Διασημοι/Celebrities

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε κάθε κεφάλι πάει άλλο στυλ hairline. Σε αυτό το κεφάλι πάει η ευθεία. Από ότι φαίνεται έχει πολύ κοντό μαλλί άρα μιλάμε για πολύ καλή πυκνότητα για να δείχνει έτσι.
 

JimKan1

Well-Known Member
Σε κάθε κεφάλι πάει άλλο στυλ hairline. Σε αυτό το κεφάλι πάει η ευθεία. Από ότι φαίνεται έχει πολύ κοντό μαλλί άρα μιλάμε για πολύ καλή πυκνότητα για να δείχνει έτσι.
Εχει κανει και SMP νομιζω, το τι hairline παει σε καθε κεφαλι ειναι και υποκειμενικο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εξαρτάται από το σχήμα του κεφαλιού, του μετώπου και πάνω από όλα της hairline που είχε στα νιάτα του. Αυτό δεν μπορείς να το παραβλέψεις.
 

konelos

Active Member
Αλφαδιά με μοιρογνωμόνιο, το μόνο που φοβόμουν όταν μπήκα για μμ.
Στιγμιότυπο 2023-08-09, 21.09.58.png
 

Kostas97

Well-Known Member
Μπροστά στην hairline φαίνεται σαν να έχει μπει τοππικ, είναι αρκετά πιο σκούρο από τα υπόλοιπα μαλλιά στο κεφάλι
Εβαλε τα χερια στο κεφαλι ανακατευε τα μαλλια και εδειξε τα χερια του. Για ποιο τοπικ μιλαμε.

Εμενα το σχημα της hairline μου αρεσει. Το μαλλι ομως επειδη ειναι προς μπουκλα ισως την φουσκωνει, αλλα αυτο δεν αποφευγεται. Τουλαχιστον εγω αυτο παρατηρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Έχει μειούμενη πυκνότητα όσο πας προς τα πίσω. Μπροστά είναι αρκετά πυκνά και προς τα πίσω μειώνεται. Νομίζω έχει κάνει 4 ΜΜ όχι 2, άλλωστε στο πλάι η δότρια του φαίνεται λόγο ζορισμένη. Οι 2 τελευταίες νομίζω είναι με Λορεντζο. Εμένα μου αρέσει το μαλλί του και δεν νομίζω ότι έχει βάλει τοπικ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Έχει μειούμενη πυκνότητα όσο πας προς τα πίσω. Μπροστά είναι αρκετά πυκνά και προς τα πίσω μειώνεται. Νομίζω έχει κάνει 4 ΜΜ όχι 2, απλώστε στο πλάι η δότρια του φαίνεται λόγο ζορισμένη. Οι 2 τελευταίες νομίζω είναι με Λορεντζο. Εμένα μου αρέσει το μαλλί του και δεν νομίζω ότι έχει βάλει τοπικ.
Στο βιντεο κανει αναφορα οτι εχει κανει συνολικα τρεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TheoCh92

New Member
Δεν έχει φυσικότητα. Κάνει μπαμ ότι έχει κάνει μεταμόσχευση. Όσο άσχετος και αν είναι κάποιος μπορεί να πει ότι ο κύριος "φύτεψε" μαλλιά, όπως το έλεγε η γιαγιά μου. Όχι ότι είναι κατακριτέο βέβαια, πλέον δεν είναι ταμπού η μεταμόσχευση και ορθώς βέβαια!
 

dlazaros

Well-Known Member
Ψηλη και ευθεια, ουτε εμενα μου αρεσουν αυτες οι hairline, φαινονται περιεργες, παντως αν ο αλλος δεν εχει ιδεα απο μεταμοσχευσεις δεν παιρνει πρεφα
Έτσι είναι η φυσική δική μου, στα 7,5εκ και ίσια σαν χάρακας. Ποτέ δεν την χώνεψα αλλά την ευχαριστώ που παρά ταύτα δεν με εγκατέλειψε...

Πάντως σχετικά με τον σχεδιασμό μια μεταμόσχευσης και ιδιαίτερα της χερλαιν που είναι το κύριο σημείο που "λέει" οτι έχεις κάνει ΜΜ, έχω δεί τελευταία χρήση της τεχνολογίας ΑΙ στην αναγνώριση προσώπων και έχω δεί πως μπορεί σύντομα να επεξεργάζεται κάποιος το πρόσωπο του και να του προτείνεται η καταλληλότερη χερλαίν σε σχέση με το μέγεθος, το σχήμα κλπ καθώς και οι αναλογίες μονότριχών πολύτριχων και η θέση τοποθέτησης για ποιό φυσική εμφάνιση. Εαν κάποια κλινική επενδύσει πάνω σε εξειδικευμένη ανάπτυξη προγράμματος θα είναι πολλαπλά τα οφέλη για τους μελλοντικούς ενδιαφερόμενους για ΜΜ (και πρακτικά και σε επίπεδο μάρκετινγκ).
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Από την φωτογραφία έκρινα που φαίνεται αρκετά πιο σκούρο μπροστά το χρώμα των μαλλιών σε σχέση με τα πιο πίσω. Όσοι έχουν βάλει τοπικ ξέρουν οτι εκεί που βάζεις δείχνει πιο σκούρο από αλλες περιοχές.
Στο βίντεο που κοίταξα τώρα ανακατεύει περισσότερο προς το κέντρο τα μαλλιά όχι μπροστά στο hairline. Γενικά πάντως το τοπικ δεν φεύγει εύκολα, θέλει λούσιμο με σαμπουαν. Απλά είπα ότι έτσι μου φάνηκε από την εμπειρία μου, δεν είπα οτι έχει βάλει. Μπορεί να κάνω και λάθος
Αν εχετε υπονμονη, απο Σεπτεμβριο θα εχω εκτενεστατο αφιερωμα για τις μεταμοσχευσεις μου!
 

dlazaros

Well-Known Member
Από την φωτογραφία έκρινα που φαίνεται αρκετά πιο σκούρο μπροστά το χρώμα των μαλλιών σε σχέση με τα πιο πίσω. Όσοι έχουν βάλει τοπικ ξέρουν οτι εκεί που βάζεις δείχνει πιο σκούρο από αλλες περιοχές.
Στο βίντεο που κοίταξα τώρα ανακατεύει περισσότερο προς το κέντρο τα μαλλιά όχι μπροστά στο hairline. Γενικά πάντως το τοπικ δεν φεύγει εύκολα, θέλει λούσιμο με σαμπουαν. Απλά είπα ότι έτσι μου φάνηκε από την εμπειρία μου, δεν είπα οτι έχει βάλει. Μπορεί να κάνω και λάθος.
Όσο μεγαλώνεις τα μαλλιά γίνονται γκρίζα και "λερώνονται" απο τα προϊόντα που βάζουμε στα μαλλιά όπως τα σαμπουάν. Σε μένα το head and shoulders μου κάνει τα γκρίζα σκουρότερα σε μια απόχρωση του χαλκού που ή μου αρέσει ή πρέπει να βάλω μώβ σαμπουάν. Σε κάθε περίπτωση είναι σκουρότερα τόπους τόπους. Εάν τα βάφεις τότε τα μαλλιά "αποχρωματίζονται" απο τα λουσίματα και τον ήλιο και κάνουν παιχνίδια με το φώς που δεν είναι εμφανή στην πραγματικότητα αλλά είναι στις φωτό και τα βίντεο. Ευτυχώς δεν είμαστε όλοι νιάτα...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αλφαδιά με μοιρογνωμόνιο, το μόνο που φοβόμουν όταν μπήκα για μμ.Προβολή συνημμένου 59663
Εξαρτάται από την πυκνότητα. Σε τέτοιες ευθείες hairline όταν η πυκνότητα είναι πολύ υψηλή δεν καταλαβαίνεις κάτι παρά μόνο όταν το ξέρεις και κάνεις ανάλυση με δεδομένη την γνώση. Νεαρά άτομα που δεν πάσχουν από ΑΑ έχουν ακριβώς τέτοιες hairline. Το πρόβλημα με αυτές τις hairline ξεκινά όταν η πυκνότητα δεν είναι υψηλή και είναι "see through". Τότε ναι, εκεί φαίνεται ότι πρόκειται για μμ αφού στην φύση δεν υπάρχει τέτοιου είδους αραίωση.
 

Vdupa

Well-Known Member
Αυτό το τυπάκι κάτι έχει κάνει και μας το κρύβει :p
Προβολή συνημμένου 59671Προβολή συνημμένου 59672
Eιναι ενα καλο παραδειγμα για το πως θα δειχνει στα 60-70 του καποιος που έκανε μμ στο παρελθον και δεν παιρνει φιναστεριδη. Εξαφανιστηκαν οι γεφυρες αλλα και ολα τα πισω.

Ειχε κανει μεταμόσχευση, το εχει πει.
 

konelos

Active Member
Eιναι ενα καλο παραδειγμα για το πως θα δειχνει στα 60-70 του καποιος που έκανε μμ στο παρελθον και δεν παιρνει φιναστεριδη. Εξαφανιστηκαν οι γεφυρες αλλα και ολα τα πισω.

Ειχε κανει μεταμόσχευση, το εχει πει.
Έχουν μείνει μόνο τα μοσχεύματα μπροστά;

Τώρα προσπαθεί να καλύψει nwd 6 με κάτι σκόρπια που έχει, αν δεν είχε κάνει μμ σίγουρα θα ήταν πολύ πολύ χειρότερα.
 
Μπλουζα