Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Παίρνω αυτό της Fagron που έχει 5% minoxidil και 0,1% φίνα και γράφει trichofarm base στις οδηγίες.
Δεν ξέρω αν έχει ή όχι καλύτερη απορρόφηση από το κλασσικό,αλλά είναι πραγματικά σε αφή,ποιότητα,ακόμα και η μυρωδιά του σαν άρωμα.
Πολύ καλό.
Τώρα αν κάνει δουλειά το πιθανότερο είναι γιατί με πάει τρένο.
το ιδιο παιρνω κι εγω, τελειο αρωμα οντως.
 

vlafo

Well-Known Member
κοιτα σε εμενα κι σε αλλα παιδια στον πρωτο χρονο με γυρισε πισω εναμιση νοργουντ. Το θεμα ειναι οτι χωρις φινα κι σε βαθος χρονου δεν εχει καποια επιδραση στην τριχοπτωση
Πως είναι δυνατόν να σε γύρισε?
Είχες επανέκφυση?
Δε νομίζω απλά σου δίνει το illusion επειδή κάνει την τρίχα σκληρή και τη διάμετρο της.
 

dim d

Well-Known Member
οχι δεν ηταν καθολου ιλουζιον κανει επανεκφυση απλα εχει μικρο οριο χρονου, οι πιο πολλοι αναφερουν οτι στο 1 η 2 χρονο χανουν εδαφος.
 

vlafo

Well-Known Member
οχι δεν ηταν καθολου ιλουζιον κανει επανεκφυση απλα εχει μικρο οριο χρονου, οι πιο πολλοι αναφερουν οτι στο 1 η 2 χρονο χανουν εδαφος.
Άρα ουσιαστικά δεν κερδίζεις τίποτα μόνο λίγο χρόνο.
Για μένα δεν έχει κανένα νόημα,μόνο αν παίρνεις φίνα.
Άσε που δεν έχεις και τη φυσική υφή στα μαλλιά σου και εμένα με χαλάει πολύ αυτό.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εαν σκεφτουμε οτι μετα τη ΜΕΤ γιατροι προτεινουν τη μινοξιδιλη για μικρο διαστημα και μετα σου λενε στοπ. Επισης στο διαδικτυο κυκλοφορουν βιντεο με μινοξιδιλη στα γενια .
Προφανως σε αυτες τις δυο περιπτωσεις αν σταματησεις τη χρηση οι τριχες δεν θα πεσουν ουτε θα χασεις οσα κερδισες απο αυτη.

Αρα απο τη στιγμη που μπαινεις σε φινα, και θεωρητικα εισαι σε μεγαλο βαθμο καλυμμενος απο το ζητημα ΑΑ οτι κερδισες απο τη μινοξιδιλη δεν ακουγεται λογικο να χαθει.
Το αναφερω γιατι πολλοι γιατροι ισχυριζονται αυτο. Σταματα τη και θα καταλαβεις οτι κατι κερδιζες.

Προσωπικα οταν χρησιμοποιουσα σκετη μινοξιδιλη παρατηρησα 1 χρονο συντηρηση. Μετα το χρονο αισθανθηκα οτι δεν τα κραταγε και χρειαζοταν φινα.
Φουντωμα δεν ειδα ποτε.

Δεν ξερω αν καποιοι βλεπουν το λεγομενο φουντωμα το οποιο ερχεται μετα τη φαση shedding.
Δηλαδη επανερχονται εκει που ηταν πριν και νομιζουν ειναι καλυτερα.
 

dim d

Well-Known Member
Εαν σκεφτουμε οτι μετα τη ΜΕΤ γιατροι προτεινουν τη μινοξιδιλη για μικρο διαστημα και μετα σου λενε στοπ. Επισης στο διαδικτυο κυκλοφορουν βιντεο με μινοξιδιλη στα γενια .
Προφανως σε αυτες τις δυο περιπτωσεις αν σταματησεις τη χρηση οι τριχες δεν θα πεσουν ουτε θα χασεις οσα κερδισες απο αυτη.

Αρα απο τη στιγμη που μπαινεις σε φινα, και θεωρητικα εισαι σε μεγαλο βαθμο καλυμμενος απο το ζητημα ΑΑ οτι κερδισες απο τη μινοξιδιλη δεν ακουγεται λογικο να χαθει.
Το αναφερω γιατι πολλοι γιατροι ισχυριζονται αυτο. Σταματα τη και θα καταλαβεις οτι κατι κερδιζες.

Προσωπικα οταν χρησιμοποιουσα σκετη μινοξιδιλη παρατηρησα 1 χρονο συντηρηση. Μετα το χρονο αισθανθηκα οτι δεν τα κραταγε και χρειαζοταν φινα.
Φουντωμα δεν ειδα ποτε.

Δεν ξερω αν καποιοι βλεπουν το λεγομενο φουντωμα το οποιο ερχεται μετα τη φαση shedding.
Δηλαδη επανερχονται εκει που ηταν πριν και νομιζουν ειναι καλυτερα.
εξαρταται απο το πως αντιδρουν διαφορετικα κεφαλια στην θεραπεια..σε ορισμενες περιπτωσεις σαν την δικια μου βλεπεις σαφη επανεκφυση που κραταει λιγο.
 

dim d

Well-Known Member
τι εννοεις; αν σε κραταει; πιστευω αν ξεκινησεις απο μικρη ηλικια ταυτοχρονα ναι. Αλλα κι με φινα θα χανεις αργα κι σταθερα εδαφος. Σε επιθετικες ΑΑ απο μικρη ηλικια δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι να σε κρατησει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
τι εννοεις; αν σε κραταει; πιστευω αν ξεκινησεις απο μικρη ηλικια ταυτοχρονα ναι. Αλλα κι με φινα θα χανεις αργα κι σταθερα εδαφος. Σε επιθετικες ΑΑ απο μικρη ηλικια δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι να σε κρατησει.
Σαν βετεράνος της φίνας,είναι ότι πιο σωστό έχω ακούσει,με φίνα σε μικρές ηλικίες αλλά κυρίως επιθετικές αα (μέχρι 30) δεν σε κρατάει ούτε η φίνα.
Αυτό ούτε οι γιατροί δεν στο λένε.
 

dim d

Well-Known Member
Ενα απο τα μεγαλυτερα λαθη που γινονται εδω ειναι να λενε σε νεα παιδια μην παρεις φινα γτ ετσι κι αλλιως θα τα χασεις. Σε μικρες ηλικιες την παιρνεις 90% για την δοτρια κι 10% για την σταθεροποιηση που θα σου φερει. Αν δεν το κανεις δεν θα χεις πιθανα ουτε την επιλογη της μμ μετα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Vlafo εσυ αν θυμάμαι η φινα σε διατηρησε οπως ήσουν σωστά; δεν έχασες οπτικά τουλάχιστον έδαφος
 

nick90

Well-Known Member
Ισχύει όταν έχεις επιθετική τριχόπτωση από μικρή ηλικία, ούτε η φίνα δεν θα μπορεί να την σταματήσει. Επίσης αν έχει λεπτύνει πολύ ο θύλακας, η φίνα πολύ δύσκολα θα τον επαναφέρει.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo εσυ αν θυμάμαι η φινα σε διατηρησε οπως ήσουν σωστά; δεν έχασες οπτικά τουλάχιστον έδαφος
Kosta
Όπτικά ναι αλλά οι απώλειες που μου έκανε στα 30 μέσα σε ένα 6 μηνο (κροτάφους) δεν επανήλθα ποτέ.
Αυτά να τα ακούνε οι περισσότεροι.
Μετά καμία τριχόπτωση.
Και φυσικά λεπταίνει η τρίχα και εκεί είναι η τεράστια διαφορά.
 

vlafo

Well-Known Member
Μετά όμως και αυτή χάνει τη δράση της και ας λένε ότι δεν τη χάνει.
Βέβαια κάτι θα συνεισφέρει σίγουρα αλλά καμία σχέση με τα αρχικά της στάδια.
 

vlafo

Well-Known Member
Ενα απο τα μεγαλυτερα λαθη που γινονται εδω ειναι να λενε σε νεα παιδια μην παρεις φινα γτ ετσι κι αλλιως θα τα χασεις. Σε μικρες ηλικιες την παιρνεις 90% για την δοτρια κι 10% για την σταθεροποιηση που θα σου φερει. Αν δεν το κανεις δεν θα χεις πιθανα ουτε την επιλογη της μμ μετα.
Θα το πω διαφορετικά.
Με τη φίνα ουσιαστικά τι κάνεις.
Επεμβαίνεις στο dna σου και ανατρέπεις τα προγραμματισμένα δεδομένα στα οποία είσαι προκαθορισμένος να πας.
Αυτό ουσιαστικά κάνει και αυτό έκανα και εγώ και γλίτωσα.
 

IoannisG

Active Member
Kosta
Όπτικά ναι αλλά οι απώλειες που μου έκανε στα 30 μέσα σε ένα 6 μηνο (κροτάφους) δεν επανήλθα ποτέ.
Αυτά να τα ακούνε οι περισσότεροι.
Μετά καμία τριχόπτωση.
Και φυσικά λεπταίνει η τρίχα και εκεί είναι η τεράστια διαφορά.
Οι απωλειες, εννοεις η εντονη τριχοπτωση στην αρχη της Φινα?
Λεπταινει, εννοεις παλι με Φινα η αν δεν την παρεις?
 

vlafo

Well-Known Member
Οι απωλειες, εννοεις η εντονη τριχοπτωση στην αρχη της Φινα?
Λεπταινει, εννοεις παλι με Φινα η αν δεν την παρεις?
Απώλειες εννοώ προτού προλάβω να πάρω τη φίνα,μόλις την πήρα σταμάτησε αλλά ήταν ήδη αργά.Αν και την πήρα άμεσα.
Προτού πέσει η τρίχα ακολουθεί στάδια και το προτελευταίο είναι η λέπτυνση της που δύσκολα αναστρέφεται μετά.
 
Μπλουζα