Εμφύτευση DHI

paris8989

Member
Καλημέρα σε όλο το forum.Είμαι νέο μέλος! θα ανεβάσω φωτογραφίες πριν και μετα την εμφύτευση, μέσα στον Δεκέμβριο θα γίνει εμφύτευση στην κλινική DHI, μετά απο προσωπική έρευνα αποφάσισα να εμπιστευτώ αυτή τη κλινική.Θα ανέβασω φωτογραφίες για το πως έχει τώρα η κατάσταση με τα μαλλιά μου.Είμαι 32 και εχει 4 χρόνια που αραίωσαν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Καλημέρα σε όλο το forum.Είμαι νέο μέλος! θα ανεβάσω φωτογραφίες πριν και μετα την εμφύτευση, μέσα στον Δεκέμβριο θα γίνει εμφύτευση στην κλινική DHI, μετά απο προσωπική έρευνα αποφάσισα να εμπιστευτώ αυτή τη κλινική.Θα ανέβασω φωτογραφίες για το πως έχει τώρα η κατάσταση με τα μαλλιά μου.Είμαι 32 και εχει 4 χρόνια που αραίωσαν.
Καλή επιτυχία να έχεις
 

paris8989

Member
Diffuse thinner, μπορείς να βάλεις φωτογραφίες και από την δότρια;Επίσης να σε ρωτήσω ακολουθείς κάποια αγωγή;
Θα βγαλω μια φωτο τη δότρια τωρα, δεν ακολουθησα ποτε μου αγωγή, ολη η ζημιά έγινε σε ενα 6μηνο,αγχος στρες εβλεπα οτι οταν τις αγγιζα σπαγανε! τελος παντων το αφησα μερικα χρόνια να δω που θα καταλήξει και τωρα τελη Δεκέμβρη πάω για εμφύτευση,μακάρι να στρώσει η κατάσταση
 

alex7

Well-Known Member
Καλημέρα.Η αλωπεκία βρίσκεται σε δυναμική εξέλιξη.Δεν πρόκειται να μείνεις δυστυχώς σε αυτό το στάδιο.Πρέπει να κάνεις θεραπεία πρώτα και μετά αφού σταθεροποιηθεί να κάνεις συντηρητικά σχεδιασμένη μμ
 

Gianney

Well-Known Member
Όπως είπε και ο Άλεξ καλύτερα να μην βιαστεις ακόμα,διάβασε το φόρουμ πάρε γνώμες , πήγαινε σε γιατρούς για έλεγχο μετρήσεις κτλ και βλέπεις.
 

paris8989

Member
IMG_20211209_093032.jpg
 

paris8989

Member
Έχω πάει σε γιατρούς και κλινικές,εχω μιλήσει και με εξωτερικό.Εκανα υπομονή 4 χρόνια αν κάνω αλλα 4 θα κοντευω τα 40.Θα ρισκάρω τώρα γιατι τωρα με ενδιαφέρει πιο πολυ να χω μαλλιά.
 

Gianney

Well-Known Member
Έχω πάει σε γιατρούς και κλινικές,εχω μιλήσει και με εξωτερικό.Εκανα υπομονή 4 χρόνια αν κάνω αλλα 4 θα κοντευω τα 40.Θα ρισκάρω τώρα γιατι τωρα με ενδιαφέρει πιο πολυ να χω μαλλιά.
Ναι καταλαβαίνω.Εκλεισες ήδη ημερομηνία;Για πόσα grafts θα πας;
 

alex7

Well-Known Member
Έχω πάει σε γιατρούς και κλινικές,εχω μιλήσει και με εξωτερικό.Εκανα υπομονή 4 χρόνια αν κάνω αλλα 4 θα κοντευω τα 40.Θα ρισκάρω τώρα γιατι τωρα με ενδιαφέρει πιο πολυ να χω μαλλιά.
σε εξέτασαν για DUPA;Για να διατηρήσεις τα μαλλιά σου νέος θέλει και θεραπεία αλλιώς σε λίγα χρόνια θα αδειάσεις και θα θέλεις εκ νέου μμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

paris8989

Member
σε εξέτασαν για DUPA;Για να διατηρήσεις τα μαλλιά σου νέος θέλει και θεραπεία αλλιώς σε λίγα χρόνια θα αδειάσεις και θα θέλεις εκ νέου μμ
Οχι,βασικα δεν ξερω καν τη ειναι η dupa, θεραπεία να απευθυνθώ στην ίδια κλινική;
 

nick90

Well-Known Member
Έχω πάει σε γιατρούς και κλινικές,εχω μιλήσει και με εξωτερικό.Εκανα υπομονή 4 χρόνια αν κάνω αλλα 4 θα κοντευω τα 40.Θα ρισκάρω τώρα γιατι τωρα με ενδιαφέρει πιο πολυ να χω μαλλιά.
Καλή επιτυχία φίλε να έχεις. Ποιον γιατρό της DHI, επέλεξες;
 

paris8989

Member
Ναι καταλαβαίνω.Εκλεισες ήδη ημερομηνία;Για πόσα grafts θα πας;
Δεν μου είπαν για grafts αλλά μου είπαν οτι θα γεμισουν τη περιοχή που έχει το πρόβλημα τόσο ωστε η δότρια να μπορεί να δώσει αν χρειαστεί ξανά μετα απο χρόνια.
 

giorgosv

Active Member
Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω αλλά στη dh* με αυτό το μαλλί πάνω;
Πολλοί γιατροί δεν θα σε έβαζαν στην κατάσταση που είσαι χωρίς φιναστεριδη.
Κινδυνεύεις μετά την ολοκλήρωση του αποτελέσματος να μοιάζεις περίπου όπως τώρα.
Βάζοντας τα μοσχεύματα στη ληπτρια, αρκετά αδύναμα δικά σου μαλλιά μπορεί να αποχαιρετήσουν για πάντα.
Από την άλλη αν είναι να ξεκινήσεις φίνα δώσε περιθώριο 6 μήνες με ένα χρόνο και μπορεί να σε ικανοποιήσει αυτό που θα δεις.
Η δοτρια σου φαίνεται μια χαρά πάντως.
Υπάρχει μια πιθανότητα αν σε πιάσει καλά η θεραπεία να μην χρειαστείς καν μεταμόσχευση.
Σκέψου το ξανά. Μην πας για μαλλί και βγεις όπως είσαι τώρα.
 

paris8989

Member
Καλή επιτυχία φίλε να έχεις. Ποιον γιατρό της DHI, επέλεξες;
Λόγο να ότι κλείσαμε ημερομηνία πριν 1 μιση μήνα, δεν είχαν προγραμμα με τους γιατρούς που θα είναι τελη Δεκεμβρίου σε εργασία, δεν ξέρω άρα και δεν επέλεξα,αλλά μου είπαν 10 μέρες πριν πως θα ενημερωθώ. Θέλετε να γράψω ποιος θα με αναλάβει;
 

paris8989

Member
Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω αλλά στη dh* με αυτό το μαλλί πάνω;
Πολλοί γιατροί δεν θα σε έβαζαν στην κατάσταση που είσαι χωρίς φιναστεριδη.
Κινδυνεύεις μετά την ολοκλήρωση του αποτελέσματος να μοιάζεις περίπου όπως τώρα.
Βάζοντας τα μοσχεύματα στη ληπτρια, αρκετά αδύναμα δικά σου μαλλιά μπορεί να αποχαιρετήσουν για πάντα.
Από την άλλη αν είναι να ξεκινήσεις φίνα δώσε περιθώριο 6 μήνες με ένα χρόνο και μπορεί να σε ικανοποιήσει αυτό που θα δεις.
Η δοτρια σου φαίνεται μια χαρά πάντως.
Υπάρχει μια πιθανότητα αν σε πιάσει καλά η θεραπεία να μην χρειαστείς καν μεταμόσχευση.
Σκέψου το ξανά. Μην πας για μαλλί και βγεις όπως είσαι τώρα.
Ακριβώς αυτό που μου γραψες μου το είπε μονο μια κλινική η Bergmann.Εγω δεν θέλω να ξεκινήσω φινα γιατί είχα παρενέργειες,ημικρανίες και κνισμό.Πριν 2 χρονια για ενα μηνα δοκιμασα φίνα. Χθες αγόρασα toppik ,το οποιο λεω να το χρησιμοποιώ σε πολυ συγκεκριμένες περιστάσεις και οχι καθημερινά.Θεραπεία εκτος απο φίνα υπάρχει; δλδ καποια χάπια ή κατι αλλο?
 

nick90

Well-Known Member
Λόγο να ότι κλείσαμε ημερομηνία πριν 1 μιση μήνα, δεν είχαν προγραμμα με τους γιατρούς που θα είναι τελη Δεκεμβρίου σε εργασία, δεν ξέρω άρα και δεν επέλεξα,αλλά μου είπαν 10 μέρες πριν πως θα ενημερωθώ. Θέλετε να γράψω ποιος θα με αναλάβει;
Μπορείς να επιλέξεις και εσύ ο ίδιος πάντως. Αν έχεις δει κάποιον στο φορουμ που σου άρεσαν τα αποτελέσματά του. Θα μπορούσες να ζητήσεις τον Ευαγγελάτο, καθώς ειναι από τους πιο γνωστούς και πιο παλιούς ή την Μπίρου.

Θεραπεία θα μπορούσες να αρχίσεις τοπική μινοξιδίλη μαζι με τοπική φιναστερίδη, που την εφαρμόζεις τοπικά στο κεφάλι. Είναι ένα πακέτο της Fagron και πας το ζητάς από το φαρμακείο Fagron Derma pack MFT.
 

alex7

Well-Known Member
Οχι,βασικα δεν ξερω καν τη ειναι η dupa, θεραπεία να απευθυνθώ στην ίδια κλινική;
Αυτό δείχνει ότι δεν έκανες καθόλου έρευνα παρότι ισχυρίζεσαι ότι έκανες .Δεν πάμε να κάνουμε επέμβαση έτσι .Κάνουμε τριχογραφημα σε δερματολόγο η κλινική που κάνει αξιόπιστες μετρήσεις στα μαλλιά της δότριας για να σχεδιάσουμε την επέμβαση .Που πας έτσι; Αν αποτύχει η επέμβαση θα έρθεις εδώ και θα φωνάζεις μετά
 

paris8989

Member
Αυτό δείχνει ότι δεν έκανες καθόλου έρευνα παρότι ισχυρίζεσαι ότι έκανες .Δεν πάμε να κάνουμε επέμβαση έτσι .Κάνουμε τριχογραφημα σε δερματολόγο η κλινική που κάνει αξιόπιστες μετρήσεις στα μαλλιά της δότριας για να σχεδιάσουμε την επέμβαση .Που πας έτσι; Αν αποτύχει η επέμβαση θα έρθεις εδώ και θα φωνάζεις μετά
Έκανα έρευνα όσο αφορά το σε ποια κλινική θα πάω.Οσο αφορα το forum δεν γράφτηκα για να φωνάζω, όμως αν αποτύχει θα φερει ευθύνη η κλινική γιατί αλλιώς είναι σαν να μου λές πως εγώ πρέπει να σπουδασω ιατρική πριν κανω μια εμφυτευση. Υποτίθεται πας στη κλινική για να σου ανοίξουν τα μάτια,να σε ενημερώσουν και να σε καθοδηγήσουν.
 
Μπλουζα