι, το σεξ είναι φυσιολογική, αλλά μην το παρακάνετε. Είναι σαν αυτό, πίνοντας μια φορά σε λίγο δεν είναι κακό για σας, αλλά η υπερβολική κατανάλωση μπορεί να σας βλάψει.

Απάντηση 2
Πρέπει να είναι αλήθεια. Δεν των θρησκευτικών φανατικών ξέρω ότι πάσχει από απώλεια μαλλιών.

Είμαστε φαλακρός γιατί είμαστε sluts!

κορυφαίο...
:D :D :D :D
 

azyx

New Member
Απ: Επιτυχημενη θεραπεια

geofish είπε:
Αν και είναι off topic πήγα στο site που έδωσε azyx μεταφρασμένο από το Google. Η μετάφραση είναι τρισάθλια άλλα επειδή μου φάνηκε πολύ αστεία για αυτό και την παραθέτω.
καλα στα αγγλικα αυτο δεν υπαρχει! και το καλύτερο ειναι η απαντηση αμεσως μετα που κανει ο αλλος :)

Natural way to save hair!
This method, you don't need any products except a strong will and mind! :D

This won't work if you're completely bald at age 30+. It's just your time but you can try.

Steps to prevent hair from dying!!
-Stop imaging sexual thoughts
-Stop getting a boner (tough but try, as long as you don't get one everyday)
-By all means, don't masturbate.

Products that help with hair loss does the exact same procedure. It reduces DHT and stops you from having sexual pleasure.

Not getting a boner and masturbating is tough. It's like trying to quit smoking and drinking. Think of something else to do. Do anything that will keep your mind off those sexual thoughts. Dance/party/sing/video games, do whatever.

But now you're asking, does this mean I shouldn't have sex ever again?

The answer is no, sex is normal but don't overdo it. It's like this, drinking once in awhile isn't bad for you but excessive drinking can hurt you.

Hope this helps!
:bon:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα