Γυναικεία μεταμόσχευση

Disco

Well-Known Member
Καλύτερα Τοπική μινοξιδιλη σε γυναίκα που είναι και η ενδεδειγμένη θεραπεία. Το χαπι θα της γεμίσει τριχες στο σωμα και εχει κ πιο σοβαρές παρενέργειες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Denvi

Well-Known Member
Καλησπέρα. Παλιά γνωστή μου που δούλευε στο netwix είχε το ίδιο θέμα με σένα μπροστά. Ήταν πολύ αραιή. Είχε πάει σε δερματολόγο και της έγραψε κάψουλες των 2,5 mg μινοξιδιλης την μέρα. Μετά από 2 χρόνια ( μέχρι να τη χάσω δηλαδή ) το μαλλί της μπροστά είχε ανέβει ένα επίπεδο ( παρέμενε αραιό αλλά σε καλύτερη μοίρα ) και το χρώμα σε όλο το κεφάλι είχε γίνει πιο έντονο. Το θέμα είναι πως είχε γεμίσει τρίχες σε όλο το σώμα. Στήθος, πλάτη και χέρια είχε αποκτήσει θέμα και είχε ξεκινήσει λέιζερ. Απλά το αφήνω να υπάρχει εδώ. Επίσης η φωτογραφίες του crown ειναι δικές σου ;
Καλά μιλαμε να με πεθανετε θελετε χαχαχαχ. Μια επιλογη εχω σε φαρμακο κι εκτος απο καραφλη μπορει να γινω και τριχωτη εκει που δεν πρεπει...Σ'ευχαριστω παρα πολυ που το επισημανες, θα εχω τα ματια μου ανοιχτα αν αποφασισω να ξεκινησω με μινοξ.
Εδω μαλλον εχει γινει μπερδεμα σχετικα με τις φωτο.
Εχω ανεβασει το δικο μου crown στην αρχη του νηματος (καπου στην 4-5η απαντηση) και μετα δειχνω μια άλλη γυναικεια περιπτωση που ενδιαφερεται για μεταμοσχευση αμεσα και μας συνδεει η κληρονομικοτητα, δλδ καπως ετσι θα γινω λογικα κι εγω. Εγω τωρα ειμαι 38 και η δευτερη περιπτωση (πιο μαυρο μαλλι) σχεδον 60.
 

Denvi

Well-Known Member
Καλύτερα Τοπική μινοξιδιλη σε γυναίκα που είναι και η ενδεδειγμένη θεραπεία. Το χαπι θα της γεμίσει τριχες στο σωμα και εχει κ πιο σοβαρές παρενέργειες.
Αρα το θεμα της τριχοφυΐας αφορα μονο το χαπι? Τοπικα ειμαστε safe?
 

Disco

Well-Known Member
Αρα το θεμα της τριχοφυΐας αφορα μονο το χαπι? Τοπικα ειμαστε safe?
Τοπικά εισαι πιο safe. Και για τις γυναίκες είναι το 2% μινοξιδιλη οχι 5%. Με το χαπι απορροφάται ολο απο τον οργανισμό και καταλαβαίνεις οτι εχει κ πιο βαριές παρενέργειες.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλά μιλαμε να με πεθανετε θελετε χαχαχαχ. Μια επιλογη εχω σε φαρμακο κι εκτος απο καραφλη μπορει να γινω και τριχωτη εκει που δεν πρεπει...Σ'ευχαριστω παρα πολυ που το επισημανες, θα εχω τα ματια μου ανοιχτα αν αποφασισω να ξεκινησω με μινοξ.
Εδω μαλλον εχει γινει μπερδεμα σχετικα με τις φωτο.
Εχω ανεβασει το δικο μου crown στην αρχη του νηματος (καπου στην 4-5η απαντηση) και μετα δειχνω μια άλλη γυναικεια περιπτωση που ενδιαφερεται για μεταμοσχευση αμεσα και μας συνδεει η κληρονομικοτητα, δλδ καπως ετσι θα γινω λογικα κι εγω. Εγω τωρα ειμαι 38 και η δευτερη περιπτωση (πιο μαυρο μαλλι) σχεδον 60.
Υπερβολές βρε συ. Δε θα πεθάνεις με καμία μινοξιδιλη σε χαπι. Για να την πάρεις καταρχάς θέλεις απαραίτητα συνταγή γιατρού και διαρκή καθοδήγηση/παρακολούθηση από αυτόν οπότε δεν έχεις να φοβάσαι. ΑΝ ήταν να στη συνταγογραφησει θα είχε τσεκάρει πρώτα τη καρδιά σου και την πίεση σου οπότε δε θα υπήρχε λόγος ανησυχίας. Προς Θεού δε σε σπρώχνω στην oral μινοξιδιλη απλά επειδή ιδιαίτερη εμπειρία από γυναικείες αραιώσεις δεν έχω και τη μία που συνάντησα ως τώρα στη ζωή μου την τρεναραν με μινοξιδιλη σε χαπι. Να δοκιμάσεις σίγουρη τοπική για αρχή αλλά να σαι προετοιμασμενη για αρκετό shedding. Ίσως θα ήταν καλό να κοντυνεις και τα μαλλάκια σου λίγο για να μη φανεί μεγαλύτερο το αραίωμα.
 

Denvi

Well-Known Member
Έχουμε άνθρωπο εδώ μέσα ειδικό στο τοπικ, το πούλαγε και ως αντιπρόσωπος νομίζω.
Θα το δοκιμασω απο περιεργεια αφου προτεινεται, να δω πως εφαρμοζει, θα παω κ για τρεξιμο ή κανενα χορευτικο. Τοσα εχω δωσει ως τωρα για εξετασεις, στο τοππικ θα κολλησουμε
 

Aldo

Well-Known Member
Έχεις τη κλασική γυναικεία αραίωση .
Τη βλέπω συχνά στην Ιρλανδία .
Δε νομίζω ότι οι βιταμίνες θα κάνουν κάτι.
Το θετικό είναι ότι με το κατάλληλο styling το καλύπτεις .
Οπότε no worries
Η διαίσθηση μου λέει ότι πρέπει να είσαι όμορφο κορίτσι, μη το αφήσεις να σε ρίξει
Θα είναι άνευ νοήματος .
 

Denvi

Well-Known Member
Υπερβολές βρε συ. Δε θα πεθάνεις με καμία μινοξιδιλη σε χαπι. Για να την πάρεις καταρχάς θέλεις απαραίτητα συνταγή γιατρού και διαρκή καθοδήγηση/παρακολούθηση από αυτόν οπότε δεν έχεις να φοβάσαι. ΑΝ ήταν να στη συνταγογραφησει θα είχε τσεκάρει πρώτα τη καρδιά σου και την πίεση σου οπότε δε θα υπήρχε λόγος ανησυχίας. Προς Θεού δε σε σπρώχνω στην oral μινοξιδιλη απλά επειδή ιδιαίτερη εμπειρία από γυναικείες αραιώσεις δεν έχω και τη μία που συνάντησα ως τώρα στη ζωή μου την τρεναραν με μινοξιδιλη σε χαπι. Να δοκιμάσεις σίγουρη τοπική για αρχή αλλά να σαι προετοιμασμενη για αρκετό shedding. Ίσως θα ήταν καλό να κοντυνεις και τα μαλλάκια σου λίγο για να μη φανεί μεγαλύτερο το αραίωμα.
Πολυτιμες οι πληροφορίες, θα τις εχω σιγουρα υποψιν. Κι εμενα για διαχυτη με κοβω. Αν τυχει και δεις τη φιλη σου με κανενα νεο μαλλι να τη ρωτησεις, σε παρακαλω, ολα τα απαραιτητα, ειλικρινα, ψαχνω εστω μια γυναικα να μου περιγραψει την εμπειρια της καπου να στηριχτω, δεν υπαρχει καμία.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πολυτιμες οι πληροφορίες, θα τις εχω σιγουρα υποψιν. Κι εμενα για διαχυτη με κοβω. Αν τυχει και δεις τη φιλη σου με κανενα νεο μαλλι να τη ρωτησεις, σε παρακαλω, ολα τα απαραιτητα, ειλικρινα, ψαχνω εστω μια γυναικα να μου περιγραψει την εμπειρια της καπου να στηριχτω, δεν υπαρχει καμία.
Εδώ θέλω να αναφέρω και κάτι. Η φίλη μου είχε αραίωση μεν αλλά από μικρή ηλικία έκανε ζημιά στα μαλλιά της. Όταν ήταν μικρή έκανε πλεξουδες με την πιπίλα της και μετά τράβαγε την πιπίλα με δύναμη ξηλωνοντας τούφες ολόκληρες. Η οραλ μινοξ την είχε βοηθήσει. Εσύ που φαντάζομαι δεν είχες κάνει κάνα τέτοιο έργο μικρή πιθανών να δεις καλό regrowth. Αλλά το πήγαμε μακριά. Για αρχή προμηθευσου ΤΟΠΙΚΉ 2 τοις εκατό κάνε και εξετασεις αίματος και ξεκινά τη θεραπεία σου. 2 φορές τη μέρα κάθε μέρα για ένα χρονο μίνιμουμ και επαναξιολογηση μετά. Μη κάνεις εκπτωσεις. Θα πας καλά πιστεύω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
38 είσαι και κολλας ρε denvi?σου είπα και πιο πίσω,όλα πλέον φτιάχνονται..οπότε μην αγχώνεσαι ..είναι η αλήθεια αυτή που σου λέω. Θα κάνεις οποια θεραπεία χρειάζεται και με μια επέμβαση αν χρειαστεί τελειώνει και το θέμα.ετοιμασου για τα κλαμπακια σου όπως είπες ότι γουστάρεις και άσε τα άγχη για τα μαλλιά.
Χίλια ευχαριστω σε ολους!
 

oreo

Well-Known Member
Έχεις τη κλασική γυναικεία αραίωση .
Τη βλέπω συχνά στην Ιρλανδία .
Δε νομίζω ότι οι βιταμίνες θα κάνουν κάτι.
Το θετικό είναι ότι με το κατάλληλο styling το καλύπτεις .
Οπότε no worries
Η διαίσθηση μου λέει ότι πρέπει να είσαι όμορφο κορίτσι, μη το αφήσεις να σε ρίξει
Θα είναι άνευ νοήματος .
Τζεντλεμαν τουλάχιστον :cool:
 

Denvi

Well-Known Member
38 είσαι και κολλας ρε denvi?σου είπα και πιο πίσω,όλα πλέον φτιάχνονται..οπότε μην αγχώνεσαι ..είναι η αλήθεια αυτή που σου λέω. Θα κάνεις οποια θεραπεία χρειάζεται και με μια επέμβαση αν χρειαστεί τελειώνει και το θέμα.ετοιμασου για τα κλαμπακια σου όπως είπες ότι γουστάρεις και άσε τα άγχη για τα μαλλιά.
Χαχαχ, ξενοιαστη 50άρα σε κλαμπ με άφρο μαλλι...μμμ..ονειρο χαχαχ μακαρι.
Να φανταστω οτι αυτο για την ηλικια το λες με την υποθεση οτι θα μπορουσα να εχω ηδη πολυ μεγαλυτερο προβλημα? Αν ειναι αυτο, και η μητερα μου παντως ετσι σταδιακα αδειασε, με πιο εμφανη αραιωση απο τα 35 κ μετα και τωρα ειναι (εκτιμω) στο τελευταιο σταδιο. Ευχομαι δλδ να μην υπαρχει περαιτερω επιδεινωση.
Θα παω για μετρησεις και θα σας πω εμπειρια και στοιχεια. Αν εχω συμπερανει σωστα ως τωρα, συστηνονται κυριως Bissanga και DHI για μετρησεις, σωστα? Το τριχοριζογραμμα που εχω κανει εχει καμια αξία ή τσαμπα το πληρωσα?
 

Denvi

Well-Known Member
Μην αγχώνεσαι , θα βάζεις μια φορά το βράδυ πριν κοιμηθείς αν δεν θέλεις 2 , αν δοκιμάσεις αφρό είναι σπανιότερο το φαινόμενο της φαγούρας αλλά μεγαλύτερο το κόστος. Βαλε 5% ξεκινά με μια φορά την ημέρα δες αν έχεις παρενέργειες και αν σε ενοχλεί κάπου. Επίσης πρόσεχε την διατροφή σου και προσπάθησε να μην στρεσαρεσαι πολύ. Και τέλος αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις και derma rolling ίσως σε βοηθήσει
Φιλε μου Flag, εννοεις να κοιμαμαι με τη μινοξιδιλη και να λουζομαι οταν ξυπνησω, ακομα κ μετα πχ απο 8 ωρες υπνου?
 

Georgie

Well-Known Member
Φιλε μου Flag, εννοεις να κοιμαμαι με τη μινοξιδιλη και να λουζομαι οταν ξυπνησω, ακομα κ μετα πχ απο 8 ωρες υπνου?
Καλά σου δίνουν τις πληροφορίες τα παιδιά, έχεις κερδίσει συμπάθειες στο φόρουμ :)
Όμως πίστεψε με θα ταλαιπωρηθείς με όλα αυτά και αποτέλεσμα θα νομίζεις ότι βλέπεις .
Αν είναι και κληρονομικό πάμε αλλού .
Οι μεταμοσχεύσεις επίσης στις γυναίκες είναι εξαιρετικά δύσκολες απ' όσο γνωρίζω.
Πήγαινε στη BHR και κοίτα ποτέ θα είναι ο Bisanga για να κάνεις Con .
Ίσως σου δώσει μια κατεύθυνση .
Ενημέρωσε μας γιατί είναι ένα ενδιαφέρον θέμα η Γυναικεία αραίωση
Με τη DHI μην ασχοληθείς .
Το πολύ πολύ να σου μετρήσουν τη πίεση και να σου δώσουν ματζουνια .
 

aeratos28

Just aeratos
Όπως σου είπε και ο georgie ,καλύτερα στον bisanga .νομίζω θα είναι πολύ σοβαρότερες και οι μετρήσεις που θα γίνουν και η λύσεις που θα προτείνουν.δυσκολες περιπτώσεις οι επεμβάσεις σε γυναίκες για εμάς εδώ,που δεν έχουμε την (εμπειρία) στο να προτείνουμε κάτι η να πούμε τη γνώμη μας ..για κλινικές όμως σαν του bisanga δεν είναι δύσκολες..γενικά πάρα πολλές γυναίκες έχουν κάνει επεμβάσεις..μην αγχώνεσαι,θα βρεις τη λύση που χρειάζεται
Χαχαχ, ξενοιαστη 50άρα σε κλαμπ με άφρο μαλλι...μμμ..ονειρο χαχαχ μακαρι.
Να φανταστω οτι αυτο για την ηλικια το λες με την υποθεση οτι θα μπορουσα να εχω ηδη πολυ μεγαλυτερο προβλημα? Αν ειναι αυτο, και η μητερα μου παντως ετσι σταδιακα αδειασε, με πιο εμφανη αραιωση απο τα 35 κ μετα και τωρα ειναι (εκτιμω) στο τελευταιο σταδιο. Ευχομαι δλδ να μην υπαρχει περαιτερω επιδεινωση.
Θα παω για μετρησεις και θα σας πω εμπειρια και στοιχεια. Αν εχω συμπερανει σωστα ως τωρα, συστηνονται κυριως Bissanga και DHI για μετρησεις, σωστα? Το τριχοριζογραμμα που εχω κανει εχει καμια αξία ή τσαμπα το πληρωσα?
 

Denvi

Well-Known Member
Καλά σου δίνουν τις πληροφορίες τα παιδιά, έχεις κερδίσει συμπάθειες στο φόρουμ :)
Όμως πίστεψε με θα ταλαιπωρηθείς με όλα αυτά και αποτέλεσμα θα νομίζεις ότι βλέπεις .
Αν είναι και κληρονομικό πάμε αλλού .
Οι μεταμοσχεύσεις επίσης στις γυναίκες είναι εξαιρετικά δύσκολες απ' όσο γνωρίζω.
Πήγαινε στη BHR και κοίτα ποτέ θα είναι ο Bisanga για να κάνεις Con .
Ίσως σου δώσει μια κατεύθυνση .
Ενημέρωσε μας γιατί είναι ένα ενδιαφέρον θέμα η Γυναικεία αραίωση
Με τη DHI μην ασχοληθείς .
Το πολύ πολύ να σου μετρήσουν τη πίεση και να σου δώσουν ματζουνια .
Ειναι αμοιβαια τα αισθηματα παιδια χαχαχα ειμαστε 3-4 ολες κι ολες απ'οτι εχω καταλαβει και ισως εχω το μεγαλυτερο θεμα, οποτε τη δικαιουμαι τη συμπόνοια!
Μα, νομιζω οτι παραλληλα με τον Bissanga δινεται αλλη μια κλινικη αξιοπιστη στις μετρησεις. Μηπως ahc; Αν ημουν Αθηνα θα ειχα κλεισει ηδη ραντεβου, αλλα αμεσα και γρηγορα μονο Θεσσαλονικη μπορω.
 
Μπλουζα