Ενδιαφερομαι για μμ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χωρις φινα δε γινεται ολα τα βιντεο των ισπανων ειναι με φινα να λεμε αληθειες.Αλλιως το αποτελεσμα δε θα ειναι τελειο.επισης θα πρεπει να μπουνε στο forelock πως θα γινει αυτο χωρις φινα κ μινο.Κ ο freitas υποχρεωτικα κ ντουτα

Μισό λεπτό. Ή φίνα έχει κυρίως σχέση όχι με το αποτέλεσμα αλλά με την σε βάθος χρόνου στρατηγική για να μην μείνεις από μοσχεύματα κρατώντας υγιή την δότρια. Όσον αφορά την επέμβαση ο Λορένζο δεν έχει κανένα είδους πρόβλημα να μπει και να πυκνώσει χωρίς κανένα φάρμακο αυτό το forelock. Για τον freitas δεν έχω άποψη.
 

Bill 10

Member
Μισό λεπτό. Ή φίνα έχει κυρίως σχέση όχι με το αποτέλεσμα αλλά με την σε βάθος χρόνου στρατηγική για να μην μείνεις από μοσχεύματα κρατώντας υγιή την δότρια. Όσον αφορά την επέμβαση ο Λορένζο δεν έχει κανένα είδους πρόβλημα να μπει και να πυκνώσει χωρίς κανένα φάρμακο αυτό το forelock. Για τον freitas δεν έχω άποψη.
Αυτο δε το εχω καταλαβει καλα.πιθανον να ειναι ετσι.παντως η φαρμακευτικη αγωγη συμφωνα με freitas παιζει ρολο στο αποτελεσμα χωρις αυτη δεν αναλαμβανει γιατι αισθητικα το αποτελεσμα δε θα ειναι τελειο.Δε ξερω εχει να κανει με επουλωση δοτριας,αποφυγη shockloss,εκφυση εκατο τις εκατο??Πιθανον ολα αυτα μαζι
 

vlafo

Well-Known Member
Ο Freitas είναι πολύ πιο επιθετικός από τον Lorenzo καμία σχέση,αλλά σε υποχρεώνει για φίνα απαραίτητα ενώ ο Lorenzo δεν το κάνει.
Μόνο εάν και εφόσον.
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτο δε το εχω καταλαβει καλα.πιθανον να ειναι ετσι.παντως η φαρμακευτικη αγωγη συμφωνα με freitas παιζει ρολο στο αποτελεσμα χωρις αυτη δεν αναλαμβανει γιατι αισθητικα το αποτελεσμα δε θα ειναι τελειο.Δε ξερω εχει να κανει με επουλωση δοτριας,αποφυγη shockloss,εκφυση εκατο τις εκατο??Πιθανον ολα αυτα μαζι
Στη δική σου περίπτωση μόνο σε αποφυγή shockloss στο forelock.
Αν και δεν έχεις κίνδυνο.
Είναι η γενική του προσέγγιση αυτή σε όλα τα περιστατικά.
Άμα πας από κοντά θα σου κάνει και μετρήσεις σίγουρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτο δε το εχω καταλαβει καλα.πιθανον να ειναι ετσι.παντως η φαρμακευτικη αγωγη συμφωνα με freitas παιζει ρολο στο αποτελεσμα χωρις αυτη δεν αναλαμβανει γιατι αισθητικα το αποτελεσμα δε θα ειναι τελειο.Δε ξερω εχει να κανει με επουλωση δοτριας,αποφυγη shockloss,εκφυση εκατο τις εκατο??Πιθανον ολα αυτα μαζι

Ο Freitas οπως και ο Erdo αλλά και άλλοι σε τριχόπτωση που εξελίσεται σε υποχρεώνουν να πάρεις φίνα/ντουτα για να καλύψουν τα νώτα τους σε σχέση με την συνεχιζόμενη τριχόπτωση μέχρι να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα, πρακτικά δηλαδή να κάνουν ένα στοπ καρέ έτσι ώστε το τελικό αποτέλεσμα να μην είναι η φύτευση μειον αυτά που θα χάσεις τον 1.5χρόνο μέχρι να δεις το τελικό αποτέλεσμα της μμ. Επίσης για το σοκλος εκεί που κάνεις πύκνωση, Τέτοια forelock (αν ήταν crown θα ήταν διαφορετικά) δεν έχουν προβλημα για πύκνωση (κατά Lorenzo) αλλά από την άλλη και γιατί να το ρισκάρει ο Freitas. Εχει ένα πρωτόκολλο, το ακολουθεί και όποιος θέλει.
 

Jumanji

Active Member
Ωραιος ο φρειτας,δεν αναλαμβανει αν δεν κουμπωσεις φαρμακο που δεν εχει ούτε έγκριση!ετσι το παιζω και εγω γιατρος με τα τελεια αποτελέσματα.φιλε αυτο που σου λενε 3 μηνες πριν και ενα χρονο μετα ειναι χαζο,δεν υπαρχει λογος να το ξεκινησεις με ημερομηνία ληξης.
 

Dob31

Active Member
Φίλε θεωρώ και εγώ υπερβολή να αρχίσεις ντουτα. Νομίζω ότι με φίνα και μινο θα είσαι μια χαρά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
@Bill 10 δηλαδη του προτεινες να παρεις φινα 1mg καθε μερα και σου αρνηθηκε; και σου ειπε μονο φινα 5 μερες και 2 μερες duta και αρνηθηκε οτιδηποτε αλλο;; πχ αν επαιρνες ηδη φινα καθε μερα θα σου ελεγε να την αλλαξεις;

Παντως στα βιντεο του freitas που εχω δει στο youtube λεει οτι η αγωγη ειναι εξατομικευμένη σε καθε περιπτωση, δηλαδη δεν λεει τα ιδια σε ολους.
 

Bill 10

Member
@Bill 10 δηλαδη του προτεινες να παρεις φινα 1mg καθε μερα και σου αρνηθηκε; και σου ειπε μονο φινα 5 μερες και 2 μερες duta και αρνηθηκε οτιδηποτε αλλο;; πχ αν επαιρνες ηδη φινα καθε μερα θα σου ελεγε να την αλλαξεις;

Παντως στα βιντεο του freitas που εχω δει στο youtube λεει οτι η αγωγη ειναι εξατομικευμένη σε καθε περιπτωση, δηλαδη δεν λεει τα ιδια σε ολους.
Η αγωγη αυτη ηταν για μενα!!Εξειδικευμενη!!Σε αλλους μπορει να λεει αλλα!!Δε του προτεινα να παρω μονο φινα η να παρω την ευθυνη πανω μου!!Οταν εστειλα γιατι θα πρεπει να παρω αυτη την αγωγη κ για ποσο μου ειπαν οτι αυτη ειναι κ πρεπει 3 μηνες πριν κ 1 χρονο μετα!!Στη διαγνωση που μου εστειλαν ηταν σαφες για το δικο μου προβλημα ωστε να εχω το τελειο αποτελεσμα συμφωνα με το γιατρο πρεπει να παρω αυτα που προανεφερα
 

vlafo

Well-Known Member
Οχι η διαγνωση αυτη ισχυει απο τωρα μεχρι τους επομενους 3 μηνες οπως κ η τιμη,μετα θα πρεπει να ξαναστειλω φωτος
Περίμενε να πάρεις και από
Lorenzo και πράττεις ανάλογα.
Τη φίνα πάντως από τη στιγμή που απευθύνεσαι σε τέτοιους γιατρούς δε βλέπω να τη γλυτώνεις.
Εκτός και πας σε καμία Καλογιάννη που είναι και σίγουρη.
 

Aldo

Well-Known Member
Η αγωγη αυτη ηταν για μενα!!Εξειδικευμενη!!Σε αλλους μπορει να λεει αλλα!!Δε του προτεινα να παρω μονο φινα η να παρω την ευθυνη πανω μου!!Οταν εστειλα γιατι θα πρεπει να παρω αυτη την αγωγη κ για ποσο μου ειπαν οτι αυτη ειναι κ πρεπει 3 μηνες πριν κ 1 χρονο μετα!!Στη διαγνωση που μου εστειλαν ηταν σαφες για το δικο μου προβλημα ωστε να εχω το τελειο αποτελεσμα συμφωνα με το γιατρο πρεπει να παρω αυτα που προανεφερα
Εγω εχω την εξης απορια, σε περιπτωση που δεν την σηκωνει ο ασθενης την αγωγη *ντουτα και φινα, τι γινεται ? Σου αφησαν καποιο περιθωριο για τροποποιηση, ανεφεραν τι θα πρπεει να γινει σε ενα τετοιο ενδεχομενο.
Ειναι καπου ξεκαθαρα αυτα, γιατι νιωθω οτι σε μπουκωνουμε φαρμακο απλα για να ειμαστε εμεις ΟΚ πρωτιστως σαν κλινικη για 1μησι χρονο μεχρι να ολοκληρωθει το αποτελεσμα (μετα το περας τι θα γινει δλδ????) .... 'η ενδεχομενως υπαρχει κατι που εμεις δεν γνωριζουμε, i.e. αδυναμη δοτρια, μεγαλο nw να αχνοφενεται κτλ!
Είναι ευκολο να ανεβασεις εδω τις φωτο που στελνεις στους γιατρους??
 

vlafo

Well-Known Member
Aldo
Είναι ξεκάθαρο ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν τον αναλαμβάνει αλλιώς.
Καλά κάνεις και ζητάς φώτο από πίσω,αλλά η συγκεκριμένη περίπτωση εικάζω είναι για πολύ δυνατή διαφήμιση γιατί τα χαρακτηριστικά του και η τρίχα του φαίνονται πολύ δυνατά.
Και θέλουν να το μεγιστοποιήσουν αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις.
Η ντούντα είναι λίγο υπερβολή αλλά θυμάμαι και εγώ που είχα μιλήσει και τηλεφωνικά πέρα από το αναλυτικό mail που μου απαντήσανε,τους ψάρεψα σε περίπτωση (ερώτηση) που σταματήσω τη φίνα γιατί είμαι ασφαλής πλέον λόγω ηλικίας και μου είπαν ούτε να το σκέφτεσαι.
Έτσι λειτουργούν οι περισσότεροι.
Και ο Couto αν και δεν είχα στείλει εκεί.
 
Μπλουζα