Διακοπη φινας και οι παρενεργειες συνεχιζουν

rafahl

Member
Raphael πηγενε να μετρησεις την E2 κ την DHT, επισης χρειαζεσαι τροφες με μαγνησιο κ σεληνιο.
Μην το αμελεις, οταν ειναι νεος κανεις πρεπει να τα λυσει αυτα για να μην τον κυνηγουν μια ζωη.
θέμα ψυχολογίας είναι γιώργο το ξέρω έχω πολύ κακή το τελευταίο τρίμηνο και αυτό με έκανε να έχω χαμηλή libido
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Γιωργο πηρα την sencities τηλεφωνο και μου ειπαν πως το σταφυλελαιο δεν το συστηνουν σαν τροφιμο στην σαλατα αλλα για καλυντικη χρηση και καλυτερα θα ηταν να απευθυνθω σε καποιο μαγαζι με βιολογικα προιοντα
 
θέμα ψυχολογίας είναι γιώργο το ξέρω έχω πολύ κακή το τελευταίο τρίμηνο και αυτό με έκανε να έχω χαμηλή libido
Να σε ρωτησω εχεις στη οικογενεια κληρονομικοτητα με θυρωειδη η πετερες σε νεφρα, γιατι η υψηλη Ε2 εχει τετοια επακολουθα.
 

giwrgos athina

Active Member
Giwrgo εμενα η ε2 πσντος ηταν φυσιολογικη μου βγηκε 48 με ανωτατο οριο <70 και η dht 870 με ανωτατο οριο 971 μονο οπως σου ειπα η ε1 βγηκε στα ανωτατα φυσιολογικα ορια
 

rafahl

Member
Να σε ρωτησω εχεις στη οικογενεια κληρονομικοτητα με θυρωειδη η πετερες σε νεφρα, γιατι η υψηλη Ε2 εχει τετοια επακολουθα.
σταματα να βγάζεις πράγματα από το μυαλό σου και να ενοχλείς το κόσμο σε forum δεν είσαι γιατρός και μην παριστάνεις το γιατρό ένταξη το ξέρουμε εχεισ λιώσει να googlaris αλλα το να στέλνεις άτομα να δίνουν λεφτά για να κάνουν αστείες εξέτασης επειδή κάποιος γιώργος που δεν ξέρουμε καν αν λέγεσαι γιώργος είπε κάποιες ασάφειες είναι εντελώς αστείο και πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί δεν εχεις φαΐ bun άλλοι έχουν φαΐ bun για πολύ πιο ασήμαντα πράγματα,
και αν θες πραγματικά να βοηθήσεις δώσε στα άτομα που λες τι εξέτασης να κάνουν τα στοιχεια σου να μπορούν να σε περνούν τηλέφωνο και να ρωτάνε ότι απορίες έχουν αφού θες τόσο να βοηθάς
 

mimis giova

Active Member
rafahl γιατι φρικαρεις???την γνωμη τ λεει..δεν δε πιεζει κ για κατι..δεν δικαιολογο κανεναν..αλλα ο καθε ενας λει τι γνωμη τ..κ εξαλου τον ρωτουν.. εσυ μην συμετεχεις αν σε ενοχλη τοσο...φιλικα στο λεω..χωρις αρεξηγησει
 
σταματα να βγάζεις πράγματα από το μυαλό σου και να ενοχλείς το κόσμο σε forum δεν είσαι γιατρός και μην παριστάνεις το γιατρό ένταξη το ξέρουμε εχεισ λιώσει να googlaris αλλα το να στέλνεις άτομα να δίνουν λεφτά για να κάνουν αστείες εξέτασης επειδή κάποιος γιώργος που δεν ξέρουμε καν αν λέγεσαι γιώργος είπε κάποιες ασάφειες είναι εντελώς αστείο και πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί δεν εχεις φαΐ bun άλλοι έχουν φαΐ bun για πολύ πιο ασήμαντα πράγματα,
και αν θες πραγματικά να βοηθήσεις δώσε στα άτομα που λες τι εξέτασης να κάνουν τα στοιχεια σου να μπορούν να σε περνούν τηλέφωνο και να ρωτάνε ότι απορίες έχουν αφού θες τόσο να βοηθάς
εγω δινω το τηλεφωνο μου σε οποιον μου το ζηταει, και το email μου δινω, και στη Κρητη να θελεις να ερθεις με τα χαρας να ερθεις.(εχω κ ωραια τσικουδια)
Και αυτο που εχω σπουδασει ειναι ακριβως αυτο που χρειαζεται η τριχωπτωση.
Εδω ειναι ενα φορουμ, ο καθενας γραφει την γνωμη του, και οι αλλοι κρινουν αυτο που γραφεις, και εκφραζονται αναλογα θετικα η αρνητικα.
Εδω ειμαστε συνφοιτητες, προσπαθουμε να σπουδασουμε το προβλημα της τριχωπτωσης, που ειναι οντως πολυ μεγαλο κ δυσκολο μαθημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
γιωργο την dht k την ε1 που τις εκανες και ποσο στοιψησαν αν θυμασαι..τις εκανες μεσω εοππυ?εμενα δεν τις εβρισκε ο ουρολογος στο συδτημα...την τεστο και ε2 τις εγραψε κανονικα μονο 5 ευρουλακια θα πληρωσω..για τις αλλες το ψαχνω
 

tasos33

Well-Known Member
σταματα να βγάζεις πράγματα από το μυαλό σου και να ενοχλείς το κόσμο σε forum δεν είσαι γιατρός και μην παριστάνεις το γιατρό ένταξη το ξέρουμε εχεισ λιώσει να googlaris αλλα το να στέλνεις άτομα να δίνουν λεφτά για να κάνουν αστείες εξέτασης επειδή κάποιος γιώργος που δεν ξέρουμε καν αν λέγεσαι γιώργος είπε κάποιες ασάφειες είναι εντελώς αστείο και πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί δεν εχεις φαΐ bun άλλοι έχουν φαΐ bun για πολύ πιο ασήμαντα πράγματα,
και αν θες πραγματικά να βοηθήσεις δώσε στα άτομα που λες τι εξέτασης να κάνουν τα στοιχεια σου να μπορούν να σε περνούν τηλέφωνο και να ρωτάνε ότι απορίες έχουν αφού θες τόσο να βοηθάς
ραφαηλ ο γιωργος λεει τη γνωμη του και δεν μπαναρεται γιατι δε μας αναγκαζει να κανουμε εξετασεις ουτε μα σε στελνει σε δικο του ιατρειο ωστε να χει κερδος...κατα βαση αυτα που λεει περι ορμονων εχουν σχεδη με την πτωση μαλλον τα βλεπουμε κ παμε ψαχνωντας...εδω μεσα εχουμε ψαχτει κ δοκιμασει αλλα τα οποια ειναι παντελως επιστημονικης φαντασιας ...δεν χανουμε κατι δοκιμαζοντας και ισως κατι βγει...εγω μεσα απο ολα αυτα που εχουν γραφτει εδω μεσα εχω εφαρμοζοντας τα και ψαχνοντας ανακαλυψα πολλα για την υγεια μου ασχετα και σχετικα με το μαλλι..εισαι μονο 21..εμεις ασχολουμαστε 15 χρονια με τις τριχες οι πιο παλιοι εδω μεσα τουλαχιστον...αν θες κανεις υις εξετασεις αν δεν θες δεν κανεις κ ολα καλα....
 
γιωργο την dht k την ε1 που τις εκανες και ποσο στοιψησαν αν θυμασαι..τις εκανες μεσω εοππυ?εμενα δεν τις εβρισκε ο ουρολογος στο συδτημα...την τεστο και ε2 τις εγραψε κανονικα μονο 5 ευρουλακια θα πληρωσω..για τις αλλες το ψαχνω
Εδω στη Κρητη πληρωνεις για την DHT 25-30ευρω χωρις να τη γραψει ο Γιατρος.
Αλλα μπορεις να ρωτησεις, θελω πες να κανω εξετασεις προληπτικες για τον προστατη, γιατι συνηθως οποις εχει τριχωπτωση μπορει να παθει κ προστατη, μηπως ετσι σου γραψουν την DHT.
Οσο για την Ε1 συνδεται μονο με την αρθριτιδα κ τριχωπτωση.
Ο Γιατρος εδω μου ειπε το φανταστικο!! μπορει να μου γραψει εξεταση για προσταγλαδινες!! για ρωτα μηπως για την αρθιτιδα μπορει να σου γραψει κ αναλυσεις για PGs κ Ε1.
Βεβαια οπως λεει ο Cotsarelis πρεπει να παρεις αιμα(η μηπως αρκει κ ορος) απο το σημειο που υπαρχει η τριχωπτωση κ να μετρησεις τοις PG.
Παντως για να πουμε μια μεγαλη Αληθεια εδω στο φορουμ απο προχειρους υπολογισμους μπορουμε να πουμε το 80% πανω κατω εχει προβλημα με Ε1 κ προσταγλαδινες (που πανε παντα πακετο).
 

tasos33

Well-Known Member
την dht k thn e1 δεν τις βρηκε μεσα στο συστημα για να τις γραψει...αλλιως θα τις εγραφε κ αυτες...θα μαθω την δευτερα περισσοτερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αυτο ειναι το Νutrafol του Τετση ο οποιος ενω ειχε προβλημα με προσταγλαδινες επερνε Φινα, για να σωσει το μαλλι του.
Γιαυτο κ κατέστρεψε την λίμπιντο.
Το Nutrafol εχει τοις εξεις ουσίες 1.Κουρκουμινη (που ειναι PG blocker)
2.Ashwaganda που ειναι αρωματασε blocker
3.Tokotrienol που ειναι πάλι αρωματασε blocker
4.Κολλαγονο υδολυμενο(απο καποιο ψαρι), μαλλον ασθενης PG blocker
5. Ηαλουρονικο οξυ blocker της COX2
6. Kαι φυσικα Sow Palmetto το γνωστο dht blocker.
Δηλαδη πολλες ουσιες χωρις σπουδαιο αποτελεσμα καπου 35% επιτυχια.
Γιατι δεν εχει ουσια για την ενυσχυση του κυκλοφοριακου.
Επισης οι blockers για τοις PGs δεν ειναι αρκετοι.
Μονο για την αρωματαση ειναι αρκετη θεραπεία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gkast

Active Member
Και όλα αυτά τα κάνει φίλε Γιώργο για να διαφιμήση βιταμίνες .....με palmetto και με αυτές του σηκώνεται κανονικά ...
Κοίτα η φίνα ειναι ένα ύπουλο φάρμακο που σε μερικούς εαν την σταματήσουν δεν τρέχει τίποτα από sides και συνεχίζουν κανονικά την ζωή τους...
Επειδή εαν μπλέξουμε με τις ορμόνες τα πράγματα ειναι αρκετά περίπλοκα χρειάζεται προσοχή.....
Εσύ φίλε Γιώργο,και να μην έπαιρνες φίνα κάποια στιγμή θα έιχες πρόβλημα ....αλλα με την φίνα το επίσπευσες ποιο γρήγορα .....
Το κακό είναι οτι στο forum κανένας δεν έχει τις γνώσεις και την εμπειριά να σε βοηθήσει στο συγκεκριμένο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις .....
Χρειάζεσαι έναν καλό γιατρό και αρκετό ψάξιμο ....
 

gkast

Active Member
Αυτο ειναι το Νutrafol του Τετση ο οποιος ενω ειχε προβλημα με προσταγλαδινες επερνε Φινα, για να σωσει το μαλλι του.
Γιαυτο κ κατέστρεψε την λίμπιντο.
Το Nutrafol εχει τοις εξεις ουσίες 1.Κουρκουμινη (που ειναι PG blocker)
2.
Ναι αλλα έχει και palmetto
 
Μπλουζα