Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
vlafo καλημέρα!Τρεις φορές την εβδομάδα είμαι σε proscar 1,25 mg (Τετάρτη-Παρασκευή κ Κυριακή) και Δευτέρα έβαλα στο παιχνίδι τη ντούτα 0,5 mg.Ούτε τοπικά,ούτε τίποτε τα έκοψα όλα,Μετά από τόσα χρόνια δεν έχουν νόημα οι λοσιόν μινοξ κτλ..Σε nw 3v στο crown πιστεύω θα δώσει κάτι η ντούτα παραπάνω,γιατί η μμ μου θα πάει προς 2022,λόγω οικονομικών θεμάτων μου.Ποια η αποψή σου ως πολύ έμπειρο μέλος σχετικά με την ντουταστερίδη στα 44 μου??
Να προσθέσω και τα Πίσω Γιάλια σαν παραλία,έτσι να ξεφεύγουμε από τα μαλλιά και να λέμε για κανένα πιο σοβαρό θέμα:)
Jorje
Προσωπικά λοσιόν,μίνοξ τα θεωρώ εντελώς άχρηστα και δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.Και η μίνοξ που την παίρνουν τόσα μέλη εδώ,δε μπορώ να καταλάβω τι τους προσφέρει,αφού ούτε επανέκφυση κάνει,χαλάει την τρίχα και βγάζει ότι παρενέργεια θέλεις,όπως μαύροι κύκλοι κλπ.
Περιμένω το εξάμηνο να φτάσει να την πετάξω να τελειώνω,αν και χρησιμοποιώ της fagron το foam που είναι κλάσεις ποιοτικά ανώτερο.
Η ουσία όμως η ίδια.
Το crown η φίνα δεν έχει να σου δώσει κάτι άλλο,γιατί αν θυμάμαι καλά την παίρνεις χρόνια,το πρόγραμμα 3 φορές τη βδομάδα λειτουργεί μια χαρά,όπως και εγώ το κάνω τα τελευταία 5 χρόνια,αλλά αυτό που θέλεις να κάνεις είναι ένα πολύ σωστό πλάνο και ήθελα και εγώ να το κάνω αλλά το εγκατέλειψα.
Στα φάρμακα πάμε γραμμικά και προοδευτικά.
Συμφωνώ μαζί σου να προχωρήσεις,είναι σωστή η δόση της ντούντας,αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα σου δώσει κάτι παραπάνω επειδή χρησιμοποιούσες χρόνια φίνα.
Αν δεν δεις μια μικρή διαφορά,είσαι έτοιμος για μμ να τελειώνεις.
Προσωπικά δεν πιστεύω να δεις.
 

JORJE

Active Member
Να προσθέσω και τα Πίσω Γιάλια σαν παραλία,έτσι να ξεφεύγουμε από τα μαλλιά και να λέμε για κανένα πιο σοβαρό θέμα:)
Jorje
Προσωπικά λοσιόν,μίνοξ τα θεωρώ εντελώς άχρηστα και δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.Και η μίνοξ που την παίρνουν τόσα μέλη εδώ,δε μπορώ να καταλάβω τι τους προσφέρει,αφού ούτε επανέκφυση κάνει,χαλάει την τρίχα και βγάζει ότι παρενέργεια θέλεις,όπως μαύροι κύκλοι κλπ.
Περιμένω το εξάμηνο να φτάσει να την πετάξω να τελειώνω,αν και χρησιμοποιώ της fagron το foam που είναι κλάσεις ποιοτικά ανώτερο.
Η ουσία όμως η ίδια.
Το crown η φίνα δεν έχει να σου δώσει κάτι άλλο,γιατί αν θυμάμαι καλά την παίρνεις χρόνια,το πρόγραμμα 3 φορές τη βδομάδα λειτουργεί μια χαρά,όπως και εγώ το κάνω τα τελευταία 5 χρόνια,αλλά αυτό που θέλεις να κάνεις είναι ένα πολύ σωστό πλάνο και ήθελα και εγώ να το κάνω αλλά το εγκατέλειψα.
Στα φάρμακα πάμε γραμμικά και προοδευτικά.
Συμφωνώ μαζί σου να προχωρήσεις,είναι σωστή η δόση της ντούντας,αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα σου δώσει κάτι παραπάνω επειδή χρησιμοποιούσες χρόνια φίνα.
Αν δεν δεις μια μικρή διαφορά,είσαι έτοιμος για μμ να τελειώνεις.
Προσωπικά δεν πιστεύω να δεις.
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή,θα δω πως θα πάει κ θα πράξω αναλόγως,αν θα τη συνεχίσω σε αυτή την δοσολογία ή θα τη σταματήσω κ θα μείνω στη φίνα μέχρι τη μμ..!!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Τωρα χτυπας φλεβα,δυστυχως φιλε @vlafo τα τελευταια 7 χρονια αποφευγω την θαλασσα οπως ο διαολος το λιβανι,πρεπει να πληρουνται πολυ συγκεκριμενες προυποθεσεις για να νιωσω ανετος να παω σε παραλια οπως πχ να ειμαι μονος μου χωρις κοσμο και να ειναι βραδυ χωρις τον ηλιο απο πανω μου να με δικαζει.Ολα αυτα φυσικα ειναι ψυχολογικα προβληματα λογω φαλακρας,επισης οταν φυσαει ειναι η χειροτερη μου,δεν φανταζεσαι ποσους τροπους κινησεων σωματος και κεφαλιου εχω ανακαλυψει για να μην με βρισκει ο ανεμος κοντρα και γινονται τα αποκαλυπτηρια,με βλεπει ο κοσμος που προχωραω και σιγουρα λενε τι κανει αυτο,χαζο ειναι;χαχα :)
Θα τις τιμησω τις παραλιες που ανεφερες αλλα απο το beach bar να πινω τα μοχιτο μου,το κολυμπι θα το αφησω για μετα την μεταμοσχευση
 

dim d

Well-Known Member
Να προσθέσω και τα Πίσω Γιάλια σαν παραλία,έτσι να ξεφεύγουμε από τα μαλλιά και να λέμε για κανένα πιο σοβαρό θέμα:)
Jorje
Προσωπικά λοσιόν,μίνοξ τα θεωρώ εντελώς άχρηστα και δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.Και η μίνοξ που την παίρνουν τόσα μέλη εδώ,δε μπορώ να καταλάβω τι τους προσφέρει,αφού ούτε επανέκφυση κάνει,χαλάει την τρίχα και βγάζει ότι παρενέργεια θέλεις,όπως μαύροι κύκλοι κλπ.
Περιμένω το εξάμηνο να φτάσει να την πετάξω να τελειώνω,αν και χρησιμοποιώ της fagron το foam που είναι κλάσεις ποιοτικά ανώτερο.
Η ουσία όμως η ίδια.
Το crown η φίνα δεν έχει να σου δώσει κάτι άλλο,γιατί αν θυμάμαι καλά την παίρνεις χρόνια,το πρόγραμμα 3 φορές τη βδομάδα λειτουργεί μια χαρά,όπως και εγώ το κάνω τα τελευταία 5 χρόνια,αλλά αυτό που θέλεις να κάνεις είναι ένα πολύ σωστό πλάνο και ήθελα και εγώ να το κάνω αλλά το εγκατέλειψα.
Στα φάρμακα πάμε γραμμικά και προοδευτικά.
Συμφωνώ μαζί σου να προχωρήσεις,είναι σωστή η δόση της ντούντας,αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα σου δώσει κάτι παραπάνω επειδή χρησιμοποιούσες χρόνια φίνα.
Αν δεν δεις μια μικρή διαφορά,είσαι έτοιμος για μμ να τελειώνεις.
Προσωπικά δεν πιστεύω να δεις.
συμφωνω δεν θα δεις μεγαλη διαφορα...ισως σε κρατησει λιγο παραπανω.. Αυτο ειναι σημαντικο να καταλαβουν τα νεα μελη στο θεμα ντουντα φινα...Σε πολυ μεγαλο ποσοστο θα κανουν freeze frame στην υποχωρηση η θα την καθυστερουν. Κυριως θα θωρακισουν την δοτρια κι θα σου επιτρεψουν να κινηθεις με ασφαλεια επεμβατικα. Σε μικρες ηλικιες κι σε αρκετα επιθετικες περιπτωσεις δεν θα δεις επανεκφυση.
 

dim d

Well-Known Member
Τωρα χτυπας φλεβα,δυστυχως φιλε @vlafo τα τελευταια 7 χρονια αποφευγω την θαλασσα οπως ο διαολος το λιβανι,πρεπει να πληρουνται πολυ συγκεκριμενες προυποθεσεις για να νιωσω ανετος να παω σε παραλια οπως πχ να ειμαι μονος μου χωρις κοσμο και να ειναι βραδυ χωρις τον ηλιο απο πανω μου να με δικαζει.Ολα αυτα φυσικα ειναι ψυχολογικα προβληματα λογω φαλακρας,επισης οταν φυσαει ειναι η χειροτερη μου,δεν φανταζεσαι ποσους τροπους κινησεων σωματος και κεφαλιου εχω ανακαλυψει για να μην με βρισκει ο ανεμος κοντρα και γινονται τα αποκαλυπτηρια,με βλεπει ο κοσμος που προχωραω και σιγουρα λενε τι κανει αυτο,χαζο ειναι;χαχα :)
Θα τις τιμησω τις παραλιες που ανεφερες αλλα απο το beach bar να πινω τα μοχιτο μου,το κολυμπι θα το αφησω για μετα την μεταμοσχευση
ειναι κριμα μωρε αυτο κι στο μυαλο μας...κανε γυμναστικη βγες αφοβα κανεις δε σε παρατηρει οσο κι να το φοβασαι...απλα παντα με καπελακι!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
ειναι κριμα μωρε αυτο κι στο μυαλο μας...κανε γυμναστικη βγες αφοβα κανεις δε σε παρατηρει οσο κι να το φοβασαι...απλα παντα με καπελακι!
Συμφωνω πως ολα ειναι στο μυαλο αλλα δυστυχως δεν φημιζομαι για την αυτοπεποιθηση μου,θα το δουλεψω ομως και θα προσπαθησω να γινει η αρχη εδω στο νησι που ειμαι,ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου φιλε μου
 

dim d

Well-Known Member
Τα εχω περασει κι εγω κι σε καταλαβαινω απολυτα...Πια το μονο που φοβαμαι ειναι να βγω στον ηλιο χωρις καπελο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Νικ παω στοιχημα οτι οι περισσοτεροι στην παραλια θα ηθελαν να ειναι στη θεση σου.
Πολυτελεια να μπορεις να ασχολεισαι με τριχες, σημαινει οτι δεν εχεις αλλα βασανα υγειας να παλευεις που δυστυχως πολυς κοσμος εχει, απλα πολλες φορες δε φαινονται.
Βουτα ελευθερα. :D
Δεν ασχολειται κανεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Τα εχω περασει κι εγω κι σε καταλαβαινω απολυτα...Πια το μονο που φοβαμαι ειναι να βγω στον ηλιο χωρις καπελο!
Γιατί το φοβάσαι?
Βγείτε στις παραλίες γιατί τρελαίνομαι με αυτά που διαβάζω.

Νομίζετε ότι κοιτάνε τα κεφάλια σας?
 

dim d

Well-Known Member
Γιατί το φοβάσαι?
Βγείτε στις παραλίες γιατί τρελαίνομαι με αυτά που διαβάζω.

Νομίζετε ότι κοιτάνε τα κεφάλια σας?
για να μην καω εκανα περυσι το λαθος κι εμεινα ενα μεσημερι ετσι κι απο το εγκαυμα επαθα κι θυλακιτιδα
 

nick90

Well-Known Member
Νομίζω ο χειρότερος φόβος κάποιου με αραιωμένα μαλλιά είναι ο ήλιος και το να βουτήξει το κεφάλι μέσα στο νερό. Μετά θα είναι σαν να ξεγυμνώνει τελείως το πρόβλημα του.
Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι λόγος να στερείσαι την παραλία γι'αυτό τον λόγο. Πιστεύω αν δεν βάλεις το κεφάλι μέσα στο νερό και κρατάς το κεφάλι στεγνό με λίγο τόππικ και με ένα καπέλο μια χαρά θα είσαι. Πρέπει να σταματήσουν αυτές οι ανασφάλειες και η έλλειψη αυτοπεποίθησης σε όσους δεν έχουν τα μαλλιά που θα ήθελαν να είχαν.

Επίσης αν έχεις και γυμνασμένο σώμα θα κοιτάνε περισσότερο το σώμα σου παρά τα μαλλιά. Δηλαδή ο άλλος με αγύμναστο σώμα και φουλ μαλλί πιστεύεις ότι είναι σε καλύτερη μοίρα από σένα στην παραλία; ούτε καν...
 

Stratos

Well-Known Member
καλησπέρα, καλή εβδομάδα, ξεκίνησα πριν ένα μήνα φιναστερίδη 1.25mg καθε μέρα. Είναι σίγουρο ότι θα δω shedding?
Αν δω, σημαίνει σίγουρα ότι θα δω και βελτίωση από πριν? Πότε συνήθως εμφανίζεται το shedding?
Tώρα είναι νωρίς και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται ( είμαι ένα μήνα μετά την μμ)
 

Kostas97

Well-Known Member
Να προσθέσω και τα Πίσω Γιάλια σαν παραλία,έτσι να ξεφεύγουμε από τα μαλλιά και να λέμε για κανένα πιο σοβαρό θέμα:)
Jorje
Προσωπικά λοσιόν,μίνοξ τα θεωρώ εντελώς άχρηστα και δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.Και η μίνοξ που την παίρνουν τόσα μέλη εδώ,δε μπορώ να καταλάβω τι τους προσφέρει,αφού ούτε επανέκφυση κάνει,χαλάει την τρίχα και βγάζει ότι παρενέργεια θέλεις,όπως μαύροι κύκλοι κλπ.
Περιμένω το εξάμηνο να φτάσει να την πετάξω να τελειώνω,αν και χρησιμοποιώ της fagron το foam που είναι κλάσεις ποιοτικά ανώτερο.
Η ουσία όμως η ίδια.
Το crown η φίνα δεν έχει να σου δώσει κάτι άλλο,γιατί αν θυμάμαι καλά την παίρνεις χρόνια,το πρόγραμμα 3 φορές τη βδομάδα λειτουργεί μια χαρά,όπως και εγώ το κάνω τα τελευταία 5 χρόνια,αλλά αυτό που θέλεις να κάνεις είναι ένα πολύ σωστό πλάνο και ήθελα και εγώ να το κάνω αλλά το εγκατέλειψα.
Στα φάρμακα πάμε γραμμικά και προοδευτικά.
Συμφωνώ μαζί σου να προχωρήσεις,είναι σωστή η δόση της ντούντας,αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα σου δώσει κάτι παραπάνω επειδή χρησιμοποιούσες χρόνια φίνα.
Αν δεν δεις μια μικρή διαφορά,είσαι έτοιμος για μμ να τελειώνεις.
Προσωπικά δεν πιστεύω να δεις.
Vlafo τη μινοξιδιλη της Fagron που περιεχει και clobetasol χρησιμοποιεις;
 

dim d

Well-Known Member
η μινοξ σε παρθενα κεφαλια στην αρχη κανει παπαδεςε αλλα ε βαθος χρονου δεν εχει καποιο νοημα οντως..
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo τη μινοξιδιλη της Fagron που περιεχει και clobetasol χρησιμοποιεις;
Παίρνω αυτό της Fagron που έχει 5% minoxidil και 0,1% φίνα και γράφει trichofarm base στις οδηγίες.
Δεν ξέρω αν έχει ή όχι καλύτερη απορρόφηση από το κλασσικό,αλλά είναι πραγματικά σε αφή,ποιότητα,ακόμα και η μυρωδιά του σαν άρωμα.
Πολύ καλό.
Τώρα αν κάνει δουλειά το πιθανότερο είναι γιατί με πάει τρένο.
 
Μπλουζα