Διασημοι/Celebrities

bobby

Well-Known Member
Δεν ειναι ακριβως οπως τα λες γιατι στα 23 NW4 σημαινει οτι μεχρι τα 35 θα εχει μια καλη αποψη για το πως θα ειναι το κεφαλι του αρα εαν εχει το καταλληλο αποθεμα η δοτρια θα μπορει να φτιαξει απο νωρις το θεμα του χωρις να μπλεξει με αγωγες..προσωπικα πιστευω δεν εχει λογο να μπλεξει με αγωγες και καλυτερο ειναι ανα καποια χρονια να προχωραει σε μια μμ μεχρι που να εχει τα μονιμα μαλλια επανω..ολα αυτα εφοσον του το επιτρεπει η δοτρια
Ο καθένας ότι τον φωτίσει η «κούτρα» του…… αν έχεις πάντως τέτοιο πρόβλημα στα 23, όσες ΜΜ και να κάνεις, χωρίς αγωγή, μαλλιά δεν θα έχεις….. Άλλοι με πολύ μικρότερα προβλήματα και σε μεγαλύτερη ηλικία χωρίς αγωγή έκαναν μια τρύπα στο νερό και κυκλοφορούν ξυρισμένοι, αυτός νομίζεις θα την γλιτώσει; 99% σου λέω όχι. Αν ήταν έτσι στα 45 πιθανον ναι, στα 23 ποτέ.
Σκέψου λίγο:
1. Η δότρια δεν είναι απειρη
2. Το «μόνιμα μαλλιά» είναι σχετικό αν είναι μόνιμα (ασφαλής περιοχή, ντουπες)
3. Για NW4 γυαλί θες 6-7000 μίνιμουμ για κάλυψη πόσο μάλλον στην Τουρκία που βάζουν και ένα 20-30% παραπάνω από ότι χρειάζεται αδυνατώντας περισσότερο την δότρια….
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas144

Member
Ο καθένας ότι τον φωτίσει η «κούτρα» του…… αν έχεις πάντως τέτοιο πρόβλημα στα 23, όσες ΜΜ και να κάνεις, χωρίς αγωγή, μαλλιά δεν θα έχεις….. Άλλοι με πολύ μικρότερα προβλήματα και σε μεγαλύτερη ηλικία χωρίς αγωγή έκαναν μια τρύπα στο νερό και κυκλοφορούν ξυρισμένοι, αυτός νομίζεις θα την γλιτώσει; 99% σου λέω όχι. Αν ήταν έτσι στα 45 πιθανον ναι, στα 23 ποτέ.
Σκέψου λίγο:
1. Η δότρια δεν είναι απειρη
2. Το «μόνιμα μαλλιά» είναι σχετικό αν είναι μόνιμα (ασφαλής περιοχή, ντουπες)
3. Για NW4 γυαλί θες 6-7000 μίνιμουμ για κάλυψη πόσο μάλλον στην Τουρκία που βάζουν και ένα 20-30% παραπάνω από ότι χρειάζεται αδυνατώντας περισσότερο την δότρια….
Φιλε μου εχω βαλει ηδη 6.500 grafts NW4 οποτε λιγο πολυ τοσο θα χρειαστει και αυτος..οπως εσυ το βλεπεις απο την δικη σου οπτικη του τυπου που πανε αυτοι χωρις αγωγες απο τα 23 ετσι καποιοι θεωρουμε οτι το να ξεκινησεις αγωγες για τριχες απο τα 23 σου δεν ειναι τοσο νορμαλ..ο καθενας εχει τις αποψεις του καποιοι θελουμε απλα να βαλουμε 2 τριχες μονιμες στο κεφαλι μας και να συνεχισουμε την ζωη μας..οπως ακριβως ειπες ειναι οτι τον φωτισει τον καθενα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Ο καθένας ότι τον φωτίσει η «κούτρα» του…… αν έχεις πάντως τέτοιο πρόβλημα στα 23, όσες ΜΜ και να κάνεις, χωρίς αγωγή, μαλλιά δεν θα έχεις….. Άλλοι με πολύ μικρότερα προβλήματα και σε μεγαλύτερη ηλικία χωρίς αγωγή έκαναν μια τρύπα στο νερό και κυκλοφορούν ξυρισμένοι, αυτός νομίζεις θα την γλιτώσει; 99% σου λέω όχι. Αν ήταν έτσι στα 45 πιθανον ναι, στα 23 ποτέ.
Σκέψου λίγο:
1. Η δότρια δεν είναι απειρη
2. Το «μόνιμα μαλλιά» είναι σχετικό αν είναι μόνιμα (ασφαλής περιοχή, ντουπες)
3. Για NW4 γυαλί θες 6-7000 μίνιμουμ για κάλυψη πόσο μάλλον στην Τουρκία που βάζουν και ένα 20-30% παραπάνω από ότι χρειάζεται αδυνατώντας περισσότερο την δότρια….
Ο φιλος σου που ανεφερες οτι εκανε μμ πριν 20 χρονια και φαινεται ακομα καλος παιρνει αγωγη;
 

JimKan1

Well-Known Member
068F25C9-C2BE-4A28-8484-C645CF4F4E77.png


Επισης το NW4 που ακριβως το βλεπετε;
 

Kostas97

Well-Known Member
Φιλε μου εχω βαλει ηδη 6.500 grafts NW4 οποτε λιγο πολυ τοσο θα χρειαστει και αυτος..οπως εσυ το βλεπεις απο την δικη σου οπτικη του τυπου που πανε αυτοι χωρις αγωγες απο τα 23 ετσι καποιοι θεωρουμε οτι το να ξεκινησεις αγωγες για τριχες απο τα 23 σου δεν ειναι τοσο νορμαλ..ο καθενας εχει τις αποψεις του καποιοι θελουμε απλα να βαλουμε 2 τριχες μονιμες στο κεφαλι μας και να συνεχισουμε την ζωη μας..οπως ακριβως ειπες ειναι οτι τον φωτισει τον καθενα.
Ο συλλογισμος μπαζει στο ΜΟΝΙΜΕΣ ΤΡΙΧΕΣ.
Παιρνοντας 6.000 grafts μαντεψε απο που τα παιρνει καποιος.

Σε αυτη την περιπτωση με φιναστεριδη πιθανοτατα θα διατηρησεις τα τριχοθυλακια, ενω χωρις με τα χρονια θα χανεις και αυτα που νομιζεις μονιμα.
1681131253156.png
 

bobby

Well-Known Member
Φιλε μου εχω βαλει ηδη 6.500 grafts NW4 οποτε λιγο πολυ τοσο θα χρειαστει και αυτος..οπως εσυ το βλεπεις απο την δικη σου οπτικη του τυπου που πανε αυτοι χωρις αγωγες απο τα 23 ετσι καποιοι θεωρουμε οτι το να ξεκινησεις αγωγες για τριχες απο τα 23 σου δεν ειναι τοσο νορμαλ..ο καθενας εχει τις αποψεις του καποιοι θελουμε απλα να βαλουμε 2 τριχες μονιμες στο κεφαλι μας και να συνεχισουμε την ζωη μας..οπως ακριβως ειπες ειναι οτι τον φωτισει τον καθενα.
Εννοείται ο καθένας έχει τι απόψεις του και κάνει ότι νομίζει. Στο κάτω κάτω δικό σου ειναι το κεφάλι. Η επιστήμη όμως (ιατρική για την ΑΑ) έχει διαφορετική άποψη από την δική σου. Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι τα 6500 μοσχεύματα να παραμείνουν για πάντα στην θέση τους και να μην μετανιώσεις ποτέ για την μη χρήση φινας.
 

Kostas97

Well-Known Member
Το marketing των κλινικων ειναι συγκεκριμενο βαφτιζοντας "μονιμα μαλλια" και αναφεροντας ως safe περιοχη ολο το πισω μερος. Αυτο προφανως και για καποιες περιπτωσεις ειναι γεγονος. Το ζητημα ειναι να διακρινεις τις περιπτωσεις αυτες. Βλεποντας εδω μεσα τοσα περιστατικα καποιος ειναι σε θεση να μη πεσει θυμα του Marketing και της γενικοτητας πισω απο το safe donor area.
Το safe donor area καθοριζεται απο το περιστατικο και η επιθετικοτητα της τριχοπτωσης απο την ηλικια που θα ξεκινησει, κατα κυριο λογο. Συνεπως το να περιμενει καποιος αραιωνοντας απο τα 17 οτι θα μεινει nw3 δε βγαζει νοημα. Να ειναι ο ενας στους 1000; Μπορει...

Καποτε ο Αναστασακης ελεγε το less is more. Που σε κατι τετοιες περιπτωσεις χωρις φιναστεριδη ηταν οντως πραγματικοτητα.
 

bobby

Well-Known Member
Ο φιλος σου που ανεφερες οτι εκανε μμ πριν 20 χρονια και φαινεται ακομα καλος παιρνει αγωγη;
Καλός σε σχέση με τα στάνταρ του φορουμ δεν είναι. Καλός για αποτέλεσμα Γκούρα μετά από 20 χρόνια είναι. Πλέον τα ξύρισε…….Φίνα δεν πήρε νομίζω ποτέ.
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλός σε σχέση με τα στάνταρ του φορουμ δεν είναι. Καλός για αποτέλεσμα Γκούρα μετά από 20 χρόνια είναι. Πλέον τα ξύρισε…….Φίνα δεν πήρε νομίζω ποτέ.
Σημαντικη διευκρινιση γιατι μου φανηκε περιεργο, ελπιζω με το ξυρισμα να βρηκε και την ηρεμια του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Σημαντικη διευκρινιση γιατι μου φανηκε περιεργο, ελπιζω με το ξυρισμα να βρηκε και την ηρεμια του.
Είχε ένα ομοιόμορφα αραιό μαλλί και σε συνδυασμό με τα γκρίζα αλλά και την ηλικία του 48+ ήταν μια χαρά. Τώρα είναι άλλος άνθρωπος, δεν ξέρω τι τον χάλασε και τα ξύρισε.
 

montecristo

Well-Known Member
Προβολή συνημμένου 56925

Επισης το NW4 που ακριβως το βλεπετε;
Όντως...Άλλοι ηταν πολύ χειρότεροι στη ηλικία του που πήγαιναν για nw6-7. Είχαν ήδη καραφλιάσει τελείως..Αυτός έχει πολύ μαλλί ακόμα. Σίγουρα αν δει οτι δεν τον παίρνει μελλοντικά ξεκινάει φινα, αν δεν παίρνει. Το πρόβλημα που ειχε τώρα δεν λυνοταν με θεραπεία και χρειαζόταν μεταμόσχευση και τα μοσχεύματα που έβαλε ηταν όσα χρειαζόταν για την περιοχή και ποτέ δεν πάνε στράφι για τη βιτρίνα..καλύτερα να βάλεις χαμηλότερη πυκνότητα πίσω σε συνδυασμό με γένια παρά να είσαι παντού αραιός.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πολλές φορές δεν είναι μόνο η ποσότητα/πυκνότητα του μαλλιού το βασικό κριτήριο αξιολόγησης.
Καθρέφτης αξιολόγησης ανά πάσα στιγμή, και το που το πάει η κατάσταση στο μέλλον, είναι η ποιότητα της τρίχας ως προς τη διάμετρο και τη λάμψη της. Αυτή υποδηλώνει και τη διάρκεια ζωής της.
 

Gianney

Well-Known Member
Επειδή το είχαμε αναφέρει.Ο τύπος 10 χρόνια φιναστεριδη και συνεχίζει αλλά και 6 φορές τον χρόνο κορτιζόνη...αυτό μου φάνηκε περίεργο.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Επειδή το είχαμε αναφέρει.Ο τύπος 10 χρόνια φιναστεριδη και συνεχίζει αλλά και 6 φορές τον χρόνο κορτιζόνη...αυτό μου φάνηκε περίεργο.
Ωραίο βιντεάκι. Πόσων χρονών είναι ο τύπος που παίρνει 10 χρόνια φιναστερίδη;
 

Kostas97

Well-Known Member
Επειδή το είχαμε αναφέρει.Ο τύπος 10 χρόνια φιναστεριδη και συνεχίζει αλλά και 6 φορές τον χρόνο κορτιζόνη...αυτό μου φάνηκε περίεργο.
Σκεψου οτι η ΑΓΑ χαρακτηριζεται ως φλεγμονωδης κατασταση. Δεν ειναι απιθανο να βοηθαει η κορτιζονη.
Επισης μπορει να συνυπαρχουν και αλλες αιτιες απωλειας μαλλιων, που η κορτιζονη βοηθα.

Παλαιοτερα την εβαζαν κατα κορον και σε σκευασματα με μινοξιδιλη.


4.30 το σημειο που αναφερεται σε φιναστεριδη. Χαρακτηριστικα αναφερει οτι το Feedback απο τους ασθενεις τις ειναι οτι δεν προκαλει παρενεργειες και εχει εντυπωσιακα αποτελεσματα.
Αν θυμαμαι καλα η συγκεκριμενη εχει κανει ειδικοτητα/μερος στο Συγγρος
 

Gianney

Well-Known Member
Σκεψου οτι η ΑΓΑ χαρακτηριζεται ως φλεγμονωδης κατασταση. Δεν ειναι απιθανο να βοηθαει η κορτιζονη.
Επισης μπορει να συνυπαρχουν και αλλες αιτιες απωλειας μαλλιων, που η κορτιζονη βοηθα.

Παλαιοτερα την εβαζαν κατα κορον και σε σκευασματα με μινοξιδιλη.


4.30 το σημειο που αναφερεται σε φιναστεριδη. Χαρακτηριστικα αναφερει οτι το Feedback απο τους ασθενεις τις ειναι οτι δεν προκαλει παρενεργειες και εχει εντυπωσιακα αποτελεσματα.
Αν θυμαμαι καλα η συγκεκριμενη εχει κανει ειδικοτητα/μερος στο Συγγρος
Thanksssss αναφέρει 4,6 φορές τον χρόνο κορτιζόνη και επίσης η γιατρός λέει για χάπι μινοξ όμως σε συνδυασμό με τοπική μινοξ
 

Kostas97

Well-Known Member
Παντως αυτος λογικα θα εχει στειλει πολυ κοσμο εκει για θεραπειες μεσω διαφημισης, οποτε και το feedback για τη φινα ειναι ενδιαφερον και ερχεται να επιβεβαιωση οσα ξεραραμε...
Αραγε θα βγει δημοσια κανενας γιατρος να πει τα αντιθετα;;

Επισης @Gianney απο οσο ξερω ο συγκεκριμενος youtuber πηγε σε Τουλιατο προσφατα... δε νομιζω να παρελειψε να ρωτησει για τη φινα.
Και απο ο,τι φαινεται συνεχιζει.

Αυτο που νομιζω γενικοτερα για τη φινα ειναι οτι καποιος πολυ πιο ευκολα την ξεκιναει αν τη μαθει στα αρχικα σταδια, παρα οταν εχει χασει εδαφος και ειναι για ΜΕΤ.
 
Μπλουζα