Ενδιαφερομαι για μμ

Bill 10

Member
Γεια σας!!Ειμαι 36 χρονων!!Στο παρελθον δεν εχω υποβληθει σε μμ!Ειμαι nw 3 προς 4!!Η κατασταση ειναι σταθερη απο 29 χρονων.χρησιμοποιω μινοξιδηλη 7 χρονια!!Εχω δοτρια 76cm^2 με λογο 2.3.Στην Ελλαδα σε δυο κλινικες που πηγσ μου ειπαν οτι χρειαζομαι 2500 g.Με lupanzula που μιλησα με φωτος μου ειπε οτι θελω μεταξυ 3200 με 3500!!Περιμενω απαντηση απο de freitas!!Aπο βιντεο στο youtube ο καλυτερος μου φαινεται ο couto!προσωπικη αποψη καθαρα!!Στην Ευρωπη εχετε να μου προτεινετε καποιο γιατρο ανεξαρτητως χρηματων,ποιος ειναι ο καλυτερος??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Θες να βάλεις photos να τα δούμε, γιατί καλά τα νούμερα αλλά μια εικόνα είναι 1000 λέξεις :)

Πάντως οι γιατροί που ανέφερες είναι όλοι εξαιρετικοί. Και εγώ έχω μια προτίμηση προς Couto αλλά έχει αναμονή γύρω στα 3 χρόνια. Εννοείται και ο de freitas είναι στο ίδιο level (πολλοί λένε ότι είναι ίσως και καλύτερος) και φυσικά το μεγάλο όνομα και "δάσκαλος" αυτών καθώς και "ιδρυτής" της ισπανικής σχολής Lorenzo.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bill 10

Member
Νομιζω αυτη ειναι η καλυτερη κ πιο αποκαλυπτικη,τα μαλλια ειναι χτενισμενα ολα πισω,με αλλο χτενισμα δε φαινονται ετσι καμια σχεση,αλλα η πραγματικοτητα ειναι αυτη.Οποτε απ οτι καταλαβα οι καλυτεροι γιατροι ειναι αυτοι που αναφεραμε απλα παλι παιζεις με πιθανοτητες εννοω υπαρχει παλι η πιθανοτητα αποτυχιας.Επισης δε θα ηθελα να χρησιμοποιησω φιναστεριδη,σε πολλα βιντεο βλεπω οτι χρησιμοποιουν πριν κ μετα την επεμβαση
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε μου
Θέλεις τουλάχιστον 3500g όσα σου είπε ο Lupanzula.
Έχεις πολύ μαλλί πίσω και πρέπει να βάλεις ικανό αριθμό g για να δέσουν με τα πίσω αλλιώς θα φαίνεται παράτερο.
Άσε τις ελληνικές κλινικές δε σου βάζουν τόσα.
Αφού μπορείς πήγαινε Freitas με 2.5€ και θα σε κάνει αγνώριστο.
Ο υπολογισμός που θα κάνεις,θα είναι πως το τσουλούφι θα το χάσεις στο μέλλον.
Όλοι που ανέφερες είναι κορυφαίοι.
 

platanos

Well-Known Member
Η περίπτωσή σου έχει αρκετό ενδιαφέρον γιατί θεωρώ μπορείς να πάρεις εξαιρετικό αποτέλεσμα (όσο μπορεί κανείς να κρίνει από μία φωτογραφία) μιας και έχεις σχετικά καλό λόγο και νομίζω καλή ποιότητα τρίχας (πάχος, texture). Όμως έχεις ένα τσουλούφι που για να το κρατήσεις μιας και είναι αρκετά πυκνό (πάλι όσο καταλαβαίνω από photo) θα πρέπει δυστυχώς να μπεις στη διαδικασία να πάρεις φιναστερίδη. (Το δυστυχώς το γράφω γιατί καθόσον έγραφα το μήνυμά μου μου ήρθε update το δικό σου οτι δε θες να χρησιμοποιήσεις fina) .Νομίζω ότι είναι μονόδρομος΄γιατί η ΑΑ εξελίσσεται και στο μέλλον μπορεί το τσουλούφι να σε αφήσει (δε λέει κάτι το γεγονός ότι είσαι 5-6 χρόνια σταθερός)
 
  • Like
Reactions: tol

Bill 10

Member
Φίλε μου
Θέλεις τουλάχιστον 3500g όσα σου είπε ο Lupanzula.
Έχεις πολύ μαλλί πίσω και πρέπει να βάλεις ικανό αριθμό g για να δέσουν με τα πίσω αλλιώς θα φαίνεται παράτερο.
Άσε τις ελληνικές κλινικές δε σου βάζουν τόσα.
Αφού μπορείς πήγαινε Freitas με 2.5€ και θα σε κάνει αγνώριστο.
Ο υπολογισμός που θα κάνεις,θα είναι πως το τσουλούφι θα το χάσεις στο μέλλον.
Όλοι που ανέφερες είναι κορυφαίοι.
Ευχαριστω φιλε,αυτο που με ενδιαφερει ειναι η φυσικοτητα αλλιως δε μπαινω καν στη διαδικασια κ ως προα αυτο μου φαινεται ο couto με 4.5 ομως ανα graft
 

vlafo

Well-Known Member
Ευχαριστω φιλε,αυτο που με ενδιαφερει ειναι η φυσικοτητα αλλιως δε μπαινω καν στη διαδικασια κ ως προα αυτο μου φαινεται ο couto με 4.5 ομως ανα graft
Ολοι την έχουνε σε τοπ βαθμό αλλά ο Couto ούτε και ξέρω πόσα χρόνια αναμονή έχει.
Ο Lorenzo 6 χρεώνει.
Αν είναι να διαλέξεις από Ευρώπη,Ισπανία με κλειστά μάτια.
 

Bill 10

Member
Η περίπτωσή σου έχει αρκετό ενδιαφέρον γιατί θεωρώ μπορείς να πάρεις εξαιρετικό αποτέλεσμα (όσο μπορεί κανείς να κρίνει από μία φωτογραφία) μιας και έχεις σχετικά καλό λόγο και νομίζω καλή ποιότητα τρίχας (πάχος, texture). Όμως έχεις ένα τσουλούφι που για να το κρατήσεις μιας και είναι αρκετά πυκνό (πάλι όσο καταλαβαίνω από photo) θα πρέπει δυστυχώς να μπεις στη διαδικασία να πάρεις φιναστερίδη. (Το δυστυχώς το γράφω γιατί καθόσον έγραφα το μήνυμά μου μου ήρθε update το δικό σου οτι δε θες να χρησιμοποιήσεις fina) .Νομίζω ότι είναι μονόδρομος΄γιατί η ΑΑ εξελίσσεται και στο μέλλον μπορεί το τσουλούφι να σε αφήσει (δε λέει κάτι το γεγονός ότι είσαι 5-6 χρόνια σταθερός)
Ναι καταλαβαινω τι λες,δε θα ηθελα να μπω ομωε σε διαδικασια με φινα,ευχαριστω
 

Bill 10

Member
Ολοι την έχουνε σε τοπ βαθμό αλλά ο Couto ούτε και ξέρω πόσα χρόνια αναμονή έχει.
Ο Lorenzo 6 χρεώνει.
Αν είναι να διαλέξεις από Ευρώπη,Ισπανία με κλειστά μάτια.
Περιπου οσα ειπες ,δλδ πρεπει να του στειλω στην αρχη της χρονιας που ερ εται για την επομενη κ τη μεθεπομενη γινεται η επενβαση βασει επικοινωνιας μαζι του!!Δλδ ο lorenzo ειναι ο κορυφαιος?
 

platanos

Well-Known Member
Ναι καταλαβαινω τι λες,δε θα ηθελα να μπω ομωε σε διαδικασια με φινα,ευχαριστω
Απόλυτα σεβαστό, απλά να έχεις στο νου σου οτι μπορεί σχετικά γρήγορα (μετά την υποτιθέμενη μεταμόσχευση) να χρειαστείς σημπληρωματική δεύτερη (ή touch up στο συγγεκριμένο σημείο), ενώ με fina να αργούσε ή να μη χρειαζόταν καν δεύτερο session.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Επισης δε θα ηθελα να χρησιμοποιησω φιναστεριδη,
Φιλε μου, παρατηρω οτι οι πιθανες επιλογες γιατρων ειναι "ψαγμενες"...ομως δε συναδουν με την αρνητικη σταση σου εναντι της ΜΟΝΑΔΙΚΗΣ θεραπειας για τη διατηρηση των ηδη υπαρχοντων μαλλιων.

Ενω, λοιπον, φαινεσαι διατεθειμενος (και πολυ καλα πραττεις) να επενδυσεις χρηματα στην επικειμενη μεταμοσχευση σου, απο την αλλη μπορει "να χτιζεις πυργους στην αμμο". Χωρις ενισχυση θεραπειας υπαρχει κινδυνος ολη η επενδυση σου να αποδειχθει ματαιη.

Αν το forelock υποχωρησει (κατι που ισως ειναι πολυ πιθανον), τοτε, ακομη και πετυχημενη να ειναι η μεταμοσχευση, η εικονα θα ειναι μετρια.

Γι' αυτο προσωπικα θα σε συμβουλευα να αφησεις στην ακρη ανυποστατους ενδοιασμους, να ξεκινησεις αμεσα χρηση φιναστεριδης, ωστε θωρακιζοντας το μαλλι να προχωρησεις απερισπαστος και με μεγαλυτερη σιγουρια στην επιλογη γιατρου.

Σου ευχομαι να κάνεις την καλυτερη δυνατη επιλογη και να εχεις ενα αναλογο αποτελεσμα.
 

Bill 10

Member
Απόλυτα σεβαστό, απλά να έχεις στο νου σου οτι μπορεί σχετικά γρήγορα (μετά την υποτιθέμενη μεταμόσχευση) να χρειαστείς σημπληρωματική δεύτερη, ενώ με fina να αργούσε ή να μη χρειαζόταν καν δεύτερο session.
Αυτο γιατι??λογω shockloss??
 

Bill 10

Member
Φιλε μου, παρατηρω οτι οι πιθανες επιλογες γιατρων ειναι "ψαγμενες"...ομως δε συναδουν με την αρνητικη σταση σου εναντι της ΜΟΝΑΔΙΚΗΣ θεραπειας για τη διατηρηση των ηδη υπαρχοντων μαλλιων.

Ενω, λοιπον, φαινεσαι διατεθειμενος (και πολυ καλα πραττεις) να επενδυσεις χρηματα στην επικειμενη μεταμοσχευση σου, απο την αλλη μπορει "να χτιζεις πυργους στην αμμο". Χωρις ενισχυση θεραπειας υπαρχει κινδυνος ολη η επενδυση σου να αποδειχθει ματαιη.

Αν το forelock υποχωρησει (κατι που ισως ειναι πολυ πιθανον), τοτε, ακομη και πετυχημενη να ειναι η μεταμοσχευση, η εικονα θα ειναι μετρια.

Γι' αυτο προσωπικα θα σε συμβουλευα να αφησεις στην ακρη ανυποστατους ενδοιασμους, να ξεκινησεις αμεσα χρηση φιναστεριδης, ωστε θωρακιζοντας το μαλλι να προχωρησεις απερισπαστος και με μεγαλυτερη σιγουρια στην επιλογη γιατρου.

Σου ευχομαι να κάνεις την καλυτερη δυνατη επιλογη και να εχεις ενα αναλογο αποτελεσμα.
Αυτο γιατι θα πεσουν τα μεταμοσχευμενα μαλλια η τα υπαρχοντα στο folclore??H η φυτρωση δε θα ειναι καλη μετα την επεμβαση??
 

tol

Well-Known Member
Αυτο γιατι θα πεσουν τα μεταμοσχευμενα μαλλια η τα υπαρχοντα στο folclore??H η φυτρωση δε θα ειναι καλη μετα την επεμβαση??
Φιλε μου, σε καμια περιπτωση δεν αναφερομαι στα μεταμοσχευμενα.

Ουτε αναφερομαι ιδιαιτερα στο shockloss, αφου στους συγκεκριμενους γιατρους, δεν υπαρχει εντονος φοβος shockloss (αν και ποτέ μη λες ποτέ...εστω και ελαχιστες πιθανοτητες υπαρχουν...επομενως η φιναστεριδη θα εκμηδενιζε και αυτη την μικρη πιθανοτητα ενισχυοντας τα υπαρχοντα μαλλια).

Αναφερομαι πρωτιστα στην προϊουσα τριχοπτωση, η οποια πρεπει να αναχαιτιστει, ωστε να μην υπαρξουν πιθανες απωλειες στα υπαρχοντα μαλλια στο μελλον. Αν δεν υποστηριξεις το forelock με τη μοναδικη θεραπεια που υπαρχει, τοτε πιθανον να υποχωρησει και η εικονα του μαλλιου, οσο πετυχημενη και να ειναι η μεταμοσχευση, να μη σε ικανοποιησει.

Εξαλλου, εκτος απο την υγεια των υπαρχοντων μαλλιων και την αντιμετωπιση της εξελιξης της αλωπεκιας, μπορεις να ελπιζεις και σε επανεκφυση, ειδικα στη Β ζωνη, ωστε σε συνδυασμο με τη μεταμοσχευση στην Α ζωνη, να αποκτησεις ενα πολυ καλο τελικο αποτελεσμα.

Καθε σοβαρη επενδυση, φιλε μου, θελει και ενα αρτιο μακροπροθεσμο σχεδιο. Χωρις θεραπεια "πορευεσαι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα".

Για αλλη μια φορα σου ευχομαι καλη συνεχεια.
 

piros75

Well-Known Member
Αν η περιοχή που θες να καλύψεις οριοθετείται από την υπάρχουσα τριχοφυία στην χερλαιν, σιγά μη θέλει 3.500 μοσχεύματα με αυτήν την χοντρή και κατσαρή τρίχα. Φίλε μου νομίζω ότι και με 2.500 γραφτς αν έχεις υψηλή φύτρωση θα γίνεις τούμπανο.
 

Bill 10

Member
Φιλε μου, σε καμια περιπτωση δεν αναφερομαι στα μεταμοσχευμενα.

Ουτε αναφερομαι ιδιαιτερα στο shockloss, αφου στους συγκεκριμενους γιατρους, δεν υπαρχει εντονος φοβος shockloss (αν και ποτέ μη λες ποτέ...εστω και ελαχιστες πιθανοτητες υπαρχουν...επομενως η φιναστεριδη θα εκμηδενιζε και αυτη την μικρη πιθανοτητα ενισχυοντας τα υπαρχοντα μαλλια).

Αναφερομαι πρωτιστα στην προϊουσα τριχοπτωση, η οποια πρεπει να αναχαιτιστει, ωστε να μην υπαρξουν πιθανες απωλειες στα υπαρχοντα μαλλια στο μελλον. Αν δεν υποστηριξεις το forelock με τη μοναδικη θεραπεια που υπαρχει, τοτε πιθανον να υποχωρησει και η εικονα του μαλλιου, οσο πετυχημενη και να ειναι η μεταμοσχευση, να μη σε ικανοποιησει.

Εξαλλου, εκτος απο την υγεια των υπαρχοντων μαλλιων και την αντιμετωπιση της εξελιξης της αλωπεκιας, μπορεις να ελπιζεις και σε επανεκφυση, ειδικα στη Β ζωνη, ωστε σε συνδυασμο με τη μεταμοσχευση στην Α ζωνη, να αποκτησεις ενα πολυ καλο τελικο αποτελεσμα.

Καθε σοβαρη επενδυση, φιλε μου, θελει και ενα αρτιο μακροπροθεσμο σχεδιο. Χωρις θεραπεια "πορευεσαι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα".

Για αλλη μια φορα σου ευχομαι καλη συνεχεια.
Δλδ
Φιλε μου, σε καμια περιπτωση δεν αναφερομαι στα μεταμοσχευμενα.

Ουτε αναφερομαι ιδιαιτερα στο shockloss, αφου στους συγκεκριμενους γιατρους, δεν υπαρχει εντονος φοβος shockloss (αν και ποτέ μη λες ποτέ...εστω και ελαχιστες πιθανοτητες υπαρχουν...επομενως η φιναστεριδη θα εκμηδενιζε και αυτη την μικρη πιθανοτητα ενισχυοντας τα υπαρχοντα μαλλια).

Αναφερομαι πρωτιστα στην προϊουσα τριχοπτωση, η οποια πρεπει να αναχαιτιστει, ωστε να μην υπαρξουν πιθανες απωλειες στα υπαρχοντα μαλλια στο μελλον. Αν δεν υποστηριξεις το forelock με τη μοναδικη θεραπεια που υπαρχει, τοτε πιθανον να υποχωρησει και η εικονα του μαλλιου, οσο πετυχημενη και να ειναι η μεταμοσχευση, να μη σε ικανοποιησει.

Εξαλλου, εκτος απο την υγεια των υπαρχοντων μαλλιων και την αντιμετωπιση της εξελιξης της αλωπεκιας, μπορεις να ελπιζεις και σε επανεκφυση, ειδικα στη Β ζωνη, ωστε σε συνδυασμο με τη μεταμοσχευση στην Α ζωνη, να αποκτησεις ενα πολυ καλο τελικο αποτελεσμα.

Καθε σοβαρη επενδυση, φιλε μου, θελει και ενα αρτιο μακροπροθεσμο σχεδιο. Χωρις θεραπεια "πορευεσαι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα".

Για αλλη μια φορα σου ευχομαι καλη συνεχεια.
Ευχαριστω πολυ!!Απ οτι καταλαβα δλδ η μινοξιδηλη δεν εχει τα ιδια αποτελεσματα με την οποια δεν εχω κανενα θεμα κ μπορω να τη χρησιμοποι εφ ορου ζωης!!καταλαβα τι λες δε ξερουμε την εξελιξη των υπολοιπων!!
 
  • Like
Reactions: tol

Bill 10

Member
Αν η περιοχή που θες να καλύψεις οριοθετείται από την υπάρχουσα τριχοφυία στην χερλαιν, σιγά μη θέλει 3.500 μοσχεύματα με αυτήν την χοντρή και κατσαρή τρίχα. Φίλε μου νομίζω ότι και με 2.500 γραφτς αν έχεις υψηλή φύτρωση θα γίνει τούμπανο.
Η τριχα δεν ειναι χοντρη κανο ικη ειναι!!Στην ελλαδα μου ειπαν 2500 ο lupanzula 3500 θα δουμε θα συγκρινω κ με αλλους κ θα σου πω
 
Μπλουζα