Γυναικεία μεταμόσχευση

witcher

Well-Known Member
Σας δειχνω κ δικες μου μπροστινες, οπως ζητηθηκε. Θα ανεβαζα κ παλαιοτερες, αλλα δεν εχω καποια αντιπροσωπευτικη, δε φαινεται δλδ ιδιαιτερη αραιωση. Ο σιδηρος μου παρεμπιπτοντως ειναι οντως χαμηλος, απο πολυ προσφατη εξεταση και ενω λαμβανω.
Επισης, εχετε καποια εικονα για τη σχεση του φυλλικου οξέος με το θεμα της ΑΓΑ? Ειχα παρει προσφατα λογω ελλειψης κ νομιζω οτι ειχα παρατηρησει boost. Επαιρνα βεβαια κ Β12 παραλληλα, αλλα δεν τη λαμβανω υποψη γιατι τωρα ειμαι σε καλα επιπεδα, ενω δεν ειμαι στο φυλλικο οξυ.
Έχεις μεγάλο θέμα..Γενικά καλό ειναι να ελέγξεις όλες τις βιταμίνες που μπορείς με τις αιματολογικές και να βγάλεις πόρισμα. Επίσης έλεγξε ορμόνες, θυρεοειδή κλπ. Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις τα εδικά σκευάσματα για τριχόπτωση skin, nail, hairs.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Denvi

Well-Known Member
Έχεις μεγάλο θέμα..Γενικά καλό ειναι να ελέγξεις όλες τις βιταμίνες που μπορείς με τις αιματολογικές και να βγάλεις πόρισμα. Επίσης έλεγξε ορμόνες, θυρεοειδή κλπ. Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις τα εδικά σκευάσματα για τριχόπτωση skin, nail, hairs.
Σ'ευχαριστω πολυ, ναι, πιστευω κι εγω οτι ειναι μεγαλο το θεμα. Σκεφτομαι να μην κανω καμια χημικη θεραπεια και να το αφησω να εξελιχθει προσβλεποντας στη μεταμοσχευση..πολυ λαθος θεωρεις? Επισης, θα ξαναρωτησω άλλη μια φορα, σε περιπτωση που δε δοθηκε ιδιαιτερη βαρυτητα, επειδη κανω πολλες ερωτησεις ταυτοχρονα, η εξεταση dna στη φαγκρον που μου προτεινε ο γιατρος ειναι κατι γνωστο/αποδοτικο/εμπιστο?
 

Denvi

Well-Known Member
Έχεις μεγάλο θέμα..Γενικά καλό ειναι να ελέγξεις όλες τις βιταμίνες που μπορείς με τις αιματολογικές και να βγάλεις πόρισμα. Επίσης έλεγξε ορμόνες, θυρεοειδή κλπ. Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις τα εδικά σκευάσματα για τριχόπτωση skin, nail, hairs.
Μπορεις, σε παρακαλω, να μου στειλεις ποια σκευασματα εννοεις?
 

witcher

Well-Known Member
Σ'ευχαριστω πολυ, ναι, πιστευω κι εγω οτι ειναι μεγαλο το θεμα. Σκεφτομαι να μην κανω καμια χημικη θεραπεια και να το αφησω να εξελιχθει προσβλεποντας στη μεταμοσχευση..πολυ λαθος θεωρεις? Επισης, θα ξαναρωτησω άλλη μια φορα, σε περιπτωση που δε δοθηκε ιδιαιτερη βαρυτητα, επειδη κανω πολλες ερωτησεις ταυτοχρονα, η εξεταση dna στη φαγκρον που μου προτεινε ο γιατρος ειναι κατι γνωστο/αποδοτικο/εμπιστο?
Καλύτερα να κάνεις και θεραπεία παράλληλα. Γιατί η δότρια δεν ειναι απεριόριστη και μπορεί να μη σου φτάσουν. Και πάρε τοππικ, να βάζεις μέχρι τότε. Είναι κρίμα να βγαίνεις με αυτή την αραίωση έτσι έξω. Λένε οτι σου βρίσκει ακριβώς τι θεραπεία χρειάζεσαι αυτό το τεστ, αλλά δεν ξέρω ποσο αξιόπιστο είναι.
 

witcher

Well-Known Member
Μπορεις, σε παρακαλω, να μου στειλεις ποια σκευασματα εννοεις?
πάτα στο google βιταμίνες τριχόπτωσης και θα σου βγάλει από διάφορες εταιρίες στο skroutz: Solgar, priorin, epicrin, Cystiphane Biogra. Διάλεξε μια από αυτές
 

Denvi

Well-Known Member
Σ'ευχαριστω και παλι. Το τοπικ προς το παρον δεν το σκεφτομαι, αργοτερα ισως. Οι φωτογραφιες ειναι πολυ κοντινες και κατω απο φως εσκεμμενα, ωστε να αναδειξω οσο γινεται το προβλημα. Ως τωρα, κυριως φιλες μου το εχουν παρατηρησει ως εντονο, στην καθημερινοτητα μου δεν αντιμετωπιζω κανενα θεμα απο αποψη εικονας, ισα ισα, θεωρουμαι αρκετα ελκυστικη, αν αυτο εννοεις. Δε δινει κανεις σημασια ως τωρα θελω να πω. Το προβλημα μου και το κομπλεξ μου ειναι η μελλοντικη εξελιξη του θεματος, που προβλεπεται πολυ αρνητικη. Πολυ σημαντικο αυτο που ανεφερες για τη δοτρια. Με τοσες αποριες δε σκεφτομαι ολες τις παραμετρους.
 

Georgie

Well-Known Member
Έχεις τη κλασική γυναικεία αραίωση .
Τη βλέπω συχνά στην Ιρλανδία .
Δε νομίζω ότι οι βιταμίνες θα κάνουν κάτι.
Το θετικό είναι ότι με το κατάλληλο styling το καλύπτεις .
Οπότε no worries
Η διαίσθηση μου λέει ότι πρέπει να είσαι όμορφο κορίτσι, μη το αφήσεις να σε ρίξει
Θα είναι άνευ νοήματος .
 

witcher

Well-Known Member
Σ'ευχαριστω και παλι. Το τοπικ προς το παρον δεν το σκεφτομαι, αργοτερα ισως. Οι φωτογραφιες ειναι πολυ κοντινες και κατω απο φως εσκεμμενα, ωστε να αναδειξω οσο γινεται το προβλημα. Ως τωρα, κυριως φιλες μου το εχουν παρατηρησει ως εντονο, στην καθημερινοτητα μου δεν αντιμετωπιζω κανενα θεμα απο αποψη εικονας, ισα ισα, θεωρουμαι αρκετα ελκυστικη, αν αυτο εννοεις. Δε δινει κανεις σημασια ως τωρα θελω να πω. Το προβλημα μου και το κομπλεξ μου ειναι η μελλοντικη εξελιξη του θεματος, που προβλεπεται πολυ αρνητικη. Πολυ σημαντικο αυτο που ανεφερες για τη δοτρια. Με τοσες αποριες δε σκεφτομαι ολες τις παραμετρους.
γιατί δεν το σκέφτεσαι το τοππικ; Όταν λες οτι θεωρείσαι αρκετά ελκυστική, δηλαδή έχεις αρκετές κατακτήσεις στο αντρικό φύλο ; σου την πέφτουν συχνά ;
Ναι πρέπει να δεις τι δότρια έχεις. Πήγαινε σε μια κλινική να σε δει από κοντά. Οι γυναίκες πολλές φορές δεν έχουν καλή δότρια γιατί έχουν διάχυτη αραίωση και δεν έχουν σταθερό pattern αραίωσης. Οπότε ψάξου από τώρα για να είσαι ενήμερη.
 

Denvi

Well-Known Member
Έχεις τη κλασική γυναικεία αραίωση .
Τη βλέπω συχνά στην Ιρλανδία .
Δε νομίζω ότι οι βιταμίνες θα κάνουν κάτι.
Το θετικό είναι ότι με το κατάλληλο styling το καλύπτεις .
Οπότε no worries
Η διαίσθηση μου λέει ότι πρέπει να είσαι όμορφο κορίτσι, μη το αφήσεις να σε ρίξει
Θα είναι άνευ νοήματος .
Αλήθεια? Να και ενα ευχαριστο, επομενως η Ιρλανδια πρωτη υποψηφια για μελλοντικη μετανάστευση! Αν ξερεις και που παιζουν εντελως καραφλες πες μου γιατί για εκει με κοβω στο μελλον χαχαχα. Το τοππικ η αληθεια ειναι δεν το θελω γιατι προτιμω να προσπαθησω την αποδοχη. Αυτο που δε θελω ειναι να σκασω μερικα χιλιαρικα, εστω κ λιγα, για κατι χωρις αποτελεσμα. Δεν υπαρχει αυτο το περιθωριο. Θα'ναι πολυ κριμα.
Καλη ειμαι, ναι (ειπε η σχεδον καραφλη) αφου το δηλωσα κιολας, χαχαχ. Και περα απο το χαβαλε, ειπες ακριβως αυτο που με απασχολει περισσοτερο αυτην τη στιγμη, που ειναι η ψυχολογια και δε θελω να με λυπαται κανεις για κατι τετοιο, καλυτερα να ειναι γνωστο κι ας μην ειναι αρεστο, τι να κανουμε. Δεν το επιδεικνυω, αλλα δε θελω να πεθανω κιολας απο καημο.
 

aeratos28

Just aeratos
Tι ρωτάς την κοπέλα ρε witcher???? Πας καλά ?
Κοπελιά,μην σε παίρνει από κάτω καταρχήν,θα μπουν και άλλοι να απαντήσουν κατάλληλα για το ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσεις ώστε να κινηθείς σωστά..τα πάντα διορθώνονται στις μέρες μας..αυτό να έχεις στο νου σου..
 

witcher

Well-Known Member
Tι ρωτάς την κοπέλα ρε witcher???? Πας καλά ?
μιας και η ιδια ανέφερε οτι ειναι πολύ ελκιστική είπα να το συνεχίσω με μια χαλαρή διάθεση και χιούμορ για να χαλαρώσει το κλιμα και να μην την παίρνει από κάτω. Εκεί κόλλησες εσύ; Λύσεις τις πρότεινα πως και τι χρειάζεται, τι εξετάσεις, να ελέγξει δότρια, θεραπείες οτι πρέπει να κάνει Τώρα μαθαίνει τα βασικά η κοπέλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Denvi

Well-Known Member
γιατί δεν το σκέφτεσαι το τοππικ; Όταν λες οτι θεωρείσαι αρκετά ελκυστική, δηλαδή έχεις αρκετές κατακτήσεις στο αντρικό φύλο ; σου την πέφτουν συχνά ;
Ναι πρέπει να δεις τι δότρια έχεις. Πήγαινε σε μια κλινική να σε δει από κοντά. Οι γυναίκες πολλές φορές δεν έχουν καλή δότρια γιατί έχουν διάχυτη αραίωση και δεν έχουν σταθερό pattern αραίωσης. Οπότε ψάξου από τώρα για να είσαι ενήμερη.
Ναι, γενικα θεωρουμαι ομορφη, οχι μονο απο αντρες αλλα ναι, κι απ'αυτους. Και το ανεφερα γιατι ειπες οτι ειναι κριμα να βγαινω με τετοια αραιωση, με την εννοια οτι δεν εχω καποιο θεμα εικονας στο παρον σταδιο και προσωπικα, δεν το θεωρω κριμα με τη σκεψη οτι πρεπει κατι τετοιο να ειναι αποδεκτο, να μην ντρεπομαι δλδ. Αν χειροτερευσει σιγουρα θα αυξηθει το κομπλεξ, αλλα θελω να το διαχειριστω και τοτε με οσο γινεται αποδοχη. Κοιτα, αν με ρωτας, θεωρω τη γυναικεια αραιωση πολυ σοβαρο θεμα, γιατι στους αντρες ειναι κατι εξαιρετικα συνηθες και ακομα κ το ξυρισμα παραμενει επιλογη, επισης για καποιους ελκυστικη. Στη γυναικεια περιπτωση, αυτα δεν ισχυουν.
 

Denvi

Well-Known Member
Tι ρωτάς την κοπέλα ρε witcher???? Πας καλά ?
Κοπελιά,μην σε παίρνει από κάτω καταρχήν,θα μπουν και άλλοι να απαντήσουν κατάλληλα για το ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσεις ώστε να κινηθείς σωστά..τα πάντα διορθώνονται στις μέρες μας..αυτό να έχεις στο νου σου..
Κανενα προβλημα, σ'ευχαριστω ιδιαίτερα για την εμψυχωση! Τη χρειαζομαι ειναι η αληθεια για το χλωμο μου μελλον. Για το φορουμ ο,τι κ να πω θα ειναι λιγο, κανετε απιστευτη δουλεια. Αλλα να πω κι εγω με τη σειρα μου, μη σκατε, εγω στη θεση σας θα ξυριζομουν στα σκουρα και ουτε αγχος ουτε τιποτα :)
 

witcher

Well-Known Member
Ναι, γενικα θεωρουμαι ομορφη, οχι μονο απο αντρες αλλα ναι, κι απ'αυτους. Και το ανεφερα γιατι ειπες οτι ειναι κριμα να βγαινω με τετοια αραιωση, με την εννοια οτι δεν εχω καποιο θεμα εικονας στο παρον σταδιο και προσωπικα, δεν το θεωρω κριμα με τη σκεψη οτι πρεπει κατι τετοιο να ειναι αποδεκτο, να μην ντρεπομαι δλδ. Αν χειροτερευσει σιγουρα θα αυξηθει το κομπλεξ, αλλα θελω να το διαχειριστω και τοτε με οσο γινεται αποδοχη. Κοιτα, αν με ρωτας, θεωρω τη γυναικεια αραιωση πολυ σοβαρο θεμα, γιατι στους αντρες ειναι κατι εξαιρετικα συνηθες και ακομα κ το ξυρισμα παραμενει επιλογη, επισης για καποιους ελκυστικη. Στη γυναικεια περιπτωση, αυτα δεν ισχυουν.
Αφού θεωρείσαι όμορφή, κάτι θα ξέρουν που στο λένε. Φυσικά δεν πρέπει να ντρέπεσαι, απλά το ανέφερα οτι εδώ έχουμε θέμα οι άντρες με την αραίωση και βάζουμε τοππικ κλπ να το καλύψουμε και δεν το αποδεχόμαστε εύκολα. Ειδικά για εσάς τις γυναίκες ειναι και ακόμα λιγότερο αποδεκτό. Τουλάχιστον ο άντρας τα ξυρίζει κιόλας στην τελική όπως λες και εσύ. Η γυναίκα όμως; Αλλά υπάρχει και η λύση της περούκας αν τελικά σε απασχολεί τόσο πολύ και εξελιχθεί πολύ στο μέλλον που δεν μπορείς να το καλύψεις με την δότρια σου.
 

Denvi

Well-Known Member
μιας και η ιδια ανέφερε οτι ειναι πολύ ελκιστική είπα να το συνεχίσω με μια χαλαρή διάθεση και χιούμορ για να χαλαρώσει το κλιμα και να μην την παίρνει από κάτω. Εκεί κόλλησες εσύ; Λύσεις τις πρότεινα πως και τι χρειάζεται, τι εξετάσεις, να ελέγξει δότρια, θεραπείες οτι πρέπει να κάνει Τώρα μαθαίνει τα βασικά η κοπέλα.
Δεν τρεχει τιποτα απο πλευρας μου, κι εγω με χαλαρη διαθεση το εγραψα γιατι μου'πεσε βαρυ το "κριμα" και σου εγραψα αυτο που ισχυει και φερνει την ισορροπια σε σχεση με το "κριμα". Το κριμα ερχεται σε καμια 2ετια? 3ετια? Καπου εκει το κοβω. Προς το παρον και χωρις τοππικ παλευεται.
 

Denvi

Well-Known Member
Αφού θεωρείσαι όμορφή, κάτι θα ξέρουν που στο λένε. Φυσικά δεν πρέπει να ντρέπεσαι, απλά το ανέφερα οτι εδώ έχουμε θέμα οι άντρες με την αραίωση και βάζουμε τοππικ κλπ να το καλύψουμε και δεν το αποδεχόμαστε εύκολα. Ειδικά για εσάς τις γυναίκες ειναι και ακόμα λιγότερο αποδεκτό. Τουλάχιστον ο άντρας τα ξυρίζει κιόλας στην τελική όπως λες και εσύ. Η γυναίκα όμως; Αλλά υπάρχει και η λύση της περούκας αν τελικά σε απασχολεί τόσο πολύ και εξελιχθεί πολύ στο μέλλον που δεν μπορείς να το καλύψεις με την δότρια σου.
Απο το κακο στο χειροτερο δλδ φιλε μου witcher. Λεω να αρχισω απο τωρα το influencing για να περασω την περουκα σε 2 χρονια ως φλεξ χαχαχ αλλιως δυσκολα και παλι
 

witcher

Well-Known Member
Απο το κακο στο χειροτερο δλδ φιλε μου witcher. Λεω να αρχισω απο τωρα το influencing για να περασω την περουκα σε 2 χρονια ως φλεξ χαχαχ αλλιως δυσκολα και παλι
χαχα..άμα βάζεις όμως τοππικ δεν θα τους φανεί η αλλαγή περίεργη γιατί πάντα θα σε βλέπουν με πυκνά μαλλιά. Τώρα αν πας από αραιά μαλλιά σε περούκα όντως ειναι κάπως. Αυτή ειναι η έσχατη λύση. Αλλα μην ανησυχείς θα βρεις λύση στο πρόβλημα σου. Κάνε τις θεραπείες σου και όλα θα πάνε καλα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα. Παλιά γνωστή μου που δούλευε στο netwix είχε το ίδιο θέμα με σένα μπροστά. Ήταν πολύ αραιή. Είχε πάει σε δερματολόγο και της έγραψε κάψουλες των 2,5 mg μινοξιδιλης την μέρα. Μετά από 2 χρόνια ( μέχρι να τη χάσω δηλαδή ) το μαλλί της μπροστά είχε ανέβει ένα επίπεδο ( παρέμενε αραιό αλλά σε καλύτερη μοίρα ) και το χρώμα σε όλο το κεφάλι είχε γίνει πιο έντονο. Το θέμα είναι πως είχε γεμίσει τρίχες σε όλο το σώμα. Στήθος, πλάτη και χέρια είχε αποκτήσει θέμα και είχε ξεκινήσει λέιζερ. Απλά το αφήνω να υπάρχει εδώ. Επίσης η φωτογραφίες του crown ειναι δικές σου ;
 

Denvi

Well-Known Member
χαχα..άμα βάζεις όμως τοππικ δεν θα τους φανεί η αλλαγή περίεργη γιατί πάντα θα σε βλέπουν με πυκνά μαλλιά. Τώρα αν πας από αραιά μαλλιά σε περούκα όντως ειναι κάπως. Αυτή ειναι η έσχατη λύση. Αλλα μην ανησυχείς θα βρεις λύση στο πρόβλημα σου. Κάνε τις θεραπείες σου και όλα θα πάνε καλα.
Ναι, ισως εχεις δικιο και ειναι επιλογη, απλα δεν ξερω πως ακριβως εφαρμοζει αυτο το τοππικ και κανω εικονα να τρεχουν οι ινες σε μετωπα, χερια κτλ μετα απο πχ καποια εντονη κινηση/δραστηριοτητα και φανταζομαι οτι θα αποκαλυπτεται ευκολα το καμουφλαζ. Μην κοιτας που ειμαι 38, εγω με φανταζομαι σε κλαμπ και στα 50 χαχαχαχ (και παλι αστειευομαι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ).
 
Μπλουζα