Διακοπη φινας και οι παρενεργειες συνεχιζουν

lackynamber

New Member
Ρε συ mizerix, θα συμφωνησω στο οτι η ψυχολογια παιζει τεραστιο ρολο στη στυση...αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο στη λιμπιντο. Αλλο να μη σου σηκωνεται, οπου εκει εχεις στυτικη δυσλειτουργια, και αλλο να μη θες να κανεις σεξ. Εγω, και νομιζω και ο giwrgos αυτο το προβλημα αντιμετωπιζουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Εγω εχω και τα 2 + μειωμενη ποσοτητα σπερματος...Τωρα εινσι κστι μερες που η λιμπιντπ εχει επανελθει για καποιο διαστηνα επανηλθε και η στυση μου αλλα κανα 3 ημερο τωρα ειμαι χειροτερα απο ποτε στο θεμα στυσεων..Σε λιμπιντο παω καλα.
 

lackynamber

New Member
Μακαρι να ημουνα και γω καλα στο θεμα λιμπιντο..ειμαι χωμα! Ουτε που μου περναει απτο μυαλο το θεμα σεξ....1 στο τοσο μπορει να τυχει να δω καμια πολυ σεξουλιαρικη σκηνη στην tv και να σηκωθει, αλλα αυτο ολο και ολο. Αλλιως ουτε που το σκεφτομαι το σεξ. Τους τελευταιους 6 μηνες 2 μερες δουλεψε φυσιολογικα, οπου εκανα σεξ 7 φορες το καθε βραδυ για 2 βραδια σερι. Και μετα παλι τα ιδια, η επιθυμια μου πηγε παλι πατο

Και φοβαμαι να παω να κανω εξετασεις για τεστοστερονη γιατι αμα τις βρισκεις φυσιολογικες μετα τι γινεται? Αποσυρομαι απο το σεξ? XD
 

giwrgos athina

Active Member
Για λιμπιντο εγω εχω κανει κατι που δεν ει αι σιγουρος αν ευθηνεται αυτο που ειμαι καλα..Αν βεβαιωθω θα το σνακοινωσω..Παντος εκει που ειμουν κσλσ σε στυσεις ξαφνικα επιασα πατο και η ποσοτητα σπερματος σχεδον ανυπαρκτη για καιρο τωρα μηνες θα ελεγα οπου οτι συμπληρωμα και να παρω δεν φτιαχνει ακομα και με το clomid που δοκι ασα δεν εφτιαξε ιδιαιτερα ελαχοστη βελτιωση
 

lackynamber

New Member
Ναι αλλα αν καταλαβα καλα εσυ εχεις 1 χρονο που εκοψες φινα, σωστα? Εγω που την εχω κοψει εδω και 4 περιπου χρονια και αρχισαν φετος τα συμπτωματα? Που δεν ειμαι ακι σιγουρος αν φταιει η φινα, αλλα τι αλλο μπορει να ευθυνεται για ελλειψη libido?

Παντως αν καταλαβα καλα τα εχεις λιγο μπλεξει στο μυαλο σου. Ειπες οτι οταν σου επανηλθε η λιμπιντο σου επανηλθαν και οι στυσεις, αρα απο αυτο συμπεραινω οτι δεν εχεις προβλημα με τη στυση αλλα με την λιμπιντο σου. Γιατι και γω σε αυτη την κατασταση ειμαι, οταν εχω ορεξη και ορμες η στυση ανταποκρινεται, το θεμα ειναι οτι δεν εχω σχεδον ποτε ορεξη

Οσο για το προβλημα με το σπερμα, εκτος του οτι νομιζω οτι ειναι ασχετο με το αλλο προβλημα σου, δοκιμασες να σταματησεις την χειροκινητη για καποιο διαστημα, πχ. 1 βδομαδα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

rafahl

Member
λοιπόν το τελευταίο τρίμηνο έχω πολύ χαμηλή όρεξη για sex και χτες και προχτές είχα κανονίσει με γκομενάκι να κάνουμε sex, ωραία και πολύ πληθωρική και τις 2 φορες απέτυχα λόγο ανεπαρκής στύσης είμαι 21 χρόνον και δεν έχω πάρει ποτε φίνα "μινοχιδιλ" η οτιδήποτε αυτά τα γράφω για να καταλάβετε πως παίζουν και αλλα πράγματα ρολο στην στήσει και αυτό που το προκαλεί είναι το μυαλό μας ,φανταστείτε συμπτωματικά να είχα ξεκινήσει αυτό το τρίμηνο φίνα θα είχα άνοιξη και εγώ ένα θέμα και θα έλεγα πρόβλημα στύσης από φίνα .
 

lackynamber

New Member
Ναι ρε rafahl αλλα σου ετυχε 1 - 2 φορες...επισης για να μπηκες στο κοπο να κανονισεις με γκομενακι για σεξ σημαινει οτι δεν εχεις και τοσο χαμηλη ορεξη
 
Παιδια να πω και γω την εμπειρια μου και τα προβληματα που παρουσιαστηκαν, τα οποια δεν ξερω κιολας αν τα προκαλεσε η Φινα.

Εκανα χρηση για περιπου 1 χρονο (1/5 του χαπιου). Οσο καιρο επαιρνα ολα ηταν okay, εκτος απο ελαφρα αραιωμενο σπερμα για τον πρωτο μηνα περιπου. Την εχω σταματησει εδω και περιπου 3-4 χρονια γιατι δεν ειδα καποιο ικανοποιητικο αποτελεσμα στο μαλλι. Ειναι δυνατον ομως να προκαλεσε ΤΩΡΑ προβληματα, τοσα χρονια μετα? Το θεμα μου ειναι με τη λιμπιντο, η μαλλον, την πληρη ελλειψη αυτης. Για να το πω απλα, δεν εχω ποτε ορεξη για σεξ, ορμες κλπα τπτ. Απο οσο μπορω να καταλαβω, δεν εχω προβλημα στυσης αλλα ελλειψης επιθυμιας, και γιαυτο δεν επιτυχγανεται και στυση. Οσες φορες παω με κοπελα χρειαζομαι κανα 10 λεπτο μεχρι να μου ρθει η επιθυμια να κανω σεξ, και αυτο μονο μετα απο προσπαθεια. Γενικα δεν σκεφτομαι ποτε το σεξ, ειναι λες και εγινα ανενεργος!

Εχετε να μου προτεινεται κατι? Τι εξετασεις μπορω να κανω να δω τι παιζει? Εκανα ηδη αιματος και εχω προγραμματισει για αυτην την βδομαδα εξετασεις θυροειδη, τι αλλο μπορω να κανω να δω τι παιζει? Κατι μου λεει οτι εχω πολυ χαμηλη τεστοστερονη για καποιο λογο

Eπισης στο μελος giwrgos athina εχω να ρωτησω αν εχει προβλημα στυσης, προβλημα λιμπιντο η και τα 2? Γιατι απο οσο ξερω δεν ειναι το ιδιο προβλημα. Η μειωμενη λιμπιντο προφανως και σου προκαλει αδυναμια στυσης αλλα "ουσιαστικα" δεν εχεις προβλημα με τη στυση σου αλλα με τη λιμπιντο, επαναφεροντας τη λιμπιντο επανερχεται και η στυση. Δηλαδη το ερωτημα μου ειναι, εχεις ορμες για σεξ αλλα δεν εχεις στυσεις, η απλα δεν εχεις ορμες και γιαυτο δεν εχεις στυσεις? Εγω αντιμετωπιζω το 2ο θεμα.
Το προβλημα φιλε αντιμετοπιζεται μονο με σπανακι βιολογικης καλιεργειας, οπως εκανε κι ο γιωργος, και τωρα περιπου ξεμπερδεψε, οπως θα σου πει κι ο ιδιος.
http://bioarismari.gr/προϊόν/σπανάκι-κατεψυγμένο-bioinside/
 

tasos33

Well-Known Member
γιωργο εννοεις πωσ το σπανακι γενικοτερα βοηθα η το συγκεκριμενο σπανακι ειναι που κανει την διαφορα? το σπανακι ανεβαζει την λιμπιντο?
 
γιωργο εννοεις πωσ το σπανακι γενικοτερα βοηθα η το συγκεκριμενο σπανακι ειναι που κανει την διαφορα? το σπανακι ανεβαζει την λιμπιντο?
Αυτο το συγκεκριμενο επειδη ειναι κοριφεας ποιοτητας θεραπευευει τα ενζυμα που εχει μπλοκαρει η Φινα.
Γιαυτο χρησιμευει στην επανωρθωση των ζημιων που προκαλει η Φινα στη λιμπιντο, σεαυτους βεβαια που ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ να παρουν Φινα, γιατι ειχαν κανονικη DHT.
Και η τριχωπτωση τους οφειλεται σε αυξημενη Ε1 (κ φυσικα αυξημενες PGs).
Οσο για τροφες που ανεβαζουν την λιμπιντο δες παρακατω

http://www.imommy.gr/mama/diatrofi/article/1542/sex-diet/
 
Μακαρι να ημουνα και γω καλα στο θεμα λιμπιντο..ειμαι χωμα! Ουτε που μου περναει απτο μυαλο το θεμα σεξ....1 στο τοσο μπορει να τυχει να δω καμια πολυ σεξουλιαρικη σκηνη στην tv και να σηκωθει, αλλα αυτο ολο και ολο. Αλλιως ουτε που το σκεφτομαι το σεξ. Τους τελευταιους 6 μηνες 2 μερες δουλεψε φυσιολογικα, οπου εκανα σεξ 7 φορες το καθε βραδυ για 2 βραδια σερι. Και μετα παλι τα ιδια, η επιθυμια μου πηγε παλι πατο

Και φοβαμαι να παω να κανω εξετασεις για τεστοστερονη γιατι αμα τις βρισκεις φυσιολογικες μετα τι γινεται? Αποσυρομαι απο το σεξ? XD
Πηγενε να μετρησεις την Ε1, θα δεις οτι ειναι υπερβολικα αυξημενη, και αυτο δεν επιτρεπεται στους ανδρες.
Αυτο βεβαια ειναι λογω γονιδιου, αλλα μπορεις να το θεραπευσεις με 5 τροπους τουλαχιστον.
Για αρχη ξεκινα με σταφυλαιλεο (sencities) στη σαλατα, το οποιο μειωνει την Ε1.
Και φυσικα θα δεις Ανασταση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Εγω το συγκεκριμενο σπανακι δοκιμασα που αναιβασε ο γιωργος και η λιμπιντο πραγματικ εκτοξευτηκε στα υψη θελω ολη μερα να κανω sex. Η στυσεις μου βελτιωθηκαν μεν για κσποιο διαστημα οπου εκανα sex χωρις χαπια για 10 μερες αλλα ξαφνικα η στυση μου χαλασε παλι και εινια χαλια..Η λιμπιντο ομως παραμενει φοβερη,,Για το σπερμα και την μειωμενη ποσοτητα δεν ειδα καποια βελτιωση...

Να πω οτι εκανα για μηνες θεραπεια με απλο σπανακι και δεν ειδα τιποτα με το βιολογικο ειδα διαφορα απο την πρωτη η δευτερη ημερα...Μπορει να ναι και συμπτωση δεν ξερω θα ενημερωνω για τα συμπτωματα μου
 
Eμενα που δεν μαρεσει το σπανακι τι γινεται? XD
Σπανακοπιτα με φετουλα να το κανεις σε φυλλο χωριατικο.
Εν αναγκη κλεισε και τα ματια σου, η τη μητη σου, βαλε κι λιγο μαγιονεζα απο πανω.
Στο κατω κατω για την υγεια σου το κανεις.
 
Εγω το συγκεκριμενο σπανακι δοκιμασα που αναιβασε ο γιωργος και η λιμπιντο πραγματικ εκτοξευτηκε στα υψη θελω ολη μερα να κανω sex. Η στυσεις μου βελτιωθηκαν μεν για κσποιο διαστημα οπου εκανα sex χωρις χαπια για 10 μερες αλλα ξαφνικα η στυση μου χαλασε παλι και εινια χαλια..Η λιμπιντο ομως παραμενει φοβερη,,Για το σπερμα και την μειωμενη ποσοτητα δεν ειδα καποια βελτιωση...

Να πω οτι εκανα για μηνες θεραπεια με απλο σπανακι και δεν ειδα τιποτα με το βιολογικο ειδα διαφορα απο την πρωτη η δευτερη ημερα...Μπορει να ναι και συμπτωση δεν ξερω θα ενημερωνω για τα συμπτωματα μου
Γιωργο πρεπει να δωσεις κιαλλη μια μαχη, κ δει με την αυξημενη σου ΟιστρονηΕ1 που πρεπει να την την κρατας με συγκεκριμενη αγωγη στα κανονικα επιπεδα(γιατι λογω γονιδιου εχει την ταση να ανεβαινει).
Πρεπει λοιπον αρχικα να χρησιμοποιεις το σταφυλαιλεο (sencities)για τροφιμο, στη σαλατα(1/3 με το ελαιολαδο), αυτο θα σου σταθεροποιησει την E1 και δεν θα εχεις αυτα που αναφερεις.
 

giwrgos athina

Active Member
Στις εξετασεις μου πριν κανα 8 μηνο η οιστρονη e1 ηταν 62,7 με ανωτατο οριο το 65 αρα ηταν στα ανωτατα φυσιολογικα ορια οποτε ισως ειναι χρησιμο αυτο που λες..
Που το βρισκω αυτο το σταφυλαιλεο που λες και πως το ζηταω?
 

giwrgos athina

Active Member
Η λιμπιντο που ηταν νεκρη και δρν εφτιαχνε με τιποτα οτι και να περνα τωρα ειναι εννοχλητικα αυξημενη
 
Στις εξετασεις μου πριν κανα 8 μηνο η οιστρονη e1 ηταν 62,7 με ανωτατο οριο το 65 αρα ηταν στα ανωτατα φυσιολογικα ορια οποτε ισως ειναι χρησιμο αυτο που λες..
Που το βρισκω αυτο το σταφυλαιλεο που λες και πως το ζηταω?
Εχε χτυπησει κοκκινο θες να πεις, ουτε λογος για φυσιολογικη τιμη.
Απλως περνεις την sencities και παραγγελνεις καλυτερα 200ml
Σταφυλελαιο. Και οπως ειπαμε στη σαλατιτσα.
Σε κανα δημηνο η τριμηνο ξαναμετρας την Ε1, και θα δεις.
Επισης θα δεις το ανδρισμο σε αλλα επιπεδα ανωτερα.
 
λοιπόν το τελευταίο τρίμηνο έχω πολύ χαμηλή όρεξη για sex και χτες και προχτές είχα κανονίσει με γκομενάκι να κάνουμε sex, ωραία και πολύ πληθωρική και τις 2 φορες απέτυχα λόγο ανεπαρκής στύσης είμαι 21 χρόνον και δεν έχω πάρει ποτε φίνα "μινοχιδιλ" η οτιδήποτε αυτά τα γράφω για να καταλάβετε πως παίζουν και αλλα πράγματα ρολο στην στήσει και αυτό που το προκαλεί είναι το μυαλό μας ,φανταστείτε συμπτωματικά να είχα ξεκινήσει αυτό το τρίμηνο φίνα θα είχα άνοιξη και εγώ ένα θέμα και θα έλεγα πρόβλημα στύσης από φίνα .
Raphael πηγενε να μετρησεις την E2 κ την DHT, επισης χρειαζεσαι τροφες με μαγνησιο κ σεληνιο.
Μην το αμελεις, οταν ειναι νεος κανεις πρεπει να τα λυσει αυτα για να μην τον κυνηγουν μια ζωη.
 

giwrgos athina

Active Member
Ρε συ γιωργο τι ειναι αυτο το sencitys που λες?Ριναι το ιδιο με σταφυλελαιο η ει αι 2 διαφπρετικα πραγματα...Απο που τα αγοραζω και πως τα ζηταω.Sorry για τις πολλες ερωτησεις μου αλλα δεν τα γνωριζω
 
Μπλουζα