Διακοπη φινας και οι παρενεργειες συνεχιζουν

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Είναι φυσιολογικό διότι, με το παίρνω - δεν παίρνω οι ορμόνες παίζουν ping pong. Επίσης η απότομη διακοπή του φαρμάκου μπορεί να δημιουργήσει πολλά θέματα με παρενέργειες. Η σταθερά μια δόση και συνέχιση θεραπείας η σταδιακή διακοπή μέχρι την έξοδο από την θεραπεία.
 

petrospap

Active Member
νταξ δεν θελω να διακοψω αλλα 2-3 φορες με εχει τυχει να τελειωνει μεσα στο σ.κ και λεω μαμησε το για 2 μερες δν πειραζει σιγα μην ψαχνω γαι εφημερευοντα...
 

otherdude

Member
φιλε θα επανελθεις μην φοβασαι και εγω τα ιδια ειχα περασει αλλα επανηλθα μετα απο μηνες και τωρα εμαι παλι ντουρος και μαμιας

οποσδηποτε να πηγαινεις γυμναστηριο, η ασκηση βοηθαει πολυ


εγω για παραδειγμα εχω παρατηρησει οτι οταν κοψω τα βαρη και το γυμναστηριο δεν εχω πρωινες στυσεις

ενω παραλληλα εχω libido καλη και στυσεις πιανω καλες το πρωι που σηκωνομαι δεν ειναι σε στυση
εξαρταται καποιες φορες εχω καποιες αλλες οχι..
 

giwrgos athina

Active Member
Δυστηχως γεια σας και παλι...Πανε περιπου 5 με 5μιση μηνες απο τοτε που διεκοψα την φινα λογο παρενεργειων κυριως αδυναμια στυσης...Στους δυο μηνες απο την διακοπη ειχα επανελθει σε αρκετο μεγαλο ποσοστο κοβωντας το καπνισμα και ξεκινωντας τρεξιμο..Εδω και κανα δυμηνο εχω ξεκινησει παλι το καπνισμα κοντα στο ενα πακετο την ημερα και παρατηρησα το ιδιο προβλημα μαλακη στυση...ΓΙα να αντιμετωπισω τις παρενεργειες αρχισα γυμναστηριο οπου κανω διαδρομο και λιγα βαρη...Προσπαθω να ξαναμπω και στην διαδικασια να κοψω το καπνισμα...Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αφου ειχα επανελθει αρκετα γιατι χειροτερεψα??Πριν παρω την φινα οτι καταχρηση και να κανα δεν με επηρεαζε ουτε στο ελαχιστο τωρα για να λειτουργω οπως πρεπει πρεπει να σταματησω τα παντα???Πρωινες στυσεις εχω κανονικα απλα οταν ερθει η κρισιμη ωρα εχω μαλακη στυση την οποια δεν αποκτω και τοσο γρηγορα οπως παλια.
 

LuckyLuke

Member
Εφόσον έχεις πρωινές στύσεις και παρουσιάζεις πρόβλημα μόνο όταν έρχεται η κρίσιμη ώρα μήπως είναι καθαρά ψυχολογικό πλέον το θέμα? Σίγουρα δεν είναι εύκολο αλλά προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι γιατί μάλλον είναι όλα στο μυαλό σου.
 

giwrgos athina

Active Member
ΚΟντευω 6 μηνες που εχω κοψει την φινα.Δυστηχως το θεμα με την στυση μου παραμενει...εχω σκαμπαναιβασματα..Αλλες φορες νιωθω σιγουρος για τον εαυτο μ αλλες οχι και συνηθως τοτε εχω μαλακη στυση..Μηπως θα επρεπε να παω σε καποιο ουρολογο για εξετασεις???Εχω αρχισει και ανησυχω μην εχω παθει υπογονιδιασμο....
 

otherdude

Member
giwrgos athina είπε:
ΚΟντευω 6 μηνες που εχω κοψει την φινα.Δυστηχως το θεμα με την στυση μου παραμενει...εχω σκαμπαναιβασματα..Αλλες φορες νιωθω σιγουρος για τον εαυτο μ αλλες οχι και συνηθως τοτε εχω μακακη στυση..Μηπως θα επρεπε να παω σε καποιο ουρολογο για εξετασεις???Εχω αρχισει και ανησυχω μην εχω παθει υπογονιδιασμο....


ε πηγαινε σε κανα γιατρο να δεις τι παιζει....

ποσο χρονων εισαι και ποσο καιρο επαιρνες φινα?

επισης τι ακριβως προβληματα με στυσεις εχεις




εγω επανηλθα πληρως τελειως παντως

αν δεν πιανεις στυση καλη ουτε με τσοντες τοτε χρειαζεσαι επειγοντως να πας γιατρο..




αμα ουτε με την γκομενα σου δεν σου σηκωνεται παιζει να φταιει οτι την εχεις συνυθισει η την εχεις βαρεθει :p (πλακα κανω)



δοκιμασε να βαλεις καμια καλη τσοντα δυνατη και αμα ουτε με αυτη δεν σηκωνεται το καραβι τοτε χρειαζεται μηχανικο επειγοντως.....


ψαξε στο google jynx maze

ε αμα δεν σου σηκωνεται και με αυτην τοτε εχεις μεγαλο προβλημα:p





απαντα και θα σου πω τι να κανεις
 

giwrgos athina

Active Member
Otherdute δεν εινσι οτι δεν μου σηκωνεται καθολου..απλα οχι με την ιδια ευκολια οπως πριν την φινα και αλλες φορες εχω πολυ σκληρη στυση αλλες οχι...Γενικα δεν νιωθω την σιγουρια που ειχα πριν την φινα για τις επιδοσησ μου.Πρωινες στυσης αλλες φορες εχω αλλες οχι..Και αυνανιζομαι μια φορα την ημερα μπορει και δυο οπως πριν την φινα...εκει πιανω καλες δυνατες στυσης τις περισσοτερες φορες...Παντος δεν νιωθω τοσο σιγουρος για ον εαυτο μου οπως πριν την φινα..Η ηλικα μου ειναι 23.Φινα επαιρνα 7 μηνες 1 mg.
 

otherdude

Member
giwrgos athina είπε:
Otherdute δεν εινσι οτι δεν μου σηκωνεται καθολου..απλα οχι με την ιδια ευκολια οπως πριν την φινα και αλλες φορες εχω πολυ σκληρη στυση αλλες οχι...Γενικα δεν νιωθω την σιγουρια που ειχα πριν την φινα για τις επιδοσησ μου.Πρωινες στυσης αλλες φορες εχω αλλες οχι..Και αυνανιζομαι μια φορα την ημερα μπορει και δυο οπως πριν την φινα...εκει πιανω καλες δυνατες στυσης τις περισσοτερες φορες...Παντος δεν νιωθω τοσο σιγουρος για ον εαυτο μου οπως πριν την φινα..Η ηλικα μου ειναι 23.Φινα επαιρνα 7 μηνες 1 mg.


κοιτα εμενα παντως αν ειμαι τελειως μονος και προσπαθω να πιασω στυση
μονος μου τελειως δλδ
χωρις τσοντα η χωρις να εχω κοπελα να με αγγιξει η να την αγγιξω αργω να πιασω στυση και συνυθως πιανω μαπα στυση

εαν ομως με αγγιξει η αγγιξω κοπελα η δω τσοντα

εκτιναξη στα 17-18 εκατοστα 200% στυση :D :p

αν και τωρα τελευταια εχω θεμα λιγακι με τις πρωινες και τις εχω ψιλοχασει αν και πιστευω παιζει ρολο το τι διατροφη κανεις
αν γυμναζεσαι η οχι ,επισης και ποσες φορες αυνανιζεσαι γιατι ο πολυ αυνανισμος προκαλει sexual dysfunction
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Πρωσωπικα αυτην την περιοδο οποτε προσπαθω μονος με τσοντα η χωρις παντα εχω στυση...Με την κοπελα μου σως επειδη αγχωνομαι λογο φινας αργω να πιασω σε σχεση με πριν φινα και αλλες φορες εχω καλη αλλες οχι και τοσο..Αν ειχα ορμονικο προβλημα πιστευω δεν θα σηκωνονταν ουτε με γερανο.Απλα πριν τ φινα δεν ειχα σε καμοια απο τις 2 περιπτωσης..Εσυ σε ποσο καιρο επανηλθες?
 

otherdude

Member
giwrgos athina είπε:
Πρωσωπικα αυτην την περιοδο οποτε προσπαθω μονος με τσοντα η χωρις παντα εχω στυση...Με την κοπελα μου σως επειδη αγχωνομαι λογο φινας αργω να πιασω σε σχεση με πριν φινα και αλλες φορες εχω καλη αλλες οχι και τοσο..Αν ειχα ορμονικο προβλημα πιστευω δεν θα σηκωνονταν ουτε με γερανο.Απλα πριν τ φινα δεν ειχα σε καμοια απο τις 2 περιπτωσης..Εσυ σε ποσο καιρο επανηλθες?




και εγω εχω στυση με η χωρις τσοντα απλα αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι οταν ειμαι μονος δεν πιανω τοσο καλες στυσεις απ' οτι οταν ειμαι με γκομενα
δλδ μου ειναι πιο μικρος σε μεγεθος η στυση ειναι ψιλομαπα οταν ειμαι μονος

ενω αμα αγγιξω γυναικα
η δω τσοντα τοτε πιανω καλη στυση μου γινεται πιο μεγαλος σε μηκος
και σκληρος σαν τσιμεντο συγνωμη για την ολη hardcore προσεγγιση :p



εγω επανηλθα τελειως τελειως μετα απο κανα χρονο αλλα σου ειπα αμα νοιωθεις οτι κατι δεν παει καλα πηγαινε σε κανα γιατρο

εγω πιστευω πολυ πιθανον να εχεις συνυθυσει βαρεθει την ιδια κοπελα
και γιαυτο να μην πιανεις τοσο καλη στυση

για να σου ερχοταν καμια καινουρια γκομενα καμια καλη προστυχοτουμπανο
και θα σου πω εγω τι στυσεις θα επιανες....

παιζει ρολο αυτο και μενα μου αρεσουν μακαρονια πιτσα σουβλακι αλλα αν τρωω το ιδιο φαγητο συνεχεια στο τελος το βαριεμαι σωστα?
 

giwrgos athina

Active Member
Μπα δεν την εχω βαρεθει σε καμοια περιπτωση την κοπελα μου.Το αποκλειω αυτο..Πριν την φινα σκεψου οτι μου σηκωνονταν βλεποντας απλα τον τοιχο δεν χρεαζονταν α εχω κανα τουμπανο...Ισως να ειναι και νωρις ακομα.Οπως λες εσυ εκανες χρονο να επανελθεις εγω ειμαι στο 6 μηνο...Τι λες??Δεν εχω καμοια αλλη παρενεργεια εκτος απο αυτο ουτε πονους ουτε προβλημα στο σπερμα ουτε τιποτα..Εσυ θυμασαι στο 6 μηνο σε τι κατασταση ησουν απο την διακοπη της φινας?
 

zotrix

Active Member
otherdude είπε:
zotrix είπε:
πωπω έχω κάτι κάβlες τώρα...



ειδες την jynx maze που εγραψα πιο πανω γιαυτο ισως?:p

Μπα...

+δουκισσα+μαδ+γυμη+στηυος.JPG
 

otherdude

Member
giwrgos athina είπε:
Μπα δεν την εχω βαρεθει σε καμοια περιπτωση την κοπελα μου.Το αποκλειω αυτο..Πριν την φινα σκεψου οτι μου σηκωνονταν βλεποντας απλα τον τοιχο δεν χρεαζονταν α εχω κανα τουμπανο...Ισως να ειναι και νωρις ακομα.Οπως λες εσυ εκανες χρονο να επανελθεις εγω ειμαι στο 6 μηνο...Τι λες??Δεν εχω καμοια αλλη παρενεργεια εκτος απο αυτο ουτε πονους ουτε προβλημα στο σπερμα ουτε τιποτα..Εσυ θυμασαι στο 6 μηνο σε τι κατασταση ησουν απο την διακοπη της φινας?


οπως ειμαι και τωρα μετα απο 2-3 χρονια διακοπης της φινας..

δλδ


μονος μου οχι και τοσο τουμπανη στυση,αλλα μολις δω τσοντα η αγγιξω κοπελα η σκεφτω κατι σεξουαλικο γινομαι τουμπανο
ειμαι 25 χρονων παω στα 26
Libido εχω παλαβη θελω συνεχως να............

αλλα και εγω οπως και εσυ πριν βαλω στο στομα μου την φινα μου σηκονωταν βλεποντας απλα τον τοιχο...

βεβαια τωρα ξερω οτι ειμαι υγιης γιατι πολλες φορες οταν βλεπω στο δρομο η σε κανα club h μεσα στο λεωφορειο καμια προστυχα ντυμενη κοπελα αρχιζει και μου σηκωνεται
οποτε αυτοματως καταλβαινω οτι μονο προβλημα δεν εχω:p


zotrix είπε:
otherdude είπε:
zotrix είπε:
πωπω έχω κάτι κάβlες τώρα...



ειδες την jynx maze που εγραψα πιο πανω γιαυτο ισως?:p

Μπα...

+δουκισσα+μαδ+γυμη+στηυος.JPG



Δεν μου αρεσουν οι χαζοξανθιες:p
 

giwrgos athina

Active Member
Αρα επανηλθες ποιο γρηγορα και οχι στο χρονο οπως λες.Στο 6 μηνο ησουν κομπλε..Σωστα καταλαβα?Παντος εδω στο υπαρχων νημα ποιο πισω εχουν γραψει πολλα παιδεια πως επανηλθαν τελειως πανω στο χρονο..Αρα δεν ειναι κανα μεγαλο διαστημα το 6 μηνο που ειμαι εγω και δεν εχω επανελθει τελειως..Παντος καλου κακου θα κοιταξω να παω σε εναν ουρολογο να κανω εξετασεις να δω σε τι σημειο βρισκονται οι ορμονες μου.
 

otherdude

Member
giwrgos athina είπε:
Αρα επανηλθες ποιο γρηγορα και οχι στο χρονο οπως λες.Στο 6 μηνο ησουν κομπλε..Σωστα καταλαβα?Παντος εδω στο υπαρχων νημα ποιο πισω εχουν γραψει πολλα παιδεια πως επανηλθαν τελειως πανω στο χρονο..Αρα δεν ειναι κανα μεγαλο διαστημα το 6 μηνο που ειμαι εγω και δεν εχω επανελθει τελειως..Παντος καλου κακου θα κοιταξω να παω σε εναν ουρολογο να κανω εξετασεις να δω σε τι σημειο βρισκονται οι ορμονες μου.

οχι τελειως επανηλθα στον 1 χρονο

σου ειπα αμα πιανεις τουμπανο στυσεις με τσοντα η με γυναικα εισαι μια χαρα

παιζει ρολο αν εισαι και αγυμναστος και το πως τρως

εγω πχ τωρα τελευταια εχω χασει πρωινες στυσεις αλλα μολις ξεκινησω και παω γυμναστηριο και κανω βαρη και αεροβιο οι πρωινες στυσεις επιστρεφουν

ισως επειδη τα βαρη ανεβαζουν τεστοστερονη

να δλδ τωρα παει κανας μηνας που εχω να παω gym και κανω σκατα διατροφη και ειμαι και σε χαλια ψυχολογια λογω οικογενειακων προβληματων και εχω χασει τις πρωινες..

αλλα μολις ξεκινησω βαρη μπαμ παρτις πρωινες στην μαπα..

οποτε σου συστηνω gym λιωσιμο και θα δεις σωμα και πεος να γινονται τουμπανα και πρωινες στυσεις και ολα....

οταν λεω λιωσιμο οχι να πηγαινεις και να χαζευεις ,δλδ να πιανεις συζητηση με ατομα μεστο gym ....να δινεις πονο ...

ακουστικα στα αυτια με μουσικη τις επιλογης σου(dance ,gangsta rap,metal) και λιωσε λεμεεεεε ,

εγω πχ παω gym και βαζω στα ακουστικα μου τερμα μουσικη πχ slipknot, As i lay dying (επιθετικη θυμωμενη μουσικη)metal

και τα μαμαω ολα κυριολεκτικα οποτε παω δεν μιλαω με κανεναν μολις γυμναζομαι μολις τελιωσω πιανω το μπλα μπλα
 
Μπλουζα