Επαφη με κλινικες για μεταμοσχευση.

athenian

Well-Known Member
Αν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση ή απορία ευχαρίστως να την μεταφέρω στον υπεύθυνο της κλινικής παίδες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bane

Member
εχω διαβασει ερευνες οτι η τριχόπτωση που οφειλεται στη ανδρογενη αλωπεκεια δρα με "επιθετικό" ρυθμό συνήθως ως 25-30 ετη απο εκει και μετα ακολουθει πτωτική τάση.

Με λιγα λογια φιλε athenian η εικονα σου σημερα σε συγκριση με αυτη οταν θα εισαι 40 ετών δεν θα διαφερει πάρα πολυ.

ρε παιδια οι περισσότεροι εδω μεσα εισαστε πολυ περισσότερο διαβασμένοι απο εμενα :-/ πιστευω οτι το γνωρίζατε αυτο

Υρ.εχω κλεισει και εγω ραντεβου με την hdc οποτε θα σου μεταφέρω και εγω τις εντυπώσεις μου
 

ANNA

New Member
Είχα πάει πέρισυ σε έναν πλαστικό, νομίζω έχει ακουστεί και δω το όνομα του, Β****ς λέγεται, μου είχε πει οτι μετά τα 26 θα μπορώ να κάνω.
Δεν γνωρίζω πολλές γυναίκες που να έχουν κάνει και έχω μπερδευτεί με όλ'αυτά που ακούω. Αξίζει;
 

Gio

New Member
Aγαπητή ANNA, έχω δει γυναίκα γύρω στα 30 που έχει κάνει μεταμόσχευση και πραγματικά μιλάμε για εξωφρενική αλλαγή. Βέβαια δεν ξέρω το δικό σου πρόβλημα, εκείνη είχε θέμα με τους κροτάφους της και δεν μπορούσε να κάνει το λεγόμενο ponytail, αλλά με την μεταμόσχευση το πέτυχε. Το θετικό σε τέτοιες περιπτώσεις είναι οτι μπορείς να πας για maximum πυκνότητα χωρίς να έχεις το άγχος αν θα χαραμίσεις μοσχεύματα.
 

ANNA

New Member
δεν μπορώ να πω οτι έχω ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά και γω δε μπορώ να τα πιάσω πίσω τα μαλλιά ούτε να κάνω αφέλειες. Γενικά όμως έχω λίγα μαλλιά, και προς το παρόν έχω φύτρες, να γεμίζουν όμως δε βλέπω!!
 

athenian

Well-Known Member
παιδια σε πλαστικο ετσι για να λεμε οτι πηγαμε καπου πιστευω και εγω ειναι ρισκο.δυστυχως στην ελλαδα τα καλα αποτελεσματα ειναι λιγα και τα πολυ καλα ελαχιστα.μακαρι να υπηρχε κατι πολυ καλο εδω.ποιος θελει να πηγαινει εξω.
 

stefi

New Member
Είναι δυνατόν στις τόσες κλινικές που υπάρχουν εδώ να μην αξίζει καμία?
Ακόμα και για αυτές που αναφέρονται ως ''καλές'' διατηρώ τις επιφυλάξεις μου...
Αννα το ίδιο σκέφτομαι και εγώ,να πάω ή όχι....
 

n094

Active Member
Να πας, αλλά να μην πας για να κάνεις, αλλά για να δεις πρώτα. Αν δεν πας και δεν δεις από κοντά αποτελέσματα και απλά μείνεις στα λόγια τα δικά μου που σου λέω ότι αξίζει και στα λόγια άλλων που σου λένε ότι δεν αξίζει, τότε δεν θα έχεις μάθει ποτέ τη "δική σου αλήθεια" και άρα δεν θα έχεις σχηματίσει προσωπική άποψη. Οπότε ναι, να πας, άλλωστε δίπλα μας είναι όλες οι ελληνικές κλινικές και όλοι οι έλληνες γιατροί, αλλά είπαμε.... να πας αρχικά για να δεις και όχι ντουγρού για να κάνεις αμέσως...
 

ANNA

New Member
Μου τον σύστησε η δερματολόγος μου, την εμπιστεύομαι πολύ χωρίς να σημαίνει οτι εμπιστεύομαι κ τον πλαστικό.Είναι στο metropolitan αλλά μου είπε στο ιατρείο του να πάω, θα μου βγει και πιο φτηνά. Δεν μου υποσχέθηκε τέλειο αποτέλεσμα, μου είπε οτι μπορεί να καλύψει το τρίγωνο μπροστά. Αντιθέτως καλοκοίταγε το φίλο μου:21m:

Μου φάνηκε ειλικρινής πάντως. Δε ξέρω τελικά τι θα κάνω, πιθανό και τίποτα αλλά σίγουρα θα ρωτήσω και αλλού.

stefi, την ίδια απορία έχω και γω. τόσες είναι εδώ, καμία να μην αξίζει;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
ANNA είπε:
Μου τον σύστησε η δερματολόγος μου, την εμπιστεύομαι πολύ χωρίς να σημαίνει οτι εμπιστεύομαι κ τον πλαστικό.Είναι στο metropolitan αλλά μου είπε στο ιατρείο του να πάω, θα μου βγει και πιο φτηνά. Δεν μου υποσχέθηκε τέλειο αποτέλεσμα, μου είπε οτι μπορεί να καλύψει το τρίγωνο μπροστά. Αντιθέτως καλοκοίταγε το φίλο μου:21m:

Μου φάνηκε ειλικρινής πάντως. Δε ξέρω τελικά τι θα κάνω, πιθανό και τίποτα αλλά σίγουρα θα ρωτήσω και αλλού.

stefi, την ίδια απορία έχω και γω. τόσες είναι εδώ, καμία να μην αξίζει;

χαχαχαχαχχα

πάντως ναι άμα θέλετε να κάνετε πειράματα με τ κεφάλι σας μπορείτε να πάτε παντού :p
παιδιά είναι σοβαρό πράγμα η μμ πολλοί στιγματίστηκαν για πάντα.
μην πάτε στα τυφλά αλλά ψάξτε το όσο πάει
 

Flosk

Well-Known Member
Αν δείτε να δείτε απο κοντα , με τίποτα όχι απο άλμπουμ ..ειναι γνωστή απατεωνιά αυτή με τις φωτογραφιες !!!
 

super7

Member
δηλαδη πας κ λες στην κλινικη να δω απο κοντα αποτελεσματα..κι αυτοι παιρνουν τηλεφωνο παλιους πελατες να ερθουν να τους δεις? πως γινεται? ειναι δυνατον να σου δειξουν αποτυχημενα αποτελεσματα εντωμεταξυ?
 

Bane

Member
Flosk είπε:
Αν δείτε να δείτε απο κοντα , με τίποτα όχι απο άλμπουμ ..ειναι γνωστή απατεωνιά αυτή με τις φωτογραφιες !!!

+∞

αλλα και πάλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα έχεις τα ιδια αποτελέσματα,παιζουν ρόλο τα χαρακτηριστικά της τριχας αλλα και του οργανισμού.Με λιγα λογια μπορει ο γιατρος να κανει ακριβως την ιδια δουλεια,ακριβως στην ιδια επιφανεια με ακριβως τον ιδιο αριθμό grafts σε 2 ατομα και το ένα να έχει αισθητά χειρότερο αποτέλεσμα απο το άλλο
 

athenian

Well-Known Member
Πηγα και εγω λοιπον σημερα στην συναντηση με τον κ. φι**ρη της h*c.Η γνωμη του ηταν να εστιασουμε στην hairline με 900 εως 1000 grafts και να βαλουμε ελαχιστα,περιπου 100,στην κορυφη γιατι οπως ειπε ακομα ειναι καλα εκει και αποφευγουν να βαζουν μοσχευματα αναμεσα σε ηδη υπαρχοντα μαλλια.Θεωρω οτι μου εκανε μια τιμια προταση,η οποια απο οικονομικης αποψης ειναι στις 3300 ευρω με ολα τα εξοδα πληρωμενα,αρκει σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα να κλεισω με μια προκαταβολη την μεταμοσχευση εκει.Αν δεν το κανω επανερχομαστε στην τιμη των 3500 ευρω και πληρωνω τα αεροπορικα εισητηρια που κοστιζουν περιπου 200 ευρω αρα εχω ενα οφελος τον 400 ευρω.Στην δικη μου περιπτωση το οφελος δεν ειναι σημαντικο αλλα αν καποιος βαλει αρκετα μοσχευματα αξιζει αυτη η εκπτωση.Γενικα σχηματισα μια καλη εικονα γιατι μου μιλησαν με ειλικρινεια και στοχευμενα.Τις επομενες μερες θα σκεφτω τι να κανω.
 

athenian

Well-Known Member
Εσάς σας φαίνεται ότι θέλω μόνο τόσα λίγα μοσχεύματα στο crown? Μου φαίνονται ελάχιστα αν και ο φι****ς επέμενε.
 

athenian

Well-Known Member
Ηρθε και η απαντηση απο bisanga.

Hello,



Thank you for your on line inquiry and for your confidence in BHR Clinic.



Unfortunately in your front zone not only the circled area is shading the entire frontal third. Sooner or later it will become as visible as the area you circled (see attached photo). Your donor zone also seems not to reach, this is why doctor Bisanga would like to see you in person to measure your density and the quality of your hair. We understand that Greece is far away from Brussels and offer you 200€ off from final surgery price if you come to the consultation.



To treat the crown you will need a number of minimum 1000 grafts. For the frontal third you need 2500 +grafts.



HT by FUE is 5€/graft for the first 1000 grafts and 3€/grafts for the additional ones. These are of course DR Bisanga’s prices. The other 2 doctors working for BHR Clinic (Dr. Mayer, Malaga, Spain and Dr. Bevin, Bruxelles) have different offers. Please let me know if you would be interested to know more about this.



For further information regarding our prices please see our cost and conditions terms on our web site.



Keep in touch,



Best regards,



Carmen

Patient Coordinator

με μπλε ειναι τα σημεια που πιστευουν αυτοι οτι χρειαζονται εκτος απο αυτα που εχω κυκλωσει με πορτοκαλι εγω οταν την εστειλα.
 

Συνημμένα

  • Panagiwths Dhm desing.png
    Panagiwths Dhm desing.png
    3.1 MB · Προβολές: 80
Μπλουζα