Γυμναστηριο

LOK

Member
Απ: Γυμναστηριο

Στην αρχή (στα πρώτα μου post) ήμουν ο απλός καλός και ήσυχος LOK... :couple
Όμως μετά...,(μετά απο 100 post) αποφάσισα να γίνω καπνός και να κυνηγάω όσους λένε ψέμματα για μεταμοσχεύσεις και θεραπείες...!
:mad3 :brut: :explod
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairboost

Member
Απ: Γυμναστηριο

.........Εντομεταξυ με την ζεστη, τις ρακετες, το τρεξιμο, τον ιδρωτα, την ψιλοδιαιτα, τα ποτα δεν εχει μεινει καθολου μαλλι.......... :-[ :-[ :-[
 

Hairboost

Member
Απ: Γυμναστηριο

Oποιος εχει ασκησεις και διατροφη για να φυγουν εγγυημενα τα λοιπακια κατω απτην περιοχη του αφαλου, ας γραψει 2 κουβεντες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

Hairboost είπε:
Oποιος εχει ασκησεις και διατροφη για να φυγουν εγγυημενα τα λοιπακια κατω απτην περιοχη του αφαλου, ας γραψει 2 κουβεντες
δεν υπαρχει καποια ασκηση που θα βοηθησει συγκεκριμενα,το λιπος δεν καιγεται τοπικα αλλα σε ολο το σωμα.
αν θες την γνωμη μου η γυμναστικη δεν βοηθαει σχεδον καθολου στην καυση του λιπους,ειναι θεμα διατροφης.
μπορεις να φας ενα τοστ λιγοτερο την μερα και εχεις αναπληρωσει μια ωρα γυμναστικης.
ετσι απλα δουλευει το σωμα.
δοκιμασμενα.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

kapamarou είπε:
δεν υπαρχει καποια ασκηση που θα βοηθησει συγκεκριμενα,το λιπος δεν καιγεται τοπικα αλλα σε ολο το σωμα.
αν θες την γνωμη μου η γυμναστικη δεν βοηθαει σχεδον καθολου στην καυση του λιπους,ειναι θεμα διατροφης.
μπορεις να φας ενα τοστ λιγοτερο την μερα και εχεις αναπληρωσει μια ωρα γυμναστικης.
ετσι απλα δουλευει το σωμα.
δοκιμασμενα.

Το ανθρώπινο σώμα δεν έχει φτιαχτεί για να μένει ακινητο και να δεχετε τροφή, ειναι αφυσικο ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

Fenimore είπε:
Το ανθρώπινο σώμα δεν έχει φτιαχτεί για να μένει ακινητο και να δεχετε τροφή, ειναι αφυσικο ;)
δεν ειμαι κατα της γυμναστικης με αυτα που λεω,ισια ισια εχω ασχοληθει 12 χρονια με πολεμικες τεχνες και καμια 6 ετια με body building.
μετα απο πολλα πειραματα στο θεμα διατροφης για το πως αντιδραει το σωμα κατεληξα σε καποια σημπερασματα.
για πολους εσφαλμενα,αλλα και σε αυτο το θεμα υπαρχουν διαφορετικες αντιδρασεις του καθε οργανισμου
 

mindtrapper

Member
Απ: Γυμναστηριο

Μια και το έφερε η κουβέντα μήπως ξέρει κανείς κανένα καλό kickboxerάδικο αλλά να έχει οπωσδήποτε και χώρο με πάγκο και squat rack για να κάνω και ασκήσεις με ελεύθερη μπάρα; Στα βόρεια προάστια κατά προτίμηση αλλά αμάξι έχω, αν είναι και λίγο πιο μακριά δε με χαλάει.

Δεν είναι δεσμευτικό το kick boxing, αν έχετε υπόψη κάποια άλλη πολεμική τέχνη πείτε το. Απλά με ενδιαφέρει να χάσω λίπος και να εκτονώσω λίγο ενέργεια. Δε θέλω gym που να έχει και τμήματα πολεμικής τέχνης 2 φορές τη βδομάδα, προτιμώ dojo που έχει και μπάρα για ελεύθερα squat, dead lift, bench/overhead press.

Thanks.
 

JackSheppard

New Member
Απ: Γυμναστηριο

kapamarou είπε:
δεν υπαρχει καποια ασκηση που θα βοηθησει συγκεκριμενα,το λιπος δεν καιγεται τοπικα αλλα σε ολο το σωμα.
αν θες την γνωμη μου η γυμναστικη δεν βοηθαει σχεδον καθολου στην καυση του λιπους,ειναι θεμα διατροφης.
μπορεις να φας ενα τοστ λιγοτερο την μερα και εχεις αναπληρωσει μια ωρα γυμναστικης.
ετσι απλα δουλευει το σωμα.
δοκιμασμενα.

Διαφωνω, γιατι οσο αυξανεις μυικη μαζα, καις περισσοτερο λιπος και επιταχυνεις το μεταβολισμο σου, αλλα χρειαζεται και σωστη διατροφη. Η απλοικη λογικη, με 1 ωρα ποδηλατο καις 500 θερμιδες = 1 τοστ, οποτε φαε ενα τοστ λιγοτερο αντι να ασκηθεις δε μου φαινεται καθολου σωστη. Δοκιμασμενα θα σου πω οτι ξεκινησα με αεροβια ασκηση και περιορισμο στη μασα απο λαιμαργια και εκοψα το βραδυνο μετα τις 8, εχασα καποια κιλα και λιπος απο παντου, αλλα στην κοιλια τα αποτελεσματα εκτιναχτηκαν μετα απο 20 περιπου μερες αφοτου αρχισα να κανω και καποια βασικα σετ ασκησεων (κοιλιακοι πουσαπς ραχιαιοι και ασκησεις για τρικεφαλους-δικεφαλους στα χερια). Τωρα τα αποτελεσματα (δες προηγουμενη σελιδα ποτε ειχα κανει ποστ) ειναι ορατα και βλεπω ενα 6-πακ να αχνοφαινεται συν οτι εχει ανεβει πολυ και η αντοχη μου γενικα στην αεροβια και η ευεξια!!!

Δεν ειμαι ειδικος, εχω φιλους γυμναστες, σε αυτα τα συμπερασματα εχω καταληξει και δουλευουν για μενα. Απλα το θεμα θελει υπομονη...
 

Hairboost

Member
Απ: Γυμναστηριο

kapamarou είπε:
δεν υπαρχει καποια ασκηση που θα βοηθησει συγκεκριμενα,το λιπος δεν καιγεται τοπικα αλλα σε ολο το σωμα.
αν θες την γνωμη μου η γυμναστικη δεν βοηθαει σχεδον καθολου στην καυση του λιπους,ειναι θεμα διατροφης.
μπορεις να φας ενα τοστ λιγοτερο την μερα και εχεις αναπληρωσει μια ωρα γυμναστικης.
ετσι απλα δουλευει το σωμα.
δοκιμασμενα.
δεν συμφωνω κι εγω... θεωρω απαραιτητη την ασκηση για καυση λυπους, αυξηση μυικης μαζας κτλπ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

SHOOTER

Member
Απ: Γυμναστηριο

Γνώμη μου είναι ότι το ιδανικό είναι να γίνονται όλα.Βάρη για αύξηση μυικής μάζας,αερόβια με σωστούς ρυθμούς και χωρίς υπερβολές(για να μένουν και τα αποτελέσματα από τα βάρη) και σίγουρα καλή διατροφή.Αυτά μετά από σχεδόν 10 χρόνια γυμναστήριο και καμιά τετραετία muay thai παλιότερα. Παρεμπιπτόντως οι εξαντλητικές προπονήσεις σε m. t. ναι μεν με βελτίωσαν σε αντοχή και γράμμωση αλλά από την άλλη έχασα αρκετά κιλά και όγκο.
 

defleppard

New Member
Απ: Γυμναστηριο

καλησπερα παιδια, εγω δεν εχω καποιο προβλημα με τα μαλλια μ η κατι τετοιο ..ισα ισα εχω και αρκετα ..δεν το λέω για να γινω εριστικος ενοητε,εγω βρέθηκα τυχαία σε αυτό το forum,έψαχνα καπιες συμβουλές στο google και μ έβγαλε το φόρουμ αυτό... οπότε έκατσα 2 ώρες διάβασα της συζητήσεις που είχατε και γράφτηκα και εγώ για να με βοηθήσετε ....με λένε χάρη καταρχάς και χαίρομαι που σας γνωρίζω ! ήμουν 134 κιλά πριν 1.5 μήνα που ξεκίνησα να πηγαίνω γυμναστήριο στα < //////-edit-////// από Fenimore. > και έχασα γύρω στα 7 κιλά από τότε .. μόνο με γυμναστική και προσεγμένη πλέον διατροφή τώρα είμαι 125 κιλά με υψός 1.87 . πριν μια βδομάδα ένας διατροφολόγος γνωστός μου , μου πούλησε καθαρή πρωτείνη Universal Whey Pro thn 2.5KG περιπου.και λιποδιαλητές Gaspari Nutricio Phenorex!νόμιζω πως έχουν σιγά σιγά αποτέλεσμα . αλά θέλω και την άποψη των πιο έμπειρων .. κάνω καλά που τα περνώ ?? και έχετε καπια συμβουλή ??για να χάσω κιλά ..ενημερωτικά έχω μεγάλες πλάτες κληρονομικές από τον πατέρα μ , μ λένε πως η πλάτη για να χτιστεί θέλει καιρό οπότε είμαι οντως λίγο τυχερός σε αυτό το θέμα ???

P.s : κάνω γυμναστική 5 φορές την εβδομάδα τα πρωινά για περίπου 2.5 ώρες .... 25 λεπτά ζέσταμα στο ποδήλατο (σχετικά γρήγορα) μετά όργανα για να γυμνάσω της μυικές ομάδες .. και για τέλος κάνω 40 λεπτά χαλαρό τζοκινγκ χωρίς να σταματήσω 40 λεπτά

P.s 2: τους λιποδιαλητές τους περνώ ως εξεης ... 1 κάψουλα με άδιο στομάχι 30 λεπτά πριν το πρωινό και 2 κάψουλες 30 λεπτά πριν πάω γυμναστήριο
την πρωτείνη την περνώ μετά το γυμ στον δρόμο (1 scoop + 300 ml νερό) και την ίδια δόση το βράδυ πριν κιμιθω .. αυτά ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

ξερει κανεις για αμινοξεα τι ειναι προτιμοτερο να αγορασω:γλουταμινη ή αμινοξεα bcaa????γιατι δεν εχς βρει κατι που να τα συνδυαζει και τα 2...
 

JackSheppard

New Member
Απ: Γυμναστηριο

Παιδια 1-2 ερωτησεις στα γρηγορα, δεν ξερω αν εχουν ξανα-απαντηθει. Αν το απογευμα κανεις γυμναστικη με βαρη, που θεωρητικα υπαρχει μια αυξηση της τεστοστερονης στο αιμα, τι ωρα ειναι καλυτερα να παρεις τη φινα; Πρωι, μεσημερι, μετα την προπονηση η δεν παιζει ρολο; Γενικα φοβαμαι λιγακι για αυξηση shed απο το γυμναστηριο...
 

edyuser1

Active Member
Απ: Γυμναστηριο

ρε παιδια μια ερωτηση επειδη ασχολουμε με το γυμναστηριο θελω να παρω αμινοξεα τι επιδραση θα εχει στα μαλλια μηπως ξερετε?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

edyuser1 είπε:
ρε παιδια μια ερωτηση επειδη ασχολουμε με το γυμναστηριο θελω να παρω αμινοξεα τι επιδραση θα εχει στα μαλλια μηπως ξερετε?
Τιποτα φιλε....ισα ισα που κανει κ καλο αν κ γενικα δεν τα πολυ εμπιστευομαι τα συμπληρωματα.
 

Tommy h

Member
Απ: Γυμναστηριο

Τα συμπληρώματα με μετρό παιδια , και με διακοπή ,επίσης καλα ειναι οταν περνούμε συμπληρώματα ( πρωτεΐνη ,κρεατινη ακομα και πολυβιταμινες ,ναι ναι πολυβιταμινες) καλα ειναι να κανουμε και μια εξεταση αιματος και ειδικά για συκώτι και τρανσαμιμανση ,η οποιες ανεβαίνουν στον οργανισμό οταν γυμναζομαστε ακομα και σε αυτούς που δεν παίρνουν συμπληρώματα . Η αλήθεια ειναι οτι τα περισσότερα γνωστά συμπληρώματα ειναι ασφαλή και με σωστη χρήση δεν υπάρχει προβλημα .
 
Μπλουζα