Εμφύτευση DHI

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Οπότε για να κλείσω και το θέμα,θα κανω την εμφύτευση και θα ξεκινήσω και θεραπεία.
Όχι δεν θα το κλείσεις το θέμα έτσι.
Μην βιάζεσαι.
Περίμενε.
Ξεκίνα θεραπεία και μετά απο 1 χρόνο βλέπεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

paris8989

Member
Κοίτα πως πάει. 1 χρόνο φίνα, βλέπεις τι σου δυναμώνει και τι σου σώζει, αν μετα έχεις κενά κάνεις ΜΜ. Αν κάνεις ΜΜ χωρίς φίνα θα φύγουν τα γύρω γύρω και θα μείνουν κάποια της ΜΜ σαν νησί στην μέση του τίποτα.
Φίνα απλά ρισκαρω για γυναικομαστία και χαμηλη λιμπιντο, δεν ειμαστε για τέτοια τωρα, ειπαμε θελουμε μαλλια αλλα ζυγιζουμε λιγο τα πράγματα.Ευχαριστω για τις συμβουλές σας.Αν πέσουν τα αλλα που θα πέσουν,θα ξανα βάλω,γιαυτο και η DHI μου ξεκαθαρισε πως η δότρια μου ειναι σε αριστη κατασταση και θα ξανα πάρουμε οταν χρειαστεί μετα απο χρονια ριζες.
 

vlafo

Well-Known Member
H dhi σου ξεκαθάρισε πως η δότρια σου είναι σε άριστη κατάσταση,όπως σου είπε αντίστοιχα ότι είσαι nw3 ενώ είσαι nw5.

Στο ξαναλέω τελευταία φορά φίλε μου για το καλό σου.

Bissanga η ακόμα και Αργυρίου που φαίνεται να κάνει καλή ανάλυση και εξέταση.

Μην κάνεις οτιδήποτε για να μην το μετανιώσεις.
 

oreo

Well-Known Member
Οπότε για να κλείσω και το θέμα,θα κανω την εμφύτευση και θα ξεκινήσω και θεραπεία.
Είσαι αποφασισμένος να κανεις την μετ, δεκτό. Στην θέση σου θα σκεφτόμουν το εξής. Βιάζομαι να την κάνω και περιμένω τόσα χρόνια, όμως εδώ μου λένε οτι οι πιθανότητα είναι να χάσω λόγω της επιθετικής αλωπεκίας τα μαμά μαλιά και μετά απο 3-4 χρόνια να δείχνω χειρότερα απο τώρα. Αν τελικά δεν μου λένε ιστορίες της Χαλιμάς, μήπως να κάνω και στον Bisanga τις μετρησεις ή οπου αλλού, να βγάλω 1 σωστό πλάνο και να κάνω υπομονή 1 χρόνο ακόμα (αν ακολουθήσεις βέβαια αγωγή) για κάνω το βήμα και να κρατήσει το αποτέλεσμα. Εκτός και αν πιστεύεις οτι δεν σε χαλάει να μπεις τώρα και μετά απο λίγα χρόνια να είσαι στο σημείο μηδέν.
 

dlazaros

Well-Known Member
Φίνα απλά ρισκαρω για γυναικομαστία και χαμηλη λιμπιντο, δεν ειμαστε για τέτοια τωρα, ειπαμε θελουμε μαλλια αλλα ζυγιζουμε λιγο τα πράγματα.Ευχαριστω για τις συμβουλές σας.Αν πέσουν τα αλλα που θα πέσουν,θα ξανα βάλω,γιαυτο και η DHI μου ξεκαθαρισε πως η δότρια μου ειναι σε αριστη κατασταση και θα ξανα πάρουμε οταν χρειαστεί μετα απο χρονια ριζες.
52 χρονών με 3χ την εβδομάδα φίνα, ούτε γυναικομαστία ούτε χαμηλή λιμπίντο, το αντίθετο μάλιστα. Σε έχουν επηρεάσει οι ιστορίες για αγρίους που έχεις διαβάσει. Σε κάθε περίπτωση ψυχραιμία, μια δεύτερη γνώμη όπως σου λένε όλοι δεν κάνει κακό. Την καλησπέρα μου.
 

platanos

Well-Known Member
Φίλε @paris8989 συμφωνώ απόλυτα με @vlafo kai @dlazaros. Πρέπει οπωσδήποτε φίνα 1 χρόνο με το είδος αραίωσης που έχεις και μια κλινική που να κάνει καλές μετρήσεις, όπως αυτές που σου πρότειναν τα παιδιά (Bisanga, Αργυρίου). Μπορείς να αναβάλεις την επέμβαση δε σημαίνει κάτι ότι έδωσες προκαταβολή, (το είχα κάνει και γω στην πρώτη μου επέμβαση και πήρα τα λεφτά μου πίσω). Τα grafts δυστυχώς δεν είναι άπειρα, μην κάνεις κάτι που θα το μετανιώσεις μελλοντικά! Το έχω περάσει αυτό το συναίσθημα, πίστεψέ με, και ντρεπόμουν να "ξεκλείσω" παρόλο που το ειχα ψιλομετανοιώσει ή είχα αμφιβολίες και έλεγα ένταξει μια επέμβαση είναι τι μπορεί να πάει στραβά .. και στην τελική ξανακάνω .. ΔΕΝ είναι καθόλου έτσι, και μεις όλοι που στο λέμε είμαστε παθόντες και στο επικοινωνούμε κάπως "επιθετικά", μην το παίρνεις στραβά λοιπόν, μακάρι το forum τα πιο παλιά χρόνια να είχετη γνώση και την εμπειρία των μελλών του σήμερα! Η απόφαση στο τέλος είναι δικιά σου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
@paris8989 Αν πάρεις φιναστερίδη τώρα μπορεί σε ένα χρόνο να έχεις μαλλιά και να μην χρειαστείς τίποτα άλλο, αν κάνεις ΜΜ όπως είσαι χωρίς φιναστερίδη οι πιθανότητες να είσαι χωρίς τα δικά σου μαλλιά σε ενα χρόνο+ είναι μεγάλες. Φοβάσαι ενα φάρμακο που μπορεί να σε απελευθερώσει. Ακόμα και 3χ την εβδομάδα θα αρκούσε στην περίπτωση σου. Σκέψου το.
Το χ3 με 1,25 πως το ξες ;
 

paris8989

Member
Είσαι αποφασισμένος να κανεις την μετ, δεκτό. Στην θέση σου θα σκεφτόμουν το εξής. Βιάζομαι να την κάνω και περιμένω τόσα χρόνια, όμως εδώ μου λένε οτι οι πιθανότητα είναι να χάσω λόγω της επιθετικής αλωπεκίας τα μαμά μαλιά και μετά απο 3-4 χρόνια να δείχνω χειρότερα απο τώρα. Αν τελικά δεν μου λένε ιστορίες της Χαλιμάς, μήπως να κάνω και στον Bisanga τις μετρησεις ή οπου αλλού, να βγάλω 1 σωστό πλάνο και να κάνω υπομονή 1 χρόνο ακόμα (αν ακολουθήσεις βέβαια αγωγή) για κάνω το βήμα και να κρατήσει το αποτέλεσμα. Εκτός και αν πιστεύεις οτι δεν σε χαλάει να μπεις τώρα και μετά απο λίγα χρόνια να είσαι στο σημείο μηδέν.
Εδώ κάνουμε συζήτηση. Εγώ είπα θα ανεβάσω το πριν και το μετά.Ρωτησα συμβουλες για το αν αξίζει η PRP, μη παρερμεινευουμε τα λεγομενα μου, μπηκα στο forum για να κανουμε μια συζήτηση, εννοείται οτι δεν θα κάνω οτι μου πουν στο forum, γιατί τωρα π χ εσυ μου λες οτι ειμαι nw5 η dhi ειπε nw3 προς 4. Αλλος θα μου γραψει nw 6 ας πούμε, να τραβηξω κλειρο για το τι είμαι; να ακουσω τον γιατρό ή εναν που εγραψε στο forum.Μη μπερδεύεται τη συζήτηση με την διάγνωση.Μπηκα για να συζητήσουμε όχι για να πάρω διάγνωση μεσω φωτογραφιών απο καποιον που μπορεί ας πουμε να διορθώνει ανελκυστήρες και δεν ειναι γιατρος.
 

paris8989

Member
Φίλε @paris8989 συμφωνώ απόλυτα με @vlafo kai @dlazaros. Πρέπει οπωσδήποτε φίνα 1 χρόνο με το είδος αραίωσης που έχεις και μια κλινική που να κάνει καλές μετρήσεις, όπως αυτές που σου πρότειναν τα παιδιά (Bisanga, Αργυρίου). Μπορείς να αναβάλεις την επέμβαση δε σημαίνει κάτι ότι έδωσες προκαταβολή, (το είχα κάνει και γω στην πρώτη μου επέμβαση και πήρα τα λεφτά μου πίσω). Τα grafts δυστυχώς δεν είναι άπειρα, μην κάνεις κάτι που θα το μετανιώσεις μελλοντικά! Το έχω περάσει αυτό το συναίσθημα, πίστεψέ με, και ντρεπόμουν να "ξεκλείσω" παρόλο που το ειχα ψιλομετανοιώσει ή είχα αμφιβολίες και έλεγα ένταξει μια επέμβαση είναι τι μπορεί να πάει στραβά .. και στην τελική ξανακάνω .. ΔΕΝ είναι καθόλου έτσι, και μεις όλοι που στο λέμε είμαστε παθόντες και στο επικοινωνούμε κάπως "επιθετικά", μην το παίρνεις στραβά λοιπόν, μακάρι το forum τα πιο παλιά χρόνια να είχετη γνώση και την εμπειρία των μελλών του σήμερα! Η απόφαση στο τέλος είναι δικιά σου!
Δεν ντρέπομαι να ξεκλεισω, απλα ειμαι άνθρωπος που δεν προκειται να βαζω κατι καθε μερα για μεγαλο χρονικο διαστημα.Ειχα ξεκινησει καποτε regain και μετά απο 5 μερες βαρεθηκα.Οταν εγω γινω π χ 50 πιστεψεμε θα κανουν εμφύτευση με ξενα μοσχεύματα.
 

oreo

Well-Known Member
Εδώ κάνουμε συζήτηση. Εγώ είπα θα ανεβάσω το πριν και το μετά.Ρωτησα συμβουλες για το αν αξίζει η PRP, μη παρερμεινευουμε τα λεγομενα μου, μπηκα στο forum για να κανουμε μια συζήτηση, εννοείται οτι δεν θα κάνω οτι μου πουν στο forum, γιατί τωρα π χ εσυ μου λες οτι ειμαι nw5 η dhi ειπε nw3 προς 4. Αλλος θα μου γραψει nw 6 ας πούμε, να τραβηξω κλειρο για το τι είμαι; να ακουσω τον γιατρό ή εναν που εγραψε στο forum.Μη μπερδεύεται τη συζήτηση με την διάγνωση.Μπηκα για να συζητήσουμε όχι για να πάρω διάγνωση μεσω φωτογραφιών απο καποιον που μπορεί ας πουμε να διορθώνει ανελκυστήρες και δεν ειναι γιατρος.
Να ακούσεις και τους άλλους γιατρούς που σου προτείνουμε να πας και να σου κάνουν διάγνωση. Φαντάζομαι οτι είναι πολύ λογικό έστω να θες να επαληθεύσεις στην καλύτερη , την "διάγνωση" που ήδη σου έγινε.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Εδώ κάνουμε συζήτηση. Εγώ είπα θα ανεβάσω το πριν και το μετά.Ρωτησα συμβουλες για το αν αξίζει η PRP, μη παρερμεινευουμε τα λεγομενα μου, μπηκα στο forum για να κανουμε μια συζήτηση, εννοείται οτι δεν θα κάνω οτι μου πουν στο forum, γιατί τωρα π χ εσυ μου λες οτι ειμαι nw5 η dhi ειπε nw3 προς 4. Αλλος θα μου γραψει nw 6 ας πούμε, να τραβηξω κλειρο για το τι είμαι; να ακουσω τον γιατρό ή εναν που εγραψε στο forum.Μη μπερδεύεται τη συζήτηση με την διάγνωση.Μπηκα για να συζητήσουμε όχι για να πάρω διάγνωση μεσω φωτογραφιών απο καποιον που μπορεί ας πουμε να διορθώνει ανελκυστήρες και δεν ειναι γιατρος.
Δεν θέλει να είσαι γιατρός για να δεις πως χάνεις μαλλιά σε όλη την norwood 5 περιοχή. Άμα ο γιατρός σου πει πως θα γεμίσει το κεφάλι σου με 1500 grafts δηλαδή και οι οικοδόμοι του φόρουμ σου πουν ότι θες πλάνο επεμβάσεων με 4000+ συν φίνα για σωστό αποτέλεσμα θα ακούσεις το γιατρό φυσικά
 

alex7

Well-Known Member
Εδώ κάνουμε συζήτηση. Εγώ είπα θα ανεβάσω το πριν και το μετά.Ρωτησα συμβουλες για το αν αξίζει η PRP, μη παρερμεινευουμε τα λεγομενα μου, μπηκα στο forum για να κανουμε μια συζήτηση, εννοείται οτι δεν θα κάνω οτι μου πουν στο forum, γιατί τωρα π χ εσυ μου λες οτι ειμαι nw5 η dhi ειπε nw3 προς 4. Αλλος θα μου γραψει nw 6 ας πούμε, να τραβηξω κλειρο για το τι είμαι; να ακουσω τον γιατρό ή εναν που εγραψε στο forum.Μη μπερδεύεται τη συζήτηση με την διάγνωση.Μπηκα για να συζητήσουμε όχι για να πάρω διάγνωση μεσω φωτογραφιών απο καποιον που μπορεί ας πουμε να διορθώνει ανελκυστήρες και δεν ειναι γιατρος.
Πάνε έτσι σε κλινική να σε σφάξουν αφού δεν θέλεις να ακούσεις τις γνώμες μας .Αφου είμαστε τεχνικοί ανελκυστήρων και δεν θες να μας ακούσεις πάνε να δεις τι «καλά» που θα σε κάνουν
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Το χ3 με 1,25 πως το ξες ;
Όταν κοπάσουν οι ορμόνες μετά τα 30 ( που συνήθως αυτό γίνεται ) δεν είναι ανάγκη να μπουκώνεις τον οργανισμό με φιναστερίδη . Τα περίπου 4 mg που προτείνει εβδομαδιαίως ο Λάζαρος είναι πολύ σωστά ( αν και κατ' εμε και 3 είναι αρκετά ) . Η μεγάλη μάχη με τις ορμόνες γίνεται από τα 18 ως 30 στο θέμα τριχόπτωση. Εκεί θέλεις τους πάντες μέσα, από προπονητή ως πρόεδρο. Γι αυτό καθημερινά 1 mg φινα ειδάλλως αν θες να πας ολ ιν 0,5 ντουτα per day. Τα low dose σε επιθετικές αλωπεκίες σε αυτές τις ηλικίες δεν είναι αρκετά να κοπάσουν τον ρυθμό της DHT.
 

vlafo

Well-Known Member
Εδώ κάνουμε συζήτηση. Εγώ είπα θα ανεβάσω το πριν και το μετά.Ρωτησα συμβουλες για το αν αξίζει η PRP, μη παρερμεινευουμε τα λεγομενα μου, μπηκα στο forum για να κανουμε μια συζήτηση, εννοείται οτι δεν θα κάνω οτι μου πουν στο forum, γιατί τωρα π χ εσυ μου λες οτι ειμαι nw5 η dhi ειπε nw3 προς 4. Αλλος θα μου γραψει nw 6 ας πούμε, να τραβηξω κλειρο για το τι είμαι; να ακουσω τον γιατρό ή εναν που εγραψε στο forum.Μη μπερδεύεται τη συζήτηση με την διάγνωση.Μπηκα για να συζητήσουμε όχι για να πάρω διάγνωση μεσω φωτογραφιών απο καποιον που μπορεί ας πουμε να διορθώνει ανελκυστήρες και δεν ειναι γιατρος.
Φίλε μου θα στο πω καλοπροαίρετα.
Δεν έχεις ιδέα για τα πιο απλά πράγματα και αγνοείς τα βασικά και θέλεις να μπεις για μμ,ειδικα στην DHI που θα σου απλώσει τραχανά με 1500 τρίχες σε όλο το κεφάλι και μετά θα ψάχνεσαι.
Θέλεις να ακούσεις ή όχι?
Εδώ δε λέει ο καθένας ότι θέλει,λέει διαπιστευμένα πράγματα σύμφωνα με ότι ισχύει παγκοσμίως από τους ιατρούς.
Είσαι nw5 διάχυτο και πας για nw6.
Θέλεις να το καταλάβεις ή όχι?

Μέσω φωτογραφιών ξέρουμε τι είσαι και που φαίνεται ότι θα πας,ο γιατρός θα δει ακριβώς και τη λεπτομέρεια.

Αν εμπιστευτείς την dhi που σε κατατάσει σε nw3 σου εύχομαι καλή επιτυχία.
 

vlafo

Well-Known Member
Όταν κοπάσουν οι ορμόνες μετά τα 30 ( που συνήθως αυτό γίνεται ) δεν είναι ανάγκη να μπουκώνεις τον οργανισμό με φιναστερίδη . Τα περίπου 4 mg που προτείνει εβδομαδιαίως ο Λάζαρος είναι πολύ σωστά ( αν και κατ' εμε και 3 είναι αρκετά ) . Η μεγάλη μάχη με τις ορμόνες γίνεται από τα 18 ως 30 στο θέμα τριχόπτωση. Εκεί θέλεις τους πάντες μέσα, από προπονητή ως πρόεδρο. Γι αυτό καθημερινά 1 mg φινα ειδάλλως αν θες να πας ολ ιν 0,5 ντουτα per day. Τα low dose σε επιθετικές αλωπεκίες σε αυτές τις ηλικίες δεν είναι αρκετά να κοπάσουν τον ρυθμό της DHT.
Μετά θα πας σε ντούντα εσύ,δε σε φοβάμαι,άλλωστε θα έχεις πάθει ανοσία από τη φίνα.
Έτσι έπαθα και εγώ.
Αλλά την πάτησα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μ

Μετά θα πας σε ντούντα εσύ δε σε φοβάμαι,άλλωστε θα έχεις πάθει ανοσία από τη φίνα.
Έτσι έπαθα και εγώ.
Αλλά την΄πάτησα.
[/QUOTΕ Έτσι ακριβώς. Έχω στο μυαλό μου μελλοντικά πλάνο παρόμοιο με το δικό σου . Εύρεση του κατάλληλου γιατρού μετά από εξαιρετικη ερευνα αγοράς, κατάστρωση πλάνου, θωράκιση με θεραπείες ( που ήδη ειναι δεδομένο αυτό ) και μετά τουμπάνιασμα με σωστή κατανομή. Μαγειρεύουμε πριν πεινάσουμε ώστε να μη βρεθούμε ποτέ σε δύσκολη θέση. Εξήγησε μου όμως τι εννοεις εσύ με το '' Αλλα την πάτησα '' ;
 

paris8989

Member
Μην παιρνετε αναβολικα για να εχετε μαλλια.Αν θελετε να κανετε θεραπεια καντε μονο PRP. Εσεις που πλακωνεστε στη Φίνα κατι χάνετε για να κερδίσετε κατι αλλο.
 
Μπλουζα